Ve službách FBI

• USA White Collar (více)
USA, (2009–2014), 59 h 20 min (Minutáž: 40–55 min)

Jeff Eastin

Jon Ehrlich

Matt Bomer, Tim DeKay, Willie Garson, Tiffani Thiessen, Sharif Atkins, Marsha Thomason, Hilarie Burton, Diahann Carroll, Natalie Morales, James Rebhorn (více)

Neal Caffrey, odsouzený za padělání dluhopisů, uteče v převlečení za dozorce z vězení pouhé tři měsíce před vypršením trestu. Policie kontaktuje agenta FBI Petera Burkeho, který Neala již jednou dopadl. Burke s týmem FBI jsou zaměstnáni případem unikajícího podvodníka zvaného Holanďan. Právě otevírají sejf, jenž může ukrývat důkazy proti němu, Holanďan však do sejfu nastražil výbušninu, která při otevření vybuchne... (oficiální text distributora)

Gee.Rocks

Konečně jsem se odhodlala k napsání komentáře. Od prvního dílu jsem byla nadšená a tohle nadšení mi vydrželo dodnes. Peter a Neal jsou výborný tým, zboňuju Mozzieho i Elizabeth a Dianu a Jonese. Všechni jsou naprosto úžasní, ale je jasné, že v čele stojí Neal Caffrey (Matt Bomer), nejen že je "damn hot", ale taky skvělý herec. Na White Collar se mi líbí téma, styl,... žádné mrtvoly v kyselině jako u C.S.I. Každá série je v něčem báječná, ale Neal je úplně jiný, když *spoiler* umřela Kate. Začne si s krásnou zrzkou z pojišťovny a taky mu půjde o život. *konec spoileru* White Collar je dnes už srdcová záležitost. ()

Akhin

Hlavní aktér Neal Caffrey si odpykává trest za padělání dluhopisů a pár dní před koncem trestu uteče z vězení kvůli své přítelkyni. Nenajde jí a dopadne ho agent Peter Burke. Už podruhé. Neal mu však nabídne svou pomoc v případu se kterým si neví FBI rady. Následně je Neal pod dozorem a pomáhá FBI řešit další případy. Moje hodnocení 90%. ()

cipokomon

Podle mě, kdo dal míň jak *** sotva dokoukal první sérii.Nejlepší představitel je "whack" jež svůj verdikt radši nekomentuje, ale u něj se to dá pochopit, nejde totiž o ekologii nebo mučení zvířátek pro výrobu čehosi, tak proč se obtěžovat. Za mě, první série 4x*, série 2,3 a 4. 5x*. Případy dobrý, dějová podlinka zajímavá a hlavně Mozzie je nejlepší!!! ()

Hrus

Základní myšlenka - brilantní podvodník pomáhá detektivovi v řešení jeho případů (většinou podvodů a padělání) stojí a padá na hlavních postavách. Jejich charaktery jsou v pilotu načrtnuty zajímavě, ale scénář jich neumí využít. Případy samotné jsou obyčejné a dialogy nejsou tak jiskrné jako ve známějších seriálech (jako Mentalista, Castle, Bones), rovněž hlavní hrdina není tak výrazný (a myslím, že to není ani tak vina herce, jako scénáře, který ho nenechá být tak cool, jak se tváří - skoror vůbec nehláškuje). Prostě v dnešní záplavě seriálů je to pouze průměrné. Bohužel pilot byl lepší než následující díly a hodně rychle se to okoukalo. Hodnoceno po S01E05. ()

ylaine

Po zhlédnutí obou dvou (dosavadních) sérií musím říct, že se tento seriál opravdu povedl. Možná je to tím, že jsem narozdíl od jiných komentujících neviděla ani jediný díl často zmiňovaného seriálu Castle, dokonce nejsem ani fanynka Prison Breaku - možná právě proto jsem to pochopila jako pokračování filmu Catch me if you can, a ne jako nepovedenou kopii už natočených seriálů. 1. série: Mé pocity z pilotu byly poněkud smíšené, ale další díly mě naprosto pohltily. Je krásné, kolik milého humoru se do téhle netradiční kriminálky vleze. Mou oblíbenou postavou se nestal modrooký Neal, nýbrž plešatý Mozzie aneb Dante Haversham. Jeho repliky jsou prostě dokonalé. Doufám, že v budoucnu odhalí další kousky ze své sbírky vysloužilého ruského vojenského vybavení. Závěr 1. série mě docela překvapil. 2. série: Závěr předchozí série naznačil, čím se bude Neal zabývat dalších pár měsíců. A scénář nezklamal. Potěšilo mě, že se v této sérii (kromě hledání vraha Kate) scénáristé více zaměřili na vztah mezi Nealem a Mozziem. A přidávám malé plus za obsazení role Vincenta Adlera Andrew McCarthym. Skvělá volba! Už se těším na třetí sérii, kde nespíš budou vztahy mezi některými postavami (zejména mezi Nealem a Peterem) skřípat. ()

• V 3. epizóde 2. série s názvom "Copycat Caffrey", môžeme vidieť poznámky o Nealovi (Matt Bomer) v sylabách predmetu kriminológie. Jeho meno je tam napísané ako Neal Caffery, pričom správne je to Neal Caffrey. (NST13)
  • Přestože byl seriál oblíbený a držel si po celou dobu vysílání poměrně vysokou sledovanost, po šesti sériích byla jeho produkce ukončena. Důvodem byly vysoké náklady na natáčení, jelikož se seriál skutečně natáčel v ulicích New Yorku, kde se odehrával samotný příběh. Vysoké výdaje na uzavírky ulic New Yorku pro potřeby natáčení byly i důvodem, proč měly jednotlivé řady seriálu na podobný projekt nezvykle nízký počet epizod, konkrétně první řada 14 dílů, druhá, třetí a čtvrtá řada 16 dílů, pátá řada 13 dílů a šestá řada byla natočena formou šestidílné mini-série. (Caszidy)
  • Tiffani Thiessen, představitelka Elizabeth Burke, čekala na začátku druhé série své první dítě. Protože byla ve vysokém stupni těhotenství, nemohla přiletět za štábem do New Yorku a všechny její scény v prvních šesti dílech byly natočeny v Los Angeles před klíčovacím plátnem. (Mara12)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (více)