Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

DudeLebowski

nuž ľudia sú nešťastní čože sa to len porobilo... ved to nedáva zmysel... atd. a pritom stačí len porozmýšľať... a všetko sa dá logicky vysvetliť... takže v celku: Bolo to dosť v pohode keď zoberiem ohľad na slabší scenár... inak sa dá povedať že je to príjemné scifi so slušným výkonom Jasona Clarka!!! Jediné čo chýbalo bola temnejšia atmosféra a viac pôvodnej hudby. Dávam 4 hviezdy. ()

QeeBee

Ze sentimentu ***. Největší slabinou toho filmu je scénář. Zamotané cestování časem spojené co je (byla) pravda a co (ne)bude, je jeden velký oslí můstek. Případně se do scenáristy reinkarnoval J. Cimrman a já nepochopil, že jde o vtip. Švarcíkovi se podařilo po letech být nejlepším hercem filmu (ne ve smyslu největší star) ale v herectví, takže si asi každý dokáže představit úroveň ostatních hereckých výkonů. Zejména E. Clark je tragická, ta se snad ještě neprobrala z role obletované královničky z GoT. Popravdě jí příliš nepomáhá ani již zmíněný scénář. Zhlédl jsem 3D projekci a neviděl jsem jediný přínos, jde spíše o průměrné využití této technologie. ()

prvnipatro

Před shlédnutím filmu jsem si přečetl několik komentářů, které byly spíše negativní a tímto mne uvedly do stavu nejistoty, zda-li má vůbec význam film vidět. A musím konstatovat, že film byl naprosto v pohodě. Neslučuji se tedy s těmito názory, ba naopak doporučuji zajít do kina. Celkově film pochopí Ti, kteří viděli všechny předchozí díly. Arnold zahrál na svůj věk velmi dobře, efekty skvělé, atmosféra bezva. Tento film by (bez urážky) neměli hodnotit ti, kteří chodí na Babovřesky a podobné hovadiny, které hodnotí pouze a jen kladně. Ten, kdo nežil od mládí s Terminátorem, nemůže očekávat to, co film nabízí... . ()

MAREK5

Díky negativním recenzím a půlce příběhu v traileru jsem měl ty nejnižší očekávání. A ono to celkem funguje. I když je to nehorázná konina, tak první půlka má prostě kouzlo. Zato v té druhé je pár scén za hranicí trapnosti. Ale pak je tu Arnie, který to celé drží nad vodou průměru. ()

xlukas

Proč..?! Přeháním. Ne, tak špatné to vážně není. První část filmu je vlastně skoro nostalgická (zvláště, když se podíváte na některé klasické scény z prvního dílu před tím, než vyrazíte na aktuální), až srdce zaplesá :-) Zbytek pak je... zábavný. Bez ironie (či snad jen malé). Jen se bojím, že nejzábavnější jsou ty části, kde to tvůrci úplně nezamýšleli. Závisí, co ve filmu hledáte. Za mě: je tam Arnold ve své nejslavnější roli, takže odpustím i, řekněme, místy poněkud "divoké" (a místy dřevácké) dialogy (tu a tam jsou to docela tvrdé lapsy) a ještě "divočejší" scénář. (Kauzalita, neslyšeli..? OK.) Ale stále jsem optimista. Jsou to solidní tři hvězdy. Celkový pocit je někde mírně nad třetím dílem. Uzavřu slovy Františka Fuky, pod která se podepisuji (a doufám, že ho cituji alespoň rámcově správně): Je mnoho horších věcí, co by člověk mohl udělat, než jít na Terminátora :-) ()

Tulda_P

Jelikož tento film hodnotí i lidé, ne stroje dávám 5 hvězdiček, je to pro mě prostě srdcovka, rozhodně lepší než jiné akční sci-fi současné doby, úsměv Arnolda je pěkná grimasa, měl jsem 100 chutí vytáhnout v kině telefon a fotit, fotit o 106. Další části se prý dočkáme asi za 2 roky, tak snad do našeho Kina dokoupí lepší sedačky, ještě teď cítím pozadí. A to do kina nechodím často, jen na to co mě opravdu baví. Emilia je opravdu pěkná kočka, tak proč si z ní nezpříjemnit večer, včetně se do ní zamilovat jako Jai Courtney poslaný to voják v čase do roku 1984. Už ve filmu se snažil přimět Emilii , aby změnila rok 1997 za 2017 kam se strojem času mají dostat zničit servery budoucího Skynetu. Jason Clarke, kterého ovládl na začátku Matt Smith, známý to Doctor Who (Pán Času - obrovská moje srdcovka) nehrál druhého Termo-člověka vůbec špatně, škleby kdy se soukal z kopí zapíchnutého skrz jeho břicho do velkoplošného LCD byly opravdu výstižné. Scénáristé udělali opravdu velkolepý počin namixovat pekelnou podívanou pro diváky, největší problém celého filmu vidím v tom, že pokud někdo neviděl předcházející díly Terminátorů bude mít ve filmu pěkný maglajz vyznat se o čem je vlastně ta či ona scéna. Proč se děje to či ono , např. proč jsou Terminároři magnetičtí, úsměvná to scéna , kdy Arnold doluje malé magnety z reproduktorů místního rozhlasu. U téměř celého filmu jsem se velmi dobře bavil, neboť je vše vedeno jako akční sci-fi komedie, např. když Arnold měl být v určený čas roku 2017 na místě a on to nestihl !!! A na policejní stanici , kde začali vyšetřovat náhodné zjevení nahých dvou lidí uprostřed dálnice zase přišel téměř pozdě. Vizuální stránce filmu se nedá téměř co vytknout , Arnoldovi v jeho posledních rolích Terminátorů taky nic, hrál jako za mlada, zvukové efekty výbuchů byly dokonalé až z toho mrazilo, jen soundtrack (hudba) nebyl vůbec výrazný, ba bych řekl u tak drahého filmu odfláknutý. Těším se na další premiéru v roce 2017 a kdo viděl aspoň první dva díly mohu vřele doporučit nejen skalním příznivcům. ()

KOLMI odpad!

S Terminátorem je to jako s jízdou na kolotoči. Když jedete poprvé je to super, druhá jízda určitě předčí i tu první i když je to jen málo uvěřitelné, jenže každá další je jen marnou snahou vybavit si nadšení z jízdy předešlé. Postupně je vám hůře a hůře a tak jsem si u této jízdy řekl, je čas vystoupit. Je mi na zvracení a bylo toho už dost. Těm co viděli jako poslední díl druhý závidím a nedoporučuji rozhodně pokračovat, protože blití se dříve nebo později nevyhnout. Kolotočáři budou točit tak dlouho, dokud se nepoblije dost lidí....zvláštní je, že i ti, co tu už zjevně blijí jsou ochotni i poslední jízdu hodnotit skoro jako průměrný zážitek. ()

stando76

Za Arnolda dávam 5 hviezdičiek.Objektívne by si film zaslúžil tak najviac tri.Počas filmu som sa nenudil.Nad výberom hercov,scenárom,logickými chybami v deji,jednoducho musíte privrieť obidve oči.A neodchádzať z kina pred skončením titulkov. ()

Pcermis

Zas takový průsvich jak tady každý píše to nebyl. Napojení všech 4 filmů docela dobře poskládané ale John jako Terminátor to už bylo docela dost jsem zvědavej co vymysli do 6. Jinak to bylo o dost lepší jak 4 i 3. Asi jsem měl tím vším negativním okolo nižší nároky a tím jsem nakonec nejsou nebyl zklamán. ()

Xiras

Oooh, my Terminator. Chcel by som dat 3*, ale je to lepsie ako Jurassic world, takze musim dat 4*. Kazdopadnde najhorsie trailery ake som za poslednu dobu videl, ktore znacne pokazili zazitok z filmu, lebo prezradzali dej. Courtney mimo, neviem odkial ho vyhrabali. Jasona som zvladal a Emiliu tiez. Arnold to vsak tahal na plnej ciare. Bohzial scenaristicky prekombionovane, takisto rezisersky nie uplne zvladnute, hoci je Alan uz istejsi a urcte sa od Thora 2 posunul, stale by nebol mojou volbou pre tento film. Lepsie ako T3 a T4 ako prve dva filmy nestaci. Chyba ten boj o zivot ako v prvych dvoch castiach a na postavach Vam az tak nezalezi, okrem Arnolad a Emilie. Urcite sa z toho dalo vytazit viac. ()

flamboyant

Mohutný blockbuster, co nejlépe chutná s popcornem a v relax režimu. A byl bych opravdu rád, kdyby vznikly další dva filmy, protože už by se konečně nemuselo variovat a tvůrci by se mohli vydat novým směrem (ale zase ne směrem Salvation, který zůstává suverénně nejslabším Terminátorem). Což si myslím bylo hlavním smyslem Genisys, připomenout předchůdce (i když někdy až zbytečně přeceňované) a nasměrovat příběh. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny a na konci se nabízí slibný potenciál. ()

