TheGunner

Která realita je vlastně ta skutečná, že? Velmi dobrá žánrovka, na konci jsem se bál sentimentálního konce, jaký byl u The Adjustment Bureau, ale naštěstí jsem se ho nedočkal. K dokonalosti chybí opravdu jenom maličko. Jo a ještě bych rád řekl, že ta hudba při začátečních titulcích je vážně příšerná, úplně mi připomněla akční filmy s Arnoldem. ()

PhillM.

Snad se shodneme, že dobré sci-fi musí být uvěřitelné, byť třeba s přimhouřeným okem. Source Code má sice silný nápad, scénář je však bohužel trestuhodně nedotažený, nepromyšlený. Co všechno se dá stihnout za osm minut? Normální člověk si za tu dobu zvládne maximálně tak uvařit vejce na tvrdo. Gyllenhaal je však scénáristou ve stejném časovém úseku nucen "zachránit svět", tokat se sexy holkou a ještě se dojemně rozloučit s otcem (fňů škyt). Deset minut před koncem jsem si říkal, "teď kdyby to skončilo, to by se mi líbilo". Jenže to neskončilo a mně se to nelíbilo. Škodečka. ()

Bivoy

Poměrně nápaditá variace na sci-fi o paralelních realitách poměrně úspěšně uniká otřepanosti tohoto žánru. Rýpalům, kteří by chtěli poukazovat na logické chyby ve vztazích paralelních realit (především v závěru filmu), jichž není prostý snad žádný podobný film, je zde "mezi řečí" naznačeno, že projekt Zdrojový kód je tak průlomový, že jeho dosahy ještě nemusí být přesně známé a pochopitelné. Ostatně, člověk ani nějak nemá chuť ony logické nedostatky řešit, když se ocitne v rychlém víru akce. Jasným plusem je pro mě moje oblíbená Vera Farmiga, byť zde nedostala mnoho šancí předvést svůj herecký um. Naopak pomyslné minus si film zaslouží za otřesnou hudbu, která je jako z nějakého levného staršího akčního filmu. ()

bolan

Minimalistický příběh, který se odehrává v pouhých 8 minutách. I přes toto celkem jednoduché sdělení film vůbec nenudí, má spád a nepotřebuje k tomu žádné monumentální honičky, výbuchy a masérské řeči nesmrtelného hrdiny. ()

Salmayo

Napoprvé jsem této skvěle vymyšlené sci-fi dal 4* a to ještě, proto, že cestování v čase je moje oblíbené téma. Napodruhé, kdy jsem se vžil do role hlavního hrdiny hned od samotného prvního probuzení ve vlaku až do konce,který jsem poprvé odsoudil, jsem přesvědčen, že je to jeden z mých top sci-fi filmečků. Do stále se nových a nových opakujících 8min se povede krásně zaplést i romantický příběh. A závěr ... je boží ;) ()

Gagner

Pro mě super biják, tenhle typ filmů je pro mě srdcová záležitost a tento zástupce nezklamal, naopak mě skoro nenechal ani dojíst si večeři, jak jsem musel zírat. Rychlé tempo, od začátku do konce napínavé, originální. Kdybych si moh zvolit konec, ukončil bych filmu ve chvíli, kdy se "zastaví čas". Ten zbytek tomu trošku ubral, ale ne tak, aby to nebylo na plný počet. Kdo ví, možná jsem poblouzněný kvůli Michelle Monaghan <3. ()

RomanHyde

Výborný a svižný snímek! Po půlhodince bylo nastoleno takové tempo, odehrálo se toho tolik, kolik jiní autoři potřebují na celý akční celovečerák. V 89 minutách zažijete fičák a dokonce si i zapřemýšlíte. Kvantová fyzika v hlavní roli. "Druhé housle" tvoří to ostatní.. Vynikající herci, scénář a hlavně muzika. Chris Bacon se opravdu pochlapil a zažíváme poctivou práci orchestru od začátku až do konce. Žádné mašinky či elektronika. Poctivé a dramatické smyčce.. nahoru dolů, které drží diváka v tempu a nepustí. Zdrojový kón má velký potenciál a neměl by zůstat nepovšimnut. Všichni se snažili a povedlo se.. osobně dávám 4,5 hvězdy! ()

crozet

Soustružený holywood ve stylu Joela Schumachera s příjemným benefitem v podobě překvapivého happy-endu (jakkoli problematické cestování časem). Dobrý casting a režie spolu s působivým závěrem lehce převažují pro tittelbachovský palec nahoru. ()

Tunri

Skvělý nápad, to ano, ale poněkud předvídatelný konec. Dávám 4 hvězdičky, ale je to spíš 3,5. Když jsem si film pustila, čekala jsem, kdy se to rozjede, potom jsem koukla, kolik zbývá do konce a zjistila jsem, že děj je na začátku a polovina filmu uplynula. A to se mi líbilo, i když to uteklo rychle. ()

Blue.Shark

Moc pěkný film, u kterého si lze hezky hluboce zapřemýšlet, ale nelze o něm téměř nic napsat. Pro mě jednoznačně překvapení. ()

Erik7595

Takže musím povedať, že aj po opätovnom pozretí ide o výbornú záležitosť, je to atraktívne a kvalitne spracovaná sci-fi parádička, ktorá si berie zaujímavý nápad a rozpracováva ho do podoby napínavého, akčného a herecky atraktívneho snímku. Sympatický Jake Gyllenhaal je tu v roli vynikajúci a Vera Farmiga s Michelle Monaghan ho dopĺňajú a vytvárajú výborné herecké obsadenie. Jedinú zásadnejšiu výhradu by som mal k úplnému záveru, ktorý si myslím nedáva príliš zmysel a hlavne nabúrava celkové predchádzajúce dianie. Film ale prináša svojím koncom aj dostatok priestoru pre Vašu interpretáciu, takže to, ako si záver filmu vyložíte vy, je len na Vás. Ale napriek tejto chybičke si myslím, že je Source Code skvelou prácou režiséra Duncana Jonesa a v žánri sci-fi sa radí jednoznačne do vysokého nadpriemeru. 8/10 ()

Flopik

Skvelý film , s hlbokými emóciami.Jedna naozaj silná scéna kde som sa neubránil slzám.Je to nápadité, s hlavným hrdinom súcitíte, pomalé odhaľovanie je podané skvelo.Samotné hľadanie bomby mi ale na konci prišlo ako druhá koľaj a film sa snažil povedať niečo iné , niečo viac.Samotný záver skvelý ale ako tu pár ľudí povedalo bol to vydupaný happyend ktorý tomu troška poškodil.Ale inak nemám absolutne čo vytknúť. ()

TheSpearCZ

Tomuhle chybí málo k dokonalosti. Za krátkou stopáž, pořádná dávka napětí, akce, scénáristicky taky paráda a dovršuje to výborný Jake Gyllenhaal. Chválit bych to tu mohl pořád, ale jediná věc co mě tak trochu na tomhle výborném filmu štve jsou ty paralelní nadpřirozené světy nebo jak tomu chcete říkat, to mohlo být vyřešeno lépe. Konec nebyl až tak špatný, jak se tady o tom píše, prostě to museli nějak vyřešit pro případný druhý díl, který by nemusel být vůbec špatný. Lepší 4* ()

nonick1

Napínavý i jímavý snímek, s námětem který opakováním stejného časového úseku (jak ostatně vyplývá z oficiálního textu distributira) připomíná film Na Hromnice o den více. Jen se u něj moc nenasmějete, dokonce chvílemi i zapomenete, že vlastně jde o sci-fi. K pěti hvězdám u mě schází jen pochopení logických pastí kvantové fyziky... :-) ()

Monisek

Jelikož Gyllenhaal nepatří mezi mé oblíbené herce (a "Láska a jiné závislosti" mě v mém názoru utvrdily), šla jsem do kina s opravdovým očekáváním, co že to zas bude za podivnej film. A tahle sci-fi jízda mě skutečně mile překvapila. Nečekejte žádné strhující drama s převratem každých pár minut, ale špíš film s dobře promyšlenými detaily, které vás nutí přemýšlet, jestli je to tak nebo onak. Na konci je vše krásně vysvětleno, takže při závěrečných titulcích by měl být každý spokojen. 75% ()

Gerrard8

Dosť zaujímavý námet, ktorý prebehol tak rýchlo, že som si ani nestačil povedať sakra tak toto ma dostalo! Jake mi ukazuje čim ďalej tým viac svoj talent, ktorý ešte len využije a myslím, že má tu dobrú budúcnosť len pred sebou. Ale teraz k veci bolo to ako hovorím dobre, ale chýbalo mi tam trošku rozvinúť dej, ukázať ako zomrel a tak. Inak 85 percent. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem