Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

schizmo

Zfilmovat tenhle klasickej pohádkovej příběh do hororově laděné podoby byl snad jen otázkou času. A klidně by se dal svým moderním matrixovským pojetím zařadit někam vedle Van Helsinga, takže se dalo už podle traileru správně tušit, že půjde o solidní akční podívanou plnou vyhrocených scén a stejně tak vyhrocených hraček (feat. James Bond a jeho krámy jak vyšitej :D). A přesně tomu taky tak bylo. Některé věci braly dech, u jiných se chytáte za hlavu, jindy nechybí jemný humor, ale i zbytečně silácká gesta, kterých ve filmu není málo. Mě osobně vadily místy zbytečně gotické masky / kostými a kurevsky nulová výprava, která musela do očí praštit i rodilého pecivála. Tak či onak, nenáročná pohodová oddechovka. ()

Kryton

Kombinace filmů Van Halen, Underworld a Bratři Grimmové v krvavé obálce a s pořádně ostrým slovníkem. Fuck dobrý! Od Jendy s Mařenou nejde nic očekávat. Není to pohádka dle názvu. Tohle je mix akce, hororu a pořádné dávky gore scén. Dvojice hrdinů je sympatická a hlavně Mařenka je v těch kožených kalhotech pěkně sexy. Moc se mi líbily i masky - každá čarodějnice byla velmi unikátní. Animatronický (jen v jedné scéně byl dělán přes CGI) troll Edvard je sympaťák! Akce nebyla se šíleným střihem a hlavně na konci to je pořádný masakr. Film jsem si užil a dostal jsem velkou porci zábavy. Díky slušným výdělkům se dá i očekávat pokračování. Hodnocení OST: Atli udělal další velmi dobrý soundtrack. Dobře se vyjímá vedle The Eagle (2011). 8/10 ()

VojinRyan

Už z traileru my bolo jasné, o čom to bude. A o tom to aj bolo. O lovu čarodejníc ( veď je to aj v názvu ). A to je celé. Pri tak krátkej stopáži nebol čas na žiaden hĺbkový dej ani u hlavných postavách ani u hlavnej záporáčky. Jedná sa o 87 minút čistokrvnej rezničiny, kde Vám príbeh bol narýchlo vyrozprávaný pri začiatočných titulkách a potom Vám ho Famke Janssen pripomenula, aby ste náhodou nezabudli, čo sú ti brat a sestra zač. Jednoduchá jednohubka, po ktorej som sa zamýšľal, ako sa na to dala ukecať Janssen a Arterton. Ale každý raz potrebuje oddych od veľkorozpočtových trhákov a zahrať si sem tam v nejakej odľahčenej verzii. 60% - 3* ()

Anchi

Jak jsem byla na začátku skeptická, tak jsem se nakonec dobře bavila. Čarodějnice dostatečně hnusný, zabijácký scény dostatečně nechutný a barevný, Jeníček diabetik i Mařenka doktorka dostatečně sexy a troll Edward tomu nasadil korunu. Dialogy ovšem velká bída. Ale jinak fajn výplachovka/oddechovka. ()

kikuka

Ja sa vyhovorím na výkyv hormónov v rámci cyklu. Na čo sa vyhovoria oni? Buffy, slay those wannabe whatever slayers!! Na duhú stranu, je Janko a Marienka úžasným manifestom, prečo potrebujeme kvalitných, uvážlivých VFX Artists. Takých, čo by invertovali zvyčajný postup práce s green screenom. ()

baribal

Je to průměr, ale protože Bratři Grimmové nebyly tak zábavní, tak musím hodnotit trochu výše. Za krvavjěší a brutálnější scény rozhodně palec nahoru, palec dolu zase za děj bez výraznajších zvratů. Hlavní problém je asi ve stopáži, docela dost bylo z filmu cítit, že se režisér dost snažilo vyplnit hluchý prostor a v plno scénách neměl co říct. Pokračování, jestli opravdu bude, bude podle mě mnohem vtipnější a akčnější, což nemusí nutně znamenat že bude lepší. ()

Greg

"The only good witch is a dead witch." Jednoduše zábavné! Takhle by se dalo charakterizovat nové zpracování pohádky o Jeníčkovi a Mařence. I když v tomto případě má zpracování k pohádce pro děti hodně daleko. Myslím ale, že film ani neměl vyšší ambice, než diváky hlavně pobavit. A u mě se to povedlo. Ale nic není dokonalé a občas jsem se smál i v místech, kde to tvůrci pravděpodobně ani nezamýšleli - třeba Jeníčkova cukrovka, ta byla opravdu myšlena vážně? Nic pak nelze vytknout na akčních scénách, soubojích a dalších bitkách. I vzhled zbraní je nápaditý a čarodějnice ve filmu jsou pečlivě hrůzostrašně. Nespornou výhodou filmu je pak jeho "akční" stopáž, takže s výjimkou docela nudného, ale nutného úvodu, není čas se dívat na hodinky. Z hereckého obsazení pak samozřejmě vyčnívají drsný Jeremy Renner a krásná Gemma Arterton. Myslím, že se pro hlavní role hodí víc, než dost. Jako poslední klad filmu pak musím zmínit neskutečně akční a dynamický soundtrack pro mě neznámé skladatele Atliho Örvarssona. Jeniček a Mařenka: Lovci čarodějnic není dokonalý film a ani mu nemůžu dát plný počet, ale jako akční jednohubka na volný čas se hodí. A rozhodně se nebudu bránit tomu, vidět ho víckrát. ()

katzenliebe

Toto podání Jeníčka a Mařenky má pramálo společného s původním pojetím. Nabízí nám novou alternativu tohoto příběhu, což oceňuji, přeci jen tu pravou pohádku o Jeníčkovi a Mařence všichni dobře známe. Po celou dobu jsem si film užívala a nemám mu moc co vytknout :-) ()

agentmiky

Co dokážou Američani provést s jednou pohádkou,kterou zná snaď každé dítě na světě,to nechápu.A ještě k tomu Jeníček a Mařenka ve filmu používají moderní zbraně.Jinak příběh nebyl zas tak špatný.Jeremy Renner si chtěl zahrát na jinocha ve čtyřiceti,ale celkem se na tu roli hodil.Američani jsou prostě Američani.Další spotřebák. Hodnocení:60%. ()

hous.enka

Smíchat pohádky, horor (ok, tahle kombinace by ještě šla) s fantasy, bláznivou komedií a dramatem o ztrátě rodičů - to už je trochu moc. Kdyby to tolik nepřipomínalo akční filmy a Matrix, asi bych hodnotila výš. Takhle za poctivé dvě s pocitem hodinového čučení na běžící zamilovanou dvojici v kůži. Ti dva totiž natuty nebyli sourozenci, ale milenci! :D PS: Pocákání kulometu svěcenou vodou od čerodějnice mě dostalo. ()

Z0oMb3E odpad!

Predstavte si, že ste vypatlaná juvenilka, ktorá vyrastala na pošahanom Herym Potratovi. Vaše telo sa začína meniť a prichádzate do obdobia, kedy počúvanie sladkého Džastinka a frázovanie ExPeliarmus začína byť podľa statusov vašich retardovaných káámošiek tráááápne. Obdobie, kedy sa BRAVOplagátiky súdobných homoBekstrítboys strhávajú a vrámci rebélie sa na steny vycapujú drsní chlapci z Blink3,14 (či aké to tam majú číslo), [tu by malo byť meno nejakého repera] alebo ešte tvrdších chlapcov z DimmuBorgir či SlipKnot. Na detského Potrata ste už stará, na kvalitné snímky moc vypatlaná. Preto nastupuje Holyvúd so svojím súčasným superbrainwashingom. Preto nám tu behajú tlupy vlkodlakov, upírov, zlých čarodejníc a podobných emosračiek. Čisto len aby zasýtili trh bez ohľadu na to, či sa na to dá, či nedá kukať, či to dáva či nedáva zmysel. Však čo? Orgazmické híkanie pubertálnych degenerátov nám zarobilo a môže sa vkľude zamiesiť na dvojku. Samozrejme vypatlanci nám stále rastú, takže dvojke prihodíme ešte viac krvi, sexu a možno i Janíčkovu odhalenú hruď... ÚÚÚúúú! Esemeskujte na všetky svetové strany, že tento megakúl "nářes" treba vidieť ešte dnes! xixix =)) muciq :-** lol (_!_) 8==D ()

Hannibal92

Rozhodě originální nápad na pokračování světoznámé pohádky, ale teda i když se jim povedlo "Jeníčka i Mařenku" udělat extra cool a hustodémonský, tak se taky povedlo udělat naprosto ze všech, kterým se od ruky dostala zbraň pořádný idioty. Co to mělo být za druh útoku? Vytasit zbraň, zamířit a čekat až mě někdo sejme, nebo mi jí aspoň vykopne z ruky? Kdyby to bylo jednou, nebo dvakrát tak OK, ale tohle bylo minimálně každých 5 minut a udělala to každá aspoň trochu důležitá (+ několik nedůležitých) postava aspoň jednou. Aspoň že ta největší rvačka byla docela parádní a celkově se mi moc líbilo jejich zpracování zbraní jako automatická kuše a speciální kulky. [Cinestar Anděl - 10.3.2013] ()

Paxxx.cz

Na tohle jsem se docela těšil a v rámci možnosti bych řekl, že z toho tvůrci dostali maximum. Rozhodně je zde lepší atmosféra než v takových Grimmech. Jednoznačně jsem se bavil u akčních scén, sedla mi zde jak sexy Gemma tak i Famke. Mohlo tu sice být více vtipných hlášek, ale v celku jsem s touto oddychovkou spokojený...7/10. ()

SaNcHeZ_cz

Honzík a Mánička a jejich výnosný byznys v grilování nepřizpůsobivých jedinců. Jedinek? To je vlastně úplně jedno. Nová vize klasické pohádky pod taktovkou Wirkoly a za dynamického doprovodu páně Örvarssona je čistokrevné krvavé béčko, které si na nic moc nehraje a s ničím se nepáře. Mozek sice přitom poněkud trpí a triky by zasloužily navíc nějaký ten zlaťák, nicméně sympaticky uhozená záležitost v mnoha částech funguje dobře a i přes kolísání v tempu poměrně rychle uteče. Takže proč si trochu toho loupání perníčku pro dospělé nedopřát. [65%] ()

depony

Takže cukrovkáři se jako malí ládovali sladkostmi? No, mělo to své světlé i temné momenty, nějakou tu hlášku navrch, stupidní činy. Ale ten příběh mohl být víc ... promyšlený. Přesto to mělo něco do sebe. Ale chodit po lese a volat na dospělého chlapa "Jeníčku" je stejně legrační. ()

CBD

"Don´t eat the fucking candy..." Ujetý námět, videoherní scénář, který vám nepoleze na nervy, sympatické postavy a vynalézavě krkolomné akční scény, v tom nejlepším slova smyslu. Co víc si od pohádkových postav se sekerami a kulometem přát. Jeníček a Mařenka jsou v zásadě pitomé béčko, ale už název napovídá, že si na nic jiného ani hrát nemíní. Tommy Wirkola je minimálně dobrý řemeslník, který svou drzostí dokáže oslovit nejen producenty a herce, ale i diváky. Takhle nějak má zkrátka vypadat poctivá rubačka. Nevím jak vy, ale přesně podobný typ filmu jsem v té záplavě oskarových dramat potřebovala. ()

Praxis

Zábavná blbina. Opravdu na to běžte s totálně vyčištěnou hlavou a opravdu od toho nečekejte vůbec nic. Pak si totiž Jeníčka s Mařenkou užijete na sto procent. Je to hrozně akční, strašně klišovité, strašně dementní, ale na druhou stranu jsou masky čarodějnic opravdu zlé a bylo vidět, že se na nich tvůrci náramně vyřádili. Überčarodějnice tady představuje toho nejkrystaličtějšího záporáka a celé to je zabaleno v guilty pleasure obalu s náramnými gore efekty (rozšláplé hlavy, roztrhaná těla a tak). Běžte na to do 3D, protože na Vás budou z plátna lítat zkrvavené kusy všeho možného, sekery, meče, kusy stromů, zbytky čarodějnic. Gemma je sexy, Renner sympaťák. Jo, Wirkolo, tohle by šlo... 70% ()

ArsenalEagle

Troufám si říct, že jeden z nejlepších krváku za poslední dobu. Famózní hlášky, které nemají chybu, pravý (lehce hororový) příběh, jak má být, herci se ke svým postavám výborně hodí,.. Akce a nějaké záběry nemají žádnou vadu na kráse, snad jen možná lehce kolísá pár sekund filmu, ale toho si nikdo skoro nevšimne ()

Laxik

Nějak nechápu, proč tenhle film označuje Cervenak za guilty pleasure roku. Já osobně se za pležůru, které se mi při sledování Jendy a Mařky na plátně dostalo, nestydím ani trochu. Hra s krví, hra s klišé, hrátky s Artentoninými neposlušnými kůzlátky a fuckování na všechny strany. To vše umocněné roztomilými českými ekvivalenty pro jména Hansel a Gretel. Chci kurva druhej díl! Nakonec jen menší vzkaz pro autory (bacha, je v něm SPOILER): To kurva nevíte, že pěkný zrzky se kurva nezabíjejí? PS: Skvělý je to i po třetím shlédnutí a dokonce i přes nic moc (ani dobrý, ani špatný) dabing. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)