John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Hunadarik

Myslím že veľmi dobre sa Russell hodil na úlohu otca a manžela ktorému v istom okamihu ide o všetko.Podarený film , páčil sa mi , upútal ma a ku koncu zo mňa tahal nedočkavosť ako to skončí .Musím uznať , skončilo to štýlovo. Trocha mi vadila úloha Olívie Wilde , čakal som viac , možno viac ju vtiahnuť do filmu a nie len ako "mamičku" .. to trocha sklamalo.Ale inak , na koniec si povedzme , stálo to za to. 4* ()

Eventyrer

Ako ohodnotíte film, ktorý je rimejkom už aj tak skvelého filmu? jedna hviezdička dole, lebo francúzska prvotina je lepšia, napriek tomu, že som tento filmík s Russellom videla skôr. ()

balcazar

Napätie, akcia, zatajený dych u mňa - to všetko to malo. Film nezačal z chôdze, už v úvode bol v ľahkom pokluse, z ktorého pekne zrýchlil. Tvorcom sa podaril ďalší úspech, a síce keď hlavnému hrdinovi, ktorý koná protizákonne (hoci ho zákon nespravodlivo obral o ženu), napriek tomu fandíte, aby sa mu aj s rodinou podarilo ujsť, tak sa v určitom momente zastavíte a poviete si, že ste účastníkmi sympatického paradoxu. Celé to bolo o tom, či zvíťazí hlavný hrdina alebo polícia. Film sa s divákom zahrával, niekoľkokrát to vyzeralo, že začne mať navrch druhý menovaný subjekt, potom sa to zase otočilo v prospech prvého, hoci na tejto strane panovala najmä neistota. Toto zahrávanie som si mimoriadne užil a záver hodnotím mimoriadne pozitívne, hoci to nebolo možno podľa šablóny typu: policajta vyriešilo, v prípade nespravodlivo odsúdenej nastane zvrat, nájde sa nový dôkaz a všetko sa vyrieši. ()

danny_21

Povedený snímek o tom, jak je důležité mít promakaný plán a mít pořádnou motivaci a je až k nevíře, co všechno se dá zjistit na síti ... Russell je v podobných dramatických rolích držákem a svým charismem to utáhne, má to potřebou dávku napětí i uvěřitelných emocí a jeden se neudrží, aby nemačkal palečky taťkovi na jeho cestě - 80 % ()

Mouchal

Johnův život se zdá být bez jediné vady, vede spořádaný rodinný život a učí na místní škole, ale jak už bývá zvykem tato idylka nevydrží moc dlouho a jeho manželka je obviněna z vraždy své šéfky a uvržena na doživotí do věznice. Její vinu či nevinu nám film ukáže až v posledních minutách, tudíž se můžeme sami sebe ptát a "špekulovat" o jejím údajném zapojení do vraždy. John se s tím odmítá smířit a nezastaví se před ničím, dokud svou ženu z vězení nedostane. A pokud to nejde legálně, půjde se na to nelegálně. Proč ne, když mu v tom rozdá rady takový chlapák, jako je Liam Neeson (škoda, že se neukázal déle). Útěk z vězení byl zprostředkován opravdu chytře a zdejší učitel měl vše promyšleno do posledního detailu. Hodně filmu pomohla i účast Russella Crowea, který nás svým "ublíženeckým" výrazem dokáže zhypnotizovat k tomu, že si k němu získáme tak silné sympatie, že mu odpustíme i vystřílenou zlou partu (až s podivem, jak se učitel dokáže rychle naučit se zbraní a chladnokrevně zabíjet). Občas mě vytočilo nepochopitelné chování jeho ženy (ale co už, pro mě ženy budou vždy neutuchajícím otazníkem), ale není to nic co by mělo kazit zážitek z filmu. 85% ()

Wowara

Ani si nepamatuji, kdy mě film tolik vystresoval, po dokoukání jsem si oddechla, že už je konec, ale v dobrém slova smyslu - ne že to je propadák. Velmi zdařilý a vymakaný film! ()

vincchuppo

Wow! Just wow! Tomuhle říkám thriller! Příběh člověka, učitele, který je schopný pro svoji lásku obětovat snad úplně všechno. Svoji práci, svoje zdraví, svoji identitu. Jen aby mohl mít rodinu pohromadě. Tenhle námět je tady opravdu silně zpracován. Samozřejmě hlavní aktér, Russell Crowe, je naprosto úžasný. Nedokážu si tady představit nikoho jiného, kdo by tak přesvědčivě zahrál chlápka, kterému se bortí svět, ale on se rozhodne všechno radikálně změnit. A osvobodit svoji manželku z vězení. Wow! Paul Haggis je opravdu skvělý režisér a scénárista. Film The Next Three Days jsem si opravdu velice vychutnal. ()

Psycho.R

Těžké hodnotit tento film. Postavy jsou uvěřitelné, stejně jako scénář a situace. Potíž je v délce, kdyby se půl hodiny prostříhalo a zbyl 100 minutový film, tak by to bylo na čistých 80%. ()

mira.l

Jako fakt 81%?? Wie bitte?? To byl teda ale nějak dlouhej díl Četnických humoresek. To přece nemoh nikdo myslet vážně, toto. Jako námět by mi to přišlo zajímavé, musela by ale ta snaha manžela dostat ven z vězení manželku, odsouzenou za vraždu, kterou nespáchala vyznít trochu věrohodně nebo by se musel o její propuštění snažit spíš právní cestou. Něco jako Hilary Swank v Odsouzení - třeba. Celý začátek filmu byl poměrně chaotický, z procesu s manželkou tam nebylo nic, zpočátku do časově dost podivně skákalo. A pak, když asi Všemohoucí vnuknul středoškolskému učiteli ideu, že manželku z toho vězení prostě dostane, tak pak už to šlo jen nezadržitelně do sraček. A to do řádných. Tím jejich útěkem z nemocnice počínaje vlastně až do zdárného konce kdesi v Caracasu - no taky si moh vybrat lepší místo. Ale to už je asi detail, aspoň maj ve Venezuele dobrej rum. Dokoukáno snad jen díky tomu, že Russela docela můžu, stejně tak Elizabeth, a taky proto, že postupně jsem si říkal "ty vole a co přijde teď?" ()

Likan7

Tři dny ke svobodě je vlastně úplná kopírka Nevinné. Děj je stejný, scény jsou stejné, zápletka je stejná, ale Paul Haggis má režii pevně v rukou a servíruje vám napínavý thriller, ve kterém je poslední půl hodina vyloženě nervy drásající podívanou, která mě strhla i když jsem 2 hodiny před tím sledoval Nevinnou. A trochu pozměněný závěr je vyloženě skvělej, mnohem lepší lepší než originál. Crowe je skvělej, Banks nádherná a mě 130 minut uteklo jak voda. ()

prasklinka

tak strašně dlouhá a rozvleklá tuctovka, kterejch je natočeno už bambilion.... bejt to o hodinu kratší hned je to o 3 hvězdy lepší :) ()

Nix

Já nevím, ale tenhle útěk mne opravdu nebavil. Jediný co bylo supr, byl Liam jinak mi to přišlo bohužel nudný a Russell mne tentokrát taky úplně neoslnil, i on má slabé chvilky. Těžko se překonávaj útěky když už ty nejlepší byly dávno zfilmovány. ()

neo93

Skvělé drama, které mě docela překvapilo svým podáním. Film vypovídá o středoškolském učitelovi Johnovi a jeho manželce Laře, jenž společně  vychovávají svého syna Luka. Když jednoho dne vtrhne do jejich domu policie, zatkne Laru a obviní ji z vraždy své šéfové, všechno je naráz zničené. John je skálopevně přesvědčen o nevině Lary a je ochotný udělat cokoli, jen aby jeho žena byla propuštěna z vězení. Když ani po třech letech nevyjde odvolání, rozhodne se k šílenému, ale jedinému možnému řešení- vysvobodit ji z vězení nelegálně. Začne proto detailně promýšlet, jak by ji mohl dostat ven z vězení. A že na to jde pěkně od lesa. Nejprve se vyptá zkušeného zločince, který již několikrát uprchl  z vězení a poté rozjede velký podrobný plán útěku. Sleduje každodenní zvyky věznice, načrtne si možné únikové cesty, spočítá rychlost policie při pátrání po nich a nakonec si obstará všechny potřebné dokumenty pro zmizení z města, resp. ze států. Někdy je jeho příprava až překvapivě lehká, když se učí různé věci pomocí videí na internetu  např. jak otevřít zamknuté auto či jak vyrobit paklíč. Paradoxně to však nepůsobí nevěrohodně, ale přímo naopak velmi skutečně. Jenže všechno nejde podle jeho představ a musí tvrdě bojovat k dosažení svého cíle. Tempo snímku velice rychle graduje, především v závěrečné třetině filmu, když má hrdina poslední tři dny než bude jeho manželka přestěhována do jiného kárného zařízení. Russell Crowe jako John je výtečný, zejména v zobrazení jeho houževnatosti a odhodlanosti až později posedlosti k vysvobození své nejbližší. Tu ztvárňuje Elizabeth Banks , jenž nemá až tolik prostoru a je odsunuta na druhou kolej. Filmu nechybí akce ani, a to především, pořádná dávka napětí. A přestože o hlavním hrdinovi a jeho počínání si můžeme myslet svoje, přesto mu fandíme. ()

chicab8

Klišé, klišé, klišé, ovšem i dobře obsazené a zahrané klišé se může stát více méně strhující podívanou. S minimálními prostředky byla vytvořena napínavá atmosféra provázená obyčejným lidským zoufalstvím z nespravedlnosti, bezmocnosti a lidské malosti tváří v tvář velké botě nekompromisního právního systému... K tomu velká míra domácího kutilství a máme na koleně vytvořený prison break, o reálnosti veškerého počínání hlavního hrdiny bych značně pochybovala, ale co, je to film. ()

SergioCamp

Velmi slusne drama s nadechem realicna. Zadny zabijak, ale normalni chlap co to proste musi zvladnout. Urcite se tomu neco muze vytknout, ale pro mne je dulezite nelitovat penez za koupeny listek :-)) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona