Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

blondboss

Ani neviem, ako sa dá vhodne a najvýstižnejšie okomentovať toto čudesné dielo :) Wirkola sa doslova nasral, zobral všetku krutosť sveta, pár zbraní k tomu a vznikol z toho masaker masakrálnych rozmerov za tónov kvalitnej rockovej hudby. Gemma Arterton nádherná ako vždy. Bol to síce ťažký priemer, ale za ten nápad si to zaslúži o čosi lepšie hodnotenie. 60 % ()

Palisander

Trocha krvavejšia rozprávka ako je štandard, ale celkom v pohode. Nadsádzka je viditeľná, takže úlety nevadia. Pripomenulo Van Helsinga, alebo Kliatbu bratov Grimovcov. Na vyčistenie hlavy môže byť. Len tá romantika nejako nefunguje. Aby troll bol emotívnejší než hlavný hrdina... Síce, možno bol len príliš fixovaný na sestru ;-). Inak si neviem vysvetliť, že stratu svojej lásky prejde bez mihnutia oka. ()

Lucia.T odpad!

Průser, totální průser ! Opravdu mohu s klidným svědomím říct, že tohle je nejhorší film, který jsem kdy viděla. ()

pida123

Docela dobrý, za dob, kdy nebyla elektřina a všechny vymoženosti dnešní doby, měli Jeníček s Mařenkou poloautomatický zbraně a elektrický taser, rvali se jako profesionálové a byli drsný jako Riddick. Mařenka měla dokonale sarkastický hlášky a vzhledem k tomu, že to byla drsňačka největší tak to její jméno v české podobě, je fakt k smíchu a Jeníček...no to je něco podobnýho....no je zajímavý, že má cukrovnku a musí si píchat inzulín (dost směšný, na to, do jaký doby se ten film snažili stylizovat). Ale čarodějnice super, spousta nechutností a krve. Dobrá akčně sci-fi hororová komedie. ()

Stanmi

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. V tomto případě je název poměrně přesným vystižením celého příběhu, protože sledujeme dospělé sourozence Jenička chcete-li Hansela (Jeremy Renner) a Mařenku nebo též Gretel (Gemma Arterton), kteří se stali lovci čarodějnic a právě o jednom takovém velelovu je tento snímek. Samozřejmě se dočkáme i několika dějových odboček, takže se sourozenci dozví také něco o své minulosti a dojde taky na lásku. Tvůrci a především režisér a scénárista Tommy Wirkola si s historickými reáliemi moc hlavu nelámali, takže není problém, aby Jeníček měl gatling a Mařenka rychlopalnou kuši. Přesto nebo možná právě proto má snímek patřičnou atmosféru, svižné akční scény a řízný soundtrack a je takovým mixem mezi dobrodružnou fantasy, akčním filmem, hororem, ale místy také komedií. Ačkoliv nepatřím mezi fanoušky Jeremyho a ani Gemmy, tak si myslím, že tady oba dva odvedli vcelku sympatický výkon, stejně jako třeba Peter Stormare nebo Famke Janssen. No a celé to netrvá ani 80 minut, takže film uteče jako voda. Snímek samozřejmě nemá oscarové ambice, což asi ani nebylo cílem filmu, tím bylo diváka především pobavit, což se myslím povedlo. ()

harycek

Hezká horror pohádka dá se na to koukat i několikrát. P.S. Geriel popisuje chyby ve filmu, které nejsou chyby, ale autorskou licencí, ať se neurazí ale i dementovi je jasné , že rotační kulomet i jiné zbraně nemohly být v temném středověku vyrobeny!! Možná snad jen přičarovány a o tom to je!!!! ()

ofu

Když se chcete pobavit, moc nepřemýšlet a ustřelit pár hlav, tak toto je délkou, duchaplností a brutalitou úplně tak akorát ()

Hezonja7

Naprosto brutální,zábavná,efektivní komedie!! Ve filmu vidíme Jeníčka jako těžkého frajera a.k.a Jeremyho Rennera a nádhernou Mařenku a.k.a Gemmu Arterton, je tak hezká že si jí i troll bez citů zamiluje, já sem si taky toto duo zamiloval, stějně jako rychlopalnou kuši a pohyblivý kulomet. ()

Patriska

Svižná horrorově pohádková komedie na motivy pohádky ,,O perníkové chaloupce" Jeníček a Mařenka po traumatickém zážitku z dětství bojují jako akční hrdinové proti čarodějnicím. Masky čarodějnic jsou velmi povedené, nechybí ani gore efekty a černý humor. Super zábava. Třeba bude i dvojka? ()

vodkasesemte

Takovouhle Mařenku bych si nechal líbit. Viděli jste toho kazišuka? Strašný! - This isnt the life we chose (gen) - Not too hot, not too cold, its just right. - Grand witches / Dark / White / Great White - They were SO HAPPY, BUT NOT FOR LONG - During the Blood Moon there is a potion that will make you immune to fire. (nejsou!) - Tomorrow sisters from all dark CORNERS OF THE LAND join me in the light of the BM for the greatest Sabbath of all (crematory of care) - Everlasting power of the light - You talk too much (x2) - When you see my signal, you UNLEASH HELL (Zjevení 9/11) - It will be bloowing one of these bitches heads off - The hour has come! The BLOOD MOON ARRIVES! - I thing it would be fitting for us to end up here, where it all began - The END IS NEAR, witch hunter - Sacrificing yourself to save a human. Pathetic - REVENGE doesnt change the past. But it sure as hell feels good (to v každém případě) - They know our story, our powers, what we can do. And they should fear us. All of us - But for the ones practicing the black arts, beware. We are coming for you (Shiva+Kali). NO MATTER WHERE YOU ARE, we will find you. And dead or alive, we will take you down - Its not gonna be an open casket ()

PaTeXx

Jelikož mám rád Rennera z Avengerů, tak nemám hercům v hlavních rolích absolutně nic vytknout. Samozřejmě z 80% tomu pomohla ultra sexy Gemma Arterton. Perfektní byl už jen ten samotný námět o brutálním vyvražďování pohádkovými postavami. Dialogy včetně vulgárních vsuvek byly nadprůměrné vtipné. Ale po vizuální stránce se mi to tolik nelíbilo. Vybuchování hlav a zkrvavené vnitřnosti měli nechat kolegovi Tarantinovi. Každopádně dobrý výkon od nora. Já jen doufám, že Gemmu ještě mnohokrát uvidím. Příště snad v plavkách nebo klidně i bez nich. ()

karnifex

Pobavilo mě to. Pohádková témata v alternativním zpracování mám rád (a toto mě neurazilo). Místy jak utržené ze řetězu, ale mělo to rychlé tempo a vtip. Škoda jen zbytečných klišé a stereotypů. ()

mikessc

Jaj toto strašná vtákovina, ale jako jednorázová záležitost to nebolo zlé, nechápem prečo som ten film tak dlho odkladal. No ani krvou sa tu nešetrilo :-) a na Gemmu Arterton sa velmi dobre pozeralo, neuveritelne jej to seklo v tomto filme. ()

Nikolas__

Film, který jsem chtěl vidět už strašně moc dlouho a když jsem si ho poprvé pustil, nestačil jsem žasnout. Oni z toho fakt udělali dětský blockbuster! Není mi úplně příjemné vidět nadějný námět, zpracovaný do ta mdlého a neoriginálního výsledku. Tohle režisérovo pojetí žánrů je hlavním kamenem úrazu, až mi to trochu v něčem připomnělo Andersonové AvP, protože to prostě celý mohlo být zábavné, hororem říznuté, černohumorné Rko s vražděním krvelačných čarodějnic. Místo toho tady máme akční film s trapným humorem a postavami, kterým by jste nejraději dali přes držku. A obzvláště hlavním dvěma, kdy Mařenka jednoduše nemá osobnost, zatímco Jeníčka hraje Jeremy Renner, což je fakt volba na zabití. No nevím jak vy, ale pro mě to nezachrání ani dobré masky a kostýmy, protože ani prostředí (což jsou často vesnice nebo les) mě tentokrát nemohlo nadchnout, kvůli slabé atmosféře a často dementní hudbě. V porovnání s Kletbou bratří grimmů naprostý propadák. 45% ()

MiniRecenze

A máme tady další zmodernizovanou klasiku.Je potřeba u toho "vypnout" mozek a užít si jednoduchý příběh a skvělé efekty.Hororové vsuvky si téměř nevšimnete,jedná se spíš o akční zářez.Trochu mě vadila prostřihanost některých scén a samotná "délka" filmu,který má za příčinu rychlý odseklý konec a film Vám uteče hrozně rychle.Béčkový příběh s perfektními efekty. ZÁŘEZ!!! ()

wick

Horor určitě ne, dobrá zábava ano, a i když trochu popkornová, u které jsem se i vzhledem k rozumné stopáži vůbec nenudil. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)