Terminator Genisys

• USA Terminator Genisys (více)

Budoucnost je temná. Soudný den v devadesátých letech minulého století zlikvidoval polovinu lidstva a ti, kdo přežili, se od té doby snaží marně vzdorovat počítačovému systému Skynet. Nejsilnější hnutí odporu se zformovalo kolem Johna Connora (Jason Clarke), jenž pro Skynet představuje největší hrozbu. Problém má vyřešit Terminátor, stroj na zabíjení s lidskými rysy (Arnold Schwarzenegger), kterého Skynet vyšle do minulosti, aby zabil Connorovu matku Sáru (Emilia Clarke) dřív, než svého syna stihne počít. Jenže i lidští rebelové mají přístupu ke stroji času a za Sárou pošlou vojáka Kylea Reese (Jai Courtney), aby ji pro změnu chránil před Terminátorem. Až do tohoto okamžiku se výše uvedený popis shoduje s dějem prvního dílu. Návratem do roku 1984 však dochází k zásadnímu bodu obratu. Kyle Reese zjišťuje, že Sára není bezbranná a vyděšená servírka, ale pořádná ranařka, kterou žádný Terminátor nemůže vyděsit, zvlášť když jí jeden takový stroj už pár let dělá společníka a ochránce. Jenže tahle zdánlivá výhoda může být k ničemu, protože Skynet má „prsty" všude a rozhodně chce zabránit tomu, aby tahle nesourodá trojice namalovala lidstvu růžovou budoucnost. (Cinemart)

in nomine

O hodně lepší než třetí díl. Arnold ve své roli skvělý, efekty výborné. Snad při těžkém vybourání se v autobusu by měla Sarah a Kyle vícero odřenin :) Jinak vše probíhalo super, i Arnoldovi vtípky sedly parádně.. Určitě jako ostatní nebudu srovnávat s 2. dílem Terminátora, ten je nepřekonatelný..... ()

Strike

Scénáristický bordel se snahou být za chytráka a navazovat na kultovní T1 a T2, což se samozřejmě nedaří, k tomu castingový fail u ústřední dvojice Sarah Connor/Emilia Clarke a Kyle Reese/Jai Courtney. To činí z filmu velice průměrnou podívanou. K tomu připočteme triky, které vypadají hůř než v podstatě vše z T2 z roku 1991 a absolutně nenápaditou akci. Na druhou stranu fajn Arnold a Jason Clarke a to, že v podstatě se furt na plátně/obrazovce něco děje, díky čemuž je to celkem bez problémů koukatelné, i když některé věci jsem moc nechápal. Každopádně jsem proto, značku Terminator někam na delší čas zakopat, protože její opotřebovanost je obrovská... 4/10 ()

M1k9

Docela doladěný blockbuster s docela známou nálepkou T, navíc s božskou E. Clarke - magnetem na muže i stroje. Před pár lety zazářila v Game of Thrones, ale větší potenciál ji dával málokdo. Já jsem ji už tehdy řadil mezi nejvyspělejší herečky a měl jsem pravdu, svého potenciálu využila. V tomto případě převzala otěže filmu. Arnold bohužel tak nějak ztratil šmrnc a možná to bude i tím jak dlouho se na něj už díváme. Je v něm každopádně spousta nostalgie. Scénář filmu je z řad běžných a jednoduchých, i přes koketování s time travelingem. Sám bych si přál decentnější styl zpracování, kterého jsem se již dočkal u T:Salvation. To by nebyl blockbuster, aby se nesnažil chytnout za srdíčko, za břicho i za ..... Z takového mišmaše pro všechny nevzejde 100% spokojen nikdo. Update: Po pár dnech si pamatuju už jen co sy Emilie. 5/10 ()

Bezda202

Na tomhle filmu je skoro všechno špatně (akce, efekty, příběh), ale zase ne úplně na blití špatně. Co je na blití je ten naprosto debilní casting. Kromě Arnolda naprostá tragédie (Emilia Clarke ať raději zůstane u GoT a neleze do filmů a Courtney by mohl zmizet úplně někam a už nikdy nevylézt, fakt strašný dřevo). Naštěstí to docela utíká a nějaká ta akční scéna se dá no. Slabší 2* ()

Illy

Tak tohle ne. Stupidní recyklace předchozích dílů a nesympatičtí herci. Nic proti Daenerys, ale do role Sáry se nehodí, John je hnusák od pohledu a Kyle nevýrazná role. Zlatej babochlap Linda. Veliké zklamání. ()

Flopik

Jednoznačne nadšenie.Opäť ďalší skvelý terminátor s vynikajúcim Arnoldom bez ktorého by to nebolo ono.Príbeh skvelý naozaj ani chvíľu nenudil.Záporák pohode , akurát troška mi to prišlo ako opakovanie 3.Jai Courtney mi ale bohužiaľ prišiel celkom nesympatický zato na krásnu Emiliu sa dobre pozeralo.Koniec skvelý čistá akcia.Hudba vynikajúca proste Top....Chcem ďalšieho terminátora, a jednoznačne chcem ďalšieho Arnolda v jeho životnej roli. ()

Hepy13

Vůbec jsem se v tom časovym guláši, a všech těch Genisysech a Skynetech nevyznal. A upřímně řečeno... ani jsem neměl sílu a chuť se v tom orientovat! ()

majo_svk

Absolútne bez atmosféry, napätia a zaujímavých akčných scén. Jeden veľký neochutený guláš. Prvá a druhá časť naveky neprekonateľná bez ohľadu na to, či sa nové časti podaria alebo budú len hanbou. Z úcty k filmovej sérii *** ()

lardko

Celkem jsem si film užil , a dokonce i Schwarzeneggera jsem tak rád po dlouhý době v terminátorovi viděl. Ale minulý terminátoři se Schwarzeneggerem byli mnohem lepší. ()

PhillM.

Je to zajímavé. Když stejný postup zvolil Abrams u nového dílu Hvězdných válek, nikomu to z nevysvětlitelných důvodů nevadilo. Zde, zdá se, to hodnotitelům vadí. Takže, za mě krátce - zahoďte už ten scénář, už jste to točili několikrát, pořád dokola a zas a zas, scéna za scénou, stále to samé, skoro doslova. Kdyby si to ze sebe aspoň dělalo srandu, jako Expendables, tak možná. Ale takhle? ()

bambusacek

Smál jsem se. Opravdu hodně a od srdce. Asi nejvíc, kdy Pán Času Matt Smith pošle nejprve do dávné minulosti Arnolda a posléze do blízké budoucnosti a nedávné minulosti (LOL) Johna Connora. Vskutku brilantní obsazení zhmotněného Skynetu. Hlášky od Arnolda suprové, děj neskutečně zamotaný v časové smyčce ( a to jsem myslel, že po devíti řadách Doctora Who mě už nic nepřekvapí) svižný, Matka draků ukázala kůži aby zakryla, že jako herečka stojí za prd, takže mě nic nepřekvapilo a vcelku příjemně jsem si tuhle slátaninu užil a s příjemný očekáváním kvituji další pokračování. 65%. PS: JÁ SE VRÁTÍM ()

RomeroIsGod

Tak tohle je zklamání. Časovej bordel, ve kterým se podle mě nevyzná ani režisér, spousta vaty a wtf scén. Všechny tři hvězdy jsou za Arnieho a za těch pár akčních sekvencí. Nejradši mám špinavou jedničku a nasranýho Arnolda, ale ani ve dvojce mi jako klaďas nevadil. Ale udělat z něj "dědu", kterej je stratostlivej a ubrečenej, to je trochu moc. ()

Brejlil

Celé to nad vodou drží dvě věci. Arnold, jehož T-800 to má těžce na háku a sám Arnold si svou roli užívá. A potom neustálé narážky na starý dobrý Cameronův svět, které jsou podvratně využívány pro svět nový. Co je špatné. Perfekcionista Cameron by jistě zuřil nad kolísavou kvalitou vizuálních efektů, nepříliš dobrou kamerou a hlavně naprosto koženými herci. Ten, co hrál Kylea je necharismatické koleno, Clarke je na pěst a na jeho jmenovkyni je sice dobrý pohled, ale to je všechno. Ani Simmons své postavě moc nedal, i když tam asi nebylo odkud brát. ()

Lilloos

Proč znovu rozpitvávat něco, co už je dávno vyřešeno? Abychom na tom mohli trhnout, ne?! Vážně jsem si připadala jako když člověk znova rozebírá problém, které už dávno vyřešený je, a narazí na něco, co celou situaci zhorší a rozjede nanovo. Jenže to už pak není sranda ani drama, ale jen otrava. A když to navíc z potitulkové scény vypadá, že ani tohle řešení není definitivní, mám chuť tenhle vztah ukončit. Nebýt té neúcty k dekády fungujícímu universu, mohl to být průměrný akčňák se špatným scénářem, takhle ale musí počítat s většími hejty. ()

waits

Děj recyklovaný, herci naprosto,ale naprosto bez jakéhokoliv charisma a jediný, kdo ho má, Arnold, je bohužel, hloupé to napsat, starý. To nebyl Terminátor, ale jeho podivná napodobenina (kamera byla chvílemi jako z televizního filmu!) s několika málo zábavnými záběry (vidět Golden Gate je vždycky fajn). Velký úpadek a mnohem horší než Rocky Balbao, Smrtnosná past 6, Rambo Do pekla a vůbec všechny ty x krát nastavované kaše pro podojení peněženek nostalgiků. ()

Azurovydrak

Herecké obsazení příšerné, Emilia Clarke (ačkoli ji jako herečku obdivuji) vážně není a nikdy nebude ta pravá Sára a Jai Courtney je největší herecká lama posledních let. Snad jedině Jason Clarke poctivě zobrazil záporného Johna, vlastně velmi dobře, jen se zase vůbec nepodobá Christianu Baleovi, z čehož lze poznat, že režisér na nějakou tu kontinuitu úplně kašle. Dědeček Šwarcíček to zase celé táhne na svých bedrech. Triky jsou dobré, hlášky taky, záporák taky. "Pářili jste se?" Tak v čem je problém? Bohužel v tom, že tímto filmem byl zlikvidována celá zásadní časová smyčka, která tvoří jádro Terminátora už od jedničky, a tohle panu Taylorovi vážně neodpustím. Být tohle další postapokalyptický film, který se odehrává za války a skončí momentem, kdy Kyle odcestuje do minulosti, dám tomu pět hvězd. Místo toho tahle dějová břečka, která změní úplně celý lore, jen aby nalákala na dvě další pokračování, která nikdy nevzniknou. 50% ()

godycz

prvni hodina usla. to digitalni propojeni s jednickou je zajimave. arny se snazi, zbytek jsou neherci...pak pul h vata a pak pul h holyud ending. btw: ten usmev.....me bude strasit naveky :) ()

El-Barto

Opravdu jsem se to snažil pochopit a přijít na kloub tomu, jak to zapadá nebo navazuje na T1 a T2. Ale byla to marná snaha. Na hlavu postavenej děj bohužel není to jediný čím novej Terminátor trpí. Nesnesitelný je taky herecký obsazení. Emilia Clarke by měla zůstat jen v GoT, na charakter kalibru Sarah Connor prostě nemá, Jai Courtney zase nepřesvědčil, spíš naopak, Jasona Clarkea mám rád, ale ne v takovýhle roli, prokrista! J. K. Simmons je zbytečnej. Zůstává tak jen Arnold, kterej dokáže rozesmát. A to buď záměrně, když sype z rukávu suchý hlášky a taky nechtěně, když si dává po čuni s mladším digitálním dvojčetem. Vzpoura strojů byla fajnová akční jízda, která si na nic nehrála, Salvation byla sice kupa hoven, ale aspoň měla tolik pokory, že neprznila předchozí díly. Ale tohle je neodpustitelný. A Cameronovi se to vážně líbí? ()

Brusíček

Terminátor Genisys je úctyhodným pokračováním slavné série, které velmi překvapí parádními triky, burácející hudbou, že i já si na chvíli přál aby těch basů bylo o "něco" méně, a neposledně velmi propracovaným příběhem, který to měl a to si všichni přiznejme, velmi, velmi těžké navázat nějakým způsobem na předešlé čtyři díly. Přesunování v čase, měnit minulost i budoucnost, "zralý" Terminátor Arnie, na to vše jsem si poměrně rychle zvyknul a očekával majestátní souboj Skynetu s "Arnie Team", který se odehrál v komplexu Cyberdyne, a nebyl až tak impozantní aby byl vyvrcholením filmu, ale úroveň to mělo. Akční scény jsou pojaty velmi grandiózně, a Arnie neztratil nic ze svého lesku, a vyčítat léta by bylo velmi primitivním názorem. Celkově se mi film velmi líbil, trochu nechápu kritiku filmu, jednička i dvojka jsou kulty, na které nikdo nesahá, a toto je prostě jinak, kde posuny v čase a změny skutečností jen dobře "okoření" tento pátý díl. PS. v kině nás bylo asi jen 5 kteří jsme si moudře počkaly skrze titulky na "přídavek" kterým nás Skynet informuje, že tohle není konec! 90%. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka