dopita

Thriller s lehce nadsazeným příběhem, ale jinak parádně odvedená práce. Navíc já mám rád hravý filmy. Podle mě lepší film, než předchozí Fincherův počin (Sedm). ()

MaaaR@

Strhující děj, ve kterém se Fincherovi dokonale daří mást diváka. Nesmíte věřit ničemu a zároveň věříte všemu. Postavy jsou dobře napsané a neméně dobře zahrané, jediným rozčarováním pro mě zůstal konec, který působil tak nějak nevěrohodně. Každopádně výborný thriller. ()

zbysik

Konec filmu vnímám jako pozitivum. Vůbec mi nepřišlo, že by se jím nějak narušila vnitřní konzistence viděného děje. Ano, uznávám, že zrealizování takovéto hry v reálném světě vnímám jako stěží uskutečnitelné, ale proč se jednou zase nenechat unést na mysteriózní vlně detailně promyšlené režie? ()

cab

Zazobany financnik Nicholas (soustredeny a presny vykon Michael Douglas) zije samotarsky zivot, jehoz jedinou naplni je prace a o ten osobni nema zajem az do chvile svych narozenin a stretu se svym bratrem, ktery mu preda darkovy poukaz, jenz ma zmenit jeho pohled na svuj dosavadni zivotni styl. Nadprumerna cesta k probuzeni od mistra mysterioznich a tajemnych dramat. Kazda hra ma urcita pravidla, i kdyz se na ne nekdy jen tezko pristupuje a o to hure jim duveruje. 85% ()

showxman

Dechberoucí a strhující podívaná jakou umí stvořit jedině mistr Fincher! Navrch ten závěr... Těžce doporučuji. ()

Tydlidáš

8/10 - Zfetovali mě a nechali polomrtvýho v Mexiku a jediný co mi dali je tohle blbý tričko... Fincher špatný filmy netočí a tenhle film je dalším důkazem. Skvělá atmosféra a do poslední chvíle žádná jistota či tušení pravdy o CRS i hře takový, vystupňováno ve skvělym závěru, kde sem celej film několikrát přehodnotil v průběhu asi tří minut a řikal sem si jen, jo takhle, ne, takhle, vlastně takhle to je... Vymazlenej scénář plnej detailů, hozenej na režisérskou židli jednomu z nejlepších filmařů současnosti. Zahráno skvělou dvojkou plus velice zajímavou Deborah, která má něco magickýho v sobě a doplněno o hudbu, která dodávala ještě víc atmosféry už tak dost napjatejm scénám... Po prvnim zhlídnutí sem nadšen. Uvidíme co na to řeknu po tom dalšim... ()

Mazlik4

Veškerá logika jde nekompromisně stranou, protože je potřeba zamést cestičku a uvolnit prostor pro šokující konec a bláznivé rozuzlení. To se to na konci šokuje, když je komplet průběh filmu tak hrozně překombinovaný. Co říct víc? "Nikolasi vůbec nemám tušení co se tu děje, ale tvůj výběr šampaňského je znamenitý, jako vždycky." ()

Rapikk

Velice inteligentní film, který silně podpořil mou paranoiu. A ten herecký výkon Michaela Douglase, to je prostě něco neuvěřitelného! Není herce, co by dokázal zahrát prvotřídního snoba tak jako Douglas. ()

Janega

Toto je proste thriller ako má byť. Patrí do skupiny thrillerov, ktoré si radi pozriete viackrát aj napriek tomu, že viete ako to skončí. Dej má skvelú zápletku a časom už ani divák nevie, čo je pravda, komu sá dá vlastne veriť a či je to naozaj skutočné. Človek do posledného momentu nevie ako to skončí a koniec je naozaj prekvapivý. Začiatok má síce pomalšie tempo, to by však nemalo odradiť, lebo potom začne fakt hustá jazda. Michael Dougles hrá proste skvelo. Po pozretí filmu má človek aj chuť si takúto hru zahrať. ()

Hanys_

Fincherova hra s divákem, který do poslední chvíle netuší, která bije. Parádní paranoidní thriller s dost přesvědčivým Douglasem. 8/10 ()

Merkin

Závěrečná myšlenka je zajímavá, přátelé si z vás vystřelili, teda vlastně vám chtěli dát malý dárek, ale Douglasova reakce, promiňte, za tu jsem musela minimálně jednu hvězdičku strhnout, já osobně bych bratra na místě uškrtila :) ()

ChrisBa

Zaujímavý a celkom originálny film, ktorého zárukou už je len výborný režisér David Fincher... jeho réžia je tu opäť skvelá.. paranoja na slušnej úrovni..aj keď možno by sa dala spraviť ešte lepšou.. takisto mi trochu vadil záver.. ale inak nepochybne dobrý film ()

provitamin

Majster Finčer vo svojej najlepšej forme. Vynikajúci thriller, kde som si celý čas nebol istý, či ide o realitu alebo len o hru, že kto len hrá a kto nie. Trochu ma prekvapuje text distribútora, kde je dosť podrobne popísaný dej asi 3/4 filmu. ()

jakeer

Štandardne skvelý Fincher a plné hodnotenie dávam zo solidarity k nemu, lebo dokonale "vydrbal" s divákom. Tomu by sa páčilo, keby film skončil po predposlednom twiste a nie po tom poslednom (ktorý už bol vraj prehnaný) ale pre Finchera je prvoradé, aby sa film páčil najmä jemu. A nezabúdajme pochváliť Michaela Doglasa, ktorého verzia "90's" patrí medzi to najlepšie, čo Hollywood okúsil. ()

Miller

Fincher umí, umí udělat atmosféru. Shore umí, umí složit úchvatné kompozice. Douglas umí, umí zahrát vše... 90% Rotten Tomatoes: 84% | FDb.cz: 84% | kfilmu.net: 83% | IMDb: 78% | Kinobox: 78% | průměr: 82% ()