RAY~

Fincherova tvorba je mi blízká, jeho filmy maj většinou takovej zvláštní nádech mystična.. ale tohle mi přišlo slabý a trapný. Řekl bych, že lví podíl na tom bude mít (podle mě) debilní scénář. Jediný, co je na tom filmu dobrý, je Michael Douglas, bez něj by to stálo úplně za hovno. ()

arajnoha

Jsem typ člověka, co si rýpne do děje a předpovídá jeho osud. Snímek Hra byl poslední, který jsem od Finchera neviděl a šel jsem na jistotu. A to je právě to. Na jistotu. U tohoto filmu jsem si nebyl jistý byť jedinnou minutu. Na něco jsem se z officiálního textu naladil, ale co se mi dostalo byla vlna uplně jiná. Film překvapí. Věřím že divák od diváka snáší překvapení jinak, ale za mě to byl pozitivní zážitek. Typově podobný Počátku, ale za mne promakanější. ()

Mouchal

Jen opravdu málo tvůrců si z režisérského křesílka může dovolit s divákem hrát takovou "Hru". David Fincher ale už skoro dvě dekády dokazuje, že přesně tohle zvládá mistrovsky. Film je naplněn takovou mírou paranoii a nejistoty (těmto pocitům nahrává i hudba), že my, v úloze pouhých diváků, nemáme nejmenší šanci rozpoznat, co je skutečné a co slouží jen jako další "můstek" do další fáze hry. Upřímně bych se na takovouhle hru vykašlal a raději bych si našel jiný podnět zábavy, ale životem znuděný a penězi překypující Michael Douglas nemá na výběr. V rámci hry se dostává do nezáviděníhodných situacích, ale také zažívá nové zážitky, které mu samotný život neposkytl. Až se trochu divím, že v dnešní době šíleného zábavního průmyslu a všemožných podivných služeb se na podobnou hru nezaměřuje některá společnost (nebo já jsem alespoň o žádné neslyšel). Nicméně samotná hra funguje jako největší klad i zápor filmu. Na jednu stranu je opravdu strhující její zprostředkovaná forma, kdy se detailům a celkové promyšlenosti meze nekladou, na druhou stranu je zcela očividné, že žádná takováhle hra by v realitě nemohla vzniknout. Proč? Představte si Reye Korantenga jak na vás mluví z televizních zpráv za účelem uvítání vás ve hře... To je samozřejmě to nejmenší, ale celková náročnost a přesný odhad osobnosti (i přes veškeré psychologické testy na začátku hry) by prostě nefungovala. Ale podívat se na film, jak by to "mohlo" být, je hra sama o sobě. 85% ()

ER

Hutná pointa na závěr je třešničkou na dortu thrilleru,který hraje hru nejen s M.Douglasem,ale i s divákem. Někde v polovině filmu jsem naletěl taky. ()

Veronica27

Tak tohle byl opravdu dokonalý dárek k narozeninám. Douglas i Sean Penn mi tam sedli, napětí od začátku až do konce.Opravdu skvělý film.Můžu jen doporučit - skvělé ! ()

Sweat55

Jo. Fincher si ten post v mých oblíbených režisérech dozajista zaslouží. Konec. Ne, vlastně ne. Je to skvěle zrežírováno a parádně zahráno. Douglas dokazuje, že chlápky s problémy umí nejlépe. Tak a konec. Ne, ještě ne. Fincher opět, podobně jako u Sedm, dokázal do mrtě vytřískat z režie atmosféru i při těch jednodušších scénách. Tak, konečně konec. Ne, pořád nic. Jestli si říkáte, co to píšu za voloviny, tak nějak takhle působí finále filmu. Ne a ne skončit a film pořád obracet o 180 stupňů. Tak a konec. ()

rublik05

Výborný thriller plný nečekaných událostí a zvratů. Nebýt závěru a vysvětlení v podstatě celého děje, tak jsem zmatený jak lesní včela. Film je tak dobře natočený, že se do hry zamotá nejen hlavní hrdina v podání excelujícího Michaela Douglase, ale i samotný divák. Kvalitní film s kvalitními herci, scénáristy, režisérem, atd. Za mě není filmu co vytknout, velmi příjemné překvapení. 10/10. ()

G04T

Úžasně vybudovaná temná atmosféra. Člověk fakt neví, co ho čeká další vteřinu a já ten film sledoval s otevřenou hubou celou stopáž. Douglas je skvělá volba a i ostatní nezklamali. Bohužel...a to co mě nejvíc mrzelo byl konec. Nepochopil jsem to, vypadalo to, jakoby to fakt byla jen hra, ale scénárista nemyslel na diváky oblíbený "co kdyby?". Co kdyby se Douglas fakt v tom taxi utopil, co kdyby skočil někam jinam, než na střechu, ze které by se propadl dolů. Všechno to bylo strašně riskantní a scénárista ponechával dost věcí náhodě. ()

Amonasr

Jak se cynický a bezohledný investiční bankéř může přerodit ve vcelku "normálního" člověka, ovšem s vlastnostmi supermana. Naprosto nevěrohodný příběh, který pracuje s osvědčenou metodou neustále diváka něčím šokovat, byť je to sebeabsurdnější a za jakoukoliv hranicí třebas jen hypoteticky možného. Občas se rád podívám i na nějaký akční film, ideálně pokud je to obvyklá pohádka o boji dobra se zlem, a nemusí ani dobro pokaždé zvítězit, když je to odkaz na to, jak to v našem životě doopravdy chodí. Nevěrohodnost a přeexponovanost všelijakých akčních scén, kdy hrdina uniká neustále jen těsně o vlásek smrti, tak nějak patří k žánru. Tady ale o žádný boj dobra se zlem nejde, jen se zpovykaní a znudění zbohatlíci snaží zabavit jakousi super extrémní hrou, která mnohdy postrádá i jakoukoliv logiku a uvěřitelnou proveditelnost. Jediný pocit, který z celé této slátaniny ve mně zůstal, je ten, že cílem snímku snad bylo "zlidštit" finanční predátory cíleným útokem na podprahové vnímání fascinovaných diváků . Možná tedy jen další účelový a promyšlený trik, jak oblbovat masy, ovšem z mého pohledu o to nevkusnější. ()

Nix

Poprvé, když jsem tenhle film viděl, tak jsem opravdu nevěděl, co od toho čekat. Je lepší si nic nezjišťovat a hned se na to vrhnout. Tohle je pro mne top film od Douglese a nic z příběhu nebudu vyzrazovat, užijte si hru jako já. Je to pecka a na konci je klasicky mind blow, stojí to opravdu za to. ()

samkko

VELKÉ zklamání. Opravdu. Od filmu jsem přes jeho vysoké hodnocení a napsaný žánr DRAMA, THRILLER čekal opravdu víc. Film mi nenabídnul doslova nic. Jen dvě zabité hodiny kdy jsem se musel dívat na téměř nulovou akci a sledovat jednu nesympatickou postavu za druhou. Co se samotných postav týče tak mi bylo úplně jedno jak skončí, naopak jsem některým přál aby skončili hodně brzy. Film chce zaujmou že je něčím zajímavý, jiný, že vás posadí do židle a vy nebudete chápat co se na plátně děje, ale tak to opravdu není. Radši čas využijte jinak a filmu se můžete vyhnout. 4/10 ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Skvelý mysteriózny thriller. Kvalitný mysteriózny thriler, ktorý dokáže natočiť skvelý režisér D. Fincher. Film je na začiatku trochu nudný ale po cca pol hodine sa to všetko rozbehne a atmosféra a tempo sa tiahne od začiatku do konca. Máme tu skvelú hudbu, scenár, hercov aj ich herecké výkony sú skvelé. Príbeh je zaujímavý a pekne zamotaný. Režisérky sa podarilo vyvolať pocit neistoty a nedôvery. Názov filmu je Hra a ten sa hraje ako s postavou M. Douglasa ale aj s nami. Koniec som si síce trochu pamätal ale film ako celok nie. Takže som mal skvelý nedôverčivý pocit ako pri prvom pozretí. Aj keď slovo skvelý je v tomto prípade trošku zvláštne. Dĺžka 129 min je dostatočná. Mne osobne tam nič nechýbalo. Tento film môžem odporučiť ale odporúčam ho raz za pár rokov aby ste mali takýto pocit zakaždým. Za mňa jeden z najlepších filmou s M. Douglesom. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

hrumsrt

Kde jinde říkají jak jde o další Sedm, ale nedaří se, já se tiše chychotám... David Fincher je génius, který od dráždivých hudebních videoklipů přesedlal na filmovou tvorbu a tehdy dostal svět filmu muže, jehož perfekcionismus se patrně dá přirovnávat k Cameronovi, akorát že tady se asi tolik neřve.. Naprosto výkladní thrilleroidní drama z devadesátkového portfolia. Typická postava Michaela Douglase jako Nicholase je klikař, když dostane od brášky dárek k narozeninám, jaký bych si přál po každým vánočním stromečkem - zážitek, kde nevíte jestli je to ještě realita nebo fikce. Přes svoji všední skepsi a paranoiu je Nicholas zkoušen v svojí vlastní představě. Jediné, co víte, je že jste ve hře, v níž může být zapojený naprosto kdokoli z těch, které znáte ale současně i z "křoví" okolo. Ale je to ještě hra, když jste existenčně znemožněn a nahánět kdekým? A komu si máte stěžovat, když nemáte žádná pravidla, žádný únikový manuál? Na prolínání detektivního a takového postapokalyptického rázu si tvůrci ulítávají na kritice kapitalismu.. Příběh není sice zpětně asi tak geniální, když už vidíte, co všechno byly jakési checkpointy, kterých se Nicholas byl nucen držet, ale pořád platí, že jde o naprosto epický zážitek. Paranoidní série záhad a tajemství, kde nutně potřebuji vědět, o co komu jde. Nejlepší dar je zážitek! A jedním z těch pamětných v rámci filmu je i Hra! 100% ()

Kobitch

Přidávám se k hlasům, že konec je naprosto skvělý a bez něj by vlastně film ztratil největší pointu. K čemu by bylo všechno to budování atmosféry a napětí, kdyby nepřišel závěrečný twist? Film, který mám radši s dabingem (Jarmil Prdel!) a pouštím si ho tak jednou ročně, byť poslední dobou už jen jako podkres k jiné činnosti. Minimalistická hudba filmu sedla, pokud tedy vůbec lze o těch pár úderech do klavíru mluvit jako o filmové hudbě. ()

Inozuka

Máš prachů, že nevíš už co by, a tak si najmeš pár hovad s kleštěma a letlampou, aby ti trochu zvedli mandle. Hra je svěží a napínavý thriller s řadou zvratů a nečekaných přemetů. Fincher dokáže držet diváka přikovaného k obrazovce s otevřenou pusou. Hra je poctivě zahraná i zrežírovaná a dělá čest poctivým thrillerům devadesátých let. ()

GTS_PUNK

Režisér David Fincher vo svojich filmoch dokazuje. že je schopný veľmi dobre pracovať s napätím, nepredvídateľnosťou a dejovými zvratmi. Snímka The Game z roku 1997 nie je v tomto smere výnimkou a príbeh o milionárovi Nicholasovi Van Ortonovi (Michael Douglas), ktorý od svojho brata (Sean Penn) získa možnosť zúčastniť sa jedinečnej hry, dokazuje, ako dobre sa dá pracovať s kvalitným námetom. Najvýraznejším prvkom tohto Fincherovho diela je práve jeho nepredvídateľnosť, na ktorú nadväzuje divácka nutnosť opakovane si klásť najprv otázku "ako?" a neskôr aj otázku "prečo?". Spočiatku nenápadná hra, ktorej sa Van Orton, stvárnený dobre hrajúcim Michaelom Douglasom, zúčastňuje, sa postupne vymyká spod kontroly, naberá "grády" a - čo je najlepšie - diváka neustále prekvapuje ďalšími "úrovňami", ktoré nie a nie skončiť. Film takýmto spôsobom dobre pracuje s ústrednou myšlienkou, ktorá sa zamýšľa nad tým, čo možno dať človeku, ktorý má v živote zdanlivo všetko. The Game je dramatická a do značnej miery mysteriózna záležitosť s obstojnou atmosférou, ktorá si vďaka tomu, že neprezrádza veľa, dokáže diváka získať a udržať jeho pozornosť až do konca. Do konca, ktorý možno tak úplne skutočným koncom nie je. Režisér David Fincher totiž po tom, čo vyrukuje s objasnením celej hry, ponúka záver, o ktorom sa dá povedať, že je otvorený, čo snímke prihráva ešte nejaký ten plusový bod navyše. Je to koniec, pokračovanie alebo začiatok novej hry? ()

KillerZeli

Ten závěr mel lepsi myslenku a provedeni nez v sedmicce, konec me fakt dostal vic nez u jinych film - jeden z nejlepsich co jsem kdy videl ()

shifter

Hru som videl uz niekolkokrat a neverim, ze ma niekedy omrzi. Osobne som vo filme nenasiel scenu, ktora by umoznila divakovi vydychnut ci relaxovat, ako napriklad "kniznicna scena" Morgana Freemana v Se7en. Fantasticka atmosfera ako sa na skutocne psycho patri :-) ()

majesty

Originalny Thriller s originalnym rozuzlenim. Komu ako to sadne. Mne to pripada ako velmi domyselne odohrana hra. divadelna? ()