Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

tomashrabek

Filmy s Liamom Neesonom už začínajú pôsobiť ako o niečo lepšie Seagalovky. Kopa žánrových klišé, absencia logiky, predvídateľnosť... nuda... ()

jasanka

Takový styl thrillerů mám ráda, takže ani tenhle nezklamal. Konečné rozuzlení sice bylo trochu přitažené za vlasy, ale celkový dojem rozhodně nezkazilo. ()

Bozvav

V podstatě velmi nudné klišovité rádoby akční drama o stárnoucím, do hlavy praštěném a lehce utopeném zabijákovi, co se probudí jako lepší člověk. to vše v ulicích Berlína. Zpracování fádní, zápletka stokrát jinak to stejné a Neesonovi chyběli koule. Za mne sotva 50%. ()

Axident

Hmno, rozhodně jsem se nenudil, Liam mě potěšil, dokonce jsem si nemalou část filmu myslel, že budu moci napsat hodně pochvalná slova, ale finální dojem je velmi rozpačitý... ()

SidneyP

Já se při sledování Neznámého opravdu cítil neznámě. Zvláštní dílko, u kterého si na jednu stranu říkáte, jak to mají tvůrci docela pěkně promyšlené a u kterého Vás na straně druhé v některých místech totálních zvratů až duní v hlavě. Už jsem si myslel, že Hitlera z Třetí říše už v lepších dílech neuvidím, a ejhle. --- Nejedná se o špatný film, ale abych mu mohl dát plný počet, nesměl by být konec tak příšerně otevřený, rozpačitý a vlastně svým způsobem i divný. Popravdě - co nás kromě automobilových honiček, střílení a zabíjení může v podobných filmech ještě překvapivého potkat? Co nás ještě může dostat tak, abychom se při sledování filmů třeba zvedli ze židle ze samého překvapení? No vidíte... Zápletka slušná. Ale zbytek? Ten dneska najdete v každém druhém filmu. 75%. ()

Hapretor

Po shlédnutí "Taken" byla jen otázka času, kdy se podívám na další film s Liam Neesonem. Ale kde mě "Taken" v akci baví a překvapuje, tak "Unknown" zase nudí a někdy i nevěřícně kroutím hlavou. Jedná se hlavně o několik scén, které ve filmu vypadají opravdu debilně. Např. sjezd po žebříku - total hovadina. Pád dodávky z několikapatrové garáže - dobrý nápad, ale pěkně odflákle udělaný. Velmi mě iritovaly létající mrtvoly ve stylu hry "Max Payne" - hadroví paňáčci. Tohle do "špionážního" thrilleru, co se snaží vypadat "cool" a realisticky prostě nepatří, nebo spíše se nehodí. Film rozhodně nevypadal na omezený rozpočet, tak proč ty výbuchy, létající mrtvoly a kusy budov atd. neudělat poněkud lépe - důvěryhodně. Děj není nudný, avšak není dobře akční. Jak jsem si představoval. Chyba byla očekávat něco podobného jako již zmíněné "Taken". Liam Neeson samozřejmě nezklamal, ale sám nestačí, aby film byl k celé mé spokojenosti. Ke konci totiž jde ten původní záhadný, a tudíž i dobrý děj do kopru, a pak se jen trapně hláškuje a přehrává. Dobrá kravina je taky např. jak ta pipka - profesionální zabíječka - ne/zneškodní bombu. Dost trapné. Na opravdu uvěřitelný a záživný thriller z prostředí "špionáže" to má, v mých očích, hodně nedostatků. ()

zelda82

Sice to neni Taken, ale Liam Neeson i Bruno Hitler Ganz sou tahouni. Akce je velmi slusna a cele to docela odsypa. Konec je sice kycovitejsi nez je zdravo, ale i tak je to sympatickych 70 procent. ()

Rokle

Liamu Neesonovi obdobně jako v 96 hodinách věříte každé slovo. Dalším hereckým skvostem je tu Bruno Ganz, který je ve své roli bývalého agenta Stasi dokonale přesný. Původně jsem měl v úmyslu ocejchovat "pouze" 3*... ovšem někdy je lepší vyjít s konečným ortelem až po zralé úvaze. A i když si stojím za tím, že záhadný příběh je do 3/4 mnohem lepší než poslední čtvrtina, tak s časovým odstupem nemohu vymyslet lepší konec, který by dával logičtější vysvětlení. Není to tak napínavé, ale kvalitní řemeslo to stále je. 70% ()

Relli

Akčňák ve stylu Bournea, ale zdaleka ne tak dokonalý. Tady to byla právě parťačka, která tahala natřikrát hlavního hrdinu hrobníkovi z lopaty ()

mala_kea

Takové více propříběhované taken, doplněno o pár zajímavých míst a několik postav. Liam je sice docela fajn, ale svoji neurvalost a statečnost by měl již nechat někomu jinému. Mix béčkové zápletky a áčkové kameře a střihu nepřináší do vod Hollywoodu převratnou změnu, jen pouhý "lék" na uspokojení některých částí lidského těla. Hlavní téma "kukuřice" je jen jako modní doplněk, na který nikdy nebude brán ohled, stejně tak se nikdo nebude vracet k nezodpovězeným otázkam. Prostě si to každý nechá proletět hlavou i očima a nebude dále zkoumat podstatu věci, neboť výsledek by byl zbytečný a stejně poskvrněný. Na jedno naprosto bezdůvodné shlédnutí s vypnutým mozkem určitě postačí. ()

Wargoo

Uhrančivý Neesonov hlas a jeho veľká charisma, to je najväčšie plus tohto filmu. Bez tohto herca by tomuto filmu niečo chýbalo... Takto môžem povedať, že som dostal presne to, čo som chcel, a očakával. John Ottman složil opäť krásnu hudbu, ktorá dopľňala atmosféru chladného Berlína. Príjemne som sa bavil. A o tom filmy sú. 4,5**** a 79,163% ()

Mbeast

Oddechovka. Akční drama s Neesonem v hlavní roli. Není to žádná extra pecka nebo něco světoborného, ale příjemné odreagování. Na takovéhle filmy bych se vydržel dívat pořád dokola. ()

Ukubumbahoo

Začátek a průběh až tak do poloviny filmu je opravdu vynikající. Převládá zmatení, rozhořčení, napětí a vztek, protože nikdo netuší co se to vlastně děje a celé je to krásně zabalené do sympatického obalu. S postupem času nám začnou na povrch vyplavávat indície k tomu, co vše je za ztrátou identity našeho amerického chudáčka a to už tak sexy není. Takže když dojde na lámání chleba, dostaneme místo krásně propečené, křupavé kůrky obyčejnou gumovou náhražku, která obstojí tak maximálně u krmení kachen na rybníku. 55% ()

-Marc-

- Liam Neeson (znáte z Taken(96 hodin)) v roli doktora, jenž po autohavárii ztratí paměť. A když jde po tom, co si vlastně pamatuje zjišťuje, že on není on. Avšak zde jde o trochu víc než si sám myslí. Někdo mu ukradl identitu a chce jí zneužít k nezmámím účelům a nechtějí mu sebrat pouze identitu, ale i jeho život, doslovně. Ale on se jen tak nedá je to totiž Liam Neeson a s jeho vlastní irskou zuřivostí po nich půjde. ()

RakeW

Tak do prvního odhalení, které následovalo po tom, co se sympatický parchant Ganz naučil googlovat, je to celkem fajn film s dobrými herci. Celkově tak na pěkné tři hvězdy, i když bez té povinné akce (jedna bitka, jedna honička) bych se také klidně obešel. Ale pak se to začne srát, logika sem logika tam, další odhalení přibývají, až tu nakonec máme bomby s velkým digitálním odpočítávadlem, záchranu světa před hladomorem a megaúžasný happy end... Aspoň, že to bouchlo (což s sebou zase nese minus v podobě šíleného CGI ohně). Kdyby celá ta slavná supertajná zabijácká Sekce 15 trochu uvažovala (stačilo přece zlikvidovat jednoho chlápka a ukrást mu notebook), tak si mohla ušetřit nepříjemnosti se sklerózou i rok práce a tvůrci jeden zbytečný film, který nejdřív diváka naláká na napínavě tajemný příběh a následně pak vyšumí úplně do blba... A nezachrání to ani kvalitně hrající obsazení ani kvalitně zaflusaný Berlín. Z letošní špionážněthrillerové nabídky se podívejte raději na Hannu. ()

agassi68

Zmeska žánrov už niekoľkokrát recyklovaných na mňa pôsobila únavne. Neeson po úspechu 96 hodín znovu napasovaný do podobnej role, no tentokrát bez potlesku. A Bruno Ganz si šiel zrejme len privyrobiť.. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)