Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

coolsender

Nevím,co kdo hledal za majstršich, ale byť jednička je a zůstane zřejmě nepřekonatelnou klasikou, já se u tohohle fakt upřímně bavil. Plný počet minimálně za první polovinu filmu. ()

Final

Pryč jsou doby, kdy Návrat do budoucnosti představoval možný paradox, který mohl zničit celý vesmír. Dnes fungují pro cestování časem zcela jiná pravidla, pravidla Hollywoodu. Když se Vám nelíbí, jak filmová série vypadá, prostě vraťte čas na začátek, změňte události tak aby zničili všechno, o co se předchůdci snažili a vytvořte si zcela novou realitu, která bude více odpovídat Vaší představě. Své o tom věděli X-meni a teď už o tom ví i Arnold, který se ani přes značný věkový deficit nevzdává a pouští se do mezičasového boje s modernějšími a vyspělejšími stroji. Genysis se dá svým způsobem považovat za restart Terminátora, který bohužel zabil, spálil a pohřbil veškerou snahu Jamese Camerona a jeho prvního Terminátora. O paradoxech scénář moc nepřemýšlí, což vlastně devalvuje ne jen celou sérii, ale dokonce i samotný Genysis. Zničení Skynetu totiž nezpůsobí válku strojů a stroje tak nestvoří Terminátory, ani stroj času. Bez stroje času se Kyle Reese nikdy nevrátí do minulosti a nepotká Sarah, což způsobí, že se John nikdy nenarodí (pokud tedy Emilia Clarke nemá sklony k pedofilii). Bez stroje času a Arního se Sarah nikdy nedostane do roku 2017, aby zastavila Skynet, což způsobí, že Skynet nakonec ovládne zemi a pošle Arního, aby ji v roce 84 zabil. Že to nedává smysl? Patrně se na tohle pokusí navázat šestka a vysvětlit všechny nejasnosti vyplývající z pátého dílu. Už teď však mohu předpovědět budoucnost Terminátora. Buď se šestka vrátí do zajetých kolejí a pokusí se napravit chyby z Genysis, nebo Terminátor upadne do chaosu béčkových akčních sci-fi. ()

wvwrayman

Tak když už se snažím navázat na T1 a T2, což se návratem Arnieho podařilo a to včetně jeho "mladší" verze, tak proč hraje Sáru Emilia? Některé časové paradoxy jsou myšlenkově neuchopitelné. Pořád nechápu jeden: když vyšlu někoho, např. Terminátora, do minulosti, aby chránil moji matku, tak se mu to logicky musí vždy podařit, jinak bych nebyl a neměl by ho kdo vyslat, ne? Přece když někdo cestuje zpátky do minulosti a něco zásadního tam změní, tak se to přece "v budoucnosti" projeví okamžitě ve chvíli vyslání, neboť v okamžiku té změny v minulosti okamžitě začíná alternativní budoucnost a není možné, aby byly "dvě budoucnosti", tedy ta se změnou a ta beze změny v minulosti. Ale to je na delší vyprávění... Je taky zajímavé, že v předchozích dílech Terminátoři strojem času cestovali. Teď už nemůžou?....No, z nostalgie k Arniemu a tmavovlasé Daenerys Targaryen dávám dvě hvězdy. ()

Matrix44

Veľmi som sa tešil na návrat Arnolda Schwarzeneggera, ale tento počin mi to poriadne znechutil. Emilia Clarke je síce pozerateľná v Hre o Truny, ale ako náhrada za Lindu Hamilton úplne prepadla. Pôsobila nesympaticky a vyzerala nejako vypasene s dvojitou bradou, takže som jej vôbec nedržal palce, práve naopak. Ešte horšie dopadol Jai Courtney ktorý sa ale absolútne nehodil ako náhrada za Michaela Biehna. Od prvej chvíle čo som ho zbadal, som si hovoril čo tu robí ten chlapík s tupím výrazom a nulovými hereckými schopnosťami, ktorý by sa hodil skôr do role neandertálca, ale úplne tupého hráča amerického futbalu. Bohužiaľ ani scenár a digitálne efekty neboli oveľa lepšie. Pôsobili, ako lacné efekty spred 10 rokov! ()

Thuffir

Čekal jsem strašnou slátaninu. Ale ne. Provázanost s původní dějovou linií je skvělá. Trochu retro s prvním dílem super. Ze začátku zmatené... Ale jakmile pochopíte časové linie... má to smysl. Teorie relativity v praxi, jasně, že nic, co se stane v minulosti nemůže zůstat bez odezvy pro budoucnost, ale ani obráceně.... původně jsem to chtěl označit za sra*ku, ale jen proto, že tam bylo na začátku trochu "přetrtminátorováno". Ale pak jsem to pochopil, byl to účel. .... "Dědo !!!" ....... Záleží na tom, jestli berete Terminátoří sérii.... Pokud ano, je tohle mnohem lepší, než předešlý díl. A hlavně... má to logiku. A už si to ze sebe samého dělá srandu... "John Connor moc mluví :-D" ... "A jak to uděláš, ukecáš mě?" .... Za mně boží, a znova, mnohem lepší, než díl předtím. (Tady asi herecké výkony a podobně hodnotit nebudeme, že ne). ... Jo a stoletej Arnie je prostě nejlepší.... "Mám normální lidskou tkáň, ta stárne...." ... Jako fanda série, za mne do plných. ()

om6pb

Spočiatku to vyzeralo len ako doplnenie príbehu ktorý je už známy par desiatok rokov... Keď tu zrazu zvrat a tvorila sa nová časová línia doslova aj v prenesenom význame slova. Samozrejme okorenene vtipnými hláškami Arnolda čo by staručkého terminátora. Plno akcie a humoru a koniec samozrejme konči odvrátením onoho súdneho dňa... alebo nie? ()

hdraf

Proč neskončili u trojky? Je to slátanina, Arnold se už fakt na to nehodí (v českém dabinku mu říká Sára "dědo":-)!!!), žádné "wow" prostě není. Vše jsme již viděli v T2 a jiných filmech. Nuda. ()

milous11

Tenhle díl mě moc uchvátil, jak propracováním příběhu, že jsem se ani ne minutu nenudil, tak efekty které jsou na vrcholu co v dnešní době člověk. Super scéna byla s autobusem na Golden Gate, tahle scéna se opravdu povedla. K tomu všemu občasné vtípky, které už dnes asi k akčním filmům patří a už bych si je bez nich dobrý akční film, nedokázal představit. Je pravdě že ale vše bylo do sebe tak naskládané z předchozích dílů, že jsem se v tom filmu občas ztrácel, i tak za mě má plný počet hvězdiček. ()

meteleskublesku

"Ta záhadná postava tam dole v zahradě, to jsem byla já, Tomáši.” "Ty, Karlo? Myslel jsem, že to byla Hedvika.” "Kdepak, Tomáši. V té době Hedvika právě rodila tvé dítě.” "Mé dítě? Myslel jsem, že je to Karlovo dítě.” "Karel Hedviku vůbec neznal.” "Ale jestli Hedvika rodila mé dítě, pak ty, Karlo, jsi...” "Ano, Tomáši. Jsem tvá sestra.” "To není možné!” "Má pravdu, Tomáši.” "Nemohu tomu uvěřit, vždyť tys mi, švagře, říkal..." "Nejsem tvůj švagr.” "Ne?" "Jsem tvůj bratranec.” "To ovšem mění celou situaci.” "Ne tak docela. Já totiž nejsem tvá teta." "Ty nejsi má teta, tetičko?" "Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha.” "Ale v tom případě jsem tě obelhal, tatínku.” "Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn.” "A maminka?" "To je babička z otcovy strany.” "To je hrozné. Jsem tedy úplný sirotek. Ale nevadí. Hlavně, že jsem konečně poznal pravdu!” notyvole... ()

rychlej

Je to příjemné koukat zase po čase na terminátory a všechny ty serepetičky okolo a starej dobrej Arnie, nicméně jsou tam taky nedostatky, šlo by to lépe, zkuste ukecat Camerona. ()

Opavius

Asi se názorově nepřipojím ke skalním fandům série, kteří krom 1. a 2. dílu nic jiného neuznávají, protože i když se nejedná o nejlepší díl série (to je a asi i zůstane druhý díl), určitě není nejhorší. Schwarzík dostal ve scénáři opravdu originální místo "Jsem starý, ale ne do šrotu", (spoiler) střetává se se svým počítačovým já v podobě čerstvě nasazazeného a zpět v čase poslaného T800 a dokonce i s téměř geniálním cameem T1000 v podobě B-H Leeho, který si myslím svojí roli zvládá se stejnou elegancí a chladnou tváří, jako v druhém díle Robert Patrick (jen škoda, že Lee nedostal více prostoru...). O spoustě ikonických hlášek ani nemluvě. Takže určitě parádní podívaná, která přes nějakou tu chybu, pár hluchých či přehnaných míst docela dobře rozšiřuje původní námět, nenápadně "obchází" třetí a rozporuplný čtvrtý díl a potěší nejednoho fanouška akčního/scifi žánru. Moje řazení: 2.díl, 1.díl, 5.díl, 3.díl, 4. díl. Hodnocení 75% ()

vilhy

Asi najvacsie minus filmu vidim to, ze sa bude kazdy novy terminator porovnavat s prvym a druhym dielom, ktore patria k tomu najlepsiemu v historii scifi a akcnych filmov. Ja som velky fanusik, obidvoch dielov, a predovsetkym druheho, ktory je uplne genialny.Ale aby som sa dostal k tomu najnovsiemu, jasne, ako T2 to urcite nie je ani zdaleka, ale ak by som si odmyslel 2ku, tak je nie je vobec zly film, akcia je naozaj prepracovana a vidiet toho isteho Arnieho, ktory sa objavil v 1984 malo na mna wow efekt,ludom sa nepaci chaos v dejovej linii, co uznavam,ale podla mna to do filmu, v ktorom sa snazia menit buducnost chaos automaticky vytvara, a dejova linia sa narusa, film bol povodne zamyslany ako 1. diel novej trilogie, tak ak sa dockame dalsej casti, mohlo by nam to nejake veci vyjasnit. Najpodstatnejsie je u filmu je pre mna to ci sa pri nom nudim alebo nie a u tohoto som sa urcite nenudil, film som videl v SD aj HD kvalite, a pre mna je to podstatny rozdiel vidiet film v HD kvalite, nakolko vyzualna stranka prave takeho typu filmu je dost podstatna pre celkovy zazitok. ()

slooowly

Jak se dnes často točí sci-fi filmy. Nablýskané, plné efektů. Příběh sám o sobě by se možná použít dal, ale jeho zpracování a dialogy byly tragické. Marně člověk může vzpomínat (obzvláště po pár odkazujících scénách) na atmosféru Terminátora 1 a 2. Nejvíce mě asi bil do očí nesympatický představitel Johna Connora, oslovování Terminátora (v českém dabingu), dabing Emilie Clark, stárnoucí Arnie, zlidštění T800 a patetické řeči jak z Transformerů. ()

godal

Úroda je dobrá soudruzi,plány plníme na 120 a více procent...Ovšem-neusnout na vavřínech soudruzi!Tak bych asi charakterizoval své pocity,když jsem se v létě poprvé chystal toto pokračování Arnieho pilíře slávy shlédnout.Dal jsem si časový odstup,abych to vstřebal a pustil si to dnes opět.Ano-takhle si představuji oživení ságy,kde sám autor (Cameron) už nevěděl,jak dál.Narozdíl od imbecilní slátaniny VZPOURA STROJU,je tohle dílko úplně někde jinde a jak sám Cameron říká-pro něj je teprve tahle "skladbička" poslouchatelná...Ne,není to dokonalá práce,chybičky-jako poletující žluté listí ve spáleništi světa se najdou,ale třeba je to úmyslný vtípek Alana Taylora. Dávám plnou palbu a jsem zvědav,jak dopadne deklarované další pokračování-bravo!!! ()

cartyci

Zmiešane pocity s filmu.Cestovania v čase bolo akurát,raz tam potom inam, budiš. Arnold však nesklamal a jeho úsmev ma totálne zabil (palec hore). ()

Ferguson

V první desetiminutovce zlikvidovali T1, do třetiny filmu T2 (trapné, trapné, trapné), pak z toho udělali Matrix a nakonec rodinné melodrama (trapné, trapné, trapné). Jediné, co si zasluhuje pozornost je Arnie. Doufám, že za 10 let se objeví nový "Nolan" a vyhrabe Terminatora z popela jako se to stalo s Batmanem. Osudy těchto 2 sérií jsou v první fázi totožné. První dva (zde tři) díly super,další díly všechno zníčili.Když se zamyslíte jakým vývojem prošla atmosféra prvních dvou dílů a této "hrůzy", tak Vám jako fandům musí být smutno. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka