V blízké budoucnosti boxerský ring ovládli dva a půl metru vysocí roboti řízení počítačem. Charlie Kenton kdysi býval skvělým boxerem. Nyní nemá s kým zápasit, a tak se živí už jen jako druhořadý promotér mechanických náhradníků. Dává dohromady vysloužilé roboty a cestuje od jednoho turnaje k druhému. Když už se zdá, že situace nemůže být zoufalejší a komplikovanější, vpadne mu znenadání a proti jeho vůli do života jeho syn Max. Zprvu ho bere jako nechtěný a otravný přívažek, ale skrze společně sdílenou vášeň pro robotí zápasy k němu postupně nachází cestu. Oba spojí síly, společně postaví nového robota a promění ho v boxerského šampiona. Zatímco si buduje jméno v brutálním a nemilosrdném světě robotických zápasů, zjišťuje Charlie, že se mu nabízí poslední šance na boxerský comeback. (TV Nova)

Johny_fork

Kdybych byl o patnáct let mladší nejspíš dávám 5*. Dospělému divákovi tento blockbuster moc nenabídne, přesto, že herci jsou sympatičtí a jsou tak hodní, že vám na konci i řeknou, kdy vám má ukápnout slza:). ()

Terva

Ve filmu mají prsty Robert Zemeckis a Steven Spielberg. Měla by to být záruka kvality ? Uvidíme. O dvacet litrů, že jo. Mám je v kufru auta. Platí ? CITÁT - Je tady dnes nějakej fanda robotích zápasů ?........ Už na to čumím čtyřicet minut, zatím je to nuda. Poslouchám kecy hlavního hrdiny a kroutím hlavou. Nějak mě asi uniká smysl. Penězma se tady nešetří. Souboj o dvacet tisíc, souboj o padesát tisíc, dlužíš šest za nájem, Charlie mi taky dluží a pak když může mít celýho robota, odmítne klukovi pomoc ho vytáhnout z bahna. Je úplně jasný, jak to dopadne. CITÁT - Všechen ten šrot je jen šrot....... Moc se mi to nelíbí. Ten, který dluží a hraje zápas o 50 000 amerických dolarů pak začne syna překecávat, aby chtěl za souboj jen stovku. Jsem asi v šedesáté minutě a už tuším že teď se do příběhu dostane samé klišé a mě to přestane bavit úplně. CITÁT - Ty prachy potřebujem........ A nakonec se z toho stal slaďáček s příchutí boxu. Sem si oddychl, že to konečně končí. Velké zklamání. ()

moviesfan

Film působil mile, nikterak mě nenudil, ale byl na mě až příliš pozitivní. Veškeré hecování, pokřiky v ringu, ... to vše se mi jevilo až moc uměle. Jackmann je i tady sympaťák. ()

m.krudenc

Čekal jsem, že to bude totální blbost, béčko a nesmysl asi jako Avengers (který považují za nejhorší kravinu posledních 5 let). Byl jsem velmi mile překvapený. Film je velmi pěkná podívaná, romantika i napětí, no prostě se u toho skvěle odpočívalo. Mělo to šmrnc. ()

corpsy

Z každého rohu je cítiť impulzy producenta Stevena Spielberga, až sa mi javí ako keby toho do réžie a scenára zasahoval viac, ako by mal. No určite to nieje na škodu veci. Práve naopak. Snímok začína pozvoľna a možno ani veľmi nespĺňa ambície, ktoré má, ale nebojte sa, ono to všetko príde a dostane sa vám čistokrvný rodinný snímok, ktorý určite tak rýchlo z vašej pamäti nevyprchá. ()

Zeebonk odpad!

Tak a je to tu. Kategorie "Nejpřeceňovanšjší film roku" si konečně našla svého vítěze. Je překvapivé, že Real Steel obstál i s tak silnou konkurencí jako je Warrior nebo Černobílý Svět, ale pak taky když má sračka jako tahle 75%, tak uvěřím i negrovi, že umí lyžovat. Filmu jsem nakonec našel jeden klad - Hugh Jackman, ale na druhou stranu proč nadržovat filmu kvůli herci, který je předvídatelná komerční děvka. Když to shrnu - průměrný smrad, hnusná hudba, špatná akce, děsná nelogičnost, podprůměrné triky a jedno monstrózní dvouhodinové klišé. Má to o celých 75% víc než by si zasloužilo. ()

ConanVJ

Tak pro mě další překvapení filmů roku 2011, stejně jako Warrior i tento film mě dostal. Pěknej příběh, skvělé efekty, a pro mě i výborný emoce. Rocky s robotama? Proč ne!!! I když se nerubou lidi, přesto má filmek super atmosféru filmů jako Rocky, Warrior atd. Za mě 100% ()

Ajinka126

Moje první poznámka letí k pánskému obecenstvu, protože Vaše hodnocení (aspoň, co se mých přátel týče) je mnohem vyšší, než na dámské straně. To je pro mě zajímavé. Mě osobně trochu vadila ta arogance a patetičnost Hugha. Jako otec by rozhodně vyhrál cenu za nejhoršího tatíka! Vůbec nevím, kam tento film žánrově zařadit.. je to drama pro děti, nebo pro chlapi, kteří si ještě hýčkají dětskou dušičku, nebo jakého diváka to mělo mít? Já jsem se na to podívala, nenudila jsem se, ale ani jsem necítila významný filmový pocit. ()

sidzej

Stačilo mi vidieť trailer, vypočuť soundtrack a prečítať zopár recenzií a bolo mi hneď jasné, že toto bude film presne pre mňa. A nemýlil som sa. Príjemná atmosféra starých dobrých 80s sa vracia v dvojhodinovej porcii akcie a zábavy na hollywoodsky spôsob. Skvelé obsadenie na čele s charizmatickým Jackmanom, krásnou Lilly pre ktorú mám slabosť už od čias Lostu a na svoj vek veľmi talentovaným a sympatickým Goyom, ktorý má pred sebou sľubnú budúcnosť. Tento film má v sebe tú správnu dávku hravosti a nadhľadu, vďaka čomu sa divák ľahko vcíti do hlavných postáv. K tomu si treba prirátať skvelé technické a trikové prevedenie. Osobne by som uvítal aj zopár flashbackov Charlieho boxových zápasov z minulosti, viac priestoru pre vykreslenie vzťahu medzi Maxom a Atomom a trochu dramatickejší a vážnejší záver (napr. smrť a zničenie Atoma) no možno sa týchto vecí dočkáme v pokračovaní. Takže na záver odkaz pre strýka Spielberga a Levyho- chcem dvojku a to čím skôr! ()

PauloZ

Co na tom, že je to dětinské, plné krávovin a děj se drží profláklé kostry rodinného klishé, když se diváci baví a je to pojato s nadsázkou a přikrášleno dobrými herci. Já se bavil ne málo a za závěrečný real steel fajt bych dal klíďo 5*. Nenechám se ale unést a dávám 4*. Navíc mě chvílema štval Dakota Goyo coby Max s jeho až moc dospěláckým projevem. Shawn Levy rozhodně odvedl dobrou práci a překvapilo mě, že po komediálních blbostech zvládl tuhle akční věc. ()

salisbury

Pohodová rodinná pohádka, která nás provází světem robotických zápasů za zvuku kovových bucharů, hydraulických zvedáků a cákajících olejů. Lehký příběh nás vtahuje do známých filmařských končin, kde nás asi nic dějově nepřekvapí. O to tady také vůbec nejde. Jde o to oprášit v kovové zbroji základní klišé, ukázat nám variaci na dané téma a hlavně pobavit. A já se pobavil, ale teď již si musím jít promazat ocelové klouby na rukách, začínají mi vrzat od robotického psaní v binárním světě zvaném internet a následně se vrhám do souboje s robotickým vysavačem. ()

Marsik

(13.5.2012) - Jeden z opravdu mála filmů, u kterého jsem dal tzv. rychlo-film. Tzn. že jsem v podstatě rychle přetáčel a scény, které mi přišly zdánlivě zajímavé, jsem pustil normální rychlostí. Ještě, že jsem tak udělal. Dyť toto je totální magořina. Samotný příběh, kdy lidé ovládají roboty, kteří se perou v ringu, hovoří za vše. Omlouvám se filmu, že mu kazím 2 hvězdičkami scóre, ale jsem si téměř jist, že kdybych film viděl v celé délce 127 minut, tak bych hodnotil stejně a ještě bych se u toho pekelně nudil. Ale musí se filmu nechat provedení - roboti vypadaly věrohodně (za to jedna hvězdička). A druhá hvězdička je za vždy pohodového Hugha Jackmana. 40% // (14.8.2020) - Po 8 letech jsem se dostal k filmu znovu. Tentokrát jasné 4*. S rodinou jsme se zájmem koukali a fandili. 77% (with A+J) ()

ledzepfan

Je fakt až ostudné jak se takhle hloupoučkné (né roztomile ale tupé), neoriginální(né hravě čerpající ale prostě jen uvařený ze zbytků), předvídatelný(asi jsem už fakt naprostý jasnovidec ale tady jsem hned z kraje odhadnul každou scénu a ve výsledku i celý film), trapný(kluk byl fakt trapný) a klišoidní(no brrrr) film, může procentuálně vyhoupnout takhle vysoko=Nechápu nic ()

FFilipCZ

Představte si bandu Optimusů primů, jak se řežou ve stylu Rockyho. Těšil jsem se, hodně jsem se těšil na tenhle snímek! Možná si to 5* nezaslouží, ale já byl prostě nadšenej. Ty dvě hodiny utekly jako voda, příjemní herci, akční scény jsem fakt prožíval. Jediné co mi vadilo byl ten dokola omýlaný stereotyp v podobě "otec se snaží zpátky získat syna, na kterého se po narození vybodl". ()

schizmo

Je zajímavé, že často poznáte už po prvních pár minutách, že film prostě bude stát za to a tohle je přesně ten případ, pro mě obrovské překvapení a podívaná, která má spád od začátku do konce. Film v podstatě nemá slabého místa, pokud omluvíme trochu tendenční šablonu příběhu a klasickou US pozlátkovou produkci, ale zas ruku na srdce - nikdo z nás přece nečeká, že s takovou peckou příjde Rumunsko a v hlavní roli bude válka trakačů :D. Jako kompenzaci dostane na prdel posazující efekty, u kterých si říkáte "ty vole, to je snad doopravdy". Další plus je rozhodně herecké obsazení, kde je pro každou roli vybrán opravdu super zástupce a spolu s výše zmíněným tvoří zajímavou a velice pozitivní chemii celého filmu. Ačkoli nejsem kdovíjakým příznivcem podobným snímků, tohle mě fakt bavilo nesmírně a film má takovou atmosféru, že jsem to prostě hltal jak malej kluk, kterej právě dostal možnost takového robota ovládat. V dnešní době opravdu překvapivě působící vál! ()

jarkolar

Naivní slazené drama o taťuldovi, kterej zanedbal svýho synáčka s drobnou příměší romantiky. Nevím, kdo čekal hlášky typu "jel jsi 1000 mil pro polibek" když se na to začínal koukat, ale já teda ne. Vynikající byla taky odpověď na dotaz po prvním kole, co že to bude následovat, a sice druhé kolo! Tvůrci mě donutili smát se tam, kde to určitě v plánu neměli a byly to jak souboje robotů, tak vážné rozhovory táty se synkem. ()

Krt.Ek

Stejně je to zajímavý, že Charlie s Maxem k sobě našli cestu skrz tu tunu rozmlácený ocele; jako nezapomínejme, že robot je také jen člověk, obzvlášť pokud si osvojil bojová umění a při jejich aplikací udržel software na uzdě a neukousl protivníku převodovku či cokoliv jinak důležitého, kdo má vědět, z čeho se taková zdánlivě anorganická potvora skládá: anatomie nikdy nebyla mou hobby. Film-broskev; oním poživatelným, nasládlou, šťavnatou dužinou je prototyp rodinného snímku, synáček tam má roboty, tatík, takže vlastně dospělý syn, taktéž plus se může unášet boxerskými výpady a vzpomínat na staré dobré časy, kdy se po obrazovce promenádoval Rocky Balboa, jenž mně během sledování nejednou vytanul na mysli, a nejsem jediný, jak tak koukám. Matka se pokochá pohledem na Hugha Jackmana, i když netuším, co na něm může vidět, Evangleline Lilly je libější objekt, společně, jako jeden muž, se pak nechají Shawnem Levym dovézt k sblížení, vytouženému objetí, o němž nelze pochybovat, poznámka pod čárou, je zajímavé, že na ty filmy koukáme, když jsme vlastně utopení v klišé, zbavení momentu překvapení. Kde jsem to však skončil? Ano, vím. U objetí. Tentokrát není milenecké, přeci jen máme tu čest se snímkem, který je primárně for men, a muži nejsou romantici, alespoň se nám to tedy snaží všednost nalhat, oním objetím je tím pádem objetí otce a syna. To přeci též může mít své kouzlo, ne? Jste-li psychoanalytici určitě, vzpomeňme třebas na Oidipa! Co je peckou? Odpadem? Ona skrytá násilnost, mohlo se klidně stát, že by si Charlie a Max dávali dostaveníčko tam, kde spolu zápasí kohouti či dokonce psi. Známe své lidí, začne to u strojů a skončí bůhvíkde, dožijeme se časů, kdy na pozadí litého boje na nože mezi příslušníky homo sapiens dojde k urovnání roky pokrouceného vztahu manželčinou nevěrou (koho taky jiného?), kdy si matka s dcerou skočí kolem krku. V jakém hrozném světě to žijeme, násilí je všude, už není jen na dětech, ženách, zvířatech, ale dokonce i strojích... pff... Počkat, nebo že by to bylo naopak, dužina byla to a pecka to??? Ono je to jedno, hodnocení mluví za vše, mých poznámek si radši nevšímat. :-) 60% ()

Další úder Ocelové pěsti?

Další úder Ocelové pěsti?

08.09.2014

Možná si ještě pamatujete tři roky starý boxerský blockbuster, ve kterém se v ringu mlátili roboti. Toho nejdůležitějšího ovládal Hugh Jackman (Wolverine), který se zároveň sbližoval se svým synem. A… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky