ratpile

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Stylový a jak je u Finchera zvykem, temný thriller se skvělým Michaelem Douglasem v roli loutky multimiliardáře Ortena. Po celou stopáž si film s divákem hraje, ale bohužel jsem až příliš dychtivě očekával rozuzlení, až jsem se místy nudil a v duchu přetáčel na konec. Konec přišel a je skutečně cool a efektní jak se povídá, ale zároveň bohužel nastolí ještě více otazníku a nelogičností a že jich rozhodně nebylo i tak málo. Ze Hry mám tak smíšené pocity, na jednu stranu skvěle natočený, zahraný thriller se skvělým a na Finchera DOBRÝM (ano, skutečně to dopadlo dobře a ne smrtí hrdiny nebo zjištěním že je na drogách;) koncem, na stranu druhou příliš uměle a místy nelogicky vykonstruované. Právě to mě na konci bránilo 100 procentnímu zážitku, abych se mohl z dokonale promyšlené konstrukce posadit na zadek. Určitě ne nejlepší Fincher, přesto je ve filmu tolik zajímavých momentů, že hodnocení pod 4 hvězdy by byl hřích. Ze Sedm a Klubu rváčů, jsem padnul na zadek mnohem víc. ()

Mr.Roman

Hra, ktorej priebeh odhadnem hneď na začiatku ma nebaví. Celé patálie hlavnej postavy mi prišli prehnané a nepríliš inteligentné. Toto bol posledný z Fincherových filmov ktorý mi dlho unikal a od môjho obľúbenca som čakal oveľa viac, možno až príliš. Douglas bol super, film vyložene nenudil, no po skončení som mal dojem, akoby mi nič nedal. ()

zahris

Možná se budete divit, ale pro mě zřejmě nejlepší Fincherův film. Škoda, že je jen na jedno zhlédnutí. ()

Fearoth

I když po všech stránkách to byl dobrý film, hlavně díky originálnímu námětu... celou dobu mě nic nepřekvapilo a čekal jsem, že to bude jen hra. Jedinná chvíle, kdy jsem znejistěl byl okamžik, když skočil ze střechy, ale za 10 vteřin propadával vrstvami skla což se mi zdálo nápadné... o 2 vteřiny později dopadl do polštáře, a už jsem jen čekal na jeho bratra, který přinesl nenucený konec. Bohužel, když jsem to dokoukal, měl jsem v hlavně spíše palec dolů, ale když na tím přemýšlým, až na konec a pár detailů, jako že: "stříleli jen slepými" a jeho BMW bylo jako cedník, měl by být ten palec spíše nahoře a tak to i ohodnotím :-) ()

kabul

Koniec to zabil....zabil to natoľko, že tomu určite dať plné hodnotenie, ale na druhej strane som bol v neustálom napätí, tak na tri to určite nebolo. I keď sám neviem aký koniec by som tomu dal, ale až takýto nelogický som určite nečakal. ()

vitac.

Parádní thriller, Fincher je prostě ďábel. O ději bych nechtěl nic prozradit, protože část síly filmu je právě v tom, že nevíte co za chvíli bude. A nevíte to až do závěrečných titulků. Technické stránce a hercům není co vytknout, vše je jak má být. Díky takovým filmům stojí za to se na filmy dívat. Čtyři a půl. ()

boombang

Fincherovka, jak má být, a perfektně ztvárněná (pseudo)paranoia. Od začátku všichni víme, že je to JEN HRA, a právě proto je těžké s hrdinou nějak soucítit.... Spíše mu to všichni přejeme. Dobře mu tak, náfukovi :-) ()

4k7

Pro mě jednoznačná ukázka toho, jak má opravdu vydařený thriller vypadat. Výborné herecké obsazení (Michael Douglas, Sean Penn, Deborah Kara Unger...) a coby režie David Fincher, člověk který ví co dělá. Ve filmu stejně jako multimilionář Nicholas Van Orten (Douglas) nemáte do poslední chvíle tušení, co se to sakra děje. Aniž by Nicholas věděl do jaké hry vstoupil, hrajete hru do samotného konce společně s ním. Z multimilionáře se stával čím dál tím větší parchant. Dar od bratra, poukázka společnosti CRS, ho však donutí přehodnotit celý svůj život a uvědomit si, co je pro něj doopravdy důležité. Dostane lekci, na kterou se v žádném případě nezapomíná, přichází uplně o všechno a věřit se už nedá nikomu. Co je skutečné a co ne? Paranoja, stihomam a zlomyslné události, které pronásledují na každém kroku, to je jediné s čím se dá počítat. Těžko říct, jestli bych chtěl něco podobného absolvovat. Jedno je ale jisté, už vím proč ve filmu neměli CRS žádného nespokojeného zákazníka ()

