Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Murphy722

Filmek trochu nahlížel z hlediska více japonským tradicím. Wolvi jako vždy outsider každým coulem. Lesk předchozích X-menů to již nemělo, ale je samozřejmá jedna věc, že za vším hledej režiséra. A proč taky srovnávat stále dokole Singerovi X-meny s ostatními díly? Nasadil laťku vysoko, ale jak už to tak bývá nesrovnávat!! Bohužel nevím, jak dlouho bude Jackman ochoten hrát adamantiového řezníka. Ale tak snad ho to ještě neomrzí. ()

Erik7595

Hneď po pozretí trochu zmiešané pocity, čakal som trochu niečo iné. Ale pristúpil som na návrh prijať film tak ako mi bol predložený od Mangolda. Skôr ako o klasický komiksový bluckbuster ide o komornejšiu vnútornú sondu do psychických problémov a trápení Loganovej mysle, s ktorou sa po smrti Jean musí staviať. Navyše obohatená romantikou a akciou, ktorej je tu pomenej, je avšak viac než solídna. Pomalé tempo a komornejšia atmosféra, dramatická rovina vo filme funguje, čo je zásluha najmä Hugha Jackmana, ktorý tu stvárňuje Wolverina s jednoznačným fyzickým i emočným oddaním tejto komiksovej postave a ukazuje sa v najlepšej fyzickej kondícií, akú kedy mal. Presunutie do prostredia Japonska jednoznačne prospelo a osviežilo, mňa aj napriek pomalšiemu tempu film nenudil. Pre mňa spokojnosť, avšak už teraz chcem vidieť natočený rozšírený zostrih v R ratingu!! Teším sa už teraz ako blázon na Days of the Future Past !!! 4* a Singerove X1 a X2 zostávajú samozrejme naďalej neprekonané. [Special Extended Version dodává filmu lepší grady, poteší niekolko scén, které sú oproti kinoverzii o niečo brutálnejšie a krvavejšie.] ()

p3tris

Už mě pomalu začíná nebavit pobatmanovský trend, kdy se všichni tvůrci snaží ukázat tu „lidskou“ stránku superhrdinů. Logana mám rád jako sarkasticky hláškujícího a ne jako psychickou i fysickou trosku, jak se objevuje po většinu filmu. Stejně tak východní kultury jsou mi sympatické pro jejich smysl pro čest. A tady, i když se na ní odvolávají, jsou vlastně všechny mužské japonské postavy bezpáteřní hajzlíci, hledící jen na vlastní prospěch. Mimochodem, scény s Jean mi brzo lezly pěkně na nervy. ()

Wancohoff

takto spŕzniť wolverina........ach jaj... zacinalo to celkom zaujimavo, (scena s bombou (naj scena s filmu) ) no s naberajucou stopazou to zacala byt nuda bez napadu, s priemernymi akcnymi scenami a hlúpičkým pribehom.no a koniec? ten to zabil.smiešne. jedine plus je stale cool Jackman vo svojej najlepsej role, Logana. 40% P.S: tento mix wolverine feat. čajnís bičís mi jednoducho nesadol... ()

PanTumnus

ne až tak hloupé. paradoxně, nejhorší na výsledném filmu jsou akční scény, tedy až na tu odehrávající se na rozjetém šinkanzenu. zbytek je, dle mého soudu, více než solidní. konverzační scény a vtípky mě hodně bavily. navíc to všechno v kombinaci s nádhernou japonskou kulturou, páni!... taky si myslím že je zde, na čsfd, nový wolverine až zbytečně moc vyhejtovaný. nechápu to, je to prostě tradiční letní blockbuster, u kterého člověk nemusí moc přemýšlet. jen sedíte a užíváte si poctivou, občas krapítek natvrdlou, komiksárnu. ano, i takové filmy se musí točit. a jinak mě taky dost sral všudepřítomný product placemant. snad jedině tohle bych označil za největší slabinu filmu. p.s. huge jackman a jeho sexy břišáky to u mě pozvedají o hvězdičku. p.p.s. tvůrci pěkně kecaly, když říkaly že zde není žádné conection s x-men origins. pche. já ho našel. :) ()

Strike

Zpočátku jsem myslel, že se budu opírat hlavně do špatně natočených akčních scén, ale není to tak. Zvláště proto, že jich je ve filmu poskrovnu, což mě ani snad nevadilo, a až na totálně nepřehlednou akci na pohřbu, mi ty ostatní přišly celkem v pořádku. Až tedy na to , že byli velmi PG. Po skončení filmu jsem si uvědomil, že je tu problém větší. Je to takové průměrné, nemastné, neslané. Ne, že bych se nudil nebo nebavil, v podstatě se mi to líbilo, ale myslím, že takový, celkem silný, příběh by si zasloužil asi osobitějšího a šikovnějšího tvůrce než je Mangold. ()

Steel32

Marvel letos se svými trailery nějak blafuje. Stejně jako u Iron Mana, tak i u Wolverina jsem byla z traileru těžce zklamaná a ze samostatného filmu potěšená. Čekala jsem mnohem míň, hlavně strašně prostý a nudný příběh, který se nakonec nekonal. Postavy mě potěšili snad nejvíc, Rila Fukushima mi z traileru a fotek přišla příšerná, ale ve filmu byla úžasná, největší radost jsem stejně měla z Hugha, kterej je tady prostě úžasnej. Ale i tak to má svoje chyby - třeba ti ninjové mi přišli trochu přehnaný, ale to je ta menší chybka, to co mě na tom štvalo trochu víc je, že už to není takové "x-menovské" jako všechny předchozí díly (uznávám, že předcházející Wolverine se mi líbil o něco víc) a to mi tam prostě nějak zavání. edit: po delším odstupu musím snížit o jednu hvězdu. ()

andio

No já bych řekl, že to zase byla ta samá super řežba na kterou se vždycky tak rád podívám. Nebudu to dvě hodiny okecávat 7/10 ()

Flopik

Ďalší z mojej strany veľmi očakávaný film tohto roku.No som dosť sklamaný.Wolverina mám z celej rady X-Menov najradšej a tak som bol nadšený že bude opäť film iba o ňom.Nemôžem povedať že by som sa nebavil , akcie tam bolo primerane Jackman opäť výborný a jeho nová známosť nádherná.To by všetko bolo super no potom príde ten zvyšok.Nevýrazný hlavný nepriatelia . Už len to zamyslenie že nejaký ninjovia dokážu premôcť Wolverina ma prekvapilo.Hudba totálne zle , asi raz sa mi fakt páčila.Scéna s vlakom výborná celkom som sa zasmial.Koniec mne sa nepáčil.Akože tá bitka celkom ušla aj tá bola odfláknutá. Ale určite to nevidím na 67 % :) takže 4* a 80%....Ďalších X-Menov sa neviem dočkať. ()

Illy

Změna prostředí chlupáčovi sluší, působí dost exoticky (v případě Yukio dokonce mimozemsky). Film nemá kdovíjaký scénář, ale i přes dlouhou stopáž (extended verze) dokáže pobavit a a nenudit. Cliché se samozřejmě nevyhneme a závěrečný "překvapení" v podobě hlavního záporáka je v podstatě už trapný, ale pro nás - co jim stačí půlka mozku a u filmů se chtějí především bavit - si myslím že není co řešit. ()

simply

Původní sérii to nesahá ani po kotníky, ale rozhodně mi to sedlo víc než první Wolverine. Líbila se mi ta změna prostředí a samozřejmě nezklamal ani samotný Wolverine. ()

Eterninox

Kdyby se rozebíraly jednotlivé prvky nového Wolverina, sotva by se našlo něco vyloženě nevydařeného. Hugh Jackman stále Wolvieho ztvárňuje naprosto perfektně, příběh je protkán příjemně zamotanou sítí kladných i záporných postav a jejich motivací, a rozhodně potěší i několik pěkných akčních sekvencí . Narozdíl od (patrně) většiny recenzentů se mi líbilo i konečné rozuzlení zápletky, následné akční finále a jeho dohra. Co ale nového Wolverina asi nejvíc odlišuje od většiny ostatních X-menů je kolik důrazu je dáno na komorní poetiku (hlavně v odkazech na japonskou kulturu a historii), narativní motivy (raněné zvíře, smrt jako kýžený cíl cesty) a Loganovy niterné procesy. *** Kamenem úrazu je však souhra toho všeho, která ani v nejlepších momentech není ideální. Ač tedy takto rozličné aspekty do sebe mohou dobře zapadat (jak se to například podařilo Nolanovi v jeho Batmanech), Mangold to většinu času příliš nezvládá. Výsledkem tudíž je, že divácký prožitek často velmi dobře natočených a zahraných „kousků“ je nezřídka zkalený jejich nezvládnutou kompozicí. *** Ač tedy Wolverine není vůbec špatnou žánrovkou, nemohl jsem si při jeho sledování pomoct než uvažovat nad tím, o kolik by to mohlo být lepší, kdyby film podle původního plánu natočil Aronofsky. (Viděno v Extended verzi). 75% ()

Nolanofil

Zbytočné Wolvieho japonské dobrodrúžstvo, bez ktorého by som sa zaobišiel. Akcia nudná, ako aj príbeh a postavy. Najviac ma ale prekvapilo, že je to o niečo slabšie ako Origin, ktorý fungoval aspoň ako letný blockbuster. ()

PhillM.

V duchu jsem měl rozepsaný komentář ještě před projekcí a byla tam slova jako "jízda" a "nářez". Po projekci sedím jako zmoklý fotbalista po nudném zápase, který se sice vyhrál 1:0 šťastným gólem v nastaveném čase, ale na postup to stejně nestačilo. Lidi, to vám byla taková nuda, že já chtěl vodejít už vo půli! Ale byl jsem tou nudou tak překvapen, že jsem zůstal i na půlku druhou, abych se přesvědčil, jestli bude stejně tak slabá, jako ta první. Byla, teda až na ten závěrečný tlak, který ale trval příliš krátce. Docela slabota. ()

xxxvodnikxxx

Zkouknete vcelku i napínavej film, kterej vám dá dohromady další kousek skládačky, a postupně se dozvídáte jak to vlastně bylo, nebo ne? Btw Potitulka neměla chybu ()

Ondrej120

Co říct... asi že do bitvy ve vlaku mě to bavilo, pak to začlo upadat do sra.ek potom mě film nakopnul při Wolverinově vlastnoruční operaci a potom už to bylo totálně v hajzlu. Původně jsem chtěl dát 3* ale nakonec jsem si uvědomil že 2* bohatě stačí. ()

majo_svk

Wolverine je jedným z komixových hrdinov, ktorému sa dostáva viac pozornosti a aj bez partii X-Menov dokáže v pohode utiahnuť celý film. The Wolverine je slušný film, kde opäť hrdina prežíva svoju krízu a snaží sa vysporiadať s vlastnou minulosťou, je však v celku zbytočný. Ide o malú ochutnávku pred veľkolepým X-Men: Budúca minulosť. Wolverine je stále najväčší drsňák, ktorého adamantiové drápy vystrašia každého (vrátene Yakuzy) a to môže mať aj minimalizované mutantie schopnosti. Súboje sú krvavé a tvrdé, akcia solídna, efekty na úrovni. Príbehovo ide o udalosti, bez ktorých sa divák celej série zaobíde a je úplne jedno, či si ho pozrie alebo nie. Logan si pri hľadaní odpovedí minulosti prešiel rôznymi prostrediami a to, že si nakoniec odskočil k samurajom a nindžom, aby predviedol svoje bojové zručnosti a inštinkt zvieraťa, nie je na škodu. Neskrátená verzia filmu je fajn a po titulková scéna je neskutočným nabudením na ďalší film. Ak ste fanúšikovia komixových filmov, je Wolverine povinnou jazdou. V opačnom prípade je to dobrovoľné. Ja som ho videl a prežil som bez ujmy. PS: Hold, nemôže mať každý film založený na jednom hrdinovi tak neuveriteľnú gradáciu k dokonalosti, ako Iron Man 3 alebo The Dark Knight Rises. ()

Kerbello

Ten film má jeden zásadni problém a to ten, že je blbý. Je samozřejmě i nelogický a hloupě nadsazený a hlavně je blbý. Co k tomu říct... zuřící rosomák nám bezcílně pobíhá po Tokiu, neví která bije a když najednou ví, je zase mimo divák. Američané ukazují hloupým divákům, jaké je to Japonsko podivné a americké postavy nám mezi japončíky přináší klid, pochopení, tu správnou věc (ať je to cokoliv), už chybí jen ta demokracie. Postavy samy jakoby občas nechápaly, za koho vlastně kopou. Je prostě špatné, když americký scénář učí japonce jak správně po japonsku žít, jak se chovat, jaké mít tradice. Stejně logické je, že kanaďan z jeskyně, který se kámoší s digi-medvědy ukazuje dceři největšího japonského magnáta, jak se správně schovat ve velkoměstě před Yakuzou. Aby to byla věrší čurina, dáme tam ninjy na jedno použití a z rosomáka je najednou ježek... Je fajn, že Wolvík přišel o svou nesmrtelnost - nebo nepřišel? Já nevím. Ale chvíli mu rozhodně chyběla a to bylo fajn. Ač je to můj muž číslo 1 z X-menů - mohl by ho už někdo zabít, prosím? ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)