Živí mrtví

• USA The Walking Dead (více)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Režie:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Melissa McBride, Lauren Cohan, Danai Gurira, Steven Yeun, Alanna Masterson, Sonequa Martin-Green (více)

Kdo je chodící smrt? Zombie, kam se podíváš, nebo hrstka vyčerpaných lidí v děsuplném prostředí? Zemi ovládly položivé zrůdy. Boj zbytků lidstva o přežití v postapokalyptickém světě může začít. Živí mrtví zachycují příběh skupinky lidí, kteří přežili virovou epidemii, jež změnila většinu lidstva v agresivní zombie. Pod vedením Ricka, který byl ve starém světě policistou, cestují americkou Georgií a snaží se najít nový bezpečný domov. Čím je situace zoufalejší, tím je jejich vůle přežít silnější. Jsou ochotni udělat téměř cokoli, aby zůstali naživu. Jak dlouho si udrží zbytky lidskosti? Zástupce šerifa Rick Grimes se probere z kómatu v opuštěné poničené nemocnici. Zjistí, že zatímco byl v bezvědomí, svět postihla epidemie viru, jenž své oběti nejen zabíjel, ale po smrti z nich udělal zombie, které teď požírají živé lidi. Jeho žena a syn nejsou k nalezení. Rick se od jiného přeživšího doslechne, že prý federální Centrum pro kontrolu nemocí v Atlantě v Georgii vymezilo bezpečnou zónu, kde by možná mohl rodinu najít. Ozbrojí se a vydá na dlouhou nebezpečnou cestu zničenou krajinou. Na kraji Atlanty se opravdu ukrývá jeho žena Lori se synem Carlem. Navíc je s nimi Rickův policejní parťák a nejlepší kamarád Shane, se kterým se však domnělá vdova Lori mezitím zapletla. Našli tu útočiště ve skupině dalších přeživších. Tvoří ji Dale, který vlastní obytný vůz, jenž se stal centrem komunity, sestry Andrea a Amy, Glenn, který dříve roznášel pizzu a teď ho často posílají na nebezpečné mise, a spousta dalších. S Rickem coby neformálním vůdcem se snaží za každou cenu zůstat naživu, i když je mrtví pronásledují na každém kroku. Dokážou si ale udržet při hledání kousku bezpečí a domova lidskost? Nebo se nakonec sami stanou chodícími stroji na přežití, živými mrtvými? (TV Prima)

Rostinak

Děj sice není protkán originálními nápady a je často nadmíru předvídatelný, ale pro milovníky zoombie žánru je to jasná volba alá "dobrý den, střeva s mozkem ven!" ()

Two.Swallow

Slabostem pro zombie a všlijaké zmutované kreatury, co se živí lidmi nebo mají hrozně nutkavou tendenci je při nejmenším pokousat a proměnit ve stejný přízrak, jsem nikdy nepodlehla. Vlastně se mi spíš hnusily, vyprávění takových scén mi zvedalo žaludek a pohled na rozpadajícího se člověka, často s očima v barvě běloby mi způsoboval noční můry. Jednoho krásného dne mi bylo tak strašně moc zle, všechny seriály už jsem měla naučené i pozpátku a v hlavě mi se mi rozjela doporučení na Walking Dead. A já si řekla proč vlastně ne? Zle už mi bylo, a měla jsem pocit, že horší už to nebude a tak jsem klikla na první díl. A upřímně, byla to nuda a okamžitě jsem měla v hlavě počáteční scénu z 28 dní poté. Ale i v neustále se sekajícím přehrávači jsem pokračovala dál a postupně se prokousala všemi šesti díly. Už když jsem byla v polovině, nemohla jsem odlepit oči pryč. Moje nevolnost povolovala a natěšenost na pokračování prudce stoupala a teď nervózně čekám na další řadu - i když tak nějak ani nevím, co od ní čekat. Co se herců týče, volba nebyla špatná. Andrew Lincoln si poradil docela dobře (ale já si nemůžu pomoct, naposledy jsem ho viděla v Lásce nebeské, idiotsky až po uši zamilovaného do anorexie Keiry Knightley a najednou vyběhl v noční košili z nemocnice, ukázal svalnaté končetiny a převlékl se do šerifského - vzpamatování mi trvalo pár minut), Jon Bernthal tam zkrátka nějak zapadl, vžil se do svých agresivních momentek a zapletl se do milostného trojúhelníku on+ona+on (jako osoba se mi zdá nějak nemastný a neslaný, vzpomínám si na něj ve Spolužácích a už tehdy mě neuchvátil). Jako divačku mě samozřejmě uchvacují převážně mužské role, takže za zmínku stojí ještě Norman Reedus - armádní barvy, lovecká výbava, energický výraz psychopata, horká krev - jeho postava se mi zalíbila nejvíc, už jen pro ten styl života a boje. Ženy bojující proti mrtvým jsem sice ocenila, ale nijak se mi do hlavy nevryly. Snad se to povede ve druhé řadě. Lauren Cohanovou jsem si zamilovala ve všech seriálech, kde se mihla, tak snad mi nepodkopne mínění ani tady... ()

mondo

Docela příjemné překvapení, některé scény sice postrádají rozum, ale neduhy předčí pořádná dávka atmosféry postapokalyptického světa. Kam se hrabe resident, scény z walking dead opravdu nahání strach . Třeba scéna jak nechali připoutaného Marla na střeše obchoďáku. Výběr postav je taktéž dobrý, hlavně mě potěšil hlavní hrdina Rick, kolega Shane a lesní muž Daryl. Kluci držím Vám palce, ať tam nezařvete! //// Tak po zhlédnutí 2 serie je mně vše jedno at tak klidně zařvou, seriál pro mě ztratil to kouzlo prvni serie, jen táhlá nuda. ()

Freddy33

Jako fanoušek komiksu jsem velmi spokojen. Dlouhou chválu necham ostatním, jenom si musím postěžovat. S některými momenty se prostě moc se*ou, natahují až k neúnosnosti. ()

Igwar

Ked som o tomto seriály počul prvý raz, napadlo ma, že Frank Darabont sa musel zbláznitť keď sa pustil do seriálu s tematikou zombie, ktorú majú problém zvládnuť aj niektoré celovečerné filmy. Je naozaj odvaha pustiť sa dnes, keď každý druhý seriál končí pre nedostako financií, do seriálu, ktorý si vyžaduje náročné exteriérové zábery postapokalyptického sveta, zložite maskovanie a všetky ostatné špeciálne fx, ktoré k zombie svetu patria. Dead walking toto zvláda na výbornú. Ako som už spomínal, ani niektoré filmy nie sú tak dobre prepracovane v zombie fx, ako tento seriál. To, že občas sú v epizódach hluché miesta je pravda, ale som ochotný to prepáčiť. Je jasné, že finančne by sa seriál nedal zvládnuť, keby mal byť nostop prehliadkou špeciálnych efektov, umelej krvi a zombie vo všemožných podobách, Na to by mali myslieť aj ostatní frfľoši, ktorí vytýkajú málo akcie. Oné hluchémiesta spoň seríál plnohodnotne využíva pre budovanie hĺbky postáv a vzťahov medzi nimi. ************************************************ Update po niekoľkých rokoch: ************************************************* Ani v piatej serii seriál nestratil dych. Chyby a chybyčky sa nájdu, ale stále ich prebyje zvyšná kvalita. WD je bezpochyby jeden z najlepších serálov, v rámci žánru určite najlepší. Aj v hodnotení CSFD je na špici. Napriek tomu ho mnoho ľudí vo svojich komentárov potápa a vytýka mu absenciu kvality (scenár, napätie, hĺbka postáv), ktorú rozhodne má. Keby to bol šunt, nie je tak mega populárny a AMC ho s veľkým úspechom nevysiela už v piatej sérii, Krásny príklad toho, ako tu niektorí uživatelia hlúpo a neobjektívne hodnotia. Viem, že sto ľudí znamená sto chutí. Ale na druhej strane, keď pôjde vegetarián hodnotiť steak bar, výsledok nikdy nemôže byť kladný. ()

ronin zabak

Myslím si, že těch rozumných zombie filmů je docela málo a seriál, což je dnešní době hrozně IN, tak docela sedne. Dobrý příběh, docela dobře vybraní herci, ztvárnění mrtvých je přesvědčivý, chvilky dialogů jsou ale otravný. Jen tak dál ()

igiad

Prvá séria super, druhá už začala pokrivkávať a je v nej omnoho menej akcie...no i tak ma každá jedna časť drží pripútaného pri jej sledovaní a teším sa týždeň po týždni, čo opäť príde. ()

Hellcarax

První série prostě bezva změna v ustálených seriálových vodách:-) Druhá série lehce pokulhává (uvidíme co přinese rozzuzlení) - je zde více prostoru pro ponoření se do nitra postav, i když lecky jedno klišé za druhým - mě osobně to zase tak nevadí.... Když někdo touží po akci v podobě odstřelování zombie hlav má lepší si pustit Zombieland :-D.-D Ale však stále mám pocit, že ani tvůrci nevědí co vlastně chtějí... Hold s Darabontovým padákem to asi nebyl úplně nejlepší nápad :-( ()

Mexican82

ako fanusika zanru ma serialova podoba velmi potesila. Dej je pochopitelne verny scenaru (vsetko okay-> BUM-> zombici kam len oko dohliadne -> nik nevie vo co gou -> snazit sa prezit -> snazit sa dostat z A do B), kedze vsak ide o serial je to tak trochu natahane. Prve epizody serie 1 su skutocne skvele, Atlanta v oblahnuti zombikov je zvladnuta krasne. Osobnostny boj postav kontrastuje s bojom o prezitie, ani po 6 casti vsak nemam pocit, ze by to bolo nejak prekombinovane a rozvlacne. Dost to pripomina Bratrstvo neohrozenych (kvalitativne aj strukturovo), miestom deja je vsak sucasny svet plny walkrov, ktori prahnu po tom dostat do drzky krompacom, respektivne brokarnou PS efekty a masky su skutocne 1+++++++ ()

Mazmen

Začíná to stejným stylem jako Lost nebo Prison Break. Kyždý díl končí stylem "ala pustit hned další" Je to opět jeden velký dlouhý film. Ze začátku to ještě baví, ale pokud to bude mít nespočet serií a začne to být natáhnuté jak štrample (viz. Lost) tak to půjdu s hodnocením dolů. Dějově mi lezou na nervy nesmyslné detaily jako sháníme naftu či pušky a po okolí ve městech se válí po zemi kulomety a tanky. ()

mma.ba

prva seria ako tak usla.napad dobry:prve diely mali napad. druha seria sa zvrhla na beverly hills kde sa obcas objavi nejaky zombik.na viac ako dve hviezdy po zhliadnuti viac ako polovicky druhej serie to nie je ()

dentalux

Názov seriálu nápadne pripomínajúc moju rannú cestu, keď idem rozospatý do práce sa točí okolo Zombies. Zombie kult predstavuje pre firmárov vďačnú tému a pomerne značný počet fanúšikov, medzi ktorými som aj ja. Dej filmu v skratke – jadro príbehu sa začne rozvíjať v nemocnici, kde sa preberá z kómatu charizmatický policajt Rick a všade je pusto ako v najbližších dňoch v slovenských nemocniciach. Lenže ono to tak pusto nie je, všade sa túlajú plno hladných zombies a idú všetkým živým po „krku“. Rick sa rozhodne nájsť svoju ženu a dieťa a vydáva sa na skvelú túru v spoločnosti ďalších smutno - šťastne preživších. Dej je strhujúci, plno akcie, plno hladných zombies – a hlavne seriál poteší nielen fanúšikov zombies. U mňa na 5 hviezdičiek:-) ()

Marčus

Pro všechny díly je charakteristická přílišná brutalita, která je podle mého názoru zbytečná, ale budiž. Co mi vadí podstatně víc, je snížení tempa ve druhé sérii, kdy především poslední díly zavání nudou. Sledovatelnost je nicméně pořad solidní, takže pro silnější nátury mohu doporučit. 65 % ()

bee.el

Protože nemám ráda filmy typu "jsou tu zombíci/pavouci/jinývšelijakýpotvory honem všici do obchoďáku a skončí to vždycky stejně", byla jsem ke sledování Walking dead prakticky přinucena... Ale stačil první díl a už jsem musela vidět další a další a další (a brzy jsem pochopila, že se na to musím koukat za světla a nejlépe ne sama:) )... Druhá série sice trochu pokulhává, rozumbrada Dale mi pije krev a přála bych si, aby se Lori stalo něco hooooodně ošklivého (takhle nesympatická už mi dlouho žádná hlavní hrdinka nebyla:D), nicméně poslední shlédnutý díl (2x07) byl naprosto nepřekonatelný, i slzička ukápla... Za nejlepší postavu druhé série považuju Daryla:) (vrrrrrou:)) ) a nemůžu se dočkat pokračování... ()

miisicka

Kdo od druhé série očekává stejné mrazení v zádech, jaké prožíval při té první, bude zklamán. Druhá série se totiž trochu nepochopitelně změní v Dallas či nedalas, s čímž navíc těch několik až příliš vyumělkovaně brutálních a rozpitvávaných scén prostě nejde dohromady. Neznám komiks, ale co vím je, že na začátku nastavený směr mě bavil podstatně víc a společně s perfektními interiéry, exteriéry a hlavně zombíky, by si zasloužil minimálně 9/10. Pilot druhé série rozhodně navnadí, bohužel ostatní díly jsou prostě nuda a jak už tady zaznělo, člověk jen čeká a čeká až to "NĚCO" přijde. Faktem je, že to "NĚCO" skutečně přijde, ale trochu moc pozdě. Výsledek? Nebýt pilotu, předposledního a posledního dílu a především potom konce posledního dílu, druhá série by si nezasloužila ani poloviční hodnocení té první. Takhle ale dávám 6,5/10 a doufám, že se tvůrci vrátí k tomu, co z první série udělalo takovou bombu. ()

Inphantille

První dva díly mohu hodnotit jen a pouze známkou 5, zbytek první série se pohybuje někde okolo 4, přičemž poslední díl si opět zaslouží 5. No jo, ale co další série? Koho zajímá nejaká přiteplená farma, kam se dostanou a shnijou naši hrdinové? Podle mne nikoho. Možná za to může vyhození Darabonta, těžko říct. Jestli mohu nadávat na VKV, ordinaci a podobné nesmysly, tak toto už začíná nabírat podobné obrátky. Zombíků ubívá, drahé krásné apokaliptické scenérie střídá laciný les a jeden barák + pár zombií, aby se neřeklo. Bojím se co pro nás připraví v únoru. Nejedná se o špatný seriál, jen se zařadil z kolonky vyjímečný do kolonky průměr a mě jako skalního fandu Zombie horrorů to mrzí, když to ze začátku tak perfektně fungovalo. Byl to účel natahat spoustu takových jako jsem já a pak stejnak vědět, že na to budu koukat? :) *** ()

manipulant

Tento seriál se mi zalíbil už od začátku. Hlavně asi kvůli tomu, že mám rád filmy na tuto tématiku. Myslím, že Darabont si s první sérií velmi vyhrál, vše bylo super do posledních detailů-masky, scénář,příběh. Bohužel v druhé sérii už toto pokulhává, nemůžu říct, že se mi to nelíbí, ale některé scény jsou dlouhé a o ničem nevypovídají a už tomu chybí takový ten šmrnc z první série. Ovšem sleduji to stále a vždy se těším na další díl, co se v něm stane:) ()

Aresko123

Videne po 8 serii a cuduj sa svete, serial ide do ......cela 7 a 8 seria je o tom ako treba a ako netreba zabijat. Pocas týchto dvoch seriach sa vsetky postavy menia ako na beziacom pase. Raz byt trvdy a nelutosty a na druhy den zase ludomil a odpušťač. Uz som cakal kedy budu hlavny predstavitelia konvertovat na jejaku vieru....Zombie uz nie su v tomto seriali dolezite... A Carl??? to vam je naozaj premudrely a nadcasovy panko, vsade bol a vsetko videl... Az mi bolo z neho zle... Ani sa nebudem pustat do 9 serie lebo na to uz nemam nervy. Za posledne serie by som dal ODPAD ale z ucty za prvu seriu 3 hviezdy ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

19.11.2022

Rick Grimes se vrací

Rick Grimes se vrací

23.07.2022

Stanice AMC oznámila nový spin-off svého zombie seriálu Živí mrtví, jenž se bude točit okolo bývalých protagonistů Ricka a Michonne. Šestidílná minisérie se tak zaměří na vztah a lásku obou postav,… (více)

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Stanice AMC oznámila další spin-off ze světa Živých mrtvých. Adaptace slavného komiksu o lidech, kteří přežili zombie apokalypsu, se pomalu ale jistě chýlí ke konci, stanice už má ale rozjetých hned… (více)

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021

Herní společnost Epic Games údajně zvažuje start své vlastní filmové a televizní divize. Podle informací serveru Eurogamer by se společnost měla začít v blízko době soustředit na zábavní průmysl, a… (více)