John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

Marrty3

Po hodně dlouhé době film, kterému můžu dát s klidnou hlavou 5*****. Tohle byla akční jízda od začátku až do konce. Skvělý scénář, který podtrhuje masivní atmosféra. Věřte, že zde nebude chvilku klidní. 128 minut napětí a herecký koncert Russela Crowa. Precizně promyšlený děj a ještě lépe zrealizovaný. Do poslední chvíle nervy a nejistota jak to dopadne. Tohle mě vážně bavilo. Doporučuji. ()

orkadimenza

Tohle je teda něco! Tenhle film nemá hlavu ani patu, v podstatě jde o útěk z vězení, ale všechno co s tím souvisí či nesouvisí je špatně. Začátek ještě ujde, ale postupně vám začne jít z těch nesmyslů hlava kolem, a od teď kdykoliv si vzpomenu na tento film, tak mě rozbolí hlava. Russell Crowe je na tuto neskutečně špatnou práci malý, film předpokládá, že budete fandit jemu jako hodnému, přitom můžete fandit vrahovi a záporákovi a to prostě nejde (odkaz na podobnou averzi J*A*S*Ma u Tohle je náš svět). Základ je položen špatně a vše ostatní se pak rozpadá jako domeček z karet a postrádá jakýkoliv smysl. Určitě nejhorší film o útěku z vězení, co jsem viděl, a když si vzpomenu na to, jak moc jsem se po filmu vztekal, tak tlačítko odpad nebylo daleko. ()

Honzeek95

Špičkový thriller, témata jako vina X nevina, spravedlnost X nespravedlnost, obětavost, láska, smysl života. Co mohl Brennan ztratit? Bud se o to mohl pokusit, anebo živořit až do konce života s mrtvou duší... ()

bloodcountes

Už mě ty debilní kecy o Croweových kilech navíc fakt serou. Kde to sakra jsme, v nějakým debiním módním časopise pro anorektičky nebo co? Russel je nádhernej kus chlapa a ani jedno kilo na něm není navíc, jasné? Jeho herectví je navíc strhující, co on dokáže vypovědět jediným pohledem je fantastické a člověka se to dotkne až na srdci. Takže tolik k hlavní roli. Předlohu jsem neviděla, film jako celek je super, ke konci jsem byla napjatá jako kšandy, až jsem přeskočila scénu jak seděj na dálnici a něco kecaj, protože už jsem chtěla jet dál :)spoiler. Moje dětská duše, která má ráda happyendy, si úplně na své nepřišla, což je jistě pro příběh lepší (neboť takový bývá reálný život), ale já bych byla mnohem spokojenější, kdyby to dopadlo lépe. ()

Tomin88

Velmi realisticky pojatý thriller s výborným scénářem a dialogy - co jiného taky čekat od Haggise. Škoda jen nevyužitého Liama Neesona, který kdyby se vyměnil s Russelem Crowem, upoutal by mě na plátně asi víc. 75% ()

LuckyStar

Obyčejná, civilní, no dramaticky a obsahově neskutečná jízda, která v sobě pomalu a jistě rozmíchává finále, kde se potká okamžik z Shawshanku překlopený do ranního chladu, kdy vám přijde že naděje je daleko a realita se počítá ve 35 minutách na dálnici. A připomene, že to tak není. Denní "chladná" realita, zabalená do náhod, osudu i štěstí, nenuceně podaná a naprosto uvěřitelná. Paul Haggis na Hrad. Film roku. ()

Phorbo

Nečekal jsem, že jiná kombinace než Crowe/Scott bude na 5*. Jenže Paul Haggis si napsal skvělý scénář a ještě lépe ho natočil. Trošku bych se pozastavil nad dlouhým rozjezdem začátku filmu, ale ta gradace ke konci filmu je parádní. Jistě je to lehká vykrádačka promyšleného plánu jako měl Michael Scofield v Prison Breaku... Michael se ale měl dostat jak k plánům věznice Fox River. John Brennan na druhou stranu neměl nic. Jenže učitele žene dopředu láska k ženě která byla křivě obviněna. A to odhodlání přenese do skvěle logicky vymyšleného plánu. Ten málem skrachuje kdy nestihne 35 minutovou hranici. A taky když už policisté našli odpadkový pytel s plány... respektive s kusy plánů, bylo mi jasné, že to má vymyšleno do puntíku. Spřátelit se s dealerama a kupovat si matroš každou chvíli je velmi dobře vymyšleno. Vlastně celý film je jedna hádanka, kdy čekáte jestli na něco nezapomněl. 10/10 ()

lareinna

K Russellovi bol môj postoj vždy neutrálny, ale on vie diváka fakt presvedčiť o tom, čo vidí a zaujať..Film mal pomalé tempo v prvej polovici, (čo nehodnotím negatívne, pretože to bolo zaujímavé), v druhej sa to trochu rozbehlo. Útek z basy bol detailnejší, čo udržovalo v divákovi napätie až do konca filmu. Dobrý thriller, ktorý stojí za to pozrieť. ()

