Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

Schuldiner

Načernalá komedie s prvky dramatu postupně se přetvářející v drama s lehkými prvky komedie... V první polovině jsem se velmi dobře zasmál a se zvláštní lehkostí pak prožil drama, které mou osobu ani jednou neuvedlo v moment, kdy by si řekla, že se dívá na něco trapného či tuctového. Ne, že by to byla originalita sama, ale... líbilo se, bavil jsem se, trochu si i zapřemýšlel... ..nemám zkrátka námitek! ()

Abiosis

*50% FILM* Nerád si uvedomujem svoju smrteľnosť a tých momentov je v živote našťastie málo. Zvyčajne preto ani nesiaham po filmoch, ktoré sa smrťou zaoberajú a už vôbec nie po takých, ktoré ju zľahčujú; taká pohodová ona nikdy nie je. Na fifty-fifty som sa však veľmi tešil (a tiež ho aj dlho zháňal), pretože Gordon-Levitt je taká netypická tvárička, schopná podať výnimočné výkony a na Rogena ešte nie som alergický (ale asi k tomu smerujem - nosový hlas, nevýrazné a monotónne herectvo, ktoré je vtipné v dvoch filmoch ale už nie v štyroch). Na kolená ma však film určite nedostal, i keď výraznejšie výhrady voči nemu nemám. Azda som len čakal niečo výnimočnejšie a originálnejšie a nedostal som to. Snahu o to však v spracovaní cítiť. Verdikt v 1 vete: Rovnako zapamätateľný ako zabudnuteľný film. 10.05.12 ()

Milodar

Silně působivý film, kde se tvůrcům podařilo téměř zázračně vyhnout klíštěti, rýči a hlavně nasládlé lidské dobrotě a dojení slziček z empatických diváků. Nadhled a humor v takto vážném tématu, tedy, dámy a pánové, vlasy dolů! ()

Hanes88

Tohle jsem od tohoto filmu opravdu nečekal. Velice krásný příběh a i docela zajímavě pojatý. I když Josepha Gordon-Levitta dvakrát moc nemusím, zde zahrál hlavní roli naprosto skvěle. Navíc Seth Rogen zde zahrál roli ujetého přítele přímo znamenitě a Anna Kendrick je zde překrásná, sympatická a milá. Lepší herečku pro to vybrat nemohli. Já jsem byl velice mile překvapen a nenapadá mě jediný důvod, proč bych měl ubrat aspoň jednu hvězdičku. ()

ondrula

Pro mě lehce nadprůměrná americká komédie, rozhodně žádnej velkej zázrak. Adam dostane rakovinu a je mu z toho blbě; pochopitelně z téhle zápletky se nedá vytřískat gejzír nekončící zábavy, takže komedie je to spíš smutná. Naštěstí je mu velice blízko nejen otravná terapeutka Anna Kendrick (naštěstí pro Adama, nikoliv pro diváka) a také kamarád Seth Rogen, kterej je mu tak blízko, že se až v divákovi vzdouvá homofobie (zvlášť v okamžicích, kdy třeba Seth Adamovi vysvětluje, že bu mu rád dělal blowjob). Seth má osvědčený recept, jak Adama rozveselit a sice tahá ho po klubech a balí tam holky, až se člověk nemůže nezamyslet nad tím, jak to ten tlustoprd Seth s květákem na hlavě dělá. Musím ovšem přiznat, že velice vtipná scéna je okamžik, kdy Seth odhalí nevěru Adamovy přítelkyně. ()

Prochy38

No, tak další velké překvapení. Jednak parádní a kvalitní obsazení a jinak skvěle vykreslený příběh. Tohle se nám může stát každému a já vůbec nevím, jaký bych byl. A to myslím, ze všech pozic zúčastněných. Je to příběh ze života, ty mívají největší sílu. A tento příběh sílu měl. J. Gordon-Levitt byl famózní. Fakt je to frajer herec. I ten S. Rogen dokáže zahrát i kvalitní roli, i když se od svých klasických nevzdálil. Kočky se taky předvedly. B. D. Howard je nádherná a talentovaná herečka, fakt ji mám radši a radši. Ovšem A. Kendrick nijak neztrácí. Když jí prominu Twilight, je to kus pěkné holky a hlavně dobré herečky. Její hvězda teprve stoupá a já se těším, co bude dál. Víc nebubu plkat. Krásný film, skvěle zahráno a na duši vážně pohladilo. Stále to umí.... točit skvělé filmy! ()

Mitin

Gordon Levitt perfektne vystihl svojí roli, vcítil se do ní a perfektně jí zahrál. Film mě pokaždé, co ho vidím dostane a i když se mi to nestává skoro u žádných filmů, tak mi skoro ta slza kápne.. 50*/50* .. teda 5*/5* ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 8 644 095 $ (2458 kin) // Náklady na výrobu: 8 mil. $ // Ocenění: Zlaté glóby - nominace: film (muzikál/komedie), herec v muzikálu/komedii (J. Gordon-Levitt) // Independent Spirit Award - první scénář ()

Rozjimatel

[2,5*]     "The more syllables, the worse it is."     Komediálna dráma, ktorá sa mi v zásade páči, ale s viacerými výhradami. Na jednej strane má celkom zaujímavý príbeh a veľmi dobré herecké výkony, predovšetkým Josepha Gordon-Levitta v hlavnej role Adama a mojej obľúbenkyne Bryce Dallas Howard v role jeho priateľky Rachael. Tu a tam zarezonuje i hudba (napr. Radiohead), tá je však inak poriadne gulášová, s príliš pestrou zmesou žánrov a hlavne so značne kolísavou kvalitou. Zrejme najväčší problém mám ale s postavami okolo hlavného hrdinu Adama, ktoré sú do jednej akési podivné a žiadne sympatie u mňa nevzbudzujú (najbližšie k tomu mala jeho frajerka Rachael, ktorá sa ale, žiaľ, poriadne vyfarbila). Čo sa podivnosti týka, tak jednoznačne vládne jeho priateľ Kyle (Seth Rogen, ktorého inak akosi nemám rád, zdá sa mi herecky dosť jalový), čo je strašne strelená, vulgárna, prihlúpla ale hlavne neskutočne otravná postava (je to častý stereotyp, že najlepší priateľ hlavného hrdinu je síce oddaný, ale zato poriadne šibnutý/tupý). Tie podivné postavy by mi inak nevadili, ak by to bolo aspoň vtipné. Lenže humor, ktorý z toho pramenil, dosť škrípal. A nesedela mi celkom ani tá kombinácia vážnej drámy (hrdina so smrteľnou chorobou) a komédie okolo nej.     "Did he say I'm a dick? 'Cause I'm not." ()

Mikino00

Drama s komediálním nádechem, kde je od začátku naprosto jasné jak to dopadne a tak příběh drží nad vodou povedené vtipy, příjemné herci a netradiční pojetí závažného tématu. Vadil mi tam Rogen a v podstatě většina scén s ním, naopak příjemné bylo opět vidět po letech Anjelicu Huston. ()

aLPaC

Opravdu výborný film o mladíkovi postihnutého rakovinou. Dalo by se čekat, že z toho bude citové drama, ale tak tomu skutečně není. Samozřejmě emocionálně silných momentů je zde dost, zvlášť ke konci, ale vše zpříjemňují pokusy o komediální vložku, především když je na place Rogen. Samozřejmě Joseph Gordon-Levitt výborný, v mém seznamu se definitivně zařadil mezi nejoblíbenější a nejnadanější mladé herce. Zdatně mu také sekunduje Anna Kendrick, která má před sebou jistě velmi slibnou budoucnost. Už pro ten její nevinný a dobrácký výraz a samozřejmě hezký kukuč. Trochu mi připomíná (ne zjevem ale osobností) Radku Kocurovou. Závěr je takový jaký je, ale já byl spokojen. Myslím, že to k tomu sedělo. ()

Gumrice

Ach, tiše žasnu. Kruté, dojemné, reálné. Krásný film, jeden z posledních tohoto roku, ovšem jeden z nejlepších. Oscar zaručen, alespoň Josephovi. Celou dobu jsem to žrala a roli mu věřila v každém okamžiku. Taková ta scéna, když najde Adam Kyleovu knížku v koupelně musí dostat každého. Zaručuji ždímání kapesníčku. ()

Marys

Rád sa púšťam do filmov o ktorých neviem, o čom majú byť. Toto bol jeden z nich a hoci bol po prvej štvrťhodine nadmieru predvídateľný takmer vo všetkom, čo príde, bol natočený tak dobre, že to vôbec nevadilo. Spočiatku sa ani nezdalo, že by nejak tlačil na city, skôr sa snažil brať priebeh s odľahčeným humorom, na záver ale pritlačil na pílu, až si človek prial, nech sa všetko skončí tak ako má. Nie veľmi na opakované pozretie, no na ten jeden raz to bol veľmi dobrý snímok. ()

Phorbo

Gradace vesměs žádná a když už to graduje k nějakýmu rozhodnutí ve scénáři, tak se koná happy end. Ale to se tady nijak nehodí. Grandioznější konec by byl, kdyby Adam nepřežil operaci a ukázat tu tmavou stránku a udělat z filmu tragické drama místo dramatu kde se vyjimecne vtipkuje... Joseph i Seth jsou vůdčí postavy vybrané přesně na míru. Rogen ukazuje, že je to skvělej herec. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby