Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

bourec

Tak tenhle filmek z kolonky slavnýho Téčka se povedl.Sice se tady směju všem honibrkům,který maj Téčko za svůj nej kult,a skuhraj jak ten film vypadá,a že dělá vostudu jedničce,a hlavně dvojce.Je to furt stejný,jako když skupina Def Leppard nahrála po desítce stejnejch desek věcičku s názvem Slang,a pravověrný onanisti před posterama kapely prskali všude vokolo co to jako je.Prostě ten film má koule,chytře nabaluje kolem jedničky a dvojky svůj vlastní příběh,navíc s Arniem,kterej vod chvil,co se zase vrátil před kameru už nevypadá tak věchýtkovitě,jako třeba v Postradatelnejch.Taylora chválim,dokázal natočit obstojnýho pokračovatele už teď tak obřílegendy filmu.90%. ()

C0r0ner

Objektivně si to tu jednu hvězdičku nezaslouží (viz Jurský svět), ale takhle mi zkurvit takovou legendu, to už je moc. Hodně to všechno bouchá, lítá, mlátí se, mění na kdovíco, ale atmosféra v tom není ani malinko, i když je protivník hodně "drsný". Navíc to popírá úvodní dva díly. Píčovina, u které jsem se akorát dost nasral. 15% ()

Cheeter

Když jsem si včera tento snímek osvěžil, tak jsem dospěl k názoru, že původně jsem hodnotil prostě moc. Jako akční podívaná dobrý, ale už to prostě není ono. To přestalo být někde mezi druhým a třetím dílem. Resp. jsem si docela užil díl "z daleké budoucnosti", ale tam to také již pokulhává. ()

Gaaron

Strašná blbost, ale z toho pozitivního ranku - kdy si maximálně povzdechnete nad promarněným potenciálem, ale rozhodně nemáte potřebu si vyškrábat oči. A navíc Arnie, jehož hlášky jsou (bez ironie) do jedné perlami! ()

Šimpy

Tak nakonec celkem příjemné překvapení. Ze začátku filmu má scénář přesně to, co čekám od každého nového terminátořího filmu....a sice vidět svět během války proti strojům a neporazitelného Johna Connora jako opravdového vůdce odporu (ne tu sračku ze Salvation), včetně původních Kylových hlášek ("Naučil nás přelézat dráty koncentráků a dělat z těch hrozných sviní kůlničky na dříví!") a scénář má obzvlášť zpočátku i smysl, hlavu i patu. Škoda, že pak trochu ukouzne a zápletkou si nezadá s naivitou. A pak mě nejvíc mrzí obsazení... Jason Clarke ani Jai Courtney se do rolí nehodí a obzvlášť zpočátku mě vysloveně rušili, ale pak jsem si i nějak zvykl. Zase je neznám moc odjinud, tak je nemám spojené s jinými postavami. Jinak potěšil původní hudební motiv (obzvlášť ta pomalejší verze ze začátku), a co se týká obsazení, tak J.K. Simmons a především Arnold, který hraje perfektně, hází hlášky a je vtipný. Pokusy o humor nejsou křečovité. A taky mě potěšilo, že si scénáristi udrželi nadhozené myšlenky, které nakonec opět využili. ()

necisty

Skvělý pilot k novému spin-off seriálu z terminátořího vesmíru... Vlastně moment... oni to skutečně mysleli vážně jako celovečerák, který má úspěšně navazovat na předešlé díly, především na ty první dva?! Tak takovou slátaninu jsem teda fakt nečekal, totální zneuctění předchůdců. Velký potenciál zničili zbytečným tlacháním a v podstatě nulovou akcí... vtáhlo mě to na chvíli na začátku, ale hned vyfluslo zpět a ani na konci se neudálo nic fenomenálního. Ke všemu ten výběr herců... to opravdu v celé Americe nenašli herce schopnější a věrnější svým předchůdcům? Kdybych teda přehlídl Reese, tak John Connor, vůdce lidského odporu, takový ksicht?! To má kdo na svědomí?! Nedokážete pořádně dořešit děj, ale máte čas myslet na takové kraviny, jako je vsunování nábojů do zásobníku? Copak asi T-800 celých 33 let dělal? A to je jen do očí bijící kravina, je tam toho spousta. Ne, ne a NE! ... GA Cinema 3D ()

PavelVanekArt

Mnoho lidí čekalo akční nářez se Schwarzeneggerem a dostali ho. Protože nic nečekali. Protože pro ně není Terminátor ikona akční sci-fi s geniálním příběhem a ultimátní časovou smyčkou, která na nás poprvé pořádně dýchla v roce 1984. O tom to je, ta fascinace něčím, co někdo vymyslel a zrealizoval tak dobře, že to šlape jak perfektně namazanej Terminátor. Jenže tady to končí. To, co bylo, i to, co bude. Ale on se vrátí... Pokud první díl načal časovou smyčku a odstartoval něco monumentálního, tak dvojka úspěšně dokreslila časovou linku. Třtí díl, který nebyl už tak dobrý, uzavřel celou trilogii a Skynet (umělá inteligence, která se od prvního dílu snaží zničit planetu) odpálil hlavice, protože soudný den je nevyhnutelný. Čtvrtý díl už nám ukazuje malé vítězství lidstva nad umělou inteligencí. Teď tu máme díl pátý. A představte si, že jste něco začali před 31 lety (!), někdo to úspěšně dokončil a nakonec se objeví někdo, kdo vidí dnes peníze ve všem starým a úspěšným a všechnu práci nádherně zmuchlá do kuličky a kopne do prdele. Ne přímo do piče, ale do prdele určitě. Celá časová smyčka se narušila a najednou je všechno jinak. Soudný den nenastal, protože se objevil nový druh Terminátora a nová technologie, kterou sám Skynet vyvinul a to Genisys. Upřímně Vás tu nechci zahrnovat těmahle kecama, ten film za to nestojí. Co můžu vyzdvihnout a rád, tak první polovinu filmu, která se odehrává v době prvního Terminátora. Nostalgie na Vás dýchá krásně čistým dechem. Arnold hraje své staré dobré já, T-700 a vyloženě si tu roli užívá. Taky ho vystřeila dříve mezi hvězdy. A Arnold mě baví. Ještě pořád. Co mě ale iritovalo, lomeno, doslova sralo, tak představitel Kyla Reese, který je ,,hlavní,, postavou. Herec mi nesedl už v Die Hard (Smrtonostná Past) a nesedne mi už nikde, to vím s jistotou. Roli matky Johna Connora, která je stavebním pilířem lidí jakožto odboje proti strojům v budoucnosti, je pěkná baba, o tom žádná. Taky ji hraje ta buchta z Her o Trůny, ta Khaleesi nebo jak se jí nadává. Ta mi sedla i hraním a projevem postavy, tam palec hore a ne jen palec. John Connor a.k.a novej Skynet je nudný a to tak moc, že je směšný, necítil jsem z něj žádnou světovou hrozbu. Poslední minuty filmu už jsou vysloveně sračka bez pardónu. A potitulková scéna? Nasrat. Po stránce efektů nemůžu říct křivého slova, skvělá práce. Hudba to samé, u kormidla kvalitní skladatel a dohlížel Zimmer. No, takže to nebylo takový hovno, jak jsem si dle trailerů myslel. Byl to jen maličký bobek, který ovšem rozšlápne další debil a to přesněji v roce 2017, kdy bude další díl. ()

Martrix

Kdo by si po prvním Terminátorovi pomyslel, že bude po více než třiceti letech hodnotit pátý díl? Tenkrát málokdo. Doba přála původní tvorbě. Jenže pak přišlo období filmového temna, kdy bylo jen málo scénáristů schopno vytvořit originální příběh a jen málokterý producent byl ochoten riskovat, že se to "chytí". Doba recyklace značek v podobě remeaků, sequelů, prequelů, seriálů, crosoverů... . Doba, kdy se za nový nápad platí obrovské peníze. S pokračováním úspěšného filmu, jsou spojena očekávání fanoušků, kteří se i několik let těší, že oblíbenou postavu zase uvidí v akci. A s téměř železnou pravidelností, se tato očekávání nepodaří tvůrcům naplnit. Výjimky samozřejmě existují, ale s každým dalším dílem je jich méně a méně. U Terminátoří ságy k tomuto poklesu došlo při Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003), ale níž už se naštěstí nešlo. Genisys není horší. Což ale neznamená nic jiného, než že je stejně nevýrazná a scénáristicky přitroublá, jako předcházející dva díly. Velký podíl na tom má první film, který určil hloupá pravidla. Ale aby to nestačilo, tak co nový scénárista, to další pitomost. Že se roboti rubou s lidma, když dokážou udělat díru do betonu, že roboti se zaměřovači netrefí na pár metrů...no dobrá. Že je to vlastně (s výjimkou Terminator Salvation) pořád ta samá písnička, tzn. pošleme do minulosti někoho kdo zachrání Connorovi, aby se změnila budoucnost(sice v jiné ose, takže ne pro nás...), protože stroje na ně zase poslali nový model robota... . Trochu nuda už to je, ne? Jasně, je to jenom film, hlavně se z toho neposrat! Zklidním tepovou hladinu, ať se mi nespustí autodestrukce. A zkrátím to. Je to velešpatné sci-fi s mizernými herci. Jediné dobro je tam Arnold. Nicméně z nějakého důvodu, mě tahle krávovina neirituje tak, jak by měla. Nejspíš to bude tím, že jsem měl nulová očekávání, takže došlo k neočekávanému...ke shodě. Tzn. vše je ok. Dostal jsem, co jsem čekal. 3* ale teda se všema pěti cípama odřenýma. ()

Flynn

Slátanina slátaná. Škoda, musím po tomhle říct, že bych byl raději, kdyby rozvinuli příběh s Conorem v podání Christiana Balea... fakt by si to zasloužilo. Ne to prostě takhle mrvit a překombinovávat. Arnolda tam mohli vrátit a mohlo to být vklidu. Ne takhle to prostě přefintili, nedávali posuny v čase. Dialogy zcela v pideli. Snažili se asi znova nakopnout starou serii s lehkou inspirací Návratu do budoucnosti... ovšem nevyšlo, těžce nevyšlo. ()

Wormboy

Poznam, resp. som dobre oboznameny s univerzom Terminatora. To, co vsak predklada Genisys je skutocne velmi tazko stravitelny mismas casovych linii, defacto absolutne odstranuje doterajsie dejove linie a aspon ciastotne istoty, na ktorych boli postavene piliere doterajsich pribehov...Nemam v zasade nic proti "alternativnym" dejovym liniam (napr. novy Star Trek), ale malo by sa to robit s citom a najma pokorou k predchadzajucim dielam...A starnuca pokozka T-800 je skutocne brilantny scenaristicky napad odovodnujuci pritomnost Arnieho...Obsadenie Emilie Clarke a Jaia Courtneyho je strasny fail. ()

pakobylka

Nevím, jaký smysl mají opakované neumělé pokusy o záchranu lidstva před Soudným dnem ... či Dnem zúčtování (v podstatě je úplně jedno, jak onen pro lidstvo přelomový den nazvete). Ať už mají jakýkoli výsledek, žádného scénáristu ani režiséra nadlouho neodradí od reinkarnace Sáry Connorové, Kylea Reese, Johna Connora - a pochopitelně Terminátora ... nebo spíš Terminátorů, aby mohli znovu a znovu procházet časem a svádět další a další bitvy o svou i naši budoucnost. Jakoby jim bylo souzeno navěky bloudit v jakési nekonečné časové smyčce bez možnosti jejího smysluplného a definitivního zakončení, přičemž každý jejich nový experiment jen stvrzuje marnost takového neuváženého počínání. Budiž jim přáno, nicméně kdyby si všichni pospolu vynašli jinou zábavu, udělali by líp, neboť produkty (či spíše exkrementy) jejich snažení pokrývají první dva špičkové filmy v režii Jamese Camerona dosti neutěšeným a značně odpudivě vyhlížejícím nánosem povrchnosti a zmaru. ()

papaJA21

Terminátor jedna a dvě jsou jak kultovními snímky, které ve své době posouvaly hranice žánru, Judgment Day je snad nejlepší akční film vůbec. Genisys pak myšlenkově a "časově" navazuje na tyto filmy. Na tomhle filmu je ale špatně snad úplně vše. Počínaje tragickým castingem, Jason Clarke a Jai Courtney jsou podprůměrní herci. Pokračování Planety opic a Smrtonosné pasti to jen potvrzují. Emilia Clarke je opravdu krásná a milá tvářička, ale jako náhrada za charismatickou, pružnou a atletickou Lindou Hamilton.... to opravdu ani trochu nefunguje. Samotný děj se vlastně ani nedá příliš dobře popsat, je to remake populárních scén s jedničky a dvojky, okořeněný nějakým tím rádoby vtipem či šťavnatou hláškou a předělávkami akčních scén, které jsou i přes veškerý rozmach digitálních technologií tragicky horší než u původních filmů z osmdesátých a devadesátých let. Naprosto zbytečná záležitost, která celý tenhle Universe nikam neposouvá ale spíš nadobro pohřbívá. A Arnold?... Ano je to bezesporu živoucí legenda, Co si budeme povídat Terminator, Predátor, Total Recall, to jsou nesmrtelné filmy a chápu jeho stesk a snahu zahrát si ještě ve své nejslavnější roli. Ale roky běží a dělat film jen pro oddané fanoušky nic dobrého nepřinese. Popřál bych mu spoustu krásných filmových rolí a především soudnost při jejich výběru. A že to jde i v nových rolích a v nových polohách dokazuje například v nejnovějších filmech jako jsou Maggie či Last Stand. ()

WolfR

Kdy už mi konečně někdo natočí tu temnou válečnou budoucnost z Cameronových filmů, bez nějakých změn či alternativních historiíí, přepisování dějin a já nevím, co všecko? Počítám, že asi nikdy, ale hezky se modlím k bžskému Cameronovi, aby to udělal až se mu vrátí práva na své děťátko. Ne vážně, Genisys není špatný film a není to ani špatný terminátoří film. Začátek se nese v duchu i atmosféře původních kousků a my konečně vidíme ony velké bitvy a špinavou budoucnost po nukleární válce. A konečně také po 30 letech vidíme to, jak je Kyle Reese odeslán do minulosti! Wohou! Jenomže pak se začne měnit a jde to do háje. Všecky zvraty a časové paradoxy jsou dost překombinované. A to nemluvím o tom, že terminátorů je ve světě před soudným dnem pomalu víc než po něm. Ale největší ranou pod pás je zjištění, že vlastně žádný John Connor není potřeba. Ono by ani tak nevadily nějaké změny, či časové paradoxy, koneckonců v původních T filmech jich taky není málo. Ale tohle? Totální vymazání slavných událostí? V takovém světě já žít nechci. A hlavně nechci žít ve světe, kde Jai Courtney je Kyle Reese. To je obrovský castingový omyl a vlastně jeden z největších posledních let. To samé Sarah Connor nebo legendární T-1000. Na castingu měli asi dobrý matroš. To samé můžu říct o trikovém oddělení. Takové triky bych nebral snad ani na konci 90s. Co se týče například konce filmu, ten taky zrovna neoslní. A vhledem k dalším pokračováním, vlastně ani nevím, jak chtějí pokračovat. Ono to teď ale vypadá, že sypu z ruky samá negativa. Ale tak to zase není. Arnold je zase jako vždy skvělý, variování slavných scén také není špatné, stejně jako terminátoří rubačky nebo epický soundtrack. A kromě toho je tu konečně již zmiňovaná špinavá válečná budoucnost plná fialových laserů a terminátorů! A taky ten stroj času. Po dlouhém uvažování si myslím, že je to lepší než Salvation. Ale ne o moc. Prosím Jamesi, natoč svoji trojku! 3 hvězdy. ()

Jermann

Na to, jak je celá ta sranda se Soudným dnem už provařená skrz na skrz, povedlo se i na popáté natočit vcelku obstojného Terminátora. Přesto se jedná o třetí marný pokus vyrobit něco kvalitnějšího, než byla první dvě Téčka, a tudíž by už mohlo být na čase pověsit endoskeleton jednou pro vždy na hřebík. "Vajíčko" na samém konci Genisys to ale zřejmě vidí jinak.. ()

BoXBe odpad!

Nevydržel jsem ani pět minut a jsem zaujatý proti očividné bezduché komerční ždímačce značky, která má ne na víc, ale ze které se dají stavět kulty. Bohužel, místo dobré apokalytické scifárny o vraždícím stroji, z toho je průměrná kvaška na úrovni Power Rangers. A ti aspoň věděli, čím jsou a na nic si nehráli. ()

Icefist

Už to prostě není ono. Film ujde, ale od titulu s názvem Terminátor chci víc. I když k dobru naopak musím přičíst, že jsem čekal větší zmatek a vlastní ztracení se v ději. To se nekonalo, aspoň že tak. Je tu Arnold, Emilia Clarke taky neni špatná, ale jak jsem uváděl už v úvodu- divák očekává od této značky výrazný nadstandard. A ten se nekonal, Genisys je pouze akčním průměrem. 60 % Oblíbená část- focení po zatčení ()

SHI-SHA

Zklamaný se rozhodně necítím. Po zmateném a nepřesvědčivém traileru mne nový Terminátor naopak velice překvapil. Předchozí díly (zejména a II) mám poctivě nakoukané, takže jsem si všechny odkazy a předělané scény vyloženě užíval. Lze možná namítnout, že od nekompromisního sci-fi se tvůrci přesunuli spíše k pop-cornovce a při patlání v těch všech alternativních časových osách nadělali pár logických chyb, nicméně já mohu říct, že jsem naprosto spokojený. Jedna z nejvýznamnějších filmových sérií konečně dostala závěr, za který se nemusí stydět. ()

FAITH.BABE

ANO! Dostala jsem přesně tolik sentimentality, kolik jsem potřebovala. Bála jsem se, že mě film zklame, proto jsem čekala tak dlouho, než se na něj podívám... V první části filmu jsem měla několikrát stažený půlky strachy. Fakt asi jediný co mě po všech prasárnách co jsem viděla děsí, jsou ty studený endoskeleťáci... Arnold je boží, jako vždy, akorát misis Khaleesi tu Sáru moc nevěřim a to samý mistr Varro (fakt se nemůžu zbavit tý představy jak si pobíhal po Ludu v plenkách jako gladiátor) mi tam prostě do role Kyla nesedl. Mě hlavně udělaly radost ty odkazy na starý filmy, taky pecka od Ramones, že byl Arnold v titulcích napsán jako Guardian a né jako Terminator. To zahřeje u srdíčka ♥ Hezky jsem si pobrečela, zasmála se a jsem spokojená :)) ()

Mol

WE'RE HERE TO STOP THE END OF THE WORLD! I CAN WORK WITH THAT!!! To byla slátanina. Jak to, že v roce 1984 a 1991 dokážou natočit perfektní filmy, ale v roce 2015 ne? Scénář je šílenej a začátek, kde se všichni staří i nový protínají je fakt až na hlavu. Tuny nehezkých CGI efektů, takže všechny akční scény na mě působili naprosto uměle. Jediný co potěšilo byla herečka Sary a samozřejmě Arnold. Jo a co ten Kyle? Dvacetkrát se s ním otočil autobus a měl dvě modřiny. Normální člověk pokud by to vůbec přežil, tak by měl zlomenou každou kost v těle. Jo a já vím, že je to jenom film, ale no tak.. come on. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka