Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval. (oficiální text distributora)

Milodar

Prvních 100 minut slibných, ale - co ten Silver Samurai-robot na konci? Nějak nakynutej, ne? A vůbec - proč Wolverina nehraje Hugh Grant? Huh? Heh? ()

Holubicqa

Zbytečně dlouhé, řekla bych. Ale jinak koukatelná podívaná, Wolverinovi skvěle sekunduje Rila. Hadice je ošklivá, nemůžu si pomoct, ale ten charakter by se dal využít snad i lépe. Ovšem její svléknutí z kůže.. Hmm :)) Celkově lehce nadprůměr, nijak mě to nevytrhlo, narozdíl od První třídy. Ale to je jen můj názor, samozřejmě. :) ()

Haymar

Pro mě rozhodně nejzábavnější (a možná i nejlepčejší) střípek z rodiny X-menů. A vůbec, ten klučina Rosomákovic je z tý bandy teploušů stejně nejvíc über cool. Obstojí i coby spin-off a svýho předchůdce strčí s přehledem mezi vidličky! Psychologická fsufka a přenesení děje na dálnej east tomu jen prospělo ()

Darik

Rozhodně doporučuji shlédnout před X-Men: Budoucí minulost - pár věcí pak bude snažší pochopit (i když vyvstanou další otázky). Jinak HJ opět skvělý, dávkování akce běží dle švýcarských hodinek a výsledný dojem zanechává film vcelku nadprůměrem. 80% ()

ondrula

Možná jsem udělal chybu, že je to můj první film o Wolverinovi. Spíš bych ale řekl, že mě po celý ty léta, kdy jsem ignoroval všechny Xmeny, oprávněně varoval instinkt, který většinou dokáže identifikovat pitomost. No dal jsem se zviklat a následně hořce zaplakal. Tak unylý komiks s nezajímavými charaktery, to aby člověk skutečně pohledal. Asi největším zklamáním byl fakt, že když Wolverine někoho mastí svými super cool and gore drápy, je to pokaždé natočeno tak milosrdně a korektně, že vlastně není nic vidět, tudíž do kina můžou i třináctiletý vyžraný haranti, aniž by utrpěli újmu na své psýché. Pche. Wolverinovy deprese a halucinace mi nic neříkaly, ale zase jich nebylo tolik, aby mě to začalo srát. Závěrečný fight s robotkem (s překvapením v každém balení) byl velikým zklamáním. Přestože byl film natočen v Japonsku a měl očividně nafouknutej budget, nemohl jsem nekroutit hlavou nad některými amatérismy. Předně mě zaujalo, že když se na scéně objeví nindžové, tak bezúčelně skákají salta mortale s trojitým salchovem i tehdy, když jdou jen zavřít dveře. Pěkná je i scéna, ve které nindžové nelogicky střílejí Woverina šípy do zad, ten - byť nezranitelný - dramaticky padne k zemi a v ten okamžik se mu ten jehelníček šípů, napíchanej v zádech do papundeklu, rozkvedlá do skutečně nevídaných trajektorií. Vůbec nějaký * jsem ochotný dát za výskyt mého oblíbence Hirojuki Sanady a taky za Světlanu Chodčenkovou, která je opravdu atraktivní, přestože není přímo archetypem kurevní krásy. ()

Hanes88

Jeden ze slabších pokračování X-menů ale i přesto jsem si to užil. Výkon Hugha byl dobrý, nicméně děj byl trochu slabší. 60%. ()

Marrty3

Další Marvelovství do mé osobní sbírky. Wolverine je jediná postava, které je věnována taková škála filmů. Zaslouží si to ? Ovšem, že ano. Temný tvrďák bojující za dobro. Většinou. Spousta akce, příjemného humoru a báječných hereckých výkonů. To vše by zabalilo tento film do skvělé jednotky. Bohužel je tu jeden problém. A tím je neskutečná spousta trhlin ve scénáři. Nejen, že snímek místy logicky nesouvisí s předchozími díly (myslím tím jdoucí v časové linii, ne veškeré X-man filmy, v nichž se dost často "cestuje časem"), ale bohužel i sám se sebou. Je to jeden z těch filmů, který je skvělý jako popcornovka díky tomu, že se stále něco děje, ale chyby v ději jsou neomluvitelné. Střed; 50/50. ()

