Pekelná noc

• USA Hell Night

Parta studentů dostává jako úkol pro vstoupení do klubu strávit noc ve starém, opuštěném sídle. Po strašidelném příběhu o posledním potomku majitelů sídla jsou studenti vpuštěni dovnitř. Večer začíná několika strašidelnými triky, připravenými jejich kamarády. Jenže ten opravdový děs se právě probouzí někde ve sklepích zámku a chystá studentům opravdovou pekelnou noc. Pro většinu z nich také poslední. (Henk)

corpsy

Čo tak povedať o tomto vydarenom, klasicky vystavanom slasheri. Občas pôsobivo napne ( naozaj dosť občas ), občas pôsobivo nudí ( naozaj len občas ), tá pravá, desivá synth hudba a klasické charaktery, z ktorých veľa nezostane ( neberte to ako spoiler, tak to v každej vyvražďovačke chodí ). Takže pekné 4*, z ktorých ale mohlo byť 5, keby mal snímok väčšiu porciu gore a menšiu porciu minút, tak ako sme v tomto žánri zvyknutý. ()

fcreading

Tak tento slasher buduje dobré množstvo atmosféry a dodáva nám napätie namiesto zvyčajných nahôt a gore. Taktiež si Hell Night berie čas na vybudovanie charakteristiky pre niektoré z jeho postáv. Linda Blair (veľmi podceňovaná herečka) je veľmi atraktívna, sexy a je podporená lepšie ako obvykle obsadenie. A finále je obzvlášť vzrušujúce. Viac v mojej staršej recenzii http://www.studna.net/reviews/1103/ ()

helljahve

Kvalitný slasher zo začiatku 80.rokov. To boli zlaté časy, čo film to klenot. Pekelná noc ma síce veľmi jednoduchý dej , ale pozerá sa na to velmi dobre. Dnes sa točí veľa filmov kde sa vraždia teenegeri, ale zaujme maloktorý. Ja som bol velmi spokojný, mám rad takéto filmy. Ešte pripomeniem že hlavnu rolu hraje Linda Blair. ()

kaylin

Osmdesátá léta přinesla velké množství slasherů a některé prostě zapadnou. Film „Pekelná noc“ je jedním z nich, protože vyloženě nemá nic, čím by vynikal, i když se snaží, aby byla ta pekelná noc skutečně děsivá, aby se studenti báli o svůj život. Tahle skutečnost se ale nějak nepodařila přenést na diváka, který si bude odnášet spíše průměrný hororový zážitek než zážitek skutečně dechberoucí. ()

PetrPan

Neděsí, nešokuje, nudí. Čekal jsem něco ve stylu Night of the Demons, čili minimálně zábavnou vybíjenou okořeněnou duchařskými proprietami, ale kde nic tu nic. Jsme v teenage hororu osmdesátých letech a nedočkáme se žádných odhalených prsou, což osobně považuji za téměř skandální, a to i v kontextu s tím, že tu máme krev a mlíko Lindu Blair! "Bustová insuficience" bohužel není vyvážena ani nadbytkem brutality nebo gradací napětí, přitom prostředí strašidelného domu staví minimálně základy k progresivnímu vývoji v této oblasti. Zůstává však naprosto nevyužité a s nulovou atmosférou. Víceméně povedené jsou jen vražedné rejdy šíleného zloducha, kterých je však pohříchu málo. Hell Night byl pro mne docela velkým zklamáním. ()

• Posledný film spoločnosti Compass International Pictures. (beso74)
  • Pri nakrúcaní scény, v ktorej je Jeff zvrhnutý zo schodov a poraní si nohu, sa stala nepríjemnosť. Herec Peter Barton sa naozaj zranil, a preto je jeho krívanie skutočné. (molcan2)
  • Filmári mali problém so sovou, ktorá mala letieť priamo na kameru. Nakoniec sa uspokojili aj s umelou, ktorá letí do pravej hornej časti kamery. (molcan2)