Say

[+]: Výborná režie. Vesměs je celý snímek po technické stránce velmi kvalitní. [+]: Jistá kamera a přehledný střih. [+]: Akce je umírněná a naporcovaná střídmě, mě naprosto vyhovujíc. [:]: Scénář sám o sobě je dobře udělaný (vypadá to, že se režisér poučil z vykonstruovaného Crash), příběh ale jako takový není nijak převratný a už vůbec ne originální. [-]: Několik chyb ve scénáři (připoutaná spolujezdkyně najednou připoutaná není atp.) [♪]: ** [♫]: **** [=]: Za shlédnutí rozhodně stojí. Zpracováním, jakým je udané tempo a způsob vyšetřování, jsem si několikrát vzpomněl na trošku lepší In the Valley of Elah. A opravdu... V závěrečných titulcích na mě blikl Paul Haggis. Rukopis je mezi snímky hodně znát. ()

geimz

Prvá polovica filmu je taká nijaká, bezpohlavná, stále sa len plánuje a plánuje a výraznejšia akcia v nedohľadne. Potom sa síce napätie začne stupňovať, ale ani slušný záver nedokáže napraviť ten pocit prázdnoty z prvej polovice. Čakal som tradičný hollywoodsky thriller, dostal som ešte slabší odvar. ()

Yoss

Druhá polovica má neuveriteľná grády, predchádza tomu trochu pomalý a zdĺhavý rozjazd. Keď vydržíte, budete sa mať na čo pozerať. Čím to je, že aj keď niekto spáchal zločin, no zachraňuje ním rodinu, je potom pre diváka sympatický a divák chce, aby plány hlavných hrdinov na útek vyšli? :-) ()

Pompaj

Netušil jsem na co se to vlastně budu dívat. A, tak jsem byl dost mile překvapen, co se vyklubalo. Russell Crowe byl vynikající v roli pomalu zrajícího šílence, který chce stůj co stůj dostat ženu z vězení. Herci byli mimořádně sympatičtí, nemám proti nim nic. Ani mi nevadilo to delší plánovaní, ale pak se to rozjelo naplno. Napínavé od začátku do konce, konec byl pěkný a vydařený. Ale něco mi chybělo,a by to bylo na 5*. Hezkých 80%. ()

Martin_W

Zpočátku suché a pomalé drama, které se zhruba v polovině rozjede na docela dobrý Thriller. Spojování s Prison Breakem je úplná blbost, protože Next Three Days s ním nemá skoro nic společného. Nebýt hlavních Russella Crowela a Elizabeth Banks zřejmě bych dal o jednu hvězdu méně. 78% ()

Oyer

Russell Crowe naplánoval útěk z vězení své manželce. Film je natažen až zbytečně moc do dvouhodinové stopáže. Po shlédnutí na vše rychle zapomenete a možná až samotný útěk vám zůstane trochu v paměti. I ten je poněkud spekulativní - plný náhod a štěstí. I když pár napínavých chvilek nechybí. ()

sona123

Milý Russelle, stává se z tebe fotřík, ale tuhle roli snad nikdo nemohl zahrát lépe než ty. Odpouštím ti Master and Commander, kde ti to ujelo...Tři dny ke svobodě, to je film nadupaný napětím od první do poslední minuty. Jiskří to, bublá, vybuchuje a když už to vypadá, že by mohl být konec, motory se rozběhnou znovu a s ještě větší razancí. Viděla jsem Nevinnou a že jsem vlastně viděla originál jsem si vybavila pouze na jednom momentu - tak je to vlastně jiné. Je to rozhodně kvalitnější, postavy sympatické a i když je to tak trochu pohádka, já si ji užila. ()

Alf

zajímavý příběh, skvělé herecké výkony, několik scén s hodně neotřelou pointou a skvělá hudbě Dannyho Elfmana... ()

Movie Gourmet

Manželka Johna Brennana (Russel Crowe) Lara (Elizabeth Banks) je obviněna z vraždy a poslána do vězení. Její manžel se rozhodne dostat ji z vězení ven za každou cenu. Napínavé akční drama, které je místy až příliš přehnané. Russel Crowe super jako vždy. Elizabeth Banks taky dobrý :-) Verdikt: 3* a 75 %. ()

mazadlo

Sakra! Tohle epesně funguje a protože jsem neviděl originál dovolím si říci, že je to prostě pecka. Zatímco na začátku tápete stejně jako hlavní postava a vlastně tak nějak negujete všechno co dělá, tak v druhé polovině filmu začnete velice dobře chápat o co jde. Navíc to ztotožnění s postavama funguje skvěle. Jsou dobře napsané, dobře zrežírované a skvěle zahrané takže vás prostě vtáhnou do děje a vy se budete cítit tak trochu vedle nich. Což mnohdy vede k jistým větám typu: "Sakra nedělej to!" ..nebo " Chápu to ale teď si to zmastil!".....a sousedi co vás vidí takhle hulákat skrze okno si musí klepat na čelo. Ale nebojte se...až si tohle pustí tak pochopí a budou taky řvát :))) ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona