Komisaře Maigreta (Rudolf Hrušínský) navštíví pan Marton (Ota Sklenčka) a stěžuje si, že se ho jeho žena pokouší zabít. Sotva muž odejde, přijde paní Martonová (Jiřina Jirásková) a tvrdí, že její muž je přepracovaný a bojí se zbytečně. Maigret navštíví prokurátora (Vlastimil Fišar) a žádá ho o povolení, aby mohl začít podivný případ vyšetřovat. Jenže prokurátor Maigretovi vyšetřování zakazuje, a tak se musí pokusit Maigret pravdu vypátrat na vlastní pěst. (Snorlax)

ArthasKarfa

Moc hezká a napínavá detektivka o jednom nešťastném muži a vraždě, která jako by celým příběhem procházela a našlapovala z lehla a nakonec se stala. ()

ilclassico

Pohodová záležitost (jak jinak u Simenona), která má ale jeden háček: odhadnout vraha není tak těžké (a vůbec průběh zápletky). Zřejmě málo podezřelých, řekl bych. V rámci žánru za 3,5. ()

maldoror16

Herecké výkony tradičně skvělé, nicméně vcelku bohužel utahané, bez atmosféry, gradace a nakonec absolutně nevýrazný závěr. Ale jak už to u těchto starších filmů bývá - prostě vidět tyto herce pohromadě je lahůdka... ()

Hombre8

Poměrně triviální zápletka a lehce nudný děj samozřejmě vyvážil Ruda ve své, pro mne, nejoblíbenější póze flegmatického stoika, který se bojí udělat pohyb navíc. Ostatní už mu jen sekundovali. 60-70%. ()