Jaromír

Je jen málo dalších filmů, které diváka tolikrát překvapí. Jeden zvrat za druhým, perfektní herci a příběh. Vyjímečný film. ()

oasismanik

Jedno z najlepších a najpsychologickejších diel Davida Finchera. Micheal Dougles tu hrá človeka, ktorý nám ukáže ako rýchlo sa dá prísť o všetko. Počas celého filmu divák nevie, čo si má mysleť, ako to bolo aj pri Klube Bitkárov. Nicholas si myslí, že má všetko, no v skutočnosti to tak vyzerá len navonok. Netuší, že vďaka jednej hre sa mu zmení život k lepšiemu a po skončení hry sa bude na svet pozerať trochu iným okom. Sledujeme premenu zo samotárskeho, uzavretého, arogantného a namysleného milionára na trochu spoločenského, odvážneho človeka, ktorý príde na to, že preniaze neformujú len jeho charakter, ale že sú na svete aj iné veci, ktoré stoja za to, aby ostal žiť na tomto svete. 9/10 ()

morfeus.fs

Přestože jde v zásadě o jednoduchou premisu a celej film staví jen na jedný otázce a jenom neschopnost si na ní s jistotou odpovědět drží spolu s bezmocností hlavního protagonisty diváka v neustálym napětí a pozoru. To všechno svědčí o tom že hlavní zásluhu na kvalitě filmu má Fincher a jeho režie. Ten chlap je machr, opět sem se utvrdil v tom že místo mezi mejma oblíbenejma režisérama nemá neprávem. Ještě zpátky trochu obecně ke Hře: je to poměrně depresivní ale pořád výborná podívaná. Celá gradace filmu je vystavěná dokonale a pokud hledáte film u kterýho se nebudete ani vteřinu nudit a zároveň v něm uvidíte jistý "vyšší" kvality, jste tu správně. ()

george82

Tohle je paráda, aneb mám všechno, tak mi dejte nějakej fakt hustej dárek, kterej mě dostane do pěkných "sraček". Celej film mě bavil a dostával. :) Kde je realita a kde je to hra? 85%. Masakr. ()

Peter-1307

Tak táto hra nemá chybu. Silný temný thriller. A s poriadnou dávkou paranoje, kde sa z človeka, ktorý ovláda iných stáva len figúrka, ktorá je inými ovládaná. A záver? Tak ten je skutočne vymyslený perfektne a celému filmu dáva osobitosť a jedinečnosť. Skutočne platí, všetko dobré a na záver to najlepšie.. ()

cruele

Prve jsem tomu nevěnoval takovou pozornost, blbý dárek od bratra… poté mě trocha dobrodružství s tou servírkou udělala dobře. Ta hra nemusí být zas tak špatná. Cítit se zase jako člověk. Ale může se někdo cítit jako člověk s 600 mil. dolary na účtu? Proces re-Humanizace začíná... ()

teltri

Ako profesionálny paranoik tiež zboňujem paranoju a konšpiráciu v tomto filme. Presne podľa môjho gusta. Film som videl niekoľko krát, ale už to nie je ako prvý krát. Ešte by som chcel taký film vidieť. Prostredie, interiéry sú skvelé, Michael Douglas, môj obľúbený herec, zahral bankára Van Ortena vynikajúco, už len sledovať ho je zážitok. SPOILER: v závere mi nesedela tá istota s akou sa nechal jeho brat postreliť, ak vedel že Nicholas má v revolveri ostré náboje. Ak mal nepriestrelnú vestu, ako vedel že bude strieľať len do hrudníka? ()

mirkath1

Neotřelý nápad a moc dobrý herecký koncert. Tuto podívanou vřele doporučuji všem kdo mají rádi rychlé zvraty :Po druhém shlédnutí přidávám hvězdu. Douglas se překonává :) ()

uodevr

Tenhle film je ošperkován tím snad nejhorším "oficiálním textem distributora" (alias zdejším popiskem), který jsem kdy četl. Z těch dvou hodin stopáže ten popis totiž směle spoiluje celou hodinu a půl. Tudíž, velmi VŘELE nedoporučuju jej číst a vrhnout se rovnou na film. Ten samotný je totiž velmi chytrý a důkladně promyšlený, a ta poslední půlhodinka, kterou si ofišl distributoři ze samé lásky nechali už pro sebe, je naprosto parádní (ačkoliv, vystřihnout z toho těch úplně posledních se7m minut, byl by ten konec ještě lepší a konkluzivnější). Nicméně tu jednu hvězdu si prostě odpustit musím, protože jsem si nedobrovolným způsobem dobrovolně zprznil většinu zážitku. Od teď si už fakt nic nečtu, je to zlo. ()

Mr.nachos

David Fincher je režisér, kterého po tomto filmu klidně nazvu geniálním. Celou dobu jsem držela palce Douglasovi aby vyhrál a nakonec jsem byla překvapenější než on. Strhující děj, který je pořád v pohybu a ani na chvilku nezastaví a to se mi na filmech líbí. Nepředvídatelný konec je paráda. Víc takových filmů. ()