Reklama

Reklama

Clevelandská mafie se ho pokoušela poslat na věčnost pěstmi, kulkami i bombami. Svému osudu ale čelil s odhodláním keltského válečníka... V 70. letech zuřila v ulicích Clevelandu válka gangů. Jen během léta roku 1976 explodovalo více než třicet bomb přímo v centru města u Erijského jezera a Cleveland získal nelichotivou přezdívku „Bomb City“. Místní organizovaný zločin měla pod palcem italská mafie, která vedla zuřivou válku s irským gangsterem Dannym Greenem (1933–1977). Ten se stal ústřední postavou války podsvětí, která jednou pro vždy změnila organizovaný zločin ve Spojených státech amerických. Snímek Jak sejmout Irčana zachycuje Greenův vzestup z přístavního dělníka v jednoho z nejobávanějších gangsterů, jenž dokázal přežit několik pokusů o vraždu. To v něm utvrzovalo dojem, že je potomkem mytologických keltských bojovníků a sázel na pověstné irské štěstí. Svou kriminální kariéru začínal jako vymahač dluhů, ale rychle se dokázal stát velkým hráčem, jemuž šli usilovně po krku italští mafiáni i policejní detektiv Joe Manditski. Ten měl zároveň pro Greena určitou slabost, protože v prostředí clevelandského podsvětí představoval velmi rozporuplnou osobnost. V hlavní roli se představil severoirský herec Ray Stevenson, pro něhož se jednalo o jednu z prvních větších hereckých příležitostí. Ve vedlejších rolích se objevili slavní herci jako Chris Walken, Vincent D’Onofrio nebo Val Kilmer. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (327)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Ve filmografii každého nadprůměrného herce přichází někdy během jeho slibně rozjeté kariéry snímek, který jej divákům poprvé představí v úplně jiném, novém světle; role, do které individuálně pasuje a pro kterou se takzvaně "narodil". Po Kill the Irishman mohu říci, že v roce 2011 se tohoto eventu dožil také Ray Stevenson. Tenhle ostrej týpek není zabijácký Punisher, není to hromotluk z Asgardu a Thorův přítel Volstagg, a není to dokonce ani sympaťák Titus Pulo. Ne - Ray Stevenson je Irishman. P.S. Neuvěřitelně silný konec, takhle má vypadat nezapomenutelné zakončení drsné gangsterky. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Slušně natočený pohled na život drsných irských gangsterů inspirovaný skutečným příběhem. Ray Stevenson není špatný ale určitě by filmu více prospěl někdo zkušenější, který by možná dokázal film vytáhnout z lepšího průměru o něco výše, protože režisérovi to moc nejde. Přesto slušný film na jedno podívání. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Celkem příjemná gangsterka, ve které pořád něco vybuchuje, někdo s někým válčí a která hlavně celou dobu výborně šlape. Atmosféra 60. a 70. let je výborná a Ray Stevenson dokazuje, že umí utáhnout bez problémů celej film. Jeho postava je sice většinu času až moc velká svině na to, aby si k němu člověk vybudoval nějaký vztah, ale i tak zde předvádí Stevenson výborný výkon. Stejně jako Hensleigh, u kterýho bych po Punisheru takovou poctivou gangsterskou jednohubku nečekal. Rozhodně palec nahoru. ()

Yardak 

všechny recenze uživatele

Kill The Irishman staví hlavně na hercích. Sympaťák Ray Stevenson se na hlavní postavu hodí a dokonce je tam i menší historická podoba s Dannym Greenem. Dále mu skvěle sekundují Val Kilmer, Christopher Walken, Vincent D'Onofrio a Vinnie Jones, plus dámská složka je ve filmu též dobře znát. Retro gangsterka podle skutečných událostí, jež má spád, napětí i atmosféru. Val se po dlouhé době objevil ve velmi dobrém filmu, díky bohu! Překvapivě Jonathan Hensleigh dokázal, že se slušným scénářem a s dobrými herci umí natočit kvalitní film! Lehce nadhodnotím, jinak to jsou lepší 4. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Gangsterka jak vyšitá, radost pohledět. Režisérské pojetí doby 70. let, vykreslené s precizností vlastní samotné podstatě podsvětí mafie, doplnila přehlídka hereckých es známých z podobných skvostů plus dobrá volba keltského bosse Rayem Stevensonem. Zajímavé proložení skutečnými sekvencemi včetně záběru na reálného Dannyho spolu s irskými tóninami, posunulo snímek mezi žánrovou elitu. K tomu správně namíchaný mix brutality, emocí a následné katarze směřoval explodující napětí k netušenému závěru. Ten sice na okamžik zklamal, ale s časovým odstupem (pro mě) vyjímečnost eposu završil. Pro fanoušky je film povinným zářezem do sbírky, jinak s jistotou přijde IrishmEn a bude s nimi ÁmEn. ;-) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (5)

  • Val Kilmer sa pridal k produkcii po tom, čo odmietol možnosť uchádzať sa o post guvernéra v Novom Mexiku. (Vrtto)
  • Pre film bol dočasne znovuotvorený štadión Tiger Stadium po dobu približne jedného týždňa. Štadión bol pôvodne otvorený v roku 1912 a zatvorený o 87 rokov neskôr, keď Detroit Tigers začali hrať na novom štadióne. Tiger Stadium bol zbúraný po tom, čo bol film dokončený. (Vrtto)
  • Na začiatku, keď vchádza šéf odborov do kancelárie za sebou zavrie dvere, ktoré si je možné v nasledujúcich záberoch všimnúť otvorené a znova zatvorené. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama