Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

Jansuper

No já sem nadšený, jak mi ten film mohl takhle dlouho unikat,  skutečně sem zase viděl opravdu zdařilý dobrodružný akční film, podobný Indianu Jonesovi, skutečně pohledná a simpatická herečka, která tu ztvárnila Laru Croft, mě na Laru Croft sedla mnohem více než Angelina Jolie, kterou já jako herečku upřímně moc nemusím, ( i když na film z roku 2001 kde ji hrála Angelina Jolie eště mám v plánu kouknout,),  rozhodně mě tento film přišel mnohem lepší, zaživnější a zajímavější a napínavější než ten z roku 2003 který sem viděl, i když chápu že v té době eště třeba neměli takový triky nebo menší rozpočet spíše, když si člověk představí co už v té době vycházelo za filmy,   jinak tento film má hodně dobrý příběh a děj, kamera je velmi dobrá, akce se tu také dost povedla, lokace filmu sou velmi pěkné, napětí je tu také,   jen sem úplně nepochopil ten konec, který je dost otevřený, upřímně budu ale raději když další díl ani seriál už nevznikne a nechají to tak jak teď je, a takhle to stačí,    jinak pochválit filmu můžu také humor, ()

jkl456

Docela pěkně se na to kouká, nová Lara má jiskru. Ale je to chvílemi zbytečně přepálené, navíc nemám rád, když někdo kulhá a ruku sotva nese, ale za 5 minut už leze po skalách jak kamzík. Já se o hrdiny bojím, i když dostávají přes držku, nepotřebuju, aby je každou chvíli někdo/něco rozemlelo na kaši. Takže vlastně když ten film nebylo "moc"... bavil mě nejvíc. ()

JoeHalenbeck

Mno chtělo by to hlas Camilly Luddington, ale jednoznačně bezkonkurenční film na motivy videohry. Celkem se drží i restartu hry z roku 2013 až na několik obměn. Vadí mi, ale ten novodobý trend, kdy některé složitější akční scény jsou jen uměle vytvořené počítačem. Jsem spíše staromódní a radši bych viděl kaskadéra i kdyby si při natáčení měl zlomit nohu.. Výsledek by byl pak lepší. Většina filmů na motivy her byly vždy spíše odpad, tak to se o Laře Croft letos říct nedá. ()

ArchAngel_

Příjemné překvapení! Mezi filmy na motivy her je to skvělý počin. Alicia za něj sice určitě žádného dalšího Oskara nezíská, ale je to velmi solidní dobrodružný film. Bere si hodně z restartu herní série Tomb Raider a možná právě proto je dobrý. Samozřejmě před tvůrci filmu stál velký problém. Herní TOMB RAIDER je hra, která má herní dobu hlavního příběhu kolem 20 hodin. Nacpěte to do 2 hodinového filmu :( ….. takže dělali co mohli a já si myslím že se jim to v rámci možností povedlo. Pokud chce někdo kritizovat postavy jejich chování apod. tak vše věrně kopíruje herní předlohu a tak stěží něco vyčítat. Co se mi trochu nelíbilo, je množství CGI a to i na scénách, které kdyby udělali prostě pořádně „naživo“, tenhle film mohl být mnohem lepší. Na druhou stranu je tu rozpočet, problém filmů podle her, které nemají příliš dobré výsledky a tak studio hrálo na jistotu. ALICIA je dobrá volba, do nového stylu moderní Lary přesně sedí, ačkoliv ještě lepší volbou by byla Camilla Luddington, která je Larou v herní předloze. Bohužel tady bude asi problémem věk, kdy ALICIA zvládne určitě další 2-3 případná pokračování, ale u Camilly (35 let) by to byl asi problém, zejména kdy má hrát mladou Laru (21 let). Takže ALICIA (29 let) je zkrátka jediná volba. Film má napínavé momenty, má dobrodružné momenty ala Indiana Jones (i když má potenciál na víc) … nejslabší stránkou je méně kvalitní a jednodušší CGI. Stejně jako herní předloha (z roku 2013) končí naprosto otevřeně s perfektní scénou zrození Lary, jak ji známe a s příslibem pokračování, kdy jedno herní už máme za sebou, vynikající Rise of the Tomb Raider z 2015 a třetí herní dorazí letos, takže námětu na další filmy je dost. Doufejme, že se bude tenhle první film líbit a nebude to finanční propadák, tohle má velký potenciál na hodně kvalitní dobrodružnou a originální sérii. Příště snad bude více live akce místo CGI … méně než 70/100 si to nezaslouží, mezi hrami podle filmu jeden z nejlepších počinů vůbec. ()

HSGID odpad!

Tak toto bola riadna nuda aj keď som si myslel že to bude padať celé na hlavnej predstaviteľke tak nakoniec to padlo na podaní príbehu ()

SNCIS

Co já se s Larou nadováděl... To byl tělocvik, to bylo hopsaček. Hej, čuňata! Pochopitelně myslím, když jsem to hrával. Tomb Raider byla moje nejoblíbenější gameska, když jsem já byl tenkrát kluk. Není divu, že mně tento film vytáhl do kina. Pojďmě si ho shrnout: Na začátku boxerský zápas, pak závod na kolech. Zní u toho moderní hudba, protože je to cílené pro omladinu. Patnáct minut je pryč a my se konečně dozvídáme zápletku. Následuje pár nudných dialogů a jde se na akci. Scéna s vodopádem + závěrečný boj, kde Lara nakope záporáka do koulí + scéna v zastavárně, kde si koupí bouchačky, je to nejlepší z filmu. Herecké obsazení: Alicia Vikander jako Lara květinka Croft. Vikanderová má sexy postavičku, ale v obličeji je nic moc. Je to jedna z hereček, které jsou sexy na druhý pohled. Navíc mně zklamalo, že na sobě neměla - osobitý outfit. Čekal jsem víc, ale vyloženě špatné to není. - 60%. ()

IndyJones

Šlo to. Mám rád dobrodružné filmy jako Indiana Jones, proto jsem hodně chtěl, aby byla nová Lara povedená, ale bohužel. První polovina ještě ušla, máme sympatickou a uvěřitelnou hrdinku, děj co odsejpá, dostatek zábavy i akce a nadprůměrnou hudbu. Problém nastává v momentě, kdy se Lara dostane na ostrov a začne ten "hlavní děj". Tam skřípe snad všechno, až jsem si říkal "zlatý Nicolas Cage alias Benjamin Gates a Lovci pokladů". Škoda, za mě 3 hvězdy. ()

F50Ferrari

Koukám, že byli dva scénáristi ... podle toho to taky vypadá ... první půlka filmu až na dementní honičku na kolech fakt good ... druhá půlka díky naprostý demenci s jejim debilnim fotříkem promarněná ... měla to být ustrašená holka v rozthanym tričku od krve na pokraji smrti, co je tam pomalinku postupně kosí ze stínů, mělo to být temnější ta scéna, kdy ji vykládá jak chladnokrevně zabil jejího fotra tam měla být ukázána ... nechápu, proč do toho serou takový sračky ... Alicia byla dobrá ... mohla se plazit bahnem a jak by vylezla mít jednu kozu od bahna vylezlou z rotrhanýho trička ven :) ()

52637

Mladounka a jeste nezkusena Lara a jeji variace na krizovou vypravu a i kdyz to na Indiana Jonese nema, presto je to akcni lahudka s nadhernou Larou ()

K4sum1

Jolie možná může vypadat téměř přesně, jako herní Lara Croft (pozor, teď mám na mysli starší hry, protože patřím k těm inteligentním jedincům, kteří to umějí rozeznat od restartu herní série), ale její filmy v porovnání s tímto akčním trhákem vypadají jako nízkorozpočtová, béčková konina. Alicia v roli mladé, nezkušené avšak o nic méně odvážné Lary nezklamala a film se hodně podobá oběma herním restartům. Né, že by to byl takový kinematografní orgasmus, jaký předpokládám budou v dubnu noví Avengers, ale film rozhodně napětí má, sympatické postavy také nechybí a pro takového herního fanouška, jako jsem já, byl film příjemným překvapením, kdy mi ani tak moc nevadilo, že v Alicii stále nevidím a patrně nikdy nebudu vidět herní Laru. ()

L.O.T.R

Spokojne môžem prehlásiť, že Tomb Raider je najlepší film podľa hry. S radosťou môžem prehlásiť, že si ho užijete bez ohľadu na to, či hru poznáte alebo nie. A s maximálnym nadšením môžem prehlásiť, že Alicia Vikander je tá najskutočnejšia Lara Croft akú sme si mohli želať. Určite na to choďte do kina, dvojka bude našlapaná, tak nech si to na seba zarobí. Nudiť sa nebudete. 8/10 ()

Amant

Akorát jsem dojel z kina a v půlce filmu si říkám what? a už jsem jenom čekal kdy bude konec. Film jsem si představoval trochu jinak nechápu jak to může mít 72% z bídou bych tomu dal 10% ()

blahar

Nejlepší béčkovej dobrodružnej film od Mumie s Fraserem? Asi ano. Od začátku má film solidní tempo, kde do vás napere tři fajn akční scény, které zároveň hezky prokreslí charakter Lary, se kterou se pak na ono dobrodružství na ostrov rádi vydáte. Pak už vás čeká klasicky přímočarý děj, kde dojde k odhalování nějakých tajemství, vyvražďování a nakonec k prohledávání samotné hrobky. K tomu si přičtěte pár fajn eyecandy momentů, fajn akci a svižnou režii. Vytknou snad můžu jen to, že Daniel Wu celý film jen střílí ze zbraně. (Into the badlands ftw) 7/10 ()

rajah023

TOP! Bol som stále v roztržití. Dej nebol prvoplánový, ale stále sa tam objavovali neočakavané situácie. Som nadmieru spokojný, len chýbala Angie! ()

cica

Ja môžem hodnotiť film, pretože som nehrala hru, priateľ mi už na začiatku filmu šepkal, že presne vie, ako to bude, pretože si hrou prešiel. Tak neviem, či je to celkom dobre, ale mne to teda nevadilo, ja som nevedela nič. Herci fajn, hlavná predstaviteľka mi bola aj o trošku sympatickejšia ako pani exPittová... Pekné exteriéry, dej sa pekne v tempe hýbal dopredu. Občas také sranda situácie, ale potom si človek uvedomí, že je to len hra na filmovom plátne. Na pobavenie veľmi pekná vec. ()

chrisofwar

Nemohu říct, že jsem od tohoto filmu měl vysoká očekávání, nicméně to zase až tak špatné nebylo, právě naopak. Film byl rozhodně lepší než předchozí díly. Díky bohu si nehrál na žádné nesmyslné akční fantasy jako loňská mumie, to ho možná i zachránilo. Obsazení celkem fajn a hlavní herečka také překonala očekávaní. Velkově vzato fajn akčňák, který rozhodně neurazí. /70%/ ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)