Templář

• Česko Ironclad (více)

Okara

Na tento smímeček jsem se těšil, neboť pro válečné filmy z období středověku mám slabost. Ale byl jsem dost zklamanej, děj váznul a místy jsem se nudil. Ale líbilo se mi zfilmování dle skutečné události (bitva o Rochester skutečně proběhla) a velmi realistické souboje. Lepší průměr, ale znova film zhlédnout ne-e. 60% ()

B!shop

Ironclad ma jeden zasadni problem, stopaz. Krome nejakejch uvodnich 20ti minut to je totiz film o dobyvani a obrane jednoho strategicky dulezityho hradu a tady neni moc prostor na nejaky hluboky komplikovany scenare, samozrejme se utoci a brani ruznejma metodama, je zde nacrtla romanticka a znacne zbytecna linie, ale vetsinu casu to je proste o tom, jak parta drsnaku brani hrad pred tisici nasobnou presilou. A kdyz to trva dve hodiny, tak to proste zakonite ma hluchy mista a sem tam pomalejsi tempo. Jinak to je ale skvela historicka drsna rubacka s Rkovou pristupnosti, kde krev a koncetiny litaj na vsechny strany, hlavni borci maj oblibeny zbrane typu palice, sekery nebo mece a herecky obsazeni je znacne libovy. Giamatti je radnej parchant a Purefoy naprosto ultimatni nemluvnej zabijak, tomu tyhle role fakt sednou. Navic se film snazi bejt jakoze historicky vernej, takze tu dojde na uplavici, Magnu Chartu a podobne. Celkove nebejt stopaze, tak du asi na maximum, takle jen solidni 4*. ()

S.Quentin QUALE

Gorefest je to brutální, to ano, bohužel mu za asistence překvapivě známých herců sekunduje značně prvoplánový a samoúčelný scénář, který by se dal akceptovat na 90 minutách, no na dvou hodinách nikolivěk. Ale jako kdo máte rádi středověký dobývání hradů utopený v hektolitrech krve, směle do toho. Já bohužel nějaký příběh, nejlépe historicky věrný, vyžaduju. 65% ()

Shakers

Musím povedať, že som celkom prekvapený. Jonathan English to síce celkom pekne zrežíroval (výprava, kostýmy, akcie) a dokázal namiešať aj celkom fajn hereckú zostavu, taktiež zamaskovať nižší rozpočet, ale je to v podstate stále dookola o tom istom. Skupinka žoldnierov a jeden teplársky rytier (Purefoy) chráni hrad pred tyranským kráľom (Giamatti). Síce s celkom peknými krvavými akciami, no nezaškodilo by, keby strih nebol tak rýchli a kamera tak roztrasená. A tiež barbari, ktorý hulákajú prekvapivo po maďarsky na to, že su to Dáni. Keď si to tak zhrniem, tak celkom fajn herci, postavy, príbeh, hudba, výprava atď. a celkovo sa to aj trafilo do môjho štýlu. Rozhodne jeden s tých lepších historických filmov, na ktoré nie sú prachy. Obľúbený soundtrack: Final Resolution. 80% - 4* ()

robbiee

[imdb: 6.3/10] | me: Nevýrazný historický film, ktorý pôsobí veľmi priemerne. Výber hercov (asi len s výnimkou Paul Giamattiho, ktorý je výborne nepríjemný) nebol správnym krokom. Film sa ťahá a divák stráca záujem. Nevýrazne charaktery (či už kvôli zle napísaným postavám alebo herectvom, ktoré neosloví) pôsobia nezaujímavo a tak som si k ním nevytvoril vôbec žiadne puto. Medzi kladné stránky tohoto filmu, vďaka ktorým som bol ochotný film pozerať až do samého konca patria autentickosť bojových scéna, reálnosť a upršané anglické prostredie, ktoré dodáva filmu správny charakter. Celkovo tento film však neohúri, jedine ak z historického hľadiska. Ako som už spomínal - nevýrazný PRIEMER. ()

• James Purefoy se kvůli roli musel nejen naučit špičkově zacházet s mečem, ale také nastudovat mnoho informací o templářích. (Olík)
  • Posádce hradu Rochester při obléhání v roce 1216 skutečně velel baron William d'Aubigny (Brian Cox), jeden z pětadvaceti garantů Magny Charty. Po pádu do Janova zajetí po prolomení hradní obrany ale nebyl ani mučen, ani zmrzačen, ani popraven - zemřel až v roce 1236. Stejně tak se rozhodně nejednalo o pouhého obchodníka s vlnou. (IlMagnifico)
  • Ján Bezzemok (1166 – † 1216) bol bratom Richarda I. (Levie srdce) a zároveň najmladším synom Henricha II. z dynastie Plantagenetovcov. (MikaelSVK)