Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

predators

Luxusní podíváníčko a teď nemyslím ty holky, co se proháněly na prknech! I když ... Ale vlastně mám namysli dramaticky vynikajícně zpracovanou nešťastnou událost mladé nadějné surfařky, která prostě chtěla bojovat. Chválihodný casting známých tváří nepůsobil vtíravě, buď se jen mihly, nebo si zahrály malé roličky, zato obstojně! Nutno podotknout, že o lítostivé a zároveň povzbuzující momenty není nouze a jsou doprovázeny úžasnou hudbou! Kde k tomu ten McNamara po všech těch seriálových sračkách přišel?! Takhle "beatnout" 127 hodin?! 75% ()

Radyo

Jako příběh je to emotivní a dobře odvyprávěné, netlačící přehnaně na pilku ani na sekyrku. Jen tam na můj vkus lítalo nějak moc toho spirituálna ve smyslu "všechno je boží záměr". No, nevím, tyhle snímky, kde někdo (nadneseně řečeno) za každým prdem hned vidí boží úmysly pro mě trochu ztrácí na atraktivitě, byť jde v tomto případě jinak o silnou událost. ()

Hismael

Snad jen Malina Berchová se možná skutečné události v chování lehce vyhnula, aby mohla v těch pár krátkých scénách hrát bezcitnější filmovou soupeřku Hamiltonové, ale kdo ví. Film nejvíce ocení hlavně diváci, kteří si bez určitého sportu nedokážou představit svůj život. Záběry ve vodě jsou opravdu skvělé, ale mnohem větší zážitek zanechá samotné vypořádání Bethany se vzniklou situací. ()

IQ Tiqe

Politicky korektní. Snaží se hrát na city. Nechci být krutý, jde o dvě vážné tragédie, ale podávat je tímhle způsobem mě nepřesvědčí a připadá mi to laciné. Alespoň do určitého okamžiku připadalo. Pak přišly světlé okamžiky a nakonec jeden z těch typicky americky burcujících závěrů, které tak nemám rád. ()

Kamca_

První půl hodina filmu mě moc nenadchla. Ze začátku to fakt vypadalo na další laciný americký příběh. Ale potom se to hodně dobře rozjelo a chvílema mě i mrazilo, což u filmu miluju. Soucítila jsem s Bethany. Normálně AnnuSophiu nemám moc v lásce, ale tady se mi líbila. Opravdu jí to moc slušelo.Trochu jen škoda toho konce. Dalo se to podle mě natočit líp. Trochu jsem i uvažovala o 60%, ale nakonec 75% dám. ()

• Společnost FilmDistrict Pictures původně chtěla film promítat maximálně ve 300 kinech, ale s výsledkem byli nakonec tak spokojení, že se film dočkal více než 2000 kin. (hellstruck)
  • Film se natáčel v roce 2010 na Havaji a na Tahiti. (Fjera)

01.01.2012

01.01.2011