Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

MrKirby

Subjektivně asi šestihodinový film o tom, jak jede Logan do Japonska, kde se fláká a povídá si s různými lidmi a zažije dvě nezáživné bitky, a to navíc bez kapky krve. Nechápu, které dítě by vydrželo až do konce. Taky jsem měl problém. Nechci říct, že je to nejhorší superhrdinovský film, ale je rozhodně nejnudnější. ()

Dunric

Na jednu stranu je fajn, že se scénář snažil přidat takovému braku třetí rozměr, jako se to celkem kdysi povedlo Singerovi v X-Menech, ale z režie je cítit velká rozpačitost a vypravěčská nejistota, ztráta tempa tu číhá na každém kroku. Jackman nemá dostatek talentu, aby snímek pozvedl, ani jiné herecké výkony nemají čím oslnit. Za neotřelý přístup si ale přeci jen zaslouží lepší hodnocení. A na Tao Okamoto se příjmně dívalo ;) ()

HoFikus

Nevím proč ale připadá mi ,že čím víc je filmů o X-menech a Wolverinovi tím víc jsou trapnější a nanic.Ono to není tak skvělé jak na první pohled vypadá , ale přesto dávám 4 hvězdy. ()

ThorOdinson

Nie som "komix"man, takze neviem aka je "historia" Mistera Wolverina. Viem len, ze sa mi paci japonska poetika, aj ked nie celkom sa stotoznujem so vsetkymi tradiciami krajiny vychadzajuceho slnka, chapem ze pre niekoho, nejaku spolocnost su zmyslom bytia. To mate ako ked sa vyberete na dovolenku do cudziny, je tam krasne, nadherne plaze, hory, slnko, mily ludia - ale nie na vsetkych miestach aj ked je tam raj, by ste chceli zit.Prebudili by ste sa do reality a co sa Vam jeden den mimo vsednej reality pacilo uz druhy den by ste pocitili silu monzunu v raji. S tym chcem len povedat, ze ten kto chape a je otvoreny k prerozpravaniu pribehu v nadhernon Japonsku tomu sa bude film pacit. Film je len ina forma umenia - a nemoze byt 100% kopiou predlohy. VERDIKT: Nadych dalekeho vychodu sa mi pacil. //volny preklad ktory ma ted napadol, do anglictiny: I loved the smell of fart(her) east exit. ()

Fraktální

Myslím, že už nikdy nebude hrát Wolverina herec který se na něj více hodí než Jackman. O to je smutnější, že se zatím nikomu nepodařilo natočit odpovídající film... není to špatné, ale legendary to není... mě hlavně vadilo, že sem nechápal uplně motivace některých postav... trocha krve by filmu taky určitě slušela ()

verca_82

Moc mě mrzí, že dvojka Rosomáka se na žebříčku umístila ještě pod tou jedničkou. Byla to vlastně docela nuda a tři hvězdičky tomu dávám jen díky tomu, že je Rosomák nesmírně sympatický (přestože má jen jeden stabilní výraz) a pak ta bitka na střeše vlaku, ta je hodně povedená. Jinak je to nesmírně dobře předvídatelný film s třepotající se hlavní hrdinkou jako maličkým motýlkem na Loganově paži. Škoda :( ()

neo101

ale jo, velmi slušně. řezačka na vlaku se povedla i s tim fórkem Wolverina. A vůbec tam bylo několik vtipných momentů, což tohoto výjimečného hrdinu dělá tím, kým je. Celkově hodnotim velmi kladně, nicméně dost věcí mi tam vadilo. Předevšim oslabování takového hrdiny. To mi ale vadí u všech, nejvíc u Supermana. A proč mají v japonsku adamantiové meče? Nebo byly normální a měly jen tu vlastnost, že s nimi šlo bojovat proti drápům z adamantia? Podle mě velký nedostatek. dokonalému zážitku ubírá závěrečná bitka s hlavním záporákem... nuda, hloupost, nesmyslnost a vůbec celkově kazí celý film. ()

AlicaFox

Hmm, hmmm, dlho som premyslala ako tento "skvost" ohodnotit a nakoniec som na to prisla. Tento film bol priemerny. Tvorci sa snazili kydnut do deja co najviacej a nakoniec to bolo uplne zle. Za prve, Famke Janssen, a jej trapna postava Jean, bola v tomto filme uplne zbytocna. Cely cas som cakala kedy konecne zavre hubu. Za druhe, finalny suboj s Yashida-san nedava ziaden zmysel. Ak som to spravne pochopila, tak sa snazil vyrvat z Wolwerina kostnu dren a inplantovat si ju, a kedze zacal mladnut tak sa mu to zrejme uspesne darilo.. ale vysvetli mi niekto prosim ako ho potom mohli zabit a navyse Wolverine neumrel ked mu zostalo minimum kostnej drene?? Mozno som mimo. Ak ma niekto chut o tom diskutovat kludne mi moze napisat spravu :D Za tretie, prilis prekombinovany dej - konflikt otca s dcerou, snubenca so snubenkou, stareho otca s vnuckou a do toho vsetkeho sa pripletie mala zobracka (ktora ako jedina hadam bola cool) a Wolverine + rozne flashbacky - to uz je vazne moc na jeden film. Za stvrte, prilis vela klise. Mohla by som kritizovat dalej ale uz ma to prestalo bavit. Ako klady hodnotim hudbu, japonske prostredie, celkom slusne akcne sceny, Hugh Jackmana ako Wolverina a tu malú zobrácku Yukio. takze v konecnom dosledku priemerne 2 hviezdy s prizmurenymi ocami :D ()

snyder89

Keď idem do kina na nejaký film so superhrdinom, tak očakávam už "klasický trend" ktorý načal Nolan v Batman Begins. Podľa mňa sa z toho stáva už pekné klišé a lezie mi to tak trochu na city. Od Wolverina som nečakal zázraky, ale film ako celok ma veľmi bavil. Za ten rozpočet je to rozhodne veľmi slušne zvládnutý film (obzvlášť od Mangolda, lebo toho šuhaja ja nejak nemusím). 3,5 * Sayonara ()

manas1

Snaha začlenit tento snímek do moderních dob se moc nepovedla... ale každopádně film jsem shlednul ve 3D (jak jinak) a byl jsem spokojen...efekty propracované...3D velice slušně přijatelné.. děj by mohl být poněkud lepší ale užil jsem si to --- jsem fanoušek těchto komiksových trháků.. a přesto dávám 5 hvězdiček....tentokrát jsem se v kině nenudil .... ()

Zerathus

Jedno z Wolverinových neslavnějších dobrodružství. "Americký" pohled na Japonskou kulturu. 90% filmu Wolverine běhá sem a tam nechává se mlátit od Japonců a líbá se s hlavní hrdinkou. Finální zvrat byl předvidatelný už z traileru. Pár blbostí film měl ale jinak to byla průměrná komiksárna která by chtěla být temná a osudová ale ve skutečnosti jede šablonový příběh. Není to zklamání ale nejsem ani nadšen. (PS. Hugh Jackman je stále parádní Wolverine) ()

czkrikri

Pokud se někdo uměl narodit pro předem určenou roli, je to rozhodně Hugh Jackman pro Wolverina. Je naprosto přesný, jak v tvrdosti, tak ve vtipu, výrazech a v konečném i v podobě. Na něm film stojí, ale bohužel má i několik špatných částí. Tou nejtragičtější jsou poněkud plytké záporné postavy, které nemají, až na jednu, vůbec žádný cit pro překvapení, vývoj a vůbec jsou divnou slátaninou, kterou dali dohromady, aby těch záporných bylo co nejvíce. Jinak mi vadil občas umělý třes kamery, který způsobil několik nepřehledností při honičkách. Jinak je film ale výborný, hrozně dobře je pojatá konfrontace zemitého kanaďana s historicky-moderním Japonskem a jeho reáliemi. Za mě palec nahoru! zábava je to od začátku do konce. ()

beaverkiller

Tak nejdřív posrali Iron Mana a teď i chudáka Logana. Mohl to být skvělý akčňák, ale místo toho je to japonská, romantická sračka pro holky s pár bitkama, aby se neřeklo. Žádný sarkastický hlášky, žádný dechberoucí akční scény (no možná jedna), jen samý kecy a halušky s Jean. Wolverine byla vždycky nejzajímavější postava z X-menů, ale tady chudáka brutálně znásilnili a vykastrovali. A co doprdele měl znamenat ten závěr v titulkách? Vzhledem k ostaním dílům ze světa X-menů to absolutně postrádá logiku. ()

