Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

Chlo0opek

Technicky film nezklamal, ale orientovat se teda v ději a postavách, to dalo fušku. Paradoxně ke konci se mi stávalo čím dál víc, že nevím, kdo je kdo:). Jinak je v téhle oblasti těžké vymyslet něco, co vyloženě nadchne, holt (stejně jako u mnoha dalších pokračování nějaké filmového hitu) je většinou 1. díl super, 2. jej někdy dokonce i trumfne, ale další pokračování je již jen nastavování filmové kaše z důvodu vytřískání ještě nějakých těch chechtáčků z diváků;). ()

Mato_Mi

Hlavný predstavitelia Clarke + Clarke mi sedia tak na novú sériu Beverly Hills, nie na hlavné postavy v Terminátorovi. Škoda, ďalší Terminátor, ktorý skončil ako sračka. Radšej nech už toto trápenie ďalej nepokračuje... večná škoda. ()

Evee04

Nechápem ako ostaným ale mne sa to páčilo.Malo to ten razantný náboj ako prvé 2 časti a efektívnu akciu ako posledné 2 časti.Terminátor sa vracia aby opät,po zmenených časových líniach zastavil Johna Conora.Na scénu prichádza mladá Sára Conorová ktorá dodala sérií šmrnc.Film má všetko,čo má Terminátor mat,a stret mladého Arnolda zo starým je epický.Dúfam,že séria bude pokračovat a ešte ukáže ako sa dá dalej formovat.___85% ()

chosan

Terminator Genisys není úplně špatný film Arny už tady nemá tak perspektivní roli jako v 1 až 3 díle ale postavy jsou dobře zaměřené akorát mě moc nepasovalo to že John Conner je tady spíše záporák nevím film až tak špatný není ale asi by potřeboval lepší režisérskou ruku každopádně se zdá že tímto filmem vše končí díky bohu. 65%. ()

gatuso

Obsazeni role Sary Connorove bylo opravdu zcela scestne, vubec cela mini rodinka Cononorovych byla nestastne obsazena... Jinak Arnold v pohode, akcni sceny taky, film odcejpal a az na ty zamotane skoky do minulosti a pak do budoucnosti a kdo je kdo a kdo s kym pece atd. ()

oskiii

T1 a T2 jsou prostě top filmy...jedny z nejlepších v historii filmu. A to jak po stránce nápadu, příběhu, postav, hereckých výkonů, tak po stránce speciálních efektů. Zkrátka mistrovská díla J. Camerona. To co následovalo poté je smršť totálních nesmyslů, které si z prvních dvou dílů udělaly trhací kalendář. T3 - píčovina na entou. Nechápu tak vysoké hodnocení. Nicméně jako základ pro další díly posloužil na výbornou. T Salvation - po stránce efektů perfektní, jinak... bída. Ani Bale to nezachránil. T Genisys - co to jako je? Cameron vymyslí fantastický příběh, který přenese na filmová platná....aby jej parta ignorantů po 25 letech totálně degradovala tím, že si jej upraví dle své libosti hned v prvních minutách filmu. Zkrátka, tak to dopadá, když se chce někdo přiživit na něčem kultovním a totálně to nezvládne. ()

Ondr4H

"Miluji" filmy doby 2010 a více zejména pokračování klasik, nemluvě o remacích ale to je jiná liga.Tyto produkty umí skvěle pošlapat to, bez čeho by ani nevznikly.Na vše lze ukázat že bylo dělano s daleko větší pečlivostí a odkazem na lore toho světa.Třeba Sarah a Kylee, v této edici 2015 dostanete herce vzhledu dvojice do lepšího porna.Žádného vojáka z konce světa nečekejte, to samé o matce vůdce odporu.Obyčejná holka z 80. let?Kdeže, tohle je produkt generace Y.A co Connor středobod vesmíru, ne ne teď je z něj robot...T-1000 je Asiat(Časový paradox asi), ale ani mi to nevadilo hrát umí skvěle a otáčet se taky.No a T-800?Chodící stroj na nechtěné vtipy, z něj strach nemám vážně ne.Smutný pohled na vývoj postavy. Jo a jak to dopadlo s dějem?Zapomeňte na vše, zdejší scénaristé se domnívali že bude lepší většinu filmů škrtnout.Ano díky cestování v čase je možno tvořit nekonečné množství blivajzů z jednoho univerza.Tak já teda říkám, že uznávám jenom časovou linku od Camerona.Dvě hvězdy, jedna za T1000 a druhá za T800(I když přesně nevím proč.) ()

Ariella

Připadám si jak Ladislav Stroupežnický píšící Cimrmannovi názor na hru Čechové na Řípu: Terminator Genisys jsem bohužel viděla. Nevím co Vám vytknout dřive. Zda chatrný děj, mátožnost postav, či veškeré prohřešky proti "zákonům" dramatu (v tomto případě jakéhokoli příběhu), jichž jste se stačil dopustit již během prvních 20 minut. Když se potom Kyle dozví, že muž, který ho vychoval, je jeho syn a navíc tekoucí terminator... takže Kyle, který se podle úvodního vyprávění narodil až po Skynetu a potká svého syna coby dítě... To je zas jak Němý Bobeš, "Víš, to bylo tak". Místo starého P/papouška zde vystupuje "děda" terminátor Schwarzenegger a dal tomu aspoň trochu humoru. Z Arnolda jedna hvězda a druhou hvězdu si dávám sama sobě, za to, že jsem to vydržela až do konce :) ()

Skylwalker42

Tak tohle naprosto pohřbilo terminátoří sérii nadobro. Dvě hvězdy jen z úcty k Arnoldovi a trochu za první polovinu snímku, která by nebyla až tak špatná nebýt druhé poloviny, která z filmu provedla (musím to napsat) úplnou sračku. Nepochopím jak někdo mohl obsadit do role Johna Connora takového totálně nesympatického blba. Po skvělém Balovi, takové tragické obsazení. Žádný charakter, žádný ten John Connor, který odvážně vede poslední odboj odporu k vítězství. A (spoiler) ještě z něho udělají Terminátora. OMG!! ()

Yamatosan

Zbytečně hejtovaný film, není to tak špatné IMO. Třeba 4. mi přijde mnohem horší. Ano, Courtney je děsný, ten Clarke taky žádná sláva, ta Clarke, i když se celkem snaží, rozhodně není TA Sara, co bysme asi chtěli - ale doprdele, ARNOLD, pravý i digitální, prostě šlape jako před lety! ()

Naby

Film sam o sobe ma zajimavy dej, to se mu uprit neda. S fyzikalnimi zakony uz si ale hlavu nikdo nelame, coz trosku zhorsuje celej muj pohled na film. Naopak super jsou ty trapno-klasicky vtipky jeste z puvodnich dilu, to je tak moc pres caru, ze se clovek proste musi smat. Arnod je fakt super! :-) Film ale neni nic moc svetoborneho, kdo ma rad scifi a Terminatory, tak se urcite pobavi, nicmene za me ma film dobry potencial, ale dost nevyuzity, takze celkem 3,1* ()

soukyd33

Kdo se v tomhle má vyznat? Časové linie, na třech místech probíhá příběh a nakonec se vše spojí v jednu? Akce to ano, ale také pěkný chaos. Vlastně tu máme dvě budoucnosti a tři minulosti. Která je ta pravá? Osobně jsem film moc nepochopil. Poznámka: Nový Terminátor: Temný osud (2019) bude prý navazovat na film Terminátor 2: Den zúčtování (1991), takže tento film a dva před ním budou pryč. Hvězdiček 3 ()

90125

Myslím, ze ani Ray Bradburymu by sa dnešné hollywoodske cestovanie časom nepačilo. Konsekvencie takychto ciest su desivé a hrdinovia tohoto filmu sa tvária akoby nič, akoby len hrali nejakú zábavnú hru. Scenar Genysisu je úbohý a tvorcovia filmu sa to snažia zakryt počitačovou akciou, čo im sily stačia. Čim komplikovanejšie, tym lepšie. Tym väčšia šanca, že sa súper (divák) nechá zmiast. Postavy a ich dialogy su drevené a silený humor im tiež nepomaha. Cela zapletka pôsobí nechcene komicky v štýle Burianovho "jsem tedy svuj vlastní dedeček". O nejakom napätí, alebo pocite ohrozenia sa tu vôbec neda hovorit. Šedivy Schwarcík niečo do seba má, ale BabyFace-Sarah Connor už zdaleka nie je čo byvala. Vlastne je to celé len jedna velká recyklacia. Recyklácia scén, postáv a myšlienok, oprášenych a pozliepanych do tohoto uplne zbytočného nepodarku. Další príklad zúfalstva dnešného Hollywoodu. Ale dám aj druhu hviezdu, z nostalgie za 80tkovym origošom. 56 % ()

draxxi

Tak ted jsem v rozpacich. Po vsech recenzich a nazorech, co jsem slysel jsem byl prijemne prekvapenej. Paradni akcni bijak, skvely triky, usmevavej Arnie... Nova Sarah mi taky nijak nevadila... Ale celej ten pribeh... Podle me uz zbytecne prekombinovanej... Dal jsem si behem poslednich par dni vsech pet Terminatoru a nejsem zklamanej. Serial me nijak nezajima. Presto me tesi, ze ten novej sestej dil pry navazuje na prvni dva a zbytek ignoruje... 22/11/2019 75% ()

BY100

film by nebol zlý keby: Johna Connora hral Christian Bale Johna Connora nehral ten absolútne sa nehodiaci ksicht Jason Clarke k zvyšku sa už zbytočne vyjadrovať, pokiaľ to kazia hore uvedené body ()

Nataniel73

Terminátor Genisys som si pozrel skôr zo zvedavosti, než preto, že by som očakával nejaké veľkolepé dielo. A dopadlo to horšie než som čakal. Musím žiaľ konštatovať, že Terminátor Genysis ďaleko zaostáva za prvými troma kultovými filmami a Terminátorovi ako takému robí v podstate hanbu. Ono totiž všetko podstatné bolo povedané v prvom, druhom a povedzme ešte aj v treťom Terminátorovi (na prvých dvoch som ako dieťa vyrastal), preto sú kladené aj na posledného Terminátora ďaleko väčšie nároky ako na ostatné akčné filmy. Jediné, čo sa vydarilo a čo pokračuje v šľapajach predošlých filmov sú skvelé technické triky a výborné akčné scény. Príbeh je však domotaný, herci priemerní, dej chaotický a v druhej polovici filmu mi to už fakt hlava nebrala. Navyše v závere sa tento bizarný Terminátor zmení na Nebezpečnú rýchlosť a v samotnom závere sa Arnold Schwarzenegger zmení na Supermana. Za mňa stačilo tento paškvil vidieť raz v živote. Neviem či to majú tvorcovia skutočne za potreby przniť kultové filmy a tak trochu sa čudujem aj samotnému Arnoldovi, že do toho išiel. Podal svoj štandardný výkon, ale tejto zlátanine aj tak veľmi nepomohol. 45% ()

Sa.sa

Děda Terminátor... Mladá Sára a John v jiné realitě... Hlavní poselství filmu je, že budoucnost není daná a Arnold chwarzenegger ještě nepatří do šrotu :) ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka