Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

Diskuze

Dlee

Dlee (hodnocení, recenze)

Zrovna jsem přišel z kina a za mě teda rozhodně 5 hvězd!!!Fakt nářez!Něchápu někoho kdo tomu dát 1 nebo 2 hvězdy !

na příspěvěk reagoval prokda

Guilemot

Guilemot (hodnocení, recenze)

Jakou roli měl ve filmu Bruce Campbell? Říkalo se, že nabídku na roli odmítl, tak to bylo nejspíš camoe, ale já ho tam nezahlídl! :) (ono, krom hlavné pětice tam taky nikdo jiný nebyl :D)

na příspěvěk reagoval karlik4801, karlik4801

KASUGI

KASUGI (hodnocení, recenze)

SICK_BREED

Nemá to cenu stahovat. Atmosféra tu má dovolenou a kvůli gore scénám nemuseli točit zrovna remake Evil dead. Klasický zbytečný remake, jakých jsou dneska mraky.

Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Kobain

Jasně napíšu svůj názor a sem hatter. Máš naprostej recht a ty zase napíšeš, že jestli si někdo dovolil dát odpad ( Já ne dal sem 1*) tak je retard. Nejsi taky hatter? Vlep si facku a vrat se sem až dospěješ. Díky.

na příspěvěk reagoval Kobain

hroubek

hroubek (hodnocení, recenze)

SICK_BREED

Stahovat teď rozhodně ne.Z Cam budeš mít jen rozmazený obraz a hnusný zvuk.Co se týče špatného střihu, tak to je věc názoru.Někdo uspěchaný a zběsilí střih vítá a někdo má rád pomalejší záběry, takže si nevybereš.Osobně se střihem nemám skoro žádný problém.Kamera ze špatného úhlu, prostě v některých momentech by měla být jinde, ale to je zas dáno střihem různých záběrů.Málo psychologické rozkladu to jen konstatování jakým směrem se film mohl vyvíjet.Jde o to, že film nezačíná, jako obvykle, že parta lidí jede na chatu do lesa, kde budou celý víkend kalit.Tady to začíná intervencí na drogy a z tohoto hlediska mě přišlo, že kdyby se více využil potenciál drogové abstinence, halucinacích a toho, že hlavní hrdince nikdo nevěří co se jí stalo v lese, protože si myslí, že jí mohlo hrábnou, jelikož nemá drogy.Tohle jsem myslel tím psychologickým rozkladem, že se mohlo jít více do hloubky.Nasilího je dost.Herci jsou fajn, ale nikdo z nich nesahá Bruceovi ani pokotníky.Moc posedlých s tím nesouhlasím jelikož to vychází z originálu.Málo upírů to je opravdu vtipný.Evil Dead rozhodně není špatný film a stojího za to vidět v kině.

Uživatel hroubek smazal svůj příspěvek.

SICK_BREED (hodnocení, recenze)

Špatný střih, kamera ze špatného úhlu, málo psychologického rozkladu postav, moc násilí, málo sexy herci, moc posedlejch, málo upírů...kurva tak to musí bejt fakt špatnej Evil dead - asi to nemá ani cenu stahovat ne? :-)

na příspěvěk reagoval hroubek, KASUGI

hroubek

hroubek (hodnocení, recenze)

S.Quentin QUALE

S tou nadsázkou máš úplnou pravdu.Například Evil Dead 2 je díky své nadsázce oslavována a několikrát i parodovaná.Také s tím gradováním bych souhlasil, jelikož jsem ze spousty scén neměl takový zážitek jaký jsem očekával, a to bylo dáno tím, že kamera zabírala z jiného úhlu než měla.Podle mě se Alvaréz snažil, aby originál moc nezpřznil což se mu taky povedlo, navíc mladé generaci připomněl co je vůbec Evil Dead zač.Největší chybu celého filmu, jak už jsem psal v komentáři považuji ve scénáři.První dvaceti minutovka nádherně začne s psychologickým rozkladem všech postav a namísto, aby postupně gradoval, se rozhodne pro násilí.Což mě trochu zklamalo, ale nic to neměnilo na tom, že jsem se u toho bavil.A samozřejmě nezbývá než souhlasit, že The Cabin in the Woods tu nadsázku zvládl mnohem lépe a jeho cynické finále je skvělé.

Kobain (hodnocení, recenze)

karlik4801

Je to něco jako když se pětileté dítě směje pruhovaným košilím židů v koncetráku, taky ještě nechápe....

S.Quentin QUALE

S.Quentin QUALE (hodnocení, recenze)

Ty mě sereš! :)
K tomu "A mimochodem" - já jsem ani jednou neřekl, že se mi to nelíbilo. Já si ten film pustím stoprocentně ještě párkrát, ale prostě jsem z toho unešený nebyl. Na plnou palbu určitě ne.

-> Hlavně kvůli chybějící atmosféře (už na tomto se neshodnem), kterou podle mně nebyl Alvaréz schopný pořádně navodit a vygradovat částečně kvůli zbrklému, skokovému a předčasnému střihu scén, což místy absolutně narušovalo i ty střípky napětí, které to mělo. Jestli Ti nestáčí takto popsat, co tím myslím, sorry, konkrétní scény tipovat nebudu, abych si nenaběhl. Btw. i kdybych Ti ty tipy dal, tak si to nezcheckneš, takže jestli si myslíš, že hnětu hovna, co už....

Kobain (hodnocení, recenze)

Ježiš vy jste ještě nepochopili psychiku třináctiletých pipin? stmívání a bíbra berou smrtelně vážně a u hororů typu Hory mají oči, Evil dead nebo třeba Pátek třináctého se zvráceně smějou.

Wacoslav0:Každej už tu ví že jsi hater, tak to tu můžeš přestat pořád vyblejvat....

na příspěvěk reagoval karlik4801, Wacoslav1

Uživatel Kobain smazal svůj příspěvek.

bestlama

Já ti jen snažil naznačit, že i když to tvé známé nevystrašilo, na mnoho lidí to funguje jinak.

Max85:

Tak přijde mi to jen divný. Naprosto chápu, že si nemůžeš pamatovat všechno, ale pár věcí bych si naivně myslel, že vypíchneš. Zvlášť když o tom mluvíš. Já si taky z novýho Evil Dead pamatuju mraky věcí, který mi přišli divný.

Když někdo řekne, že ho to nudilo, těžko mu to vyvrátit, každý to má nastavený jinak. Když ale někdo mluví o konkrétních věcech a pak ani není schopný ty věci uvést...  Ale možná sem divnej já, že chci po někom, aby vynaložil alespoň minimální úsilí a obhájil svůj názor:)

A mimochodem, já vůbec nechci, abys změnil, názor, pokud se ti to nelíbí, čistě tvá věci. Jen jsem naivně požadoval nějaký příspěvek do diskuze, o kterým bysme mohli pokecat:)

na příspěvěk reagoval S.Quentin QUALE

dannyd14

dannyd14 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

No tak mierne povedané, ale uznaj, že to pre normálnych divákov nie je vhodný film. Ja som chcel vedieť či tento ED naplnil vaše očakávania na rozdiel od CIW.

bestlama (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Budu teda reagovat  jen na bod č.2, další by jen evokoval v otázky a další otázky. A normálně se zeptám, kde jsem řekl, že hodnocení má být špatné anebo je vysoké hodnocení konstantní na přímé úměře strašidelnosti? (Abys to i ty pochopil, tak já si přeji hodnocení ještě vyšší než to má tady.)

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

S.Quentin QUALE

S.Quentin QUALE (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Abych to uzavřel bez toho, abych musel dnes večer letět do našeho místního biografu, kde to shodou okolností dnes dávají, a vypsal Ti minuty, o kterých mluvím - viděl jsem, že jsi tomu dal plný počet, což je v mojim případě absolutně nepřípustný, protože z kina jsem odcházel ZKLAMANÝ. Já nemám vůbec problém osolit horor plným kotlem, ale to se mnou musí při sledování něco udělat. Tohle je, jak říkáš, zábava, nic víc, nic míň, pro mě 3,5*. Takže i když se budem pitvat v mých důvodech, stejně mě nepřesvědčíš, abych na to změnil názor. To udělám max. možná, až si dám repete.....

Tak za

Já  na tebe nijak neútočil, jen jsem konstatoval, žes to neviděl. Tečka.

2) Nevím co tvých 20 kámošů + 15 hororových znalců, ale hodnocení na IMDb to má velmi, velmi dobré. I když samozřejmě nepovažuju hodnocení za nějaké dogma.

"A pokud vyjdeme z přesvědčení, že Max tady řekl svůj názor a ty se ho znalecky a zkušeně snažíš přechcat, že je nesprávný a že tys viděl střihy dokonale, tak přesně to ve mně momentálně evokuje pocit, že se snažíš být nejlepší."

Já se nesnažím být nejlepší!  Ale pokud někdo něco tvrdí, že bylo špatně, já se ho zeptám co a on mi není schopný odpovědět, hlava mi to nebere. Pokud bylo špatně mnoho věcí a já nedokážu vyjmenovat pár příkladů, tak už fakt nevím. Nikdo po něm nechtěl sáhodlouhej rozbor, bože. Jen příklad, abychom se měli o čem bavit. Odkdy je konkrétní otázka znakem arogance???

na příspěvěk reagoval bestlama

Litsarch

Litsarch (hodnocení, recenze)

bestlama

Evil Dead není nějak extra strašidelný, i když musím uznat, že je tam pár nepříjemných scén. Nicméně chce vzít zase v úvahu, že právě lidem, kteří nemají nakoukáno XY hororů jako Ty, já, J*A*S*M a další, hrůzostrašný a děsivý přijít může. Za to jsem se na ně v kině nějak "zlobit" nemohl.

bestlama (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Já nejsem agresivní, agresivní bych byl, kdybych tě poslal do piče z místa. Takže nebuď laskavě přecitlivělý, hochu. Až nakoukáš tak o 400 hororů víc, tak už rozhodně nebudeš tvrdit, že celé kino bylo poděláno. Tvoje nadsázka není na místě. Já se jen slušně zeptal. A film jsem neviděl, tak jak jsem psal a navíc nehodlám sedět mezi 15kama a pak říkat, že jsem na nich viděl, že jsou podělané strachy. Zatím názory od asi mých 20 kamarádů + 15 hororových znalců a nějaké komenty od zdejšího publika mi stačí k tomu, abych věděl, že film není strašidelný.

Takže se hoď do klidu a dýchej zhluboka než ti praskne cévka. A jestli budeš chtít znát můj názor, až film uvidím, tak ti ho sem vybliju. Neboj se, Jurasino se snažil taky přesvědčit všechny, že Leatherface má v novém texaském masakru morální hodnoty a všichni se mu v diskuzi vysmáli. Nechtěj dopadnout stejně.

na příspěvěk reagoval Litsarch, vegetol.mp

bestlama

Nemusíš být agresivní:) Byl jsem v Plzeňském Cinestaru Olympia v sobotu 6. 4. v 17:15, řada D, sedadlo 13. Ještě něco???

A má připomínka, že film neviděl je vcelku na místě.

"Přesně na to jsem se snažil reagovat, mě by zajímalo, kdo u tohoto filmu může být posrán strachy. To buď jen člověk, který viděl 9 a půl hororu nebo 13 leté pipinky."

Jak můžeš pak tvrdit tohle, když jsi film neviděl? Je možné z dvouminutového traileru tvrdit, jak nakonec film funguje jako celek, tedy že nenahání strach???

na příspěvěk reagoval bestlama

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016