Dvojdielny televízny film, ktorý rozpráva príbeh sériových vrážd na Zelenej rieke v rokoch 1982 až 1998... Detektív Dave Reichert pracuje na prípadoch vrážd a ponecháva si tento prípad od začiatku až do konca vrátane rozsiahlych rozhovorov s uväzneným masovým vrahov Tedom Bundym. Detektív a jeho kolega sa ocitnú zoči voči vrahovi, potom, čo vystopujú jeho kamión, do ktorého nastupuje nezvestná žena... (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[7/10] Dobré rozpovedanie skutočne tvrdého a reálneho príbehu. Dalo sa z toho vyťažiť viac, herecké obsadenie je na tom slušne a postavy zahrali fakt dôveryhodne, ale detektívna línia tohoto filmu mohla mať lepšie grády. 172 minút je veľa, ale nenudil som sa. Príbeh ma dobrý úvod, pekne sa venuje tomu najdôležitejšiu a má to aj dobré zakončenie. ()

jondoe

Dalsi silny namet z ktoreho sa dalo vytazit ovela viac. Ja jednoducho milujem filmy a seriovych vrahoch a o to viac ked su skutocne. Celkovo ma velmi mrzi, ze ked sa uz aj nejaky natoci tak ide o televiznu vyrobu ( Gacy, Bundy, Manson). Ku filmu som pristupoval skepticky, ale bol som prijemne prekvapeny jeho prevedenim a aj celkovym rozpravanim pribehu. Napriek dlhej stopazi som sa ani na chvilku nenudil. Zaverecny dialog medzi psychopatom z Green River a detektivom bol tak vyborne zrerovany a tak dobre napisany az mi z neho behal mraz po chrbte. Jedine co vadilo je fakt, ze ten film bol televizny. ()

Phobia

Pochcávali jste se ještě v pubertě, týrali vás rodiče a zkoušeli jste si na výrazně mladších spolužácích vivisekci? Pak máte velmi úspěšně našlápnuto ke kariéře masového vraha a jestli nemáte kodex jako Dexter, tak vás lidi nebudou mít rádi, až o vás některá z českých režisérských sereblit natočí MEGAfilm! Mně jen zůstává záhadou, jak někdo s IQ želé bonbónu mohl v relativně omezené lokalitě zavraždit minimálně 49 šlápot (dle svých tvrzení dokonce 71) a neuvěřitelných 21 let tahat za fusekli až pětapadesátičlenný tým vyšetřovatelů. Průměrný TV film o nadprůměrně aktivním seriovém vrahovi: hlavní role byla svěřena příliš nevýraznému ťuňťovi, promluvy jedné z obětí a teologické disputace mi lezly na nervy, popis vražd se omezil na nález těl, občas se obraz rádoby moderně a bezúčelně dělil na více záběrů, děj byl monotónní a nepatrný náznak gradace nastal až v samém závěru. Na tak silné téma byl "Psychopat z Green River" podán strašně nezáživně a nevyvolal ve mně patřičnou emocionální odezvu. Přesto doufám, že věda pokročí tak daleko, aby si pan Ridgway mohl odsedět všech 49 udělených doživotních trestů! 54% ()

nascendi

Ktosi povedal (približne), že jedna obeť je tragédiou, tisíc obetí štatistikou. Podobný pocit som mal aj pri sledovaní TV seriálu (?) o psychopatovi od Zelenej rieky. 172 minútová projekcia mala zmysel iba v tom, že naznačila nekonečne dlhú dobu, po ktorú sa pokúšali tohto sériového vraha dopadnúť. Medzi nami, chvíľami som sa dosť nudil. Režisérka sa bez jednoznačného úspechu snažila nekonečné vyšetrovanie ozvláštniť monológmi a prestrihmi na mŕtvu hrdinku. Záver mnohé vynahradil a výsledný dojem tejto rekonštrukcie bol mierne nadpriemerný. ()

Arsenal83

Filmovo je to taká TV verzia, žiadne hollywoodsky trhák sa tu nekoná. Ale ani film o Čikatilovi nemal nákladnejšie spracovanie a predsa bol výborny (Občan X). Tento túto úroveň nedosahuje ani zďaleka. Z troch hodín je film tak na dve hodiny dialógom medzi kurvami, skôr či neskôr zavraždenými. Debilný komentár jednej z nich, ktorý sa tiahol celým filmom, bol otravný. No a že tam dali aj duchov, no mňa drbne, to je fakt faktografická verzia jak sviňa. ()

• Americký sériový vrah Ted Bundy v roce 1984 skutečně pomáhal při případu Green River. (Mimesis)
  • Seriál byl vyhlášen za jeden z top 10 v televizní produkci za rok 2008 a dvakrát nominován na Gemini Award 2008 za Nejlepší režii a kostýmy. (hippyman)
  • Seriál byl natočen na motivy knihy Stíhání ďábla. (hippyman)