Reklama

Reklama

Draculovy nevěsty

  • Velká Británie The Brides of Dracula (více)
Trailer

Obsahy(1)

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Ani nevím proč, ale k tomuhle dílku jsem zpočátku přistupoval se značnou skepsí. Ta se naštěstí krátce po úvodních titulkách rozplynula jako pára nad hrncem. Sice zde nevystupuje Christopher Lee jako starý dobrý Dracula, ale je tu přece Van Helsing v podání Petera Cushinga, který je společně s režisérem Fisherem zárukou kvality. Jediná vada na kráse filmu je ten upírský floutek, který se protlačil až do konce s jedinou (a blbou) grimasou. Jinak skoro pohádková atmosféra, skvělá výprava, hezké dámy k nakousnutí a pestrý technicolor dělají své. Prostě Hammer jak vyšitý. ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Přestože se hammerovským hororům nedá upřít určitá atmosféra dob dávno minulých, v dnešní době rozhodně nevyděsí - a ani to erotické dusno se nekoná (ať žije první ze série o Carmille). Scéna, ve které si Van Helsing vypaluje upíří kousnutí značkovačem na dobytek a pak si to zalévá svěcenou vodou, ovšem stojí za to:) ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Slabé, velmi slabé. Snímek prakticky jen parazituje na úspěchu předešlého filmu draculovské série. David Peel sice otěže záporáka zvládá a je dobrým protivníkem pro Van Helsinga v podání Petera Cushinga, nicméně jejich finální střet skončí dříve než začne a vyšumí tak nějak do prázdna. Škoda. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Hammer. Parádně stylové, barevné, krvavé, napínavé, atmosférické. Tak, jak umí všechny tyhle ingredience do výsledného kotle zamíchat právě společnost Hammer, to neumí nikdo druhý. Krev je zářivá, studiový les řádně zablácený a hradní interiéry gotičtější než novogotika samotná. Hlavní hrdinka je hezoučká a sympatická a Peter Cushing standardní - tj. skvělý. Jasně, trochu váznou záporné postavy, baron Meister je nevýrazný a jeho "nevěsty" ošklivé a spíš probouzející soucit než hrůzu, ale to je jen piha na kráse. Oproti jiným hammerovkám se scénář nejenom povedl, ale dokonce předčil očekávání: příběh je nabitý dějem, zvrat stíhá druhý a každou vteřinou se něco děje, ne že se postavy zastaví a deset minut prostě v nějakém pokoji postávají a žvaní, jak se jim stávalo v jiných filmech, takže i tak krásně pitomoučké scény jako samoléčba upírem pokousaného doktora Van Helsinga jsou čistokrevným campem - a z toho důvodu naprosto neodolatelné. Nádherné starosvětské dobrodružství, prostě klasika ze staré školy. Nelze si nezamilovat. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Režisér Terence Fisher je v hororových vodách jako doma. Každý správný hororový fanda ho musí znát, tedy lépe řečeno jeho filmy. Většina z nich totiž patří k nadprůměrným dílům tohoto žánru. V jeho filmech lze nalézt vždy velká elegance a kvalita, která je vidět na každém kroku. Všechno má do detailu propracované a ví, co přesně diváka dokáže nejvíc zaujmout. Kvalitní scénáře a skvělý výběr herců je vždy velkou zárukou úspěchu. Pokud totiž žijete hororem, tak pokaždé dokážete vymyslet něco nového a v té době byla výhoda toho, že ještě nebylo moc šancí podle něčeho kopírovat a bylo potřeba spoléhat na svou fantazii. Jedná se o upírskou klasiku, která mě docela zaujala. Pokud přehlédnu některé nedostatky, které se dají na tehdejší dobu odpustit. Samozřejmě tento film nepatří mezi nejlepší svého druhu, ale svým známějším kolegům jistě ostudu neudělal. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (7)

  • V původně plánovaném závěru měli být upíři zničeni hejnem netopýrů, ale ukázalo se, že natočit tuto scénu by bylo příliš nákladné. Tento nápad byl později využit ve vyvrcholení filmu studia Hammer The Kiss of the Vampire. (liquido26)
  • Christopher Lee neodmítl hrát ve filmu. Studio ho ani nepožádalo ze strachu, že si řekne o příliš velký honorář. (liquido26)
  • Anachronismus: Přestože se film odehrává na konci 19. století, ve scéně, kdy je Marianne v pokoji Barona Meinstera, můžeme spatřit elektrickou lampu. (liquido26)

Reklama

Reklama