Reklama

Reklama

Živí mrtví - Série 3

(série)
USA, (2012–2013), 11 h 28 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Kamera:

Rohn Schmidt

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál se svou třetí řadou vrací k Rickově skupině v době, kdy se po prožité zimě přesunuje z místa na místo při hledání životně důležitých zásob a při snaze vyhnout se tlupám nemrtvých. Při jednom z přesunů se skupině podaří objevit relativně bezpečné místo, jež by mohla využít jako stálou základnu, záhy se však ukáže, že nemrtví jsou pouze jedním z mnoha nebezpečí, která na členy skupiny neustále číhají, takže můžeme i nadále očekávat neustávající boj o přežití navzdory všemu, co svět postihlo po apokalyptické pandemii. (Necrotongue)

(více)

Recenze (52)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Fight the dead. Fear the living." ___________ Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o téhle sérii nekonečný debatní kroužky. Třetí řada je takový pomyslný level up, který celou koncepci seriálu transformoval z béčkové zombie show na nervydrásající thriller s prvky hororu, který nezapomíná na osobité momenty, adrenalinovou akci, a pohlcující atmosféru, z který tuhne krev v žilách. Za mě jeden z vrcholů celého seriálu. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výjimka potvrzující pravidlo, co se vyššího počtu dílů týče. Třetí série totiž žádným natahováním děje netrpí, je tomu tak především díky příběhu a prostředí. Příběh se poprvé neorientuje pouze na boj s chodci, ti jsou tu vlastně jen takový doplněk, ve většině série jde o něco úplně jiného, velmi zajímavého. Prostředí věznice je samo o sobě výborné, skupina ji vlastně několikrát čistí, mohlo by se zdát, že věčné opakování přinese nudu, nikoliv! Dlouhé temné chodby a vlastně hororová atmosféra jsou dokonalé, scény čištění prakticky každá... včetně guvernérova "čištění". Tím se dostávám k postavám... tedy, nebýt guvernéra, Martineze, Merla, či Michonne, je to ve Woodbury vcelku nuda, jenže tvůrci měli u nově příchozích (či opět příchozích) šťastnou ruku, navíc několik nesympatických zase skončilo. Například taková konfrontace s vězni (opět zajímavé postavy) v úvodu série výborná, škoda že někteří nevydrželi déle. Další silné scény následují, například vpád do Woodbury, či hned následující setkání bratrů. Merle je zpět ve skupině a je platným členem, zase výborná scéna, či díl. Závěr je jednoduše fantastický, potěší v něm i setkání s Morganem, či vyjednávání... ten seznamovací rozhovor Daryl/Martinez! Pravděpodobně nejkvalitnější série. 85% ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá řada seriálu mě trochu otravovala a nudila dlouhými debatami, které nic neřešily a bezcílným pobíháním po lese, třetí série mě překvapila velice příjemně, děj měl daleko lepší spád a nedělo se nic, co by příběh zbytečně brzdilo, vyjímku představuje nešťastná dvanáctá epizoda, která neměla pro vývoj příběhu žádný význam. Oceňuji, že se tvůrci i nadále nebojí obětovat i některou z důležitých postav, děj je tak mnohem přesvědčivější. ()

DragonnCZ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

8.5-9/10. Upřímně nechápu jak jsem tuto sérii mohl tak dlouhou dobu podhodnocovat, za mě třěba jedna z nejlepších sériích, možná i lepší jak 2 série. Daleko líp a ucelenně zde funguje napětí, má to lepší vyznění a zasazení. Vězení prostě bylo best. Guvernér je zmrd hned napohled a mátě chuť mu vypíchnout i to druhý oko co mu zbývá a radost toho chuje nenávidět. Guvernér i přesto jak ho nemusím, je jedna z nejlíp napsaných TWD postav co je doveden k dokonalosti a 4. série v tom už jenom utvrzuje a vlastně celá linka ve Woodbery byla hezké odtrhnutí od hl linky. Dostáváme do toho nové postavy. Dohajzlu miluju tě Michonne! Lepší vykreslení dalších důležitých postav. Rozvíjení děje. Brutalita. Akce. Horrorové aspekty. Špínou prolezlé vězení atp. No prostě byl to randál! ()

Galerie (586)

Zajímavosti (86)

  • Lauren Cohan (Maggie) žartovala, že jej jediné zranenie pochádza z nákupného košíka. (molcan2)
  • Stavba vězení trvala tři měsíce a pracovalo na ní 60 - 70 lidí. Efektu stáří (popraskané vrchní barvy) kovových mříží v interiéru věznice bylo docíleno dvouvrstvým nátěrem. Spodní svou barvou simuloval surové železo. Vrchní byla už samotná barva nátěru mříží, která se bezprostředně po nanesení postříkala denaturovaným lihem z rozprašovače. (camper)
  • Keď sa Michonne (Danai Gurira) pokúša vniknúť do Guvernérovej (David Morrissey) zamknutej izby, záber sa z Michonne presunie na hromadu zbraní v rohu bytu. Medzi touto hromadou je taška s nápisom "Šerif". Z čoho vyplýva, že ide o tú istú tašku so zbraňami, ktorú mal Rick (Andrew Lincoln) v premiére seriálu. Údajne existovala nerozvinutá dejová línia, v ktorej táto istá taška zostala u ľudí v domove dôchodcov v 1. sérii, ktorý neskôr prepadol Guvernér a jeho muži, pričom obyvateľov popravili a zobrali im zbrane a zásoby. (molcan2)

Reklama

Reklama