Před dvěma lety Bryan Mills pozabíjel albánský gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil svou unesenou dceru. Otec jednoho z nich mu na pohřbu přísahal pomstu.Zjistil, že Mills se chystá na cestu do Istanbulu, aby na tři dny poskytl ochranu bohatému obchodníkovi. Když práci dokončí, má radost, že jeho bývalá manželka Lenore a dcera Kim akceptovaly jeho pozvání a přijely za ním. Kdyby tušil, že je mu v patách pomstychtivá albánská mafie, nezval by je. První večer si vyjde jen s Kim, Lenore je po cestě příliš unavená a druhý den se zase omluví Kim. Chce, aby její rozvedení rodiče strávili nějaký čas o samotě. Bryan a Lenore se vydají na výlet po městě, ale Bryan si za chvilku všimne, že je někdo sleduje. Požádá Lenore, aby vystoupila a proběhla obchodním centrem na opačnou stranu bloku. Sám se pokusí pronásledovatelů zbavit. Bohužel jsou Lenore i Bryan chyceni, ale Bryan ještě stihne varovat Kim, aby se ukryla. Je mu jasné, že ona je dalším cílem únosců. Kim se podaří uniknout a čeká na otcovy instrukce. Bryan je spoutaný v nějakém sklepě, ale díky svému výcviku agenta CIA, je připraven i na takovou variantu. V ponožce má ukrytý minitelefon, kterým kontaktuje Kim a chce, aby utekla na americkou ambasádu. Kim však chce rodičům pomoci a Bryan nakonec souhlasí. Instruuje ji jak má zjistit, kde se právě s matkou nachází a chce, aby mu přinesla pistoli. Jak mu ji předá, to ještě musí vymyslet. Zatím ji posílá na východ města, kde by se měli s Lenore nacházet. Lenore únosci řízli do hrdla a pověsili ji hlavou dolů a to před Bryanovýma očima. Chtějí, aby na vlastní oči viděl dlouhou a bolestivou smrt milované ženy. Když odejdou, Bryanovi se podaří vyprostit se z pout a Lenore uvolnit ze zavěšení. Pak volá Kim, aby vhodila pistoli do komína. Podaří se mu pistoli sebrat a slíbí Lenore, že se vrátí. Nyní musí nejprve zachránit Kim, kterou únosci odhalili... (TV Prima)

Diskuze

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

60 % lidí dalo na IMDB filmu 10 hvězdiček? 10 % pro 9 i 8 hvězdiček? 20 % zbytek? WTF? To je opravdu zvláštní rozložení hlasů. Pokračování teď má dokonce o 2 % lepší hodnocení než původní film. To si snad ta hodnocení zaplatili z peněz na marketing, ne? :-)

Na Rotten Tomatoes má film nádhernejch 16 % a průměrný hodnocení 41 %. Nice. Asi si budu muset těch pár pozitivních recenzí přečíst. Zábava před spaním.

Pilda17: Já ten film viděl. Bohužel. A to sem si ještě krátce před ČSFD premiérou sehnal původní film, abych byl v obraze. Z toho sem byl naprosto nadšenej.

Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Tady se začalo hodnotit nízko, tak se banda ocásků přidala a začala hodnotit také nízko, aby náhodou nevypadali divně..

Lacike (hodnocení, recenze)

alda.ali: a na Rotten Tomatoes je priemerny rating 3,6. Tak si vyber :-)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

mzss1 (hodnocení, recenze)

Lacike: Pravda no, asi se nemam čeho obavat moc, třetí kurýr měl ode mě 4* tam šlo o to, že už to nebylo tak perfektní jako kurýr 1,2 ... tempo bylo pomalejší a akční scény docela dobré .. za to Colombiana, tam už byly horší akční scény a příběh se moc nepovedl, takže tam za 3*

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Vidim, ze percentualne hodnotenie dosiahlo Megatonovho priemeru ... a to som nato chcel ist do kina :D ja optimista :D

Lacike (hodnocení, recenze)

mzss1: pisal si, ze sa ti predchadzajuce Megatonove filmy pacili a ani s akciou si pri nich nemal vyraznejsi problem. Z toho by si si mohol vvyvodit, ze sa ti pravdepodobne bude pacit aj tento film a minimalne 4*  to ma u teba iste.

mzss1 (hodnocení, recenze)

MishKonn: neměl jsem na mysli projekci, byl jsem v kině 2x.

MishKonn

MishKonn (hodnocení, recenze)

mzss1: Souhlasím s Barvojem. Bohužel, ač já jsem se u filmu vyloženě nenudil a zápletka se mi líbila, ta akce byla vážně 90% nezkousnutelná, ten režisér je břídil...10 tisíc střihů za vteřinu.

K projekci: Dvakrát? Tak to asi nebyla CSFD projekce, nepamatuju se, že by byl nějaký film dvakrát.

Barvoj (hodnocení, recenze)

mzss1: ja vim ze nebylo..:) ja jen mam pocit, ze si vsichni tak moc prejou, aby ten film byl tak dobrej, jaky ma hodnoceni na IMDB, ze radsi odsuzujou lidi, co to na csfd hodnoti blbe... Tak jsem chtel jen zduraznit, ze zadny predsudky jsem nemel.. jednicku jsem videl snad 3x a moc se mi libila.. o dvojce sem nevedel skoro nic, kdyz jsem na ni sel.. a tak nejak to proste nebylo nic extra.. spis nechapu, jakto ze na IMDB to dopadá tak dobre...

mzss1 (hodnocení, recenze)

MishKonn: hele byl jsem 2x na Exp2. Poprvé skvělá atmosféra, lidi se smáli jako já vtipným scénám, ale když jsem byl podruhé, tak to byl děs, byly v sále samí pubertáci a smáli se uplne všemu.

Barvoj: To nebylo vysloveně na tebe, uvidím jak film dopadne no.

Barvoj (hodnocení, recenze)

mzss1: Megatona neznam, vubec netusim co natocil, nic si nevsugerovavam.. ten film je proste spatnej.. na druhou stranu sto lidí sto chutí, tak treba Vam se to libit bude..

MishKonn: ne to opravdu normalni neni.. sedel jsem hned vedle nich a moc nechybelo, abych jim do huby nacpal roubik..

MishKonn

MishKonn (hodnocení, recenze)

Propánaboha kristepane, CSFD projekce snad poprvý a naposled...to je normální, že se 4 krávy smějou každý scéně, na každý projekci? Jestli jo, tak za mě může chodit někdo jinej...

mzss1 (hodnocení, recenze)

Sakra, proč to má také hodnocení ? Já se na film podívám v pátek v kině, ale přijde mi, že si to hodně lidí vsugerovává, že je Megaton tak špatnej. Uznávám, že to není špičkovej režisér, ale myslím si, že tenhle film tak špatnej nebude. PRAVDA, vím, že to na jedničku mít nebude, to je mi jasný, ale tak snad to bude pro mě tak na 4*.

(hodnocení, recenze)

Chválabohu za IMDb, cca 4 tisíce hlasů a zatím 84%.

Barvoj (hodnocení, recenze)

no to to dopadlo... tak nejak jsem cekal, ze to nebude jak jednicka, ale az tak spatny? skoda.. posledni film, co me takhle zklamal byla parba v bangkoku:(

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

Ono taky scénář není žádný mistrovský dílo, že. Ani u jedničky tomu tak nebylo. Šlo jen natočit dobře zábavnej akční film, což se u jedničky dle mého povedlo. Ale chápu hodnocení, pokud se na plátně ta jeho vyvedená dcera objevuje častěji, než v jedničce.

ywo666

ywo666 (hodnocení, recenze)

vegetol.mp: Ja som reagoval na to, že už jedničku považoval za nadhodnotený film. K Eurotripu. Moja slabosť sú komédie. Mám šťastie, že mám celkom široko rozvinutý zmysel pre humor, takže mi príde smiešne kde čo. A viem sa zabaviť aj na detailoch. Eurotrip považujem za jednu z najlepších komédií. A poznám veľa ľudí, čo to zbožňuje. A kto nie? Jeho problém. Prišiel o srandu. Haters gonna hate.

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Lacike: nevravim, ze sa s nim zhodnem (uvidime po vzhliadnuti), len som tlmocil to co napisal. Lebo je jediny, koho ako-tak poznam a kto videl ten film :)

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

ywo666: Uklidni se:) Dej si kávičku a relaxuj. Po takových vulgarismech ještě někoho napadne začít ti omlacovat o hlavu ten EuroTrip, co máš v oblíbených filmech:))

HUMOOOO

HUMOOOO (hodnocení, recenze)

Caminzind: No a práve to je problém, Megaton a akcia veľmi nejdú dokopy....ale aj motyka občas vystrelí

Lacike (hodnocení, recenze)

m.a.t.o.: ok, pokial sa s nim zhodnes v nazore na podobne filmy, tak dobre pre teba.

Caminzind

Caminzind (hodnocení, recenze)

Problém je, že už první díl je hrozně nadhodnocený. A teď najednou začnou všichni střízlivět nad "debilitou scénáře" (viz komentáře) a odsere to dvojka. Přitom vždycky šlo jenom o akci.

AdamesWWE

AdamesWWE (hodnocení, recenze)

Ako vidím už sa tu aj dosť kritizuje. Ja som na tento film veľmi zvedavý, pôjdem nato do kina aj ked´ viem že to určtie nebude rovnako kvalitný snímok ako jednotka a že pravdepodobne bude Megaton opäť strihať akciu ako šialanec, ale hlavne sa mi páči že pôjde o priamočiary akčnák. Dnes sa už také do kín takmer vôbec nedostávajú, ale paradoxne bude zmena režiséra negatívna, čiže aj ten jeden akčnák bude ktorý sa dostane k nám do kín bude nebude najlepšíé, ale aspoň niečo..

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

Liam Neeson se vrátí v Taken 3. Za dvacku.

26.06.2013

Tohle bude především o číslech, jak už to u sequelů úspěšných filmů bývá. Liam Neeson se původně už nechtěl vrátit jako nelítostný agent přinucený zabíjet Bryan Mills. Říkal něco ve smyslu: „Nemůžete… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Kevin Costner má tři dny na zabití

Kevin Costner má tři dny na zabití

16.12.2012

O tomhle projektu už jsme psali, ale postupně nabírá obsazení a přesnější tvary. Nejdřív fakta: půjde o další produkci EuropaCorp., tedy společnosti Luca Bessona. Ten jako obvykle poskytl námět a… (více)

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)