Dítě Bridget Jonesové

• Velká Británie Bridget Jones's Baby (více)

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí" hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku". Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná. (Cinemart)

filmfanouch

Bridget Jonesová po rozchodu a špatně udělané plastice trpí krizí středního věku a stále touží po dítěti. Pozná sympatického pána jménem Jack Quert se kterým stráví noc a poté stráví noc i s bývalým přítelem Markem Darcym a Bridget otěhotní. Kdo je ale otec? A hlavně....... Spraví si Bridget ty hrozné plastiky? Ano Bridget Jonesová už se dočkala svého třetího filmu. Po zdařilé jedničce (2001) a důstojnému pokračování (2004) jsme dlouho čekali kdy se dočkáme třetího dílu. Renéé Zelwegger už odmítla přibrat, z Colina Firtha se díky Králově řeči stala dočasná hvězda a nás Hugh ´´Daniel Clever´´ Grant odmítl natáčet trojku protože se mu nelíbil scénář. No a proto tu máme novou postavu Jacka. No a film........ Je lepší než se čekalo. Na filmu je nejlepší, že poukazuje na to jaká utekla doba. Všichni Bridgity přátelé už mají rodiny, Bridget si svůj deník nově píše do tabletu a nové zpravodajské centrum hrozně připomíná dnešní televizní publicistiku (Zpráva dne: Může vám gauč způsobit rakovinu nebo mrazák Alzeimera?). Film je především plný inteligentního humoru. Třeba celý průběh Bridgitina těhotenství je zábavný. A především Jack Patricka Demseyho je sympatictější než byl Grantův Clever (I když to byl spíš antagonista). Jak jsem se tedy obával, že film nedopadne dobře, že tam bude hodně infantility, že ta příšera která se pokouší tvrdit, že je Renéé Zelwegger bude otravná tak moc jsem se zmýlil. Film je zábavný, inteligetní a ukazuje to jak by se měli dělat pokračování. Bridget asi zase vydělá nějaké ty peníze a tak se budeme moc dočkat těchto dílů: Bridget Jonesová 4: S konečníkem v koncích Bridget Jonesová 5: Na tohle jsem už stará! Bridget Jonesová 6: Nová generace Bridget Jonesová 7: Apocalypsa ()

Kaka

Škoda prvních dvou dílů, protože ani dohromady nepobaví tak jako tenhle. Inteligentní, vyspělý, nenásilně humorný. Maguire servíruje film, ve kterém hlavní hrdinka časem uzrála, zanechala infantilních gagů a trapných vtipů, stejně tak hořekování nad tím, jak je vlastně strašně stará a tlustá, single atd. Začala řesit životní milníky, které jsou důležité. Pánské herecké duo je trefa do černého a tvoří rovnocený protipól tradičně vynikající Renée. Jejich hašteření a zajímavě nastavené charaktery jsou přesně to ozvláštnění, které tahle série potřebovala. A ten odstup let jenom prospěl. Na pokračování to už není, není kam jít dál, ale jako důstojné zakončení jedné filmové komedy trilogie super. ()

tron

Jednotku som videl v kine a páčila sa mi, dvojku som dodnes nevidel a neľutujem to. A trojka? Ľahký nadpriemer. Najviac sa mi páčili smutné pasáže, kedy sa melancholicko-nostalgicky spomínalo na staré dobré časy, ktoré v skutočnosti až také úžasné neboli, ale závoj nostalgie nám nedovolí pripustiť si to. Samotný scenár je miestami dosť zlý, inokedy má ale svetlejšie chvíľky a dokáže pobaviť a rozosmiať, ale i dojať. Miestami je to príliš rozvláčne, nelogické, rozťahané, stereotypné a dokonca trápne (Ed Sheeran???), ale inak som prekvapený, že prevládajú skôr pozitívne pocity. A to mám veľmi rád Votrelca. ()

honajz

Jen bych opakoval skvělý komentář Skuby47. A také mi přišlo, že Colin Firth hraje svou roli naprosto unaveně a bez jiskry. Navíc mi to celé přišlo takové... moderně politicky korektní, až mi tam už chyběl jen nějaký šťastný lesbický pár, aby to bylo komplet. Btw, dodnes mi není jasné, co všichni tak pohlední chlapi na té oplácané blbce, co by zkazila i vaření čaje, vlastně viděli. ()

castor

Všechno tak nějak muselo uzrát a díky tomu je třetí díl tak milý. Nevnucuje se, není násilně humorný. Je prostě vyspělý. Třetí pokračování nepláče nad rozlitým mlékem, naše milá Bridget neřve, jak je tlustá a sama (což ji ale paradoxně proslavilo) a hlavně udělala čáru za kvalitativně slabší dvojkou. A navázala na první díl, za kterým rovněž stála Sharon Maguire. Bridget vzkřísila i Emma Thompson (coby lékařka navíc skvostná), ceněná britská herečka, která se výrazně zasloužila o scénář. Námět je prostý. Bridget přirozeně zestárla, má atraktivní práci a řeší, kdo je otcem jejího očekávaného dítěte. Prachatý Američan s podlamujícím úsměvem Patricka Dempseyho nebo její životní láska Colin Firth? Tvůrci to jí ani divákům moc neusnadňují, protože oba mají své kouzlo a charisma. Nicméně než se dostaneme na porodní sál, bude to moc fajn. Mnohé dialogy a situace jsou skutečně milé, laskavé a vtipné, prostě britské. Herci jsou moc fajn, v případně samotné Renée nás před časem vyděsil výsledek jejích plastik, pod kterým dál (i když už jen lehce) zůstává ten roztomilý kukuč, potěšující je i to, že Zellweger po mdlém období snad znovu nasedla do náměty slušně vybaveného vlaku. Výsledek není útokem na divákovu peněženku, je to nostalgický návrat, který tvůrci dělali (snad hlavně) s láskou. Ač sází na proklepnuté vtipy a snazší řešení. Za mě ale spokojenost. ()

• Ve filmu se dozvíme, že má Mark Darcy (Colin Firth) také prostřední jméno - Fitzwilliam. To je jeden z mnoha odkazů na ''Pýchu a předsudek'', které v sérii o Bridget Jones (Renée Zellweger) můžeme nalézt. Křestní jméno pana Darcyho z pera Jane Austen je též Fitzwilliam. (zajda404)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 24,3 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 212 milionů (z toho 60,3 mil. v domovské Velké Británii). (NIRO)
  • Události ve filmu se odehrávají ještě před knihou Helen Fielding ''Bridget Jonesová: Láskou šílená". (zajda404)

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)