Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

oleg121

V porovnaní s Origins: Wolverine veľmi dobré, v porovnaní so Singerovými počiatkami tejto ságy len slabý odvar. Poteší vás Loganov návrat, opantá rýchle tempo, trochu zaškrípu neprehľadne natočené akčné scény, no v konečnom dôsledku je to počin celkom dobrý. Avšak rovnako ako pri Rosomákovej prvej sólovke, ani teraz to nestačí. Námet nie je zlý, no aj napriek tomu občas nudí. V podstate....áno, je to tak. V podstate je veľmi prekvapujúce, že takej postave s obrovským potenciálom, akou je Wolverine, tvorcovia nedokážu vytvoriť solídny film, v ktorom by Jackman zažiaril a ukázal, že to vie aj sám bez svojich mutantích "parťákov". Záverečná medzititulková scéna ale príjemne navnadila, teraz už len dúfať v úspech... ()

DeltaFixer

U filmů, zvláště těch podle nějaké předlohy, bývám často kritický, přesto jsem s tímto dílem velice spokojen. Pro mě velice stylová ukázka respektování předlohy, prodání vlastních nápadů a návaznosti na předchozí filmy. Míň než čtyři hvězdy si tento kousek prostě nezaslouží (pouze předpojatí mohou jít tak nízko). Možná odmítám přehlížet nedostatky, spíše jsem si jich nevšiml. Je to zábavné, stylové, funguje to, baví to - kdo čeká oskarový materiál, ať táhne jinam a nekazí hodnocení. ()

Mat.t

Maximálne spokojný, asi i zaujímavejšie ako predchádzajúci Wolverine. Každopádne je tam jedna scéna, ktorá možno stojí za povšimnutie - s Mariko sedia pri polievke, keď zapichne paličky do niečoho, čo v tej polievke má, ona mu ich vyberie, pretože je to zlé znamenie, potom prebieha konverzácia, medzitým je tam ešte jeden záber na obidvoch, má ich vedľa misky, pár záberov iba ona-on, bez toho, aby on urobil nějaký pohyb a znovu záber na oboch, kde má paličky opať zapichnuté v polievke a ona mu ich bez komentára znovu vyberie. Každopádne mi to príde ako chybka :) Videna extended verzia, neviem, či je to aj v normálnej verzii. ()

martabart

Wolverine je zkrátka borec a být ženská, tak mám asi glint až u pasu. Podle Origin o dost lepší, ze začátku se to velmi dobře rozjíždí, pak ale tempo upadne a ty 2 hodiny se tak tak dají přežít. S odřenýma ušima 70 % :) ()

Incanus

Lepší hodnocení při nejlepší vůli nelze udělit. Filmy dle komiksové předlohy mohou dopadnout napříč hodnotící škálou a druhý díl Wolverina osciluje mezi 2 a 3 hvězdičkami. Po zralém uvážení dávám pouze 2. Předloha na pohled zajímavá, leč se značně předvídatelným dějem, kterému nepomůže ani zdánlivý pokus o introspektivní náhled do Wolverinovy psýché - SPOILER - scény s Jean, neujasněný vztah k ní. Snaha o postavení děje na vnitřním konfliktu vnímání světa hlavního hrdiny a jeho vymezování vůči realitě. Na počátku zlomený, prožitými zkušenostmi náležitě "zocelený", a to "doslova". SPOILER - hlavní antagonista byl znám už od prakticky počátku filmu, proto jeho konec nijak nepřekvapí. Touha po nesmrtelnosti nepřinesla očekávané ovoce a tomuto dílu místo ve filmotéce nezajistí. Místo, aby rozvíjel vlákno marvelovského světa jednoho z nejoblíbenějších mutantů, nabídne vpravdě bezobsažnou stopáž, z níž dalece nejzajímavější je krátký úsek za závěrečnými titulky. Škoda. ()

malej.malej

rozhodoval jsem se mezi 3 a 4...nakonec jen ty 3, ale pořád to pro mne je mnohem lepší podívaná, než předchozí Origins...příběh mne bavil, jen trochu ruší nějaký ty chybky...ale jakožto fanoušek X-MENů tomu možná po druhém zhlédnutí tu 4. hvězdu dám...) ()

Sunkael

Není to špatné ale ani to není tak dobré, jak se čekalo. Tenhle typ filmu komiksovky mi nic neříká. Finále na můj vkus negradovalo tak, jak by mělo. Podtitulková scéna příjemně překvapila. ()

Strzengon odpad!

Chtěl bych dát více hvězdiček, ale nemohu. Z některých scén čiší studiová produkce a několik málo záběrů z Japonska to nezpraví. Origins jsou pryč, a tohle je velmi chabá náhražka. Smůla ()

Mazmen

Napřed jsem dal 4* ale nějak se mi to rozleželo v hlavě a musím uznat, že na 4 to není. Ve full HD a DTS to nebylo špatná podívaná, ale ten děj byl docela o ničem. ()

mr.sonny

Gastronomické přirovnání: k snídani chcete usmažit francouskou omeletu, s jarní cibulkou, paprikou, žampiony a šunkou. Nakonec máte na talíři hmotu, která vzdáleně připomíná míchaná vejce. ()

zimi

Já se bavil a o tom to je, hezky natočené, příběh ujde, efekty pěkné, sem tam i nové nápady, tak 4 * a bez nadržování!! ()

vonse

James Mangold bude hodne posmutnely ale to prece nekdo z producentu musel tusit ze on neni reziser na tenhle druh filmu.film pusobi jak 2hodinove cekani na zubare.nekdy se k zacatkum nevyplati vracet a kdyz tak s uplne jinym rejzou treba Michael Bay by si stim poradil jak jemu sci-fi vlastni.davam dve hvezdy za jackmena ale klido ho mohl nahradit Dwayne"antiherec" Johnson ()

pretorij

Jednu hvezdu pouze za Jackmana a vubec za to, ze to natocili, protoze jsem se na to opravdu tesil. Bohuzel je tohle absolutne zpackana cast. Zatim vse s X meny spojeneho bylo koukatelne, ale toto opravdu ne. Jackman drzi postavu jako vzdy to jako jo, ale ten celek no des a bes. Z tohohle uz necitim zadnou snahu divaka trochu upoutat, zaujmout a mozna i trochu premyslet- tohle je proste dil jenom na prachy. Zaplat listek a slus. ()

liBOREC564 odpad!

Film plny zbytecnych, nic nerikajicich dialogu (pro zenskou cast publika) a akce pro tu muzskou. Vysledek je proste tragicky. Skoda. ()

BranuliQ

Len v krátkosti. Film bol celkom dobrý, no niečo mi tam chýbalo a to najmä viac akčných scén, tým pádom aj menej dristov, a hlavne mi tam chýbali mutanti, bože kde všetci boli, veď v tom filme boli aj s Loganom do kopy len traja mutanti. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)