Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

Jinny

Mírně řečeno bizardní spojení Austenové (a zároveň citovaní scén z filmu s Keirou Knightley) s filmy o zombie apokalypse moc dobře nefunguje, protože režisér nedokázal téma správně uchopit. Na jednu stranu jako by si byl vědomý nadsazenosti prostředí, na stranu druhou to neumí dobře prodat. Snad jediný správný přístup by tu byl udělat z filmu klasickou zombie komedii, ale na to se polovina scén bere příliš vážně. ()

Prometheus69

Zombie film kde je zombie tak nějak méně než živáků který musí řešit neustále nějaké milostné píčoviny namísto aby se každých pět minut asijsky ze svými zombifikovanými sousedy pošťuchovali? Fakt voprus.... a neskutečná drzost z takovou chujovinou vyrazit do kina. Navíc se týče příběhu a prostředí... životu tehdejší doby. upřímně pochybuji že by se v tomto univerzum chovali tak jak ve filmu. Nosily stejné hadry do boje (brnění) bydleli by v neopevněných domech... mám pokračovat? Skutečně+ dojebanej den... jestli tady ještě někdo napíše že tento film byl zábavný, tak přísahám bohu mu ufíknu jazaky a zašpuntuju mu s ním jeho RECTRUM ach jo. O_o ()

zdepapepa

Béčko jak cyp. Jak už jsem zvyklý v adaptacích P&P, kromě ústředních dvou sester jsou ostatní na střídačce, chemie mezi Lizzie a panem Darcy není a čas jednoho filmu je málo. Adaptačně tomu není tedy moc co vytknout oproti konkurenci, změny v příběhu byly v rámci možností uvěřitelné, vznikla z toho však jakási o něco horší epizoda Walking Dead včetně klasických trop jako "umřel nebo neumřel? (spoiler alert: neumřel, v této tropě nikdy nikdo neumře)", "těsně před smrtí osobu někdo zachrání" nebo "sekáme zombie, ale zbraně máme často podezřele čisté". Jsem však vděčný, jelikož mě vždy zajímalo, jak by se podobné apokalyptické věci řešily v dobách minulých. ()

silentname

Neskutočná radosť, keď konečne nabehli titulky a film skončil. Musím povedať, že "Pride And Predjudice And Zombies" bol pre mňa skoro nepozerateľným uspávadlom, ktoré som od tohto filmu rozhodne nečakal. Nemyslel som si, že to bude trhák, no súčasne si mohol film dať aspoň trošku záležať na tom, aby z toho urobili väčšiu komédiu. A na začiatku to trošku vyzerá, že by si mohli robiť srandu zo sveta príbehu "Pýcha a Predsudok" vo svete zombie apokalypsy, no v skutočnosti, len prerozrpávajú svoj príbeh s tým, že v ňom využívajú zombíkov, ktorí sú tu žalostne málo. A výsledne z toho vychádza skôr romantický paskvil, ktorý absolútne nevie ohromiť a je to len nekonečná nuda, kde si všetci fanúšikovia zombie budú hovoriť, aby sa už konečne na plátne objavili zombies. A keď sa to aj konečne stane, tak to nie je vôbec zaujímavé a skôr frustrujúce. Čakal som od tohto filmu viac zábavy. Myslím, že najlepšie scénky sú po prvých desiatich minútach, kde sa sestry obliekajú a pripravujú si nože, alebo ich prvá zombie likvidácia, ktorá pôsobí ako keby sa dali dokopy Charlieho anjeli a rozhodli sa urobiť poriadok. To bolo vtipné. Zvyšok je pre mňa neskutočná nuda, kde stojí za zmienku len pár vecí. V prvom rade Lily James ako hlavná hrdinka funguje a musím povedať, že aj výprava a masky a make-up sú celkom efektívne. Takže poviem aspoň toľko dobrého k filmu, ktorý ma inak skoro uspal. A to je len poludnie. Hodnotenie: D ()

Marceloo

Pán Bennet mal to šťastie, že sa mu podarilo splodiť za svoj život päť dcér. Momentálne sú už vo veku, kedy je ten najvyšší čas na to, aby si našli mužov a osamostatnili sa. Lenže jeho dcéry nie sú len nejaké obyčajné domáce žienky. Už od útleho veku trénujú rôzne bojové taktiky a sebaobranu kvôli tomu, že svet, v ktorom žijú, je ohrozovaný krvilačnými zombie. Je však možné, že vďaka blížiacej sa vojne proti zombie, si dcéry pána Benneta konečne nájdu svojich snúbencov, pretože pred začiatkom vojny prichádza na územie, na ktorom žijú, mnoho bohatých a chrabrých šlachticov, ktorí si svojou odvahou môžu získať srdcia piatich dcér. - Pride and Prejudice and Zombies sa pridáva do zástupu tohtoročných hororov zruinovaných ratingom PG-13, aj keď so svojim rozpočtom 28 miliónov je to pochopitelné, pretože deti predsa vždy zájdu do kina na nejakú poriadnu Zombie jazdu, a tak sa aspoň časť nákladov pokryje. Pride and Prejudice and Zombie je pre mňa presne 50/50 hororom, pretože jeho negatíva a pozitíva sú presne vyvážené. Páčilo sa mi niekolko nových nápadov ohladom Zombie subžánru, napríklad to, že keď Zombie nejedia ludské mozgy, nepremenia sa na Zombie, alebo odhalovanie infikovaných pomocou múch. Velmi sa mi páčili dobové kostýmy a už u Crimson Peak som si všimol, že tieto starodávne ženské šaty robia ženy strašne peknými. V niektorých scénach vyzerajú dobre aj Zombie, aj keď nie vždy vyzerajú rovnako dobre. Musím pochváliť aj choreografie súbojov, ktoré ma vedeli zaujať. Pekné sú aj priestory a krajina, v ktorých sa natáčalo a tiež aj všetky rekvizity. Celý horor je velmi krásne natočený, takže sa na to velmi dobre pozerá a vizuálny zážitok je fakt pôsobivý. Z negatív u mňa prevládal velmi zlý pocit z hereckého obsadenia, pretože chlapi vyzerali, ako keby boli všetci homosexuáli a ženy zasa ako keby vôbec neprecítili svoje úlohy, takže v citových rovinách a ako romantika u mňa tento horor totálne zlyhával. Velmi málo priestoru dostali aj Zombie, ktorí sa objavovali naozaj len raz za čas, aj keď ako som už spomínal, väčšinou vyzerali dosť dobre. Katastrofálne bolo CGI, ktoré tu bolo použité, a gore, ktoré ním bolo robené, vyzeralo absolútne amatérsky. Pride and Prejudice and Zombies je miernym sklamaním, pretože od hororu z produkcie najoblúbenejšej herečky na ČSFD som očakával predsalen o niečo viac profesionality. + herec z Shrooms + herečka z The Curse of Downers Grove + herečka z The Purge + herec z Victor Frankenstein ()

• Vo filme sa po zasiahnutí zombie na žiadnej zbrani nikdy neobjaví krv. (toi-toi)
  • Během natáčení Lily James (Elizabeth Bennetová) točila scénu, kde se musela projít kolem uťatých hlav zombie. Většina z nich byly rekvizity, Lily na ně měla dupat, jelikož byly ještě živé. Nicméně v zapálení se do role, dupala po všem velmi intenzivně. Po chvíli si uvědomila, že všichni za kamerou na ni překvapeně zírali. Když se podívala pod nohy, tak si zjistila, že jedna z hlav, po které dupala, nebyla rekvizita, ale namaskovaný herec. (BloodMax)

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)