Reklama

Reklama

Bývalá vražedkyně Zeng Jing (Michelle Yeoh) se rozhodne opustit cestu zabijáka a chce nadále vést normální život. Vlastní však ostatky budhistického mnicha, které svému majiteli údajně dávají mistrovské schopnosti v bojových uměních a tak je nejhledanější osobou zbytku klanu vrahů. Ačkoliv Zeng Jing podstoupí operaci obličeje, schová se v městě a vdá se za obyčejného poslíčka, je po čase odhalena a začne souboj o přežití. (Tamten)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

liquido26 

všechny recenze uživatele

3,5 Skvěle zvládnutý bojový scény (na létajících Číňanech prostě ujíždím:-)), taky perfektně ozvučený - ty meče, jak krásně zněly o sobe, to byla fakt paráda. Některý scény zaujaly svojí temnou atmosférou, ale celkově ten příběh mě moc neoslovil, místy jsem moc netušil o co tam kráčí a taky bych si odpustil ty fantasy prvky. Natočený to bylo pěkně, ale čekal jsem od toho trochu víc. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Už jsem se obával, že M. Yeoh se definitivně přehrála do rolí mentorů, za které bojové sekvence obstarají mladší a pružnější hrdinové, ale tento snímek mne naštěstí přesvědčil o opaku. Ačkoli její postava odkládá meč, zkouší žít normálním životem a v jednu chvíli dokonce dlouze polehává, jakmile do toho šlápne, srdce fanouška zaplesá. ()

Reklama

teutates 

všechny recenze uživatele

Ale jooo... dobré to bolo, akčná "rozprávka", ak sa to dá vôbec tak nazvať, ktorej čaro sa nedá zaprieť. Chýbalo mi tuna trochu viac akcie a menej strihu, taktiež určité charaktery postáv, ktorých je tuna požehnane dostali maličký priestor na seberealizáciu, čoš je škoda... 7/10 na Assassins som čakal o triedu viac. ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Medzinárodný súboj v komixovom ICQ medzi obtĺstlimi burgerožrútmi a ťamanskými sushižrútmi skončil jednoznačným debaklom západu. Kým v Amerike stačí superhrdinom hodiť prehadzovačku cez plešinu na druhú stranu a nasadiť si na ciferník okuliare, aby mohli bez obáv z odhalenia makať na horoskopoch v kdejakom bulvári. Na ďalekom východe toho lietajúce potvory musia pre začlenenie sa do spoločnosti odtrpieť o dosť viac. Výsledok je však bohužial stále ten istý. Inak na tie efektné šermovačky a lietačky, ktorých sa šikmáci nie a nie vzdať sa dalo vcelku i kukať. Horšie to bolo u ostatných pokusoch o vytvorenie deja za pomoci romantiky či dokonca krimi v štýle "Kde sa stratila ponožka z práčky?". Takže decká, poďte si siahnuť na 200 rokov sušeného dicka a skočte tatkovi po pivo, pustí si niečo lepšie! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Myslíš si, že je Tvoje kung-fu dost dobré? Jak jednou vstoupíš do světa bojových umění, není cesty ven. POČKÁME SI NA TEBE V PEKLE!“..... Takřka pohádkový příběh o touze po schopnostech, pomstě a lásce, ve kterém je přiměřeně kung-fu soubojů s meči či s jinými a neobvyklými zbraněmi. Líbila se mi hezká atmosféra, ironický (?) lehký humor a romantika mezi kapkami deště, ale hlavně – já prostě tyhle taneční kreace wuxia soubojů můžu! A tak dávám 4*, ale UPOZORŇUJI, že by filmu neuškodilo zkrácení o 15-20 minut a přidání více- už tak dobrých soubojů. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám mezery v technice ,,Prolévání vody mečem“. 2.) Zajímá mě, jak tenkrát pracoval čínskej plastickej chirurg. 3.) Nevím, proč pohřbít milovanou osobu pod mostem. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (81)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení snímku, jehož schválený rozpočet přesahoval částku 14 mil. amerických dolarů, odstartovalo 4. 10. 2009 v Songjiang Town, dříve Sungkiang. To je hlavním městem správního západo čínského okresu Songjiang. Následně se natáčení přesunulo do šanghajského filmového studia Song Jiang Shen Qiang Studio a k natočení majoritní části snímku do vůbec největšího světového filmařského studia, Hengdian World Studios. Vyjma těchto primárních filmových lokací se ale filmaři nechali zlákat chvatně schváleným povolením jinak striktních šanghajských městských představitelů a 30. 10. 2013 natáčeli i přímo v samotných šanghajských ulicích. Část snímku byla natáčena i na specifických místech ostrova v jihozápadní Asii, Tchaj-wanu. Samotný proces natáčení byl filmaři ukončen na přelomu měsíce ledna a února následujícího roku, 2010. (Conspi)
  • Čínský název snímku 'Jianyu Jianghu' lze přeložit doslova jako 'meče a déšť, řeky a jezera'. Slovní výraz 'jianghu' (江湖) pak přímo odkazuje k imaginárnímu světu paralelního vesmíru čínských bojových umění. Jakkoliv se daný výraz může zdát nevýznamný, tvoří důležitou složku v mnoha wuxia, tzv. čínských hrdinsko-romantických, novoromantických, chcete-li, příbězích wuxia autorů minulých i současných. Mezi ty spadají například i taková jména, jako jsou Liang Yusheng ("Saiwai Qixia Zhuan" (1957)) či Jin Yong ("The Deer And The Cauldron" (1969)). (Conspi)
  • Bojovou scénu, v níž Eater Bear (Angeles Woo) vzdoruje prohnanému vrahovi, režíroval John Woo (Red Clif 2 (2009)), otec čínské herečky Angeles Woo, takřka po celý jeden týden. I přes fakt, že režii snímku obstaral Su Chao-pin, John Woo, uchvácen, jak sám pronesl později na adresu snímku, výslednou podobou scénáře, se během celého natáčení objevoval po boku Chao-pin s mnoha cennými radami. Originální verze snímku jej oproti anglickému vydání jako druhého režiséra neuvádí. (Conspi)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama