Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Platom

Občas by doopravdy bylo lepší, nepouštět se do dalšího pokračování a zvláště pak u něčeho, co bylo svým způsobem velmi dobře zakončeno a uzavřeno. Nebo jinak... Pokud mělo být pokračování něčeho, z čeho se stal v průběhu let kult, mělo se to dát k rukám někomu zkušenému. Taylor vytvořil dvouhodinovou slátaninu, která je sice nabušená digitální akcí, ale s nejvyšší pravděpodobností zklamal všechny fanoušky Terminátora, kteří nemají v hlavě jen BUM, BÁC + ARNOLD = super film! Film jako celek je chaotický, překombinovaný a místy se snaží vymýšlet novinky, které měly raději zůstat jen na papíře. Abych jen nehanil... Moc se mi líbila animace mladého Arnolda, který vypadal opravdu realisticky. Celkově to byl Arnold, kdo opět bodoval a to i přes úctyhodný věk. Nicméně jeho drsná postava, jakou Terminátor bezesporu je, utržila díky Taylorovi mnoho ran. Za mě budou stále pouze tři díly Terminátora, na zbytek se budu pokoušet zapomenout. ()

Rambo159

A je to tu! Na film som sa tešil ako malé dieťa back in 90´s, veď ostatne kto by nie. Trailer ma nabudil, dokonca aj rozhovory s hercami a tak som nepochyboval o úspešnosti, pokým sa tu nezačali objavovať prvé komentáre s hodnoteniami 2*či 3* a s dávkou negatívnych rečí o terminovaní celej značky. Nechápal som a celkom neistý som sa objavil v kine, kde som si film pozrel. A podobne ako som nechápal predtým, nechápal som ani teraz aké je to zábavné. Doslova "osviežujúce". V podstate je to prvý Terminátor, ktorý je vtipný, skôr srandovný, čo istotne nesadne každému, veď Terminátor je predsa vážny, drsný a akčný tak, ako ho poznáme z predchádzajúcich dielov. Ale ja som sa zasmial, ba dokonca viackrát. Na počudovanie ma to bavilo. Neviem ako je to možné, možno mám Arnolda až príliš rád, ktovie. Chodil tam síce len ako taký vedľajší panák a vždy, keď sa objavil, vytrúsil klasickú hlášku, čo mu už nabudúce fungovať nemusí, ale zatiaľ ako comeback pripomenutím postačil. Zvyšok osadenstva je priemerný, ale neurazí. Hudba nevýrazne minimálna, len keď sa objavil Arnold tak sa spustila tá naša známa terminátorovská, aj to najviac pri záverečných titulkoch. Ešte mi trošičku vadil koncový happy-end a upgrade T-800vky - očákaval som, tak ako inokedy, že Arnold na konci nejako epicky umrie, ale zrejme si s tým počkám až na ďalší diel. Dúfam. Takže konečné 4*, skôr silnejšie ako slabšie, predovšetkým vďaka Arnoldovi a jeho bitke so samým sebou. :) ()

Everyone

Kde zůstala logika? a) ok, když neprojde kov (jejich slova), tak jak může (při cestování zpět do roku 1984) projít terminátor? ___ b) Proč neplánovali poslat zpět těch vojáků více? (alespoň teoreticky - na verbální úrovni, když už to nerealizovali, co je to za strategii?) ___ c) Proč má T-1000 téměř stále stejnou podobu? (já být takový chameleon, tak klamu více tělem, když je to má hlavní zbraň) (ale konečně mě potěšilo, že tento model využívá část svého těla jako vrhací zbraň) ___ d) Terminátor stárne? a stárne jako člověk? (myslím, že mu na to chybí ty správné hormony, resp. orgány)? (starý vs. mladý Arnold, bez těch hormonů by buňky odumřely během pár hodin) ___ e) A už jste někdy bourali s autem? resp. s autobusem po x flipech? a pak zkoušeli vis? ___ f) g) h) ... Jako parodie (Arnold to pojal moc sebeironicky, celé to pak nevyznívá vážně) a vykrádačka více než dobré. Ten tlak na hlášky je ale příšerný! Nemastné a neslané s otevřenými vrátky. Nicméně akční scény Američané umí. Malinkatá Emilia Clarke je nesmírně sexy (ale jako bojovnice proti síti Skynet? věrohodnost?). ___ Na tomto snímku je vidět, jaký meisterstück natočil Cameron v 91'. Neskončil pouze u akční jízdy, ale svým červeným warningem problikl až k filozofům. Terminátor 5 je jen kličkováním v lese a podle závěrečné scény jsem přesvědčen, že začínáme bloudit v kruhu. Uvidíme jaký perníček nám naloupnou v 6. ()

melloun

Tohle je nejvtipnější a nejakčnější Terminátor. Použít slovo nejlepší se sice zdráhám, ale říct vynikající můžu s klidným srdcem. Pro nespokojené rejpaly, co budou všude hledat nějaké chyby, vykašlete se na to a běžte si to užít. Jasně, že by mohlo být rozhodnuto po 5 minutách a první přestřelce, to nelze nikomu racionálně smýšlejícímu upřít, ale to bychom si mohli začít vyčítat cestovaní v čase a kritizovat skoro každý scifi film pro svou reálnost. Přestože jsem z posledního Terminátora nadšený, tak další pokračování už není na místě, protože to co funguje teď, už nepůjde znovu zopakovat bez kyselého výrazu už zase. Sebeparodický Arnold, kanonáda hlášek a celkově uvolněná atmosféra odkazující na nejznámější scény série, to je oč tu běží. ()

johnymdoe

Jak dopadne film, na který se těšíte 2 roky a doufáte v něj ještě déle...Dobře, nebo ve školní terminologii chvalitebně. Jako pravověrný fanda série, jsem byl nadšen z první hodiny filmu a hltal každou akci, každou hlášku, každý moment s Arniem. Nevadil mi dokonce ani praktický restart této série, co mi ale vadilo byl naprosto překombinovaný příběh, v kterém jsem se i já jen stěží orientoval/neorientoval. Schwarzenegger skvělý, scény zkopírované z jedničky po třiceti letech geniální, záporák správně slizký a zlý, Emilia a Jai jako Sarah a Kyle výborní, efekty neskutečné...přiznávám že chvílemi jsem na film koukal s otevřenou pusou ale...Jakýkoliv jiný takto dobrý film bych hodnotil 5ti hvězdami, ale od Terminátora čekám více. Na rozdíl od pitomosti předchozí, se na toto rád podívám na dvd znovu a budu se těšit na další díl, tedy pokud bude přes mizerné výsledky v tržbách. 85% ()

gumbo

Ano, bylo to zbytečné. Přesto se na to dalo koukat a rychle to uteklo. Ikdyž vše bylo průměrné až běda, pořád to byl tak trochu Terminátor. Ne taková hrůza, jak byste čekali - 60% ()

CJFlip

Nový Terminátor je velký průšvih. Už z toho důvodu, že nenabízí nic nového. I příběh není ničím novým, spíš je dost předvídatelný. Pořád se tam cestuje v čase, pořád se mění budoucnost, což jsem se i chvílemi ztrácel v ději. Podle mého názoru látka s cestováním času je zcela vyčerpaná, a nemá smysl s tím dále pracovat. John Conner jako hlavní záporák filmu mi nepřijde nějak originální (i když spoiler byl už v traileru), kterým se chtěli od prvních dvou filmů odlišit. Avšak marně! Dostávám se k dalšímu problému a tím jsou samotní Terminátoři, kteří úplně ignorují první dva filmy. Terminátor je pro mě "skoro" neporazitelný zabiják, který se postupem času vyvíjí a je na scéna značnou část filmu. V tomhle případě je během 15 minut tuhej a šmitec. Jediný Terminátor, který mi tu dává smysl, je Arnoldův T-800, jehož scény jsem si užíval do poslední chvíle. Ostatní postavy jsou bez charakteru a vůbec mě nezaujaly. Celkově je to dost slabé a rozhodně nejslabší díl celé sérii. Pokud milujete první dva filmy, tenhle budete nesnášet! ()

Matli

Ze začátku mi to dost připomínalo dvojku, takže jasných pět hvězdiček, ale pak už jsem se lehce začal ztrácet v časových liniích a už to nebylo ono. Jinak s mírnou omáčkou je akce od začátku do konce, starej Arnie i OST nemají chybu a Emilia samozřejmě svojí přítomností potěšila:) 80% PS: potitulková scéna tam je, takže vydržet nebo přeskočit ()

Junys

Jakožto fanoušek Terminátora musím říct že za mě dobrý, nemám k tomu co dodat. Za mě 4* Jinak je to taková trošku překopávka T2 ()

loki5

Velké fuck off všem předchozím dílům. Děj nedává smysl a happy end je k takovému to filmu jak pěst na oko. Je to tak trochu nechtěná parodie. PS Po té co jsem byl upozorněn na scénu uprostřed titulků tak ještě ubírám hvězdu jelikož je jasné, že film je nejen hloupý ale i naprosto zbytečný. 20% ()

warrenur

Srdcovka s Arniem. Sice poriadny hollywoodsky gulas, co moc neocenujem. Aj Matka drakov mi tu tiez moc nepasovala, ale aspon to odsypalo. Celkom dobre zakoncenie celej serie. Spokojnost. Ocenia, zvlast ti, co videli jednotku vo svojich mladsich rokoch a ziskala si ich. ()

LordBeeDoO

Nový terminátor se trochu ztrácí sám v sobě - nějak mi není jasné, na který film měl vlastně navazovat, mám dojem že si z každého (2,3,4) vzal jeden kus příběhu a pokusil se to vše svázat jedním velkým časovým paradoxem, kde je toho podstatně víc nevysvětleného, než objasněného - nevím jestli to měl být pokus o restart nebo o zakončení. Je tu míň trapných vtipů, ale úroveň dialogů a rozhovorů šla dolů i proti T3 hlavně díky průměrným hereckým výkonům Sarah a Kyla. Jinak ale je to slušné akční sci-fi, které nenudí a na které se rád podívám zase. ()

zahadum odpad!

Nemôžem ináč...žiaľ...len vyslovene ODPAD !!! najhorší scenár od dôb nemenovanej telenovely z pralesov južnej Venezuely ktorá mala 800 častí a tiež to bol výplach / miš maš / chaos turbulence phar / defektné nelogické časové roviny prepadajúce sa samé do seba..vsúvajúce sa naprieč linkami dokonca som tam čakal už aj vstup Sandokana alebo Doktora Sovu .... nasrali tam všetko čo hodili na papier....katastrofa epických rozmerov...zneuctenie kvalitného originálneho a nikdy neprekonaného fenoménu prvých a jediných terminátorov.. Cameron kedysi skučal,že ako mu skurvili Votrelcov ( ktorí ani jeho neboli ) a teraz mu nevadí,že sa marketingovo angažuje v tomto hnoji ? Vráť sa prosím k modrým šmoulom a zarob si miliardy aby si sa zase potopil k Titanicu. ()

Flagg

Zábavné trampoty rodiny Connorových. Sarah je od malička chráněna přestárlým Arniem, kterému neřekne jinak, než "taťko" (ne, opravdu to není vtip!), a který zodpovědně dohlíží na její plánovaný zásun s Kylem Reesem. Toho hraje nesympatická držka bez špetky charismatu, ale to nevadí, protože jeho postava je stejně jako všechny ostatní naprosto plochá a nezajímavá. Děj je poslepovaná slátanina, která vlastně ani nedává smysl, ale to už snad po průseru jménem Salvation nikoho nemůže překvapit. Na rozdíl od Genisys ale Salvation působil jako cool letní blockbuster, takže když si člověk odmyslel, že jde o pokračování kultu s velkým K, mohl se celkem obstojně bavit (no, nemohl, ale za pokus to stálo...). Ze všeho nejvíc ale tomuhle filmu chybí atmosféra. Ano, atmosféra. Tísnivá atmosféra, které nešlo uniknout, ta dělala první dva díly tím Terminátorem, kterého milujeme. Tohle si můžou tvůrci strčit někam. Jednu hvězdičku dávám snad z lítosti Arniemu. PS: Jestli tohle Cameron pochválil, tak je blázen. ()

drozdy1

Ač mám starého dobrého Arnolda rád, do kina jsem na tento film nešel. Už od začátku jsem totiž věděl jak to skončí a výrazně tomu pomohl trailer, který nám nejednu zápletku vyzradil. Přesto to všechno je film malé překvapení ( alespoň pro mě ). Akční scény jsou OK , příběh nemá čím překvapit,ale neurazí a herci příjemní. Jako odpočinková záležitost by vás film mohl bavit , ale pokud jste náročnější tak od tohoto snímků čekejte málo. Hodnocení: 65%. ()

tomashrabek

Hollywoodske "stávky na istotu" urobili z Terminátora vyčerpanú frančízu, v ktorej nepodarené kúsky totálne prevyšujú počet tých dobrých. Genisys je upotená, priemerná, snaživá a lacne pôsobiaca zlátanina, ktorá namiesto sľubovaného zjednodušenia príbehu priniesla taký mess, že mi bolo úplne ukradnuté, čo sa vlastne deje. Neprestane ma tiež udivovať, ako je v roku 2015 možné natočiť za násobný rozpočet film, ktorý vyzerá omnoho horšie, ako pôvodní Terminátori. Arnoldove patálie už tiež prestali dávať zmysel. Hnus, hnus, hnus. ()

Saur.us

Malá pocta celé sérii, která především za začátku dává divákovi silnou dávku nostalgie. Pak se ale začne kombinovat, překombinovávat a přepřekombinovávat cestováním v čase a ač se to může zdát jako komplexní, chytré řešení, opak je pravdou. Je to špatně prodané a mezitím vším hloupým vysvětlováním a prázdnými dialogy se běhá a střílí a tady přichází další kámen úrazu, akce je hodně ale kvantita překonává kvalitu. Nic kulervoucího se prostě neděje. Ale abych jen nerýpal, nostalgie jede na plné obrátky, Arnie hází hlášky (vesměs převzaté z předchozích dílů) a ani po audiovizuální stránce to není vůbec špatné. Svět Terminátora s možností cestování v čase bohužel nabízí nepřeberné množství možností a proto to podle všeho ještě neskončilo (skrytá scéna mezi titulky je toho jasným důkazem). Bohužel. ()

gonga

Tuctový akční sci-fi film bez duše. Kouzlo se vytratilo a zbyl jen guláš časových paradoxů. A když ke všemu hrají samé nesympatické ksichty, nedá se na to koukat. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka