Reklama

Reklama

Krásný chlapec

  • USA Beautiful Boy
Trailer

Tento nekonvenční milostný příběh zkoumá cestu jedné manželské dvojice na pokraji rozchodu, která musí čelit nejen nepředstavitelnému žalu, ale také se pokusit najít světlo v nejtemnějším období svého života. Bill (Michael Sheen) a Kate (Maria Bello) se zoufale snaží najít alespoň nějaký náznak vysvětlení toho, co se odehrálo. Jejich osmnáctiletý syn spáchal sebevraždu, předtím však postřílel své spolužáky na univerzitě. Musejí ustát nejen pohřeb, ale především nápor médií a podivnou lítost přátel a zbytku rodiny. Jejich už tak napjaté manželství je podrobeno obrovské zkoušce, uvědomí si totiž, že jediné, co jim zbylo je společný zármutek, zmatek – a neštěstí, které zanechal jejich syn. Tato událost zásadně zasáhne do jejich života a nutí Billa i Kate čelit pocitům viny, vzteku, sebeobviňování, sebepoznání a nekonečné naději. Podaří se jim znovu najít štěstí a vidět sebe navzájem i okolní svět jasně? (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (40)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Depka od začátku až do konce. Děj je celkem neotřelý a originální, ale film je bohužel zpracován rozvlekle. Pokud však máte děti, tak vás to nejspíš emocionálně rozseká. Beautiful Boy se ani tak nezaobírá tím, proč to všechno vlastně Sam udělal, ale spíš otázkami jako jestli jsou rodiče také oběťmi a jestli na tom neštěstí nesou vinu. Při tomhle tématu se přímo vybízela nějaká vyostřená scéna jako střet s jinými rodiči zavražděných dětí, nebo ukázka novinářského hyenismu. Ale ani jedno se tu ani nemihlo a to je podle mě dost promrhaný potenciál. Každopádně to i tak bylo silné a pokud nejste z oceli, tak vás to minimálně dojme. ()

Riddick77 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv tomu moje hvězdičkové hodnocení nenapovídá, tak jsem trošku zklamán. Téma velmi silné a náročené, ovšem také velmi bohaté a zpracovatelné mnoha způsoby. Tvůrci si vybrali pouze popis strádání rodičovské páru, kterému se zhroutí již tak nestabilní svět vinou násilného činu jejich potomka. Je pravdou, že druhá polovina filmu je poměrně sterilní a snaha o emocionální vhled se v některých momentech prostě míjí účinkem. Je to škoda, protože Sheen i Bello hrají výborně, přičemž problém je ve scénáři, který je prostě příliš jednolitý a struktura příběhu je příliš stereotypní. Tvůrci se báli snímek roztříštit nějakým jiným elementem, který by vystupoval z neustálého a všudypřítomného smutku, hněvu a obviňování se. Zachycení rozdílností mezi pohledem matky a otce je poměrně povedné, nicméně o čem jiném už to mělo tedy být, takže za toto tvůrce netřeba nijak zvlášť chválit. Celkově mi nevadí, že snímek je zaměřen pouze na část po onom incidentu, nicméně je třeba uznat, že například synova motivace, jeho bližší přiblížení divákovi a pohled na jeho vztah k rodičům prostě chybí. Nevyužitá šance, ovšem i tak působivé, silné a mrazivé. 7/10! ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Jsou rodiče člověka, který se rozhodne začít střílet na nevinné lidi a pak zastřelí sám sebe, stejnými oběťmi jako rodiče lidí, kteří při tomto útoku zahynuli? To je hlavní otázka, nad kterou se toto psychologické drama zamýšlí a na kterou se pokud možno snaží dát divákovi odpověď. Film je to určitě zajímavý, alespoň mně tedy zajímavý přišel a dokázal mě zaujmout, navíc příběh je velmi věrohodný a rozhodně se tedy jedná o film, který stojí za to vidět. Jenže zajímavý příběh a kvalitní herecké výkony, které zde rozhodně jsou k vidění, bohužel ne vždy stači k nezapomenutelnému diváckému zážitku. Kvalitní film musí mít ještě něco navíc, což tenhle film nemá. Tenhle film si prostě jen odvypráví onen příběh, ale zpracování je velmi fádní, chvílemi jsem měl pocit, jako bych koukal na nějaký televizní film z produkce Lifetime a nikoliv na film určený pro kina. A právě tyhle mé pocity kazí můj celkový dojem z filmu, který je jinak zajímavý a nabízí zajímavé téma opřené o zajímavé herecké výkony. Zkrátka film nenabídl nic navíc, a to je ten důvod, proč v mých očích zůstává jen mírně nadprůměrným filmem, kterému nemohu udělit více než tři hvězdy. ()

Silas 

všechny recenze uživatele

Pořád ten stejný problém dokola. Filmu de facto chybí předcházející dvě třetiny, vypráví příběh až od katastrofy a snaží se celou svou stopáž o katarzi. Nechci mluvit přímo o bezradné režii (či scénáři), ale to, že téměř žádná scéna nepřesahuje délku jedné minuty, je na pováženou. Sledujeme tak postavy v depresi od 10. minuty až dokonce v různých prostředích a emoce se pochopitelně nedostavují. Dochází zde opět k rozporu mezi tématem a zpracováním, tudíž se dá předpokládat, že ženy a rodiče dětí ve věku filmového syna budou zasaženi dostatečně. Slušně je zachycen rozdíl mezi otcem a matkou, kdy každý prožívá trauma trochu odlišným způsobem. Maria Bello je ve svých 44 letech stále neskutečně sexy, a to i tehdy, když jí z očí proudí vodopády slz. Nechci film zatracovat, ale některé pocity jsou zkrátka nepřenositelné a tohle téma bylo na tvůrce příliš velké sousto. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film jsem se hodně těšila, hlavně proto, že vypráví příběh sebevraždy a vraždy- ale z naprosto opačného úhlu pohledu, než je to obvyklé. Hlavní postavou není ani oběť ani vrah, nýbrž jeho rodiče. Je to dobrý nápad, dívat se na věc jejich očima, protože mě to donutilo přemýšlet nad věcmi, nad kterými bych asi nepřemýšlela, kdyby byl příběh podán z pohledu útočníka. Ale taky je pravda, že ačkoli má film v sobě tolik bolesti a smutku, tak se tam prakticky nic neděje a ani to nejdůležitější téma se nakonec nepodaří zcela objasnit. Takže se člověk ani nedozví proč se to všechno stalo, nemůže odpovědět na otázku, kdo za to může, nemůže si udělat ani vzdálenou představu o tom klukovi, co zabil tolik lidí- protože to pro tvůrce asi nebyl klíčový problém. Zato, pokud si libujete v depresivních/ plačících/křičících scénách, tak si přijdete na své, protože to je prakticky jediná náplň filmu. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama