Předloha:
Jozef Gregor Tajovský (povídka), Oľga Feldeková (povídka), Frigyes Karinthy (povídka) (více)Hrají:
Oľga Feldeková (moderátor), Ivo Gogál, Emil Horváth ml., Ľubo Gregor, Zita Furková, Jana Nagyová Pulm, Dušan Szabó, Ivan Béla Vojtek, Mária Hájková, Milan Lasica, Miroslav Noga, Jana Oľhová (více)Obsahy(1)
Cyklus poviedok zo svetovej a domácej humoristickej tvorby. V roku 2010 sa STV rozhodla obohatiť príbehy úvodným slovom Oľgy Feldekovej.
Poviedky : 1.-Umenie klamať
2.-Medziplanetárny šachový turnaj
3.-Miláčik Clovis
4.-Padla kosa na kameň
5.-Mýliť sa je ľudské
6.-Prvé hodinky
7.-Zásnuby
8.-Nenápadnosť
9.-Škriepnici
10.-Serenáda
11.-Kamaráti z mokrej štvrte
12.-Láskoveda
13.-Panic
14.-Príhoda v závode č.6
15.-Noc tisíca prvá
16.-Chameleón
17.-Príbeh jedenásty
18.-Koza
19.-Vráťte mi školné
(oficiální text distributora)
Hrají
Oľga Feldeková (moderátor)
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Smejeme sa storočiami (1983) (seriál) - moderátor
Ivo Gogál
Československo
Nejlepší seriály:
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Volha (2023) (seriál)
Oběti (1999) (seriál)
Emil Horváth ml.
Československo
Nejlepší seriály:
Tajné životy (2014) (seriál)
České století (2013) (seriál)
Zaprášené histórie Ema Bohúňa (1970) (seriál)
Ľubo Gregor
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Hlavičkove rozprávky (1974) (seriál) - vypravěč
V tieni vlkov (1971) (seriál)
Útek zo zlatej krajiny (1977) (seriál)
Zita Furková
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
Parížski mohykáni (1971) (seriál)
Jana Nagyová Pulm
Československo
Nejlepší seriály:
Arabela (1980) (seriál)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Dušan Szabó
Československo
Nejlepší seriály:
Mesto tieňov (2008) (seriál)
Klamstvo (2023) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Ivan Béla Vojtek
Československo
Nejlepší seriály:
Labyrint (2015) (seriál)
Mesto tieňov (2008) (seriál)
Útěk do Budína (2003) (seriál)
Mária Hájková
Československo
Nejlepší seriály:
Jedenáste prikázanie (1977) (seriál)
Jedno malé sídlisko (1978) (seriál)
Zrkadlo občana Pokorného (1967) (seriál)
Milan Lasica
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Saturnin (1994) (seriál)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Teta (1987) (seriál)
Miroslav Noga
Československo
Nejlepší seriály:
Česká soda (1993) (seriál)
Vianočné rozprávanie (1996) (seriál)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Jana Oľhová
Československo
Nejlepší seriály:
Tisícročná včela (1983) (seriál)
Mimi a Líza (2011) (seriál)
Nesmrtelní (2010) (seriál)
Martin Huba
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Bez vědomí (2019) (seriál)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Július Satinský
Slovenský stát
Nejlepší seriály:
Teta (1987) (seriál)
Křeček v noční košili (1987) (seriál)
Príbehy z lepšej spoločnosti (1969) (seriál)
Katarína Orbánová
Československo
Nejlepší seriály:
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Straty a nálezy (1974) (seriál)
Materské znamienko (1985) (seriál)
Alžbeta Bárthová-Pietorová
Maďarské království
Nejlepší seriály:
Alžbetin dvor (1986) (seriál)
Na baňu klopajú (1981) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Eva Rysová
Československo
Nejlepší seriály:
Zrkadlo občana Pokorného (1967) (seriál)
Bakaláři (1972) (seriál)
Dnes večer hrám ja (1988) (seriál)
Marián Zednikovič
Československo
Nejlepší seriály:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Naši synovia (1975) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
František Dibarbora
Rakousko-Uhersko
Nejlepší seriály:
Teta (1987) (seriál)
Válka volů (1987) (seriál)
Život bez konca (1982) (seriál)
Stanislav Radič
Nejlepší seriály:
Smejeme sa storočiami (1983) (seriál)