TONYNKO

Takéto komixové filmy by som chcel častejšíe. Komorný, osbný, nejde o žiadnú záchranu sveta a záver rozhodne není akcia ako v Avengers. Ale mne sa to lúbi. Logan je sympaťák, Mariko je kočka, záporák je taktiež super. Oni ho vlastne odhalia až v závere a zistenie kdo to je a prečo to robí je proste skvelé. The Wolverine je jeden z najlepších komixových filmov a druhý najlepší X-menovský film ( First Class sa proste nevyrovná ). Vytýkať môžem asi len to že film je dosť dlhý a neuškodilo by ho zkrátiť. 9/10 PS: Teším sa na Blu Ray necenzúrovanú verziu. ()

Bednobuch

Snažil jsem se na tento film netěšit, když jsem šel do kina, nicméně se úplně nepovedlo a minimálně jsem byl zvědavý. Možná mě to trochu ovlivnilo. Film se mi zdál průměrný. Zase se Logena snažil někdo zabít, zase jiným způsobem a zase se nepovedlo. Samurajů a nindjů tam nebylo tolik, co jsem si představoval a o boji s Wolverinem ani nemluvě. Zajímavá myšlenka s rozžhaveným adamantiem. Nebylo tam ani tolik hlášek, jak má Wolverin ve zvyku. Možná, až to uvidím podruhé a podesáté, tak změním názor, ale zatím průměr. Tak podruhé jsem to už viděl a názer neměním. Naopakse mi k tomu všemu nelíbil ani dabing. ()

kacci

Jedna hvězdička za zhruba tři povedené scény za film a jedna za naštvaného a pro ženské publikum pořád skvěle vypadajícího Jackmana. Záporné hvězdičky jsem raději nepočítala, mínusové stupnice tu totiž nejsou.... ()

Drapsy

Po slabých X-Menech 3, pro mě podprůměrném Wolverinově počátku a slušných přeci jen o něco zlepšující dojem X-Menech První Třídě je tu konečně film, u kterého mám při odchodu z kina pocit, že bych jej rád viděl znovu. Zcela jiné prostředí, ve kterém se děj odehrává, filmu vyloženě prospělo, stejně tak jako zvolení volnějšího tempa vyprávění. Akce tu samozřejmě je, ale za prvé neprostupuje celým filmem, za druhé není přehňaně velkolepá a za třetí je divákovi rozumně dávkována, což se například u takového muže z ocely nepovedlo. Dále se mi líbilo, že se filmu podařilo vyhnout se přehnaným , někdy až trapným situacím, které se objevovaly v již zmíněném prvním Wolverinovi, a také rádoby cool hláškám, jež jsou tak častým jevem u současných filmů. Pár jich tu je, ale ty jsou více méně vhodně zvoleny a nikterak významě nevytrhují diváka z děje. Jedinou slabší stránkou pro mě zůstalo finále. To v řadě směrů vybočuje z výše napsaného a působí prinejmenším trochu uspěchaně čili vložit do něj o pár vět navíc, by mu rozhodně prospělo. I tak se o něm však nedá říci, že by bylo vyloženě špatné a tudíž si film jako celek zaslouží pěkné 4 hvězdičky. ()

Ruprecht1.

Wolverine, jako postava, není má oblíbená, nicméně se tu hodnotí film. A ten jako celek byl řekl bych spíš průměrný. Když porovnám s Man of steel, ten byl o řád výš, alespoň podle mě. Stopáž filmu byla tak akorát. Takže filmu dávám 60%. ()

Fazca

Musím souhlasit s některýma komentářena, že tenhle film je bída. Divně slátáný příběh. A už vůbec nechápu Japonsko. Ano sice tam bylo objasněno z jakého důvodu, ale bylo to podané takovým stylem, že sem u toho usnul. Nemělo to žádný šmrnc. Origin byl aspoň originální v tom, že šlo o dobu před x-menama, tak to mělo aspoň nějaký spád, hlavu a patu. Asi nejde zrežírovat film, kde by byl nějaký x-men jen sám. Musí to být skupina, jinak to stojí za dvě věci. Beru když se odkloní, viz. Origin, ale to bylo ucházející, ale další díl natočit? Ee. A že Wolverine na konci přišel o svou chloubu nějakým rožhaveným adiamantovým mečem? Hovadina jak mraky. Ano možná to bylo v komiksu, ale pro filmového fanouška to prostě pohnojili. Všude, kde mohli. A nechání si zadních vrátek v podobě, že lidi vymýšlejí nějakou zbraň proti nim?to už bylo snad v klasických x-menech,ne? ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)