Dredd

• Velká Británie Dredd

Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití. (oficiální text distributora)

Diskuze

nerdrage (hodnocení, recenze)

Btw. osobně jsem celou dobu vnímal jako chybu, že je první film v případné nové franšíze pojat jako "jeden z pracovních dnů Dredda", než pořádné uvedení světa a jeho fungování, popř. postav. Dokonce mám dojem, že hlavní záporák Ma-Ma je vymyšlen přímo pro film a v komiksu se nikdy neobjevil. Přitom je spousta (i kratších) vyloženě uznávaných příběhů po kterých mohli tvůrci sáhnout.

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

Trzby v UK su vraj tiez slabe, takze sa neda predpokladat, ze film zachrani Europa.

nerdrage (hodnocení, recenze)

Není to americkej komiks a nemá tam základnu fanoušků, tak se není co divit. Američani znaj akorát tu verzi se Stallonem, která tomu reklamu zrovna nedělá. Na wiki se píše, že studio předpokládalo, že za první víkend utrží v Americe 8 - 10 milionů, ale je to 6. Což není zas až tak velkej rozdíl. Uvidíme, kolik nakonec vydělá v Evropě.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

hm, a je po trilogii. Sakra, jak jsem byl rád, že má konečně úspěch něco takového a teď amíci přichystaj takové překvápko :( Normálně mi to úplně zkazilo náladu

ywo666 (hodnocení, recenze)

Lacike: Tak Američania sú ako idioti pri akčných filmoch. Tam žiaden old school nezarobí. Recenzie sú dobré, takže Európa možno doženie. A ak to tu nesadia, je to len debilita distribútorov, lebo toto je film, ktorý by zarobil hlavne v našich končinách (tým nemyslím jednu krajinu)

Lacike

Lacike (hodnocení, recenze)

hypnos11: podla trzieb to vyzera, ze si bol jeden z mala co na to prisiel do kina.

hypnos11

hypnos11 (hodnocení, recenze)

videno dnes v us. nic moc jsem od toho necekal, o to vice me to bavilo, i kdyz se jednalo o becko. urban dobry, heady |fakt to byla ona?] ceklem taky, i kdyz hlavni zaporak lock-outu byl mnohem zajimavejsi. kazdopadne oporucuji shlndout.

Feidias (hodnocení, recenze)

nerdrage: tak jsem si to myslel dobře:). Prosím ať udělají premiéru i tady. Alespoň třeba někde v Premiere Cinemas v Hostivaři. Samozřejmně si přeju aby celorepublikově...

Feidias (hodnocení, recenze)

Nevíte někdo kdy je Britská, nebo Americká preiéra. Já ten film očekával totiž někdy v říjnu. Pletu se?

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ywo666 (hodnocení, recenze)

PO počiatočnýc vlažných očakávaniach sa teším čoraz viac.

hatapa

hatapa (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: jeste by bylo pekny kdyby jsme to mohli i nekde videt :/ jinak takovyhle komentare a hodnoceni jsem taky necekal doufam ze se nase distribuce prestane uz stourat v prd... a nasadi to do kin

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

uf, tak po prvním traileru a předchozím průměrně hodnoceném pokusu jsem takhle vysoké hodnocení valící se ze všech stran nečekal. A když čtu komentáře typu "Yes, it's a bombastic action thriller. But it's great to finally watch one that doesn't treat the audience like children." a jiné o oldschool, Die Hard, nekompromisnosti atd. jsem naprosto nadšen. Doufám, že to ted nezklame, to by bylo mnohem horší než u Promethea :)

maddy

maddy (hodnocení, recenze)

škoda, že u nás to zatiaľ nikto neplánuje dať do kín :-/ trailer vyzerá fajn a na IMDB zatiaľ veľmi solídne hodnotenia

hatapa

hatapa (hodnocení, recenze)

imdb 7.5 na rajcatech docela pozitivni ohlasy ale to je celkem vzdycky na zacatku...ale co jsem tam cetl tak by to zase takovy velky pruser bejt nemusel

ywo666 (hodnocení, recenze)

Krátke môže znamenať aj to, že sa tam bude stále niečo diať a vypustia omáčku okolo. To by potom mola byť riadna pecka.

prome

prome (hodnocení, recenze)

Myslím, že bude záležet, jak se tomu bude ve světě dařit, než to uvedou u nás v kinech.

Feidias (hodnocení, recenze)

nerdrage: to jsem tím zas nechtěl říct:). Pořád tu není datum premiéry, proto mě to napadlo.

nerdrage (hodnocení, recenze)

Feidias: Já myslim, že to bude normálně všude v kinech. Nevím, proč to lidi pořád považují za nějaký podřadný snímek .)

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

Co dalšího chystá režisér Warcraftu?

16.07.2018

Duncan Jones (Warcraft, Zdrojový kód) má zkušenosti jak s malými indie projekty, tak i velkými studiovými blockbustery. Jeho nový film by pak měl být mixem obojího, jedná se totiž o adaptaci herní a… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace

05.08.2017

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

Soudce Dredd dostane vlastní seriál

11.05.2017

Pokud ještě pořád doufáte, že se Dredd z roku 2012 dočká pokračování, můžete to oficiálně vzdát. Produkční firmy IM Global a Rebellion totiž postavu přesouvají do televize, kde se drsný soudce z 22.… (více)

Dočkáme se pokračování Dredda?

Dočkáme se pokračování Dredda?

05.04.2014

Předloňská akční comicsovka Dredd bolestivě propadla. Podobně jako letošní Robocop ale dokázala vydařeně oživit sporadicky debatujícího drsňáka, který s velkým kvérem zjednává pořádek v… (více)