madline24

Standardní akční film dneška, pro fanouška prvních dvou Terminátorů ale mix nostalgie a znechucení. Opravdu je potřeba přepisovat to, co fungovalo a nutně měnit dějové linie? A ještě to dělat tupým kopírováním notoricky známých hlášek a scén? Tenhle film je jen matlanina tvořená splácáním toho, co v předchozích terminátorech fungovalo + tvůrci přidali něco navíc, co ale nefunguje. Kdybych neznala T1 a 2 skoro nazpaměť, tak bych se asi docela bavila, takhle dávám za tři jen díky nostalgii a technickému zpracování filmu. A samozřejmě za Arnolda! Protože on je na T5 asi to nejlepší. ()

bechdrak

Jsem velký fanda prvních dvou dílů. S nimi se toto samozřejmě nedá srovnávat.Trojka a čtyřka, to je příšerný humus, ze kterého mi naskakují pupínky. Oproti "nim" je tento díl velmi povedený, hlavně první půlka byla výborná, možná právě proto, že se dějově potkává s jedničkou. Druhá půle je už slabší, ale rozhodně lepší než poslední dva "skvosty". Překvapivě se mi to líbilo! Hurá!!! Arnold je pořád dobrej! ()

WickedFey

Ze začátku jsem měl pocit, že si lehnu na zem a dám si šlofíka. Ale jelikož jsem za to vysolil pár drobáků rozměněných po koupi jednoho rohlíku, tak jsem se s těží snažil film nějakým způsobem vnímat a pochopit, o co tam vlastně kurva jde. A to byl pro mě ten největší problém. Buď jsem negramotný nebo to bylo opravdu zamotaný. Co bych taky čekal od cestování časem... No naštěstí jsem se asi v polovině filmu chytil a dokonce se to pak i začalo rozjíždět, což by jsem od akčního sci-fi celkem očekával. I když tam nějaká ta akce byla, tak nebyla dostačující. Zas na druhou stranu všechno zachránil drsňák "Arný", který mě a zbytek kin a dokázal alespoň párkrát rozesmát. Oproti předchozímu dílu "Salvation" je tohle povedený robotí filmek. No.. vzhledem k tomu, že jsem jsem dal předchozímu dílu 3* a tohle bylo o dost lepší, tak dám 4*. Na plný počet mě tento film nepřesvědčil. ()

Herrydos

Nový Terminátor je hodně diskutované téma někomu se líbí někdo mu nemůže přijit na jméno. Já se stavím do tábora těch kterým se líbí. Je zde akce (mimochodem velice dobře zvládnutá a natočená) zajímaví záporáci (hlavně ten druhý ve mně ze začátku vyvolala myšlenku wtf) scénář je vykládačkou jedničky a dvojky to je pravda ale myslím že vykrádá docela pěkně a je radost se vrátit do míst kde to vše začalo zase trošku na jiný způsob. Na Arnolda se kouká i po letech moc pěkně a co ze sebe vypustí je věčitou perla kterou diváci ohodnotí lehkým smíchem. 3D je taky pěkné neruší ani na sebe zbytečně nestrhává pozornost jak by asi někdo čekal příjemně prohlubuje zážitek z filmu. Fanoušci asi z filmu moc na větvi nebudou budou proklínat scénář ale já se příjemně bavil a za sebe mohu jen doporučit 5* ()

Pettte69

Nenechte se odradit komentáři, je to dobrý film a rozhodně se nebudete nudit. Pro pamětníky je to krásné připomenutí především prvního dílu, které sice není tak ponuré, ale zase nabízí novou alternativní historii. Cestování časem tu rozhodně není nijak složité, jak někteří tvrdí, a pokud dobře znáte první dva díly, tak se v tom zorientujete velmi rychle a pochopíte velmi dobře celý příběh, který určitě není tak špatný, jak tvrdí kritika. Je však nutné to nebrat, jako pokračování 1 a 2, ale spíše jako start nové série, která poutavě připomíná některé momenty z předchozích filmů. Celý film je jízda od začátku, až do konce. Za mě 75% jako film, ale vzhledem k super hláškám Arnolda musím dát 90%! ()

one2

Uplne v pohode velmi dobrý akčný sci-fi film,ktorý jednoducho sedí do tejto doby a keby sa pod tento film podpísal James Cameron čo ho vychvalujete do nebies tak by ste včetci písali ódy aký velký novodobý akčný film to on zasa natočil. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka