Matt2626

Inšpiratívny námet, réžia v podaní D.Jonesa taktiež veľmi obstojná, možno až na pár hluchých miest. A dej s jeho rozvinutím, ktorý nestráca dych a pôsobí na diváka až do samého konca priam dokonalý. Čo však zamrzí (a čo si možno mnohí ani neuvedomia) je časo-priestorová logika. Tu bol pre mňa záver skôr sklamaním... ()

Saprofag

Oddechovka při které se nesmí moc přemýšlet. Konec je samozřejmě na hovno. Všichni, kteří si to uvědomí jako spoiler by stejně nejdéle po půlce filmu už konec dopředu tušili :D. Slabá trojka. S koncem jiným by byla silná. ()

SKl247

Vždy keď príde na tému cestovanie v čase a paralerné svety, tak som dosť náročný a musím bohužiaľ konštatovať, že v tomto ma Source Code dosť sklamal. Čo sa týka ostatných aspektov filmu, bolo tam pár prekvapivých momentíkov (nie zvratov!), ktoré sa snažili vyvažovať celkovo pomaly sa vlečúci a pre mňa ľahko zabudnuteľný dej. ()

Kvico

nebyť záveru, ktorý podľa môjho názoru, znehodnocuje celý film, išlo by o jeden z najlepších sci-fi filmov za poslednú dobu...no aj tak ide o nadpriemerný film, ktorý sa oplatí pozrieť ()

smike

Takové komorní Inception. Je to zábava, ale chybí tomu nějaká hlubší katarze v závěru. Možná kdyby nebylo hollywoodského happy endu, byl by zážitek z filmu trochu hlubší. Jen tak mimochodem, jsem jediný, komu připadá chlap na obalu jako Clooney? ()

DarkAvenger

Po dlouhé době jsem zase viděl parádní sci-fi, které šlape od začátku do konce a nedá divákovi na vteřinu vydechnout. Film s netypickým scénářem, skvělou hudbou, skvělými herci a hlavně šlapající jako hodinky po celou dobu. Po dlouhé době je tu zase režisér, který pochopil, že aby se film líbil, tak nepotřebuje stopáž přes 120 minut. Dialogy byly inteligentní a já se od začátku do konce bavil, jediné, co mi možná trochu vadilo byl nucený happy-end, ale já tohle rád přehlédnu, rád přehlédnu jisté nesrovnalosti v ději, protože Zdrojový Kód mi dal přesně to, co od filmu očekávám. ()

Antonymi

Zajímavá myšlenka, skvělí herci, dobrý scénář, velmi pěkná vizuální stránka... tak proč jen jsem po shlédnutí měla pocit zklamání? Možná to bylo tím, že po celou dobu film k něčemu směřuje, nevyhnutelně a tíživě a pak je náhle vše zapomenuto a jako mávnutí kouzelného proutku se dostaví uměle naroubovaný happy end, který celý přesah filmu spolehlivě zabil. Pokud tvůrcům odpustím ten závěr, jedná se jednoznačně o jeden z nezajímavějších filmu loňského roku a rozhodně stojí za pozornost. Místy jsem sice měla pocit, že jsem se ocitla v remaku 12 Opic, ale byl to pocit víceméně příjemný. Ignorujte závěr a bude se vám to líbit. ()

thedien

Tenhle nenápadný snímek, na který jsem se rozhodl jít na poslední chvíli, mě hrozně mile překvapil. Nevadil mi ani ten sentimentální konec, protože to člověk už nějakou tu chvíli čekal, že to tak dopadne. Rád se na tenhle film podívám znovu. ()

Thundler

Jako joo ... šlo to. Výborný Gyllenhaal. Výborná vizuální podívaná. Výborná hudba ... jenže mě tam něco štvalo. Od začátku jsem věděl, kdo je onen neznámý terorista, jen jsem čekal, jak ho odhalí a kdy už na to konečně přijde. Nejvíc mě ale dopálilo to, že námět byl téměř totožný s jeho předchozím snímkem Moon, pouze místo konání bylo odlišné, jako bych se na stejný film díval dvakrát. Já zkrátka od tohodle snímku čekal víc ... ()

David2309

Když se nad tím nebudete dlouho zamýšlet,tak to neni ztráta času.Pokud ovšem hledáte něco k zamyšlení,pak rozhodně né toto. ()

Naby

Sci-fi mam rad. Tohle bylo zase neco trosku noveho, jineho. Pro fanousky sci-fi rozhodne doporucuju. Jen tesne nedosahlo na 4*, takze verdikt 3,4*. ()

Parsek

Podařená scifárna... ano. Nebo časovka... ne. Takže alternativní realitka... jo a ne. Až na ten ukrutně zpatlaný konec prostě skvělé!!! ()

honzin_r

Celý film jsem byl unášen famózní atmosférou, která se rozplynula v samotném závěru. *SPOILER:* Přijde mi, jako by tým tvůrců natočil film s perfektním závěrem, pak si ale řekli, že je to moc drsný a dotočili dalších pět minut (člověk si říká OK, ale škoda, že to neskončilo před těma 5 minutama, byl by to film roku), ale to jako by nebylo ještě dost a dotočili dalších pět minut totálního patosu, kterej ve svým důsledku ani není domyšlenej. Pro mě strašný zklamání ze závěru. 80% ()

shinlove

Přijde mi to jako směs přesunu do matrixu, s trochou Úhlu pohledu a přesto v tom vidím tolik nového, že mě ten film strašně moc baví a proto mu musím bez mrknutí oka dát 4* ()

countOlaf

Dosť mi to pripomenulo 12 opíc. Menej nadupaných a viac hollywoodskych 12 opíc, ale už to by stačilo na dobré hodnotenie, aj keby to bola inak blbosť. A to nebola. Takže len americká snaha o happy end ma zastavila pri 4.hviezdičke. Ale to je jedno, veď aj tak VŠETKO DOBRE DOPADNE ;) ()

Sathine

Kdyby se to obešlo bez toho typického romantického závěru, tak bych hodnotila nejvyšším počtem hvězdiček. Docela mě mrzí, že hodně velmi dobrých a kvalitních snímků zkazí naprosto zbytečný závěr. Jinak se jedná o strhující drama, úplně jiný žánr, než jsme doposud byli zvyklí. Kdo rád někdy u filmů zapojí i mozek, tak vřele doporučuju! ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem