John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

ChrisBa

Nijak originálny a ničím zvláštny, no napriek tomu dobre pozerateľný film. A to nielen kvôli štandardne skvelému Russellovi Croweovi, ale takisto slušne hrajúcej Elizabeth Banks, o ktorej som chvíľami pochyboval, na ktorej strane vlastne stojí a kde je v jej prípade pravda. A práve to robí film dobrým. Až dokonca vo mne režisér dokázal udržať nejaké tie pochybnosti. Samozrejme je to aj slušne napínavé. 4* ()

Strandmon

Velmi slušný a napínavý krimi thriller. Začátek je sice trochu pomalejší, ovšem výborně se v něm seznámíte s postavami, se situací a tím vším s čím byste se ve filmu seznámit rozhodně měli, navíc i začátek jednoduše zabaví. Potom už přijdou různé plánovačky atd. a hned na to už vás Russell dostane svoji propracovanou hrou s agentama, kterou sem mu hltal absolutně všemi doušky. Navíc ten scénáristicky luxusně zvládnutý závěr filmu. Jedním slovem krása. ()

Frecklie

Hodně hodně hodně dobrý! Russell je hypersympaťák a já ho chci domů! Tohle je přesně ten film kdy se na začátku přilepíte na plátno a ani vteřinu se nenudíte a nedíváte se na hodinky. Liam Neeson strašně potěšil. Původně jsem chtěla dát 4*, a to kvůli tomu konci, čekala jsem ho trochu nečekanější, ale nakonec nemůžu jinak než 5*. Paráda, doporučuju! ()

ThomasCrown

Od traileru a prítomnosti Liama Neesona som očakával niečo v štýle 96 hodín, no ani zďaleka som nebol sklamaný. Poviem to jednoducho - prvých 80 minút prebieha príprava, zvyšných 40 minút samotný útek....a funguje to sakra dobre. Liamova možno malá rola dodáva prvej polovici filmu ten správny oldschoolový nádych (dobre by som si na jeho mieste vedel predstaviť aj Clinta Eastwooda) a príprava plánu tak vyznieva doslova thrillerovo. Keď sa od polovice rozozvučí hudba, čo mi na perách vyjaví slastný úsmev, nemôžem inak, len opäť ticho gratulovať Russellovi Croweovi za skvelý film. Akciou a prekvapivými zvratmi nadupaný záver je tým najlepším a ja som iba ticho prikyvoval režisérovi - takto sa to má robiť. Skvelé, nečakané a ešte raz skvelé. 4,5 hviezdičky. ()

Rendiss

Kdyby to Paul Haggis zbytečně nenatahoval, tak bych se nebál dát 5 hvězd. Konec mě taky docela zklamal. Russel je ale prostě týpek, mam ho rád a i za něho dávám hvězdy. ()

iampatrik

Začnu tím horším, ale vlastně se omezím jen na tři slova: ničím originální příběh, tímhle to však nejspíš končí. I přes takový okoukaný, poměrně přímý a strohý příběh, dokázal Paul Haggis, udělat snímek stejný jako Crash. Stejný v tom, že dokáže bravůrně vystihnout postavy ve všech směrech a divák pak cítí vše stejně jako postavy. K tomu opět a zase výborný Russell Crowe, kterému jsem věřil každé jeho gesto, pohyb... Jo a Danny Elfman taky nezklamal! (PS. jen co nechápu, je role Liama Neesona, která se omezila snad na minutu :)) ()

Prochy38

Aneb, jak se nechat zlákat obsazením a nemít ani páru, do čeho jdu.... To bylo ale nadmíru příjemné překvapení. Film, který začal tak jakože pozvolna z ničeho nic nabral obrátky a mě jako průměrného diváka totálně usadil. Skvělé herecké výkony. R. Crowe nezklamal, ale E. Banks potěšila! Příjemné setkání v minirolích s O. Wilde, B. Dennehym, L. Neesonem a D. Sternem! Průběh filmu byl opravdu tak vymakaný, že jsem do půli akce nevěřil, že to dopadne dobře. A dopadlo! Co ale pro mě byl největší úspěch filmu? HUDBA!!!!! Geniální! ()

kwoky

Skvěle zahraný silný příběh. Crowe se tímto filmem u mě katapultoval na herecký trůn. Kéž by byly všechny filmy tak skvělé. ()

Crackonosc

Scénáristická hříčka s pravidly útěkových filmů. Je zábavné (ne komediální!) sledovat, jak se řadový učitel snaží popasovat s plánem na útěk z vězení a jak se mu jednotlivé části toho plánu postupně rozpadají pod rukama. Trošku škoda, že na konci dostane jinak příjemně ironický film hollywoodský kopanec do zadku, ze kterého zůstane po kvalitní podívané malá pachuť na jazyku. ()

Ještěřák

Vynikající a propracované dílo, celou dobu jsem hačačinkal jak na trní, Líza Banksová přesvědčivá jako červené Ferrari a mocnější než cigaretové monopoly... Není to přímo na 5 hwězdiček, nýbrž "pouze" na 5 hvězdiček, takových filmů už jsme viděli, jenom nebožáci nebyli tak Haggisovsky promakaní. Není to nic objevnýho, nebude z toho kult, nikdo ze štábu při natáčení asi nedrogoval, ale zároveň na tom nevidim jedinou chybu, nic co by mi vadilo, za voči tahalo a koule zcvrkávalo, žádné "OMGWTF", ani "hele ty jedna filmová postavo, naozaj už melieš hovná!" _____ P.S. nebojme se tento komentář zakočnit filozoficky: taky jste se sami sebe zeptali, která žencká by za tohle stála? Která ♀ by mohla bejt "worthy enough" toho, abyste "pro ni" bafli drogový doupě a pokládali mrtvoly po zastávkách? Já myslim, že jich nebude víc, než prstů na rukách dřevorubce, co propadl z kácení na lesnický škole. Možná taky nula... ()

Fauxx

mam rad filmy, kde se planuje a pak realizuje, proto me tenhle film velmi bavil a jedine co musim vzit filmu, ze vse se zda az moc dokonale a vse vyslo do posledniho puntiku ()

Petullka.66

Co byste udělali vy pro svou ženu, která by byla odsouzená za vraždu? Věřili byste jí její nevinu? A kdyby jo, tak byli byste schopni udělat COKOLIV, aby ste jí dostali ven z vězení? I kdyby to znamenalo být "bad guy"??? Rodina má být spolu, dítě potřebuje oba rodiče... Takže je to jasné, bez debat! Skvělá podívaná, kterak se ze vzorného učitele, manžela a otce stane muž prchající před zákony. /Dávám 5 hvězd z 5!/ ()

DannyBoy80

Vyjmečně lepří remake než originál. Nicméně mě sere, že po par letech amici točí uplně stejné filmy, jakoby už neměli svá témata. Tento film je co se týče scénáře uplně stejný jako originál. V čem je tento remake teda lepší? Prostě jsou tam lepší herci, kteří hrajou dobře a mnohem uvěřitelněji než v originálu. Je to jediná přidaná hodnota tohohle snímku, proto taky dostane o 1* více než originál. ()

vander19

Veľmi dobrý thriller, aj keď žena Johna Brennana mi občas liezla na nervy a za niektoré jej hlášky by som ju tam asi radšej nechal:-) ale inak to malo super príbeh, fantastický plán, Danny Elfman po hudobnej stránke sa tiež vyparádil a režia? výborne odvedená práca a ako čerešnička na torte bola postava Russella Crowa, ktorá bola v jeho podaní super. 8/10 ()

Teabag

Příjemný thriller se skvělým Russellem Crowem (na něm v podstatě film stojí) a velmi dobrým scénářem. Přestože mám Elizabeth Banks vcelku rád, tak tady mi nějak vadila. Přitom ani nevím proč. Každopádně tenhle příběh muže, který se pro svojí rodinu rozhodne riskovat úplně všechno, opravdu za vidění stojí. ()

Itar

S Haggisem to jde od desíti k pěti. Po výborném Crash a stále velmi dobrém In the Valley of Elah nám servíruje nadprůměrný, nicméně tuctový thriller, ve kterém je sice pár zajímavých nápadů, ale který by bez Russella v hlavní roli pravděpodobně velmi spolehlivě unudil k smrti. ()

Hanes88

Jediné, co jsem o tomto filmu věděl než jsem se na něj podíval, bylo, že v něm hraje Russell Crowe. O to víc se mi dostalo z děje a celkového filmu a musím říct, že to byla opravdu pecka! Film, který si na nic nehraje a je napínavý od začátku až do konce. Jediná kaňka a to varuju všechny!!! Nedívejte se na to s dabingem...ten byl katastrofa, asi nejhorší, který jsem kdy viděl...Za to samozřejmě ale tvůrci a aktéři filmu nemohou. 90%. ()

Schuldiner

Tohle je ´´klasika´´! Vše se povede, jak má, ale má to pár zádrhelů, aby se neřeklo. Ale zabavilo mě to, vlastně jsem se v průběhu filmu ani chvíli nenudil. Jednohubka, u které nemá smysl nějak přemýšlet, jen se dívat, jak se má řešit spravedlnost... Zkrátka drsně, ale spravedlivě.. Trnitá cesta zpátky do ráje.. ´´Amerika´´ jak fík! ()

prezdivaka

Souhlasím s názorem, že remake je lepší. Nenabízí ale o moc víc a příběh docela přesně kopíruje. Scéna s roztočeným autem na dálnici mi přišla trochu násilná a hlavně zbytečná. Je to klasické tlačení na pilu a nervy diváků a je to čím dál častější. Ten konec, kdy kontrola na letišti dostane snímky jako poslední z celého řetězce možných zadržení mi už přišla jako z říše pohádek. Skoro jsem si přál uvěřitelnější konec, možná i ve stylu Thelma a Luise. Režisér by aspoň příběhu přidal něco svého. Ale ocenil by to dnešní divák? ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona