Reklama

Reklama

Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (187)

harfuska 

všechny recenze uživatele

Tieto intergalaktické scifáky z budúcnosti, plné pojmov ako hibernácia, simulácia a pod., niesú mojím mozgom úplne vstrebateľné. Často mám problém pochopiť kam posádka letí, prečo tam letí, kde je zbytok civilizácie a čo má kto za lubom. Ale myslím, že v tomto prípade to nevedela ani sama posádka. Nielenže boli všetci zmätení, ale celý dej sa ťahal dosť pomaly, takže som mala pocit, že hibernujem s nimi. Oceňujem však chladnú a tajomnú atmosféru. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Tak jsem dlouho váhala, kolik dát těch hvězd, když se okolo nich řítila obrovská nákladní loď, jenž měla mířit na stanici 42, ale místo toho letěla pěkně zakamuflovaně k osadě šťastných kolonizátorů ze Země, která není právě po epidemii ke svým obyvatelům životně vlídná, na tu báječnou, vysněnou planetu Rhea, kde lze žít, jen musíte mít dost prostředků na letenku, a to sakra není levné.A tak aby si jedna mladá lékařka na tuhle cestu za svoji sestrou a jejími dětmi vydělala, přijme místo na tomhle cargu. Jen hibernace je na čtyři roky a služby o samotě nejsou psina...zvlášť, když se cosi začíná dít....nepopírám, že střípky námětu by se daly nalézt v knihách několika sci-fi autorů...atmosféra dobrá, vizuálně také, hudba seděla....tak dáme švýcarským tvůrcům hvězdy tři:-) ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Zahajuji noční režim. Prosím, odeberte se do své klidové pozice." To není potřeba, protože já jsem v klidové pozici zůstal od začátku až do konce. Nic moc se totiž nedělo, tep ani nic jiného mi to nezvedalo a tak jsem se mohl věnovat dumání o tom, zda bych se raději nechal zkrápět skutečným radioaktivním deštěm nebo žil šťastný a falešný život v Simulaci. Přesto mě celkem zajímalo, kdo to běhá po lodi, kam se to vlastně letí, co je v kontejnerech a proč Laura vždycky do vysílačky poslušně hlásila pouze ve chvílích, kdy se nic nedělo. Nebylo to zkrátka špatné, ale na nadšené mávání helvétským křížem to rozhodně nebylo. ()

Junglista 

všechny recenze uživatele

Je mi celkem jedno, jestli film natočili Švýcaři nebo nějaký africký domorodci. Cargo doplácí hlavně na scénář, kterej má schízu jak blázen a během deseti minut poznáte v ději několik (vydařenějších) předchůdců a po těch deseti minutách to vyšumí do ztracena. Nakonec sem se přistih, že film mám spíš jenom jako kulisu a moc pozornosti mu nevěnuju. I tak sem o moc nepřišel. Je to škoda, protože první polovina vypadala o dost slibnějc. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nenápadný mix Vetřelce s Matrixem se Švýcarům povedl. Škoda, že nepřizvali onoho světoznámého švýcarského malíře, sochaře a designéra. Nákladní loď Nostromo, pardon, Cargo veze náklad, o kterém jen někteří s posádky vědí, co skutečně obsahuje. Klaustrofobický snímek si zahrává s divákovou představivostí a záměrně ho vede odkazy na kultovní žánrové filmy. Důležitou roli zde hraje statečná žena Ripleyová, hmm, tedy Laura. Mechanické efekty jsou věrohodnější, než průměrné efekty pixelové. Nejpůsobivější jsou tak scény uprostřed lodi, ať už jde o chodby, kde ze stropu kape voda, sic!, nebo nákladový prostor připomínající Kostku. Táhlé, tíživé a zneklidňující. Rozhodně však lepší než filmy typu Moon! Akce je jako šafránu, ale na ní film opravdu nestojí. Příznivcům rychlých filmů nedoporučuji, hrozí, že usnou... p.s. jen by mě zajímalo, co mělo ono děvčátko za anorganickou hmotu v sobě....... ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)
  • Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)
  • Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)

Reklama

Reklama