John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Metuje

Scénář psal taky John během vymejšlení plánu útěku ne? Podle toho to taky tak vypadalo. Do vlastního útěku to ještě šlo, ale jakmile to začlo no tak... Scéna na dálnici byla opravdu už extrémní výsměch. Klasický béčko, hodnocení je za mě nadsazený díky tvůrcům. ()

Pignon

A ejhle co to ke mně připlulo po moři na voru ČT…..takový pěkný nekonečný oceán nudy, kdy táhnout má Russlík, který ale mě osobně nikdy nevztyčoval a po těch letech už jevto nekoukatelné. ()

Vaso

Držel jsem palce až do konce! I když jsem podobné příběhy viděl několikrát, tady mě napětí jak to dopadne hóóódně dlouho nepustilo. Perfektně to shrnul O*R*I*N. ()

karmalat

Opravdu dobrá podívaná, hodnocení mezi 4 a 5, ale nakonec jsem dal 5, protože dobře natočených napínavých filmů s uvěřitelnými hrdiny je hodně málo. ()

majky.20

Začátek film trochu běží ve volném tempu, které se zrychluje jako maratonci srdeční tep při vidině cíle. Parádní jízda jako tobogánu, která má promyšlený děj. Russell zahrál velmi nadprůměrně ba až přímo výborně. Role "opuštěného" otce, který doufá v naději, překonává všechny zábrany se mu zaryla do morku kosti. Ano tohle je film, který na poli krimi-drama-thrihlleru nějaký čas scházel. ()

misiacik

Mám rád filmy takého typu pretože si pri filme chcem oddýchnuť a nie zaspať. Je to šťavnaté ako dozretý ananás a napreduje krokmi aktívnimi sťa cválajúci Thajsý Ridgeback. Russell je vo forme a verím tú oddanosť, dômyselnosť a pocit, že vo svete je možné všetko. No zopár výhrad tu je avšak sa dajú prepáčiť keďže tento druh filmov ich máva podstatne viac. Určite jeden z top filmov ktoré sa vidieť oplatí. ()

Calvus77

Russella Crowe mám moc rád a na tenhle film jsem se koukl vlastně jen díky němu. Spokojenost byla jako vždy. Ale nejen, že to celé stojí na něm a jeho hereckém umění (vlastně nesleze z plátna), ale i ten příběh je velmi napínavě poskládán a na konci si už okusujete pouze loket co vám zbyl :-) Je pravda, že tam mohl být ještě větší důraz na psychologii hl. postavy, jak se ze seriozního učitele mění v odborníka na útěky a ten závěr je trošku přepálenej, ale když já jim tak držel palce... ()

JoudaCZ

Na člověka s jeho profesní minulostí byl Haggis místy při psaní scénáře dost líný a nechal za sebe pracovat kamarádku náhodu. Ano, spousta věcí hrdinovi sympaticky nevycházela, ale spousta zase až protivně ano. Paradoxně mě tady víc brala linie rodinných vztahů než akce (Brian Dennehy rulez!). Byla chyba na mé straně, když jsem na konci fandil poldům? ()

mourinho666

Russell Crowe mi nebol nikdy moc sympatický ale táto snímka trocha zmenila môj názor.Vcelku dobrý a podarený film pri ktorom som sa nenudil... ()

zorrra

Isla som do kina, ze reku, isto nejaka haluz, ako naposledy ( American -ukrizujte ma, pre mna za mna, ale nudneeeee ze strach)...no a bola som prekvapena :-))) Normalne mi tie dve hodiny usli ako nic a ja som odchadzala z kina s tym, ze ten Russell je furt dobry..samozrejme, boli tam nejake nelogicke vecicky, ale kaslat na to, celkovy dojem mi to nepokazilo. ()

JIP.XF.cz

Remake filmu Pour elle (en: Anything for Her / cz: Nevinná) mne naprosto zaujal a moc se mi líbil. Těším se až shlédnu originál! Doufám, že bude minimálně stějně dobrý:) ()

Gazzellka

...... vdaka poslednej (a vobec asi prvej akcnej) scene tociaceho sa auticka na dialnici a visiacej manzelke z dveri auta som si priam obhryzla vsetkych 10 nehtov na rukach.... rasel zvladol vsetkych 355 utrpnych vyrazov ako vzdy perfektne, ale kde do piac hral v tomto RZA?????? akoze neesona som zbadala za tie 3 minuty jeho vyskytu, ale RZA?????? asi slepnem. ()

Bantala

Prison Break po Pittsburghsku! Rusell nám trošku zestárl,ale přesně do role sedl! Usedlý můž s klidnou prací, uvržen do nástrah života. Hodinku je to dobrý film, ale pak. Změna. Pak je to vyjímečný film. Chvílemi jsem chtěl vstoupit do děje a pomoc. Skvělý snímek, který by zasloužil mnoho ocenění! ()

McIron

Haggis je opravdová megastar, na co sáhne, to mu vyjde skvěle. Hlavním kladem snímku je to, že Haggis neordinuje nějaké zběsilé tempo, právě naopak, ale tím dává filmu ten správný rytmus a napětí. Dalším obrovským plusem je vlastně zcela neakční a prostě uvěřitelné chování hlavního akčního hrdiny. "Čím že je?" "Učitelem. Na vyšší škole..." Psát o Russelu C. je zbytečné, pokud se někde nepere a nemlátí recepční telefony po hlavách, je skvělý! Rád bych zde ale upozornil i na malou roli jednoho z nestorů poctivého (a často spíše služebného než hvězdného) amerického herectví Briana Dennehyho - jeho role otce je přes malou plochu výtečně zahraná a scéna, kdy si prohlédne letenky a pak se loučí se synem a vnukem je dokonalou charakterní hereckou drobnokresbou a dle mého i nejsilnější neakční scénou celého filmu, odehranou jakoby mimoděk. "Jo, a dám si kafe." ()

carre

po tomto kúsku som si musel upraviť moju top 10 režisérov aj hercov. Haggisov štýl mi neuveriteľne sedí a podobne ako pri Crash som The next free days pozeral s úžasom na tvári. Čerešničkou na torte je naozaj skvelý Russel Crowe. Pre mňa 90% ()

Heated

V první řadě musím říct, že film má něco do sebe a určitě stojí za zhlédnutí. Jako celek působí velmi dobře a vtáhne vás do děje. A hlavně, R. Crowe hraje skvěle :) A teď pár výtek: 1. TMA... Jsou filmy do který tma prostě patří, ale zrovna zde si ji mohli tvůrci odpustit... Mockrát jsem měl problém vůbec zjistit co se děje... 2. film tohoto tipu by měl, myslím, hodně působit na vaši psychiku... Next three days to sice dělá, ale zbytečně lehoulince... 3. Celkově si myslím, že se z toho dalo vytřískat daleko víc, ale i tak to stačí na velice kvalitní podívanou... ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona