Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

Brejlil

Christopher Nolan nasadil svým Batmanem laťku tak vysoko, že se jí DC ani nedokáže přiblížit. A možná ani nechce. Těžko říci, co vlastně Ayer původně natáčel, ale tohle to asi nebylo. Film má snad jen dva klady, v pohodě hláškujícího Deadshota a brutálně vtipnou Harley Quinn. Zbytek "týmu" je naprosto o ničem. Příběh je o ničem, díry v logice nikdo ani nemaskoval a některé scény byly taaaak zbytečné. Celá podromance Harley Quinn s Jokerem byla proč? Těžko říci. Celý ten nesmysl s Čarodějkou, jejím bratrem a jejich snahou dobýt svět byl k čemu? Taky k ničemu. Přístupnost PG-13 bohužel taky moc nepomáhá, krev žádná. A tak z celého filmu den poté vybavím jen Blackhawk, odpalující jeden klamný cíl za druhým a zadeček Margot Robbie, napěchovaný v lesklých kraťasech. ()

Greg25

Aneb jak DC pohřbil šanci udělat ze Suicide Squad komiksovou lahůdku ve stylu marvelovských Strážců Galaxie. Ale DC to zase zvoralo. Se záporáky (tedy jak se to vezme Deadshot jako záporák? a otazníky visí nad více postavami) z kvalitních komiksů, která za léta u DC vznikly se skvělými hláškami a příběhy, zase DC zvolilo cestu, ve které nevyužívá ani na okamžik potenciál toho co má (že DC není nervozní z toho, co dělá s jejich hrdiny Warner Bros. je mi trochu záhadou). Volí cestu prazvláštního vyprávění - třetinu filmu zaberou medailonky postav. Což komiksové fanoušky mírně otráví, vážně je nutné si zopakovat všechno co víme? A to ještě stylem opakovací písemky ve škole bez přidané hodnoty? Abychom se nakonec prokousali na cestu sebezpytování hrdinů, jež vrcholí ve finále, které spíš asociuje scény z Velkých trablů v Malé Číně, což je sice kultovní záležitost, ale z béčkového soudku pozdních osmdesátek. Předvídatelnost, čitelnost, rádoby tajemno, celková těžkost a nekonzistence filmu jsou pak hlavní znaky celého filmu. Deadshot to trochu odnesl, protože je hlavní dobrou duší, která dokáže u rodinného krbu stmelit všechny, Jared Leto je castingový přehmat, není vhodným typem herce na Jokera, což umocňuje ještě fakt, že Margot Robbie je naopak castingovou perlou a její Harley je fakt pecka. Ačkoliv nutno podotknout, že jediné hlášky a jedinou celkem dobře napsanou postavou v tomto filmu s největším prostorem je právě Harley, čehož ale dokáže Robbie naplno využít. Jediné co spojuje Sebevražedný oddíl se Strážci Galaxie je soundtrack - retro písničky jsou super, až na to, že Suicide Squad si přivlastnil i písničku, která byla ústředním motivem ve Strážcích. Vážně je nutný inspirovat se u konkurence, není lepší vyhrábnout nějaký jiný hit z dob minulých? Nota bene, ještě tu písničku použít tak špatně jako v tomto filmu? Další ukázka toho, proč Marvel vyhrává na celé čáře. Vzhledem k tomu, jak vypadá trailer, se začínám obávat i o další hrdiny - Wonder Woman vypadá taky jako filmový průšvih. A co víc, vlastně nejhorší na tom je, jak je Suicide Squad (a DC filmy prozatím celkově) nezábavný a těžkopádný. No, třeba nás DC příště mile překvapí. Ale spíš ne. 45% ()

Kerbello

Já nevím. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu, že největší slabinou tohohle filmu je, že - je film. DC udělalo to samé co s Batman v Superman a zkusilo do toho narvat co nejvíc se vejde. Ale ono to prostě stojí za prd, stejně jako poprvé. Kdyby byl Suicide Squad seriálem o cca 12 dílech, v každém bych se seznámil s historií aktérů, dozvěděl se víc o světě a v závěrečných dvou dílech by se složilo tohle komando a dejme tomu že i třeba sejmulo bohyni a s bráchou (...) - dejme tomu. Ale takhle jsem jen civěl na změť úlomků příběhů a šílených střihů nebo postav, kterým stačí pár sekund na přehodnocení životního postoje a měl pocit, že jsem asi propásl fakt epickou show, z níž je mi tu podávaný výcuc. ()

jajush

Na rozdíl od většiny jsem na film nečekala jako na Vánoce a vyrazit na něj byla spíš spontánní událost. Líbil se mi samozřejmě soundtrack a jednotlivé postavy. Ačkoli jsem v recenzích četla, že Will Smith měl být v roli Deadshota hlavní padouch a zklamal, mě se naopak velmi líbil a odvedl dobrou práci. Margot Robbie byla každopádně nejvýraznější a bavila mě, což ale nijak (v mých očích) neubírá Willovi. Za pochvalnou zmínku stojí i Jay Hernandez (El Diablo). Každopádně se mi na filmu nelíbil příběh, který přišel až moc složitý na úvodní film a až moc velkolepý. V podstatě jsem z toho měla stejný pocit jako z filmu Muž z oceli. Čím si zatím ale nejsem stále jistá je Jared Leto v podání Jokera, který je oproti Jokerovi v podání Heatha Ledgera diametrálně odlišný. Každopádně si myslím, že problém ho skousnout nebude tak velký jako s novým Batmanem Benem. ()

dee.n

Kdo mě zná, ví, že superhrdinové nejsou nic, co bych vyhledávala. Ale tohle bylo dost dobré. Líbil se mi už trailer a tak jsem si řekla, proč na to nezajít. Bylo tam vše co mám ráda, humor, akce, napětí, romantika. Super zajímavé postavy, výborné herecké obsazení a perfektně zvolená hudba. Samozřejmě, pokud se nad tím objektivně zamyslím, celá ta zápletka, proč vytvořit tým superpadouchů je naprosto stupidní a nesmyslná, ale já ty čtyři hvězdičky prostě dám. Nenudila jsem se a to je pro mne u filmu hlavní. ()

Illy

Ano, všichni jsme čekali něco jiného. Místo ultimátního erkoveho DC komiksu dostaneme Krotitele duchů. Jednotlivé postavy, akce a efekty super....hlavní záporák a scénář na prd. Dobrý letní blockbuster, ale zároveň zklamání. ()

Echelon1

Myslím, že trochu podhodnotené (alebo že by to bolo tým, že tam chýba logo MARVEL?) - tých 75% by bolo akurát. Superman, ktorý sa jediný priamo zapája do celosvetovej ochrany sveta je mimo, Justice League ešte nie je zložená a tak ostáva posledná možnosť: špičkovo vycvičení zločinci. Musím povedať, že hlavná dvojica nepriateľov hodne potešila. Je zaujímavé sledovať ten kontrast, keď superzáporákov musia vyradiť ľudia a druhoradý (B-čkový) superzáporáci (na vysokej úrovni výnimka je snáď len El Diablo). Superman či Wonder Woman by to vyriešili za 5 minút. Moja najobľúbenejšia postava: Katana (mám slabosť pre hrdinky s mečmi), len škoda, že nemala viac priestoru. Pesničkové OST vo filmoch nemám rád, ale zato Steven Price nesklamal a jeho inšturemntálna hudba je výborná a dobre sa počúva. ()

Furmi

EXTENDED VERSION....No jo máme to tu. DC komixov veľmi znalý niesom ale ako ťahák som si pred filmom pozrel kreslenku so suicide squad. Vo veľa veciach bola podobná s filmom (hlavne čo sa hlavných postáv a vzťahov medzi nimi týkalo). Avšak kde viazne film oproti nej ? V zápletke. V kreslenke suicide squad spolupracovala len na úrovni ako spoločnými silami sa zbaviť bomby v krku a vypadnúť preč. Žiadne bratríčkovanie sa a pusinky ako vo filme. Útok na arkham asylum bol tak isto komixovo zaujímavejší ako zápletka filmu ala The last witch hunter 2. Fakt ku koncu som už len čakal kedy sa objaví nesmrtelný Vin Diesel so svojím strieborným mečom a pretne tej čarodejnici srdce. Bolo fakt čudné sa pozerať nato ako nejaký zelenokožec, sexi bláznivá Harley s baseballkou, super strelec, zamaskovaná samurajka a opitý austrálsky vrhač bumerangov sa snažia zabiť čarodejnicu. Do toho kopa zlých miest kde si divák povie WTF ? a nič ide sa ďalej ... na záver pekné naznačenie justice league vs suicide squad keď sa tohto skutočne tvorcovia chopia tak si už pozriem o dosť radšej. Takto len obyčajný priemerný, celkom pekný americký blockbuster. Hviezda hore za Margotku. ()

Flopik

Tak toto bola neskutočná akčná jazda.Úprimne začiatok ma veľmi nechytal ale potom to nabralo tak na obrátkach že som si užíval každú minútu.Troška ma mrzí že na príbeh sa v podstate úplne vysralo ale tak to je len detail.Squad je neskutočne sympatický, a asi prvý krát sa mi stalo, že Batman aj keď tu bol len minútu mi prišiel ako záporák.Od kedy sa ocitli v meste tak to bola proste len akcia za akciou nabité parádnou hudbou a že tá akcia stála zato ó to áno.Pre mňa nieje o čom za 5* a bez problémov by som prijal pokračovanie.Joker nebol zlý, ale podľa mňa vo filme úplne zbytočný.Ešte veľký plus za Harley ktorá bola strašne sexi. ()

Johny303

Na komixovky moc nejsem a přehnané sci-fi či fantasy prvky obvykle také moc nemusím. Tohle je snad první film tohoto zaměření, který jsem dokoukal do konce. Už z trailerů se mi to totiž zdálo zajímavější, než všichni ti pošahaní Batmani a Supermani. A výsledek? Děj byl přesně takový, jaký ho mám spojený s komixovkama obecně - tedy jednoduchý a vcelku stupidní. Co ale drží Sebevražedný oddíl nad vodou jsou skvělé herecké výkony, místy povedený humor, parádní hudba a zlatý hřeb - Margot Robbie v roli Harley Quinn. Neskutečně sexy psychopatka, jen co je pravda. ()

Hepy13

Shrnu to rychle a stručně. Očekávání obrovská hlavně díky "Wauu" traileru. Zklamání ještě větší! Trailery a plakáty byli plné Jokera a ten se ve filmu jen párkát mihne. A upřímně řečeno nebýt tam Robbie Margot bylo by to ještě daleko horší. P.S. - Alespoň že hlášky a hudba nezklamali. ()

TheSpearCZ

Pokud není na scéně Deadshot nebo Harley, tak se jedná o nezáživnou nepodívanou, když jsou tihle dva na scéně, tak se jedná o naprostý zlato. Jinak ten Joker ale?? Heath se musí otáčet v hrobě ty vole, protože tenhle byl příšernej. Čisté 3* ()

Copcorn

Podle trailerů jsem očekával nadějnou akčňárnu s rychlým spádem a tunou vtipných hlášek. Hlášky se sice dostavily ,ale spíš trapné než vtipné. Hlavní záporák byl pro mne nezajímavý a celkově film zmařil potenciál Jaredova Jokera. Stojím si za tím, že Joker je postava která by měla mít vždy v ději jistou úlohu a ne být pouze vyplněním míst, kde nebylo co dát. Jared ho ale i tak zvládl bravůrně. Z přehypovaného filmu se stala celkem fajn akce, která zkrátí dlouhou chvíli. Když už nic tak jej stoji vidět aspoň kvůli Margot. ()

Blue.Shark

Překvapení. Po příjemně pomalém rozjezdu tu máme hezký akční film okořeněný zajímavými protagonisty a poněkud překombinovanými antagonisty. Už bych rád viděl film, ve kterém padouch nechce zničit svět, protože zrovna nemá nic lepšího na práci. A co měl znamenat ten dvacetivteřinový úsek scének, kde jsme teda jako měli spokojeně mávnout rukou nad mírně ohnilou Tinker Bell, co se rozhodla, že teda půjde riotovat do ulic? Ale co, já tou rukou klidně mávnu. Zbytek byl totiž tak dobrý, že mi to za to stojí. A to nemluvím jen o Margot Robbie. Celkově byly postavy velmi sympatické a docela mě mrzí, že prostor, kterého se jim dostalo, byl vlastně dost omezený. Chtělo by to trochu víc interakce, více hloubky (ta tam evidentně díky předlohám je). Soundtrack byl potom výborný a vizuál oproti ostatním komixákům až nebývale střídmý. Samozřejmě jsme mohli dostat nějakou tu krev nebo drsnější vtípky, ale i na té komediální rovině Suicide Squad celkem dobře boduje. Jsem fakt velmi mile překvapen a doufám, že tuhle partu magorů ještě někde potkám. Až na Jokera. To byl kretén. ()

husokachna

Áčkový triky (s přimhouřením očí) a áčkovej casting v béčkovým filmu. Je to totální šeď a průměr s bandou "hrdinů" z výprodeje, ničím (kromě Margotiny prciny) zajímavý...ale dá se tím zabít čas, aniž by to jednoho urazilo...než však přijde totálně dementní závěr, kterej ukazuje, jak jsou všichni ti hrdinové k ničemu a hovno umí. Chtěl jsem jít na dvě, ale když si odmyslím konec, je to průměr, kterej dokáže chvílema zabavit, je bohužel ale úplně zbytečnej. PS: Písničkovej soundtrack mi k tomu vůbec nesedí a přijde mi neuvěřitelně necitlivě a na sílu naroubovanej. ()

helmiczka

Čo si tak spomínam, tak v 1989 bol Joker vysmiaty psychopat, v 2008 nevypočítateľný psychopat a tu ... smutný a strápený životom. Ja by som mu dal 5 korún, ako sa hovorí. Ale nedal som. Po filme som sa obliekol a v obchode si kúpil Margotku, ako ostatní. S hrozienkami. Mali v akcii. ()

Sunny.69

Souboj s čarodějkou, portál a celá ta její akce (včetně hlassu) vypadá jako z Diabla (té hry)! Za to třetí hvězda. ()

petikacka

Budu se zase opakovat, ale tyhle komikssrágory fuck nemusím...Tady prostě není co hodnotit!...Kdo má lepší kostým?...Kdo je hustější frajer?...Kdo má lepší triky?...nebo zbraně?...nebo schopnosti?....nebo nebo co???!!! Za mě 70% ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?