Honzeek95

Tak toto bylo opravdu velmi slabé. Dvouhodinová reklama na Japonsko a Tokyo, která často připomínala nějaký romantický film. Atmosféra se naprosto vytratila, zde bohužel i s logikou, protože příběh vůbec nedává smysl. Jackman to neměl šanci zachránit a i tak mi zde připadl zbytečný, mohl tam být jakýkoli jiný superhrdina a dojem z filmu by se nezměnil. ()

Stanley619

Nebudu lhát, na tenhle film jsem se dost těšil, ale zároveň jsem se držel zkrátka, abych nebyl zklamanej. Líbilo se mi, že se děj držel jednoho tématu a nepřebíhal, ani se nijak nemíchal s nějakými nepotřebnými scénami. Nelíbilo se mi, že to byla někdy až tak moc předvídatelný. Ale celkově jsem se utvrdil v tom, že japonská kultura je mi velmi blízká. 70% ()

Yardie

U mě spokojenost! Stejně jako Origins Wolverine se mi to líbilo více než série X-Men. Má to lepší atmosféru, je to temnější, děj je zajímavější a není to takové teenagerovské jako X-Men. Nevadí mi ani to povídání kolem, mám tady ty konspirační teorie rád, akce je vynikající (i když občas trošku zmatečná), film má výborné tempo a ani na chvíli jsem se nenudil. A konec je docela vykutálený... Už se těším na další "díl"...Celkově spokojenost a sólo filmy s Wolverinem hodnotím lépe a líbí se mi více než X-Men. Takových 76-77%. Howgh! ()

kamigava

Jelikož mám slabost a respekt pro japonskou kulturu, nějak mi nevadí, že se Wolverine nedrží komiksové předlohy. Hugh Jackman je samozřejmě ideální pro tuto roli, ale jeho charisma už moje hodnocení nevylepší. Očekával jsem více akce, napětí a velkoleposti, která Marvelu chybí narozdíl od Muže z oceli či Temného rytíře. Aspoň jedna skvělá akční scéna se zde objevila (SPOILER - vlak). Jinak Wolverine mi celou dobu připadal takový odstrčený a nepotřebný. Ta jeho japonská "bodyguardka" by ten příběh utáhla klidně sama. No co viděl jsem Wolverine zase v jiném podání a vím, že katana mu taky může slušet, ale jen s dobrým scénářem a námětem. První půlka je hodně nápaditá, ale v té druhé už to tak zajímavé není. SPOILER Potom co Wolvie s jeho japonkou utíkali po Tokiu a nakonec se ukryli v jednom domečku, málem jsem začal počítat, jak dlouho už tam není žádná akce. 30 minut? Nejsem si jistý, ale ta romantika trvala celkem déle, než bych čekal. Nic proti tomu nemám, ale když jdete na film, který má na plakátu zuřivého chlápka s ocelovými drápy, nečekali byste, že bude prožívat romantiku a budou se mu zdát zlé sny, z kterých chudák nemůže spát. Ne to bych fakt nečekal. Film mě dokonce i místy nudil, ale na hodinky jsem se nekouknul. Ty noční můry plus mrtvá Jean mi přišly úplně zbytečné a bez smyslu. Co tam proboha dělá Jean? Ta se tam objeví ještě několikrát a musel bych ji praštit. Zajímavým překvapením byla pro mě ta neznámá mutantka, která mi pak také přišla bezcenná. Co se mi naopak líbilo, byla to scéna s nindžama, úvodní scéna, scéna s vlakem a veškeré pohledy a průzkumy Japonska. I ten vůdce nindžů, bývalý té japonky, mi připadal docele povedený. Mohlo to být lepší. Po Wolverinova originu je to pokles dolů, ale ne zas takový. ()

misik95

Předem upozorňuj, že jsem milovník komiksů, a tak jsem se na Wolverina těšil dlouho dopředu, jenže čím více člověk očekává, tím méně se mu dostane a i přes moje očekávané zaujetí nejsem moc spokojen. Jenže film Wolverine byl odsouzen k průměrnosti, už když ke psaní scénáře usedl Bomback a Mangold tuto patlaninu jaksi natočil. Původní dvojice Aronofsky a McQuarrie by film dotáhla určitě dál. Spíše mi přišlo, že film byl natočen jen kvůli poslední scéně za titulky. Nejzajímavější scény a v podstatě až na pár výjimek jediné, které mě zaujali byli za války v Japonsku. Po stránce hereckých výkonů nemám v podstatě nic, nejedná se o film, který by chtěl brát oskary, ale scénář není zajímavý a režisér s mnoho originálními nápady také nepřišel. 64% ()

Jaro_slav

Ve srovnání s X-Men Origins: Wolverine, prvními X-Men a především s X-Men: First Class je vidět posun k tupounké letní zábavě, tj. akce, víc akce a ještě víc megaakce, násilím naroubované fakt debilní samoúčelné ultramegaakce, pak taky nějaká ta pitomá romance s přerostlou jakožejaponkou; a nakonec povinný třidéčko, že... Nebýt zajímavýho scénáře, Hugha Jackmana a pak taky okouzlujícího tvaru obličeje slečny Fukushimy (fakt se tak jmenuje), bylo by to velké překvapivé zklamání; nicméně s odstupem jednoho týdne času od zhlédnutí upravuju hodnocení ze tří na čtyři rudý. Ale stejně, go fuck yourselves (zazní i tady) s timhle trendem přizpůsobování filmů tupému divákovi. ()

Mikino00

Příjemné překvapení, při Wolverinově přesunu do Japonska jsem čekal jen to nejhorší a ona to byla slušná podívaná s nejlepší komiksovou postavou. Samotné hledání smrtelnosti, smyslu života je uvěřitelné, to samé se dá říci o příběhu i akci, u které s radostí pozorujete Jackmana, jak postupně ničí celou zemi vycházejícího slunce. Horší je to už s milostnou linií, lehce prohlédnutelnou zápletkou a hlavně na poměry X-Menů slabším koncem. Každopádně Wolverine je zpět a jak ukazuje po titulková sekvence, má v budoucnu ještě co nabídnout. ()

gumolit

Samurajovia, ninjovia,plno rákosníkov a šikmých očí,nejaká hadia žena, transformer so samurajským mečom ale hlavne Hugh Jackman ako Wolverine.Go fuck yourself pretty boy a viac som si už ani nezapämatal :-) ()

zelvicka.

Jedna hvězdička za to, že se na to dívat dalo. První půlka filmu, kdy se dostáváme do temna Wolverinovy duše - nuda, nuda, šeď, šeď, občas trochu temnější šeď. Pak už film začne napadat na jednu nohu a vzchopí se až když se hrdina zase trochu zregeneruje. Ale ani to není dost, akce sice chvíli je, ale prostě to nestačí. v závěru, kdy je každý člověk schopný skopnout/shodit třímetrové kovové monstrum se zase dostáváme ke znásilňování fyziky... Prostě film nic převratného, nic co by stálo za to vidět, pokud vás nevzrušuje Jackmanův odhalený nabušený hrudník a jeho "grrr" výraz. Grrr! ()

tomik99

Druhé pokračování Wolverina je hodně osobitý film s pokornějším a přímočarým příběhem. Režisér Mangold se držel komiksové předlohy a vyždímal z ní, co se dá. Přesto si myslím, že poté, co se úspěšnost a kvalita komiksových filmů zvedla, není správná volba točit tak „malé a osobité“ příběhy. Řekl bych, že každý režisér by si na tom vylámal zuby a platí to i pro Mangolda. Příběhově vás nemá Wolverine jak zaujmout – děj je předvídatelný od začátku do konce. Hugh Jackman se tentokrát nemá o koho opřít, všichni japonští herci se mi slili do jedné velké postavy a nikdo z nich nevybočoval. Jediný, kdo mě zaujal, byla ruská herečka Světlana Chodčenkova a každou scénu s ní jsem si patřičně užíval. Celý film o Wolverinovi mi navíc přišel jako velká reklama na Japonsko a v dialozích často narazíte na nucené pasáže, aby se divák dozvěděl, kolik km/h jezdí japonské metro, jak správně zavázat japonský župan a co se má a nemá dělat při jídle. Tyto pasáže mi příšerně vadili, byly uměle zasazené do příběhu a rušili mojí pozornost. Přeci jen jsem šel do kina na Wolverina a jeho příběh a ne na dokumentární film o Japonsku. Pokračování sólovky Wolverina dopadlo dle mého názoru o špetku hůř než Origins a na pořádný film si bude muset adamantiové zvíře ještě chvíli počkat. ()

PetkaW.

Takhle to dopadá, když filmovým tvůrcům dojdou nápady, ale i tak chtějí natočit film, aby z předešlé úspěšné série vytřískali ještě o pár kaček víc. Zkříží proto Kill Billa, Posledního samuraje, Amerického ninju, dosadí hlavního hrdinu, který zastoupí teda ty X-meny a doufají, že to bude fungovat. Předešlé díly měly takový úspěch právě kvůli mutacím, člověk se těšil, jaké další schopnosti uvidí, ale tady všechno přebila Jakuza a ninjové. Hugh Jackman zachraňoval, co šlo, ale na celý film to bohužel nestačilo. Někdy jsou tři hvězdičky pro film velký úspěch. Wolverine měl zaručeně mnohem vyšší ambice, ale bohužel v mých očích si víc hvězdiček nezaslouží. ()

Milky.

Komentář plný spoilerů: Mno...proč je tenhle film sračka. Protože Japonsko a jeho (podle mě) pitomá kultura se k Wolverinovi naprosto nehodí. Protože příběh postrádá logiku. A protože se prostě nedal brát vážně. Začátek...dobrý vojáček je zachráněn Wolverinem a když ve stáří umírá a chce si zachránit prdel tak jakože mu s díkem nabídne, že si vezme jeho nesmrtelnost. Tahle možnost ohledně schopností měla být hlavní tahoun snímku. A ono co? A ono hovno. Wolverine sice o schopnosti přijde, ale samozřejmě je to fraška aby byl divák napnutý a po tak půlhodině je má "dramaticky" zase zpátky. Tím jedna hrozba skončila, je třeba jej dostat do něčeho nebezpečnějšího a useknout mu drápy a pak z něj vysát schopnost jiným způsobem. Jak nejjednodušeji useknout Adamantiové drápy a pak sebrat schopnosti? Samozřejmě nejjednodušší a nejlevnější možnost je prostě jej připoutat a na useknutí a vysátí postavit 3 metrového ADAMANTIOVÉHO Iron Mana v samurajském stylu. Ještě to není cool? Tak jeho meč bude mít topnou spirálu z rychlovarky aby se uměl rozžhavit a vypadal drsněji. Už cool? Super. A kdyby to teda nebylo ono tak vedle se bude ještě mlátit malá holka mečem s blondýnou, aby si mohl divák vybrat a v sedačce se nenudil. Mno, prostě spousta pitomostí na efekt, ale celkově to smyslu moc nepobralo. Wolverine nemá regenerační schopnost, ale jizvy po drápech se mu hojí pořád stejně rychle. Wolverine přijde o svoje drápy (samozřejmě vnější část, pahýly zůstanou), ale zcela bez problému mu na nich zase pevně narostou kostěné a po zbytku adamantia ani památky. A že je přítelem majitelky obří společnosti, která se zabývá adamantiem, má ho hodně a umí z něj stavět roboty...a přitom mu stejně prostě neudělají nové drápy...to už je na facku. Fakt, že se tento film děje v současnoti (tedy v době, kdy už dávno trpí ztrátou paměti) a přesto si Logan pamatuje druhou světovou, je už jen třešnička na dortu. Tenhle film je zbytečná pitomost o které se brzy nebude vědět stejně jako předchozí Origins. Pojďme na to všichni hromadně zapomenout a těšit se na Days of Future Past. Snad Rosomákovi zachrání reputaci. ()

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

Marvelácký Ant-Man přišel o režiséra

24.05.2014

Opustit projekt těsně před natáčením je v Hollywoodu nezvyklé, ne však nemožné. Darren Aronofsky takhle nechal na holičkách Wolverinea, Guillermo del Toro se vzdal režie Hobita... a podobně těžké… (více)

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

Další sólový Wolverine nejdřív za tři roky

18.03.2014

Už za dva měsíce se Hugh Jackman posedmé vrátí do role věčně nabroušeného samotáře Wolverinea. Učiní tak v epickém crossoveru X-Men: Budoucí minulost, kde se o osud světa poperou mladé i staré verze… (více)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

X-Men budou čelit Apokalypse(ovi)

07.12.2013

Režisér Bryan Singer přes Twitter oznámil: „X-Men: Apocalypse očekávejte 27. května 2016“. Nic víc, ale to prozatím stačí. Znamená to, že studio Fox chce pokračovat v rozjeté sérii a režisérem bude… (více)