V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

Seti

A Sylvestrovi s jeho Over the Top se všichni smějou. Real Steel představuje v podstatě totožný námět s řádnou porcí Rockyho a moderním transformeřím sci-fi faceliftem. Směr, kterým bude Shawn Levy svůj film tlačit, byl jasný již z trailerů, proto není namístě ptát se "co" se bude dít, nýbrž "jak". A děje se to nadmíru dobře, se špetkou všeho, co podobné filmy mají mít. Jsou tu sympatické postavy (ani kluk není zas tak otravnej), kterým můžete fandit, je tu pravá zápasnická artmosféra s řádnou gradací a také nezbytná kupa klišoidních zvratů. Real Steel se hned zpočátku tvářil jako mainstreamová pseudosportovní rodinná záležitost, kterou taky beze zbytku je a to navíc povedenou. U mě určitě palec nahoru. ()

Nemik96

Tak vidím že rok 2011 nebyl vůbec špatný, další film od kterého jsem nic moc nečekal a v konečném zůčtování jsem se královsky bavil. Je vidět, soudím podle úspěchu WARRIORA a OCELOVÉ PĚSTI že ROCKYOVKY se dostávají spátky do kurzu a je ůplně jedno jestli bojujou lidé nebo roboti, hlavně že vás příběh dožene k slzám. Ocelová pěst je takový mix již zmiňovaného ROCKYHO, filmu DO ÚTOKU a špetky TRANSFORMERŮ, což jako celek vytváří skvělou podívanou, kterou by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Uděluji 4****. ()

Bobek15

Film, v ktorom ide o boxerské zápasy robotov, a pritom s takým pekným príbehom v pozadí. Ten ma naozaj dostal! Vôbec nešlo o bezduché vyplnenie priestoru medzi jednotlivými zápasmi. Práve naopak. Ponúkol nám množstvo príjemne úsmevných momentov, dojemných momentov, či vtipných hlášok. Malý Max, stvárnený Dakota Goyom, bol úžasný, Hugha Jackmana mám veľmi rád a spolu, ako parťákom, im to parádne pristalo. Spočiatku nezáujem, odstup, vzájomné doťahovanie sa, neskôr potom tímové ťahanie za jeden povraz a vznik priateľstva medzi otcom a synom. Za obsahom však nijako nezaostáva formálna stránka, kde by som chcel vyzdvihnúť najmä efekty, kameru a strih a Elfmanovu hudbu. Na tento film budem ešte dlho spomínať. P.S. Umývať robota prúdom vody??? Hm, zajtra si skúsim trošku prepláchnuť môj notebook, mám ho nejaký zaprášený...Uvidím, čo to spraví. ()

Mistickzz

Ako povrchný popcornový film pre masy to stačí. Aj keď film disponuje veľkým množstvom klišé, tak v podstate nenudí. A myslím, že o to aj v podstate išlo. Niekedy som pri tom tŕpol ale inak fajn oddychovka. 65% ()

Jane18CZ

Tak klišoidní a TAAAAAAK úžasný! Za předvídatelnost nemohu dát 5* ale jinak je tenhle film naprosto vynikající dílo - jedna velká show, box přenesený na roboty - ale zásady stále stejné. A jejich taneční nástup? Výborná vychytávka! A Max? takový malý druhý Anakin Skywalker! - vynikající! 90% ()

Tom:)

Tři a ještě s odřenýma ušima. Klišoidní (Max, max! Dad, dad! na závěr), přímočaré (prakticky od první minuty jasné jak to dopadne), otravná rodinná intermezza ("I skrewed up", "No you didnt", "Yes I did") a navrch spousta WTF momentů, kdy neušíte proč postava něco dělá nebo nedělá. Ale i přes to všechno slušná zábava. Hlavní postavy jsou sice otravně šablonovité (macho-idiot kterej je ale na závěr vlastně fajn chlap, hezká ženská která má hlavní ůlohu chtít celou dobu hlavního hrdinu a roztomilej klučina kterej je na začátku zábavnej a začne bejt otrvanej až lehce za půlkou), ale v rámci šablonovitosti uvěřitelné. Graficky je to našlápnuté. Střihově taky. A dokonce i scénář má pár světlých momentů. Takže průměrné hodnocení - jako oddychovka na páteční večer OK, ale nečekejte nic víc :) ()

Nassau

Strašný zklamání. Hned po závěrečné bitce robotích plecháčů jsem se začal pídit po tom, kdo to vůbec natočil. Levy. Růžový panter a Noc v muzeu Vám něco říká? Hm. Nevyužitý potenciál (který byl upřímně dost veliký) a hlavně strašně natočená poslední půlhodina, která film srazila o stupeň níž. Rovnou pod hranici dobrého vkusu a příjemné rodinné zábavy. Tancující robot? WTF! (35%) ()

Herráček

Já si teď nejsem úplně jistej... Scénář je hloupoučkej a dojemňoučkej až to bolí, ten malej kluk je příšerně otravnej po celou dobu filmu, na druhou stranu pro Hugh Jackmana to byla role psaná snad skoro na tělo a byl to docela pořádnej flák akce... Ale snad každej kousek tohoto scénáře už byl někde vidět... ()

KoRner

Taká typická "spielbergovina" - otrepaný príbeh o životných hodnotách s výbornými trikmi. Postavy sú síce sympatické a fandil som im, trochu viac emócií by im však nezaškodilo. Zdali sa mi akýsi "prázdni", napríklad robot, ktorý MOŽNO má nejaký rozum je ukázaný iba náznakovo a príbeh sa tomu už viac nevenuje. Taktiež som sa čudoval, že chlapec ho má tak rád, ale vôbec ho nešetrí a keby aj, kúpi si predsa nového! Napriek tomu sa mi to dosť páčilo, ale verím, že pre značnú časť divákov to stačiť nebude. ()

korndaddy

Inu. To si jednou takhle Wolverine oholil kotlety, ostřídal drápky a šel si vycvičit Iron mana. Sebral mu bouchačky a naučil ho boxovat. A tu najednou se z největšího lúzra stal šampion. Scénáristicky nic nového pod sluncem, ale i tak je to příjemná zábava na vyplňění nudného večera, okořeněná pěknými efekty a sympatickými hlavními postavami. ()

Han22

Rocky s roboty místo lidí šmrcnutý ještě jednou Stallonovkou, tuna emocí, klišé a očekávaných zvratů. Navrch vykradný závěrečný zápas z Rockyho 1 (SPOILER - Rocky dostával strašně na prdel, ale v posledním kole se vzchopil a Apolla málem knockautoval. Zápas ale skončil dříve než to mohl dokonat a díky rozhodčím prohál - přesně tohle uvidíte i tu KONEC SPOILERU). Přesto všechno dávám 4 hvězdičky i když bych je na začátu nedal ani omylem - ono to totiž funguje. Vtipné momenty jsou vtipné, emociální momenty fungují, každá bitka je jiná a zajímavá, klučina má daleko k pitomým a nesnesitelným děckám z 90. let a tatínka nezapře a Jackman je prostě sympaťák. Závěrečná brutální bitka pak zvedá mé hodnocení na definitivní 4. A taky podobný film tu nebyl hodně dlouho. ()

Chipsonator

No a co že je to jedno velké klišé o tom že kluk a otec si k sobě hledají cestu, no a co že je to klišé o tom jak se outsider vypracuje na vrchol aby se utkal z nejlepší, hlavní je že si to tady rozdávají roboti v ringu! A to opravu ve velkém stylu, v doprovodu skvělé hudby a parádní atmosféry každého ringu. Navíc na Hugha Jackmana je vždycky spoleh v hlavní roli, a Evangeline Lilly to tady dost sluší. Jeden z nejlepších blockbusterů roku 2011! 85% ()

Benedygtus

Neco jako v hudbe tolik popularni popik. Libivy, svizny, energicky a oddechovy zaroven, ale neoslovy, neoslni, neprekvapi. Presne jako tento film, ale musim priznat, ze jsem se bavil. Na stranu druhou myslim, ze neuplyne ani 14 dni a budu marne patrat v pameti, co jsem to vlastne videl. ()

jondoe

Pacilo sa mi to. Aj ked takymto fimom moc neholdujem a postava h. Jackmana mi zo zaciatku isla poriadne na nervy, tak si z mojho pihladu zasluzi solidne styri hviezdicky. Zaverecny suboj medzi robotmi je perfektny. ()

Kuny27

Jako dost "zajímavé". Zajímavé téma robotů. Bohužel, jak již napsal Golfista, obrovský remake Rockyho (1-6) a možná i toho Over the top. Pomalý začátek, předvídatelný děj a co nejvíc, naprosto neoriginální a zkopírovaný závěr Rockyho Balboy. Jen ty body byli o něco v menším počtu, ale jinak jako nic moc film. Nicméně mě to bavilo. Konec však zklamal. ()

Merkin

Polovinu publika tvořily děti, snímek byl nadabován(příšerně) a o ,,příběhu" se nedá mluvit. Pohádka pro chlapce do 12 let a pro muže, kteří si rádi hrají. Druhou část zachraňovaly chlapcovy vtipné poznámky(byť originál musel být rozhodně peprnější) a ráznější robotí souboje(ačkoliv při desátém utkání působil víc tanec než neustále omílané tytéž čtyři chvaty). Dojemné, milé, pouťové, nedospělé. Rozhodně kvalitní věc pro menší diváky, která rodičům neuškodí, ale obejdou se bez ní. ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky