Česká policie může zůstat v klidu, veškeré silniční běsnění se bude odehrávat v rozpálených ulicích brazilského Ria. Až sem utekli před spravedlností notorický zločinec s dobrým srdcem Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O´Conner (Paul Walker), bývalý polda, který mu naposled pomohl utéci z vězení. Ne však náhodou. Do města pod obří Ježíšovou sochou je přivedl plán, na jehož konci na ně čeká vstupenka ke svobodě. Potíž vězí v tom, že ten plán, v nominální hodnotě 100 miliónů dolarů, které na ně čekají v sejfu policejní stanice, je naprosto šílený. Brian a Dom povolají do Ria bývalé parťáky, aby zvýšili své šance na úspěch, jenže proti nim nestojí jen zkorumpovaný narkobaron a jeho bojůvka, ale také drsný federální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson). Hobbs je typ člověka, který bere svou práci smrtelně vážně, a když dostane nějaký úkol, tak ho vždycky splní. A to je pro oba hrdiny smrtonosná kombinace. Ještě že mají auta a schopnost dostat z nich pokaždé to nejlepší. (Bontonfilm)

Diskuze

Alpha-17

Alpha-17 (hodnocení, recenze)

No opravdu už nemohu dočkat! Teším se taky na ty káry! Něktré budou použité asi vůbec poprvé, tak snad nezklamou. Americký mě tolik neberou, ale ten Lexus LFA v traileru vypadá dost dobře, a pak samozřejmě můj favorit - Nissan GT-R!

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Hej tú scénu si pamätám. Podľa mňa je to aj tým, že v trojke bol na to "sám". 4. diel bol nápad Diesela a aj mu trošku pomáhal. A v 5. dieli je Diesel aj producentom. Podľa mňa má aj toto váhu. že si herci povedia ako by to mohlo byť, a spolupracujú s režisérom. Takže už na to nie je "sám". Alebo sa snaží získavať skúsenosti s predošlých dielov a vylepšuje ich a odstraňuje postupne chyby.
Takto to vidím ja.

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Máš pravdu, vyzerá to už tak. :-)
Len mi nejde do hlavy ako Justin Lin dokáže stupňovať filmy FF - 3 nič moc, 4 prekvápko, a 5 vyzerá byť možno aj najlepšia.
Btw. aj za prvým dielom nasleduje jedna scéna, len nieje hodně hodně sokující.

Podhrylp: Thanks za typ.
Shakers: Možno sa nám splní to o čom sme hovorili. že sa 130 min možno nebudeme nudiť :)

(hodnocení, recenze)

Žiju v UK a dneska měl Fast & Furious 5 premiéru u nás. Nebudu vám nic prozrazovat, ale opravdu doporučuju jít se na to podívat do kina. Dopředu jsem viděl jen trailer a těšil jsem se jak malej kluk. V kině jsem se nenudil ani minutu a dokonce jsem nezaznamenal, že má film 130 minut.
Očekával jsem, že to bude o autech od začátku do konce (a to já rád). :) Překvapením pro mě bylo, že do toho filmu dostali opravdový příběh a spoustu akce, která, bych řekl, v předchozích dílech tolik nebyla. To ale filmu neubralo a byl jsem hodně příjemně překvapen.
Jestli jste viděli trailer, tak asi víte, že to tady o fyzice a realitě moc nebude (viz. jak táhnou za autama trezor), ale bez toho by zábava udělat dost dobře nešla. Ostatně, uvidíte jak proběhne vysvobozování Dona z autobusu, kterej jede do vězení (konec 4. a začátek 5. dílu). :)
Navíc je tenhle díl hodně propojený s těmi předchozími. Takže se dozvíte něco víc o Donovo tátovi, proč Han pořád pochrupuje nějaký krekry a nebo třeba zjistíte, že kdo umřel v jednom z předchozích dílů ve skutečnosti žije (a Hana na mysli opravdu nemám). Takže za mě 100 %, film předčil veškerý moje očekávání a teď se rok zase budu těšit na šestý díl. :)

Rada: za titulkama je hodně hodně šokující scéna, neodcházejte z kina než to skončí, jako to dělá 90 % lidí :D

Příspěvek byl smazán administrátorem.

SpeedyCZ

SpeedyCZ (hodnocení, recenze)

V Austráliii už to normálně dávají, prý to není vůbec špatný. :)

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: presne tak, dvojka a trojka sú jediný škodlivci, ale aspoň že ako séria to dobre naväzuje.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Na jednu stranu som rád, že je ich 5, na druhú zase nie. Ja osobne som milovník aut, aj vysokú školu si robím o autách, len zas ja by som tu sériu určite skrátil, pár dielov nebolo moc dobrých a aj zbytočných. Ale na tieto posledné dva diely sa veru teším.

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Všetkého veľa škodí.Hlavne že je už 5 pokračovanie FatF :-)

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Máš pravdu. Všetkého veľa škodí. Uvidíme, zachvíľu budeme vedieť odpoved.

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: "keby" to bolo 130min čistej akcie, tak sa začnej asi aj nudiť. :-)

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Možna jedna dve aj áno. Ale "keby" to bolo 130min čistej akcie....Hm... :)

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Ja ešte neviem či som vôbec rád za tých 130m.Predošlé filmy neboli naťahované a išli v podstate takým svižným tempom.Snáď tam nebudú scény pri ktorých sa budem nudiť.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Súhlasím s tebou. Bitka bude mať max. 5 minút. A budú tam asi také sekvencie, kde budú plánovať, zhovárať sa, a akčných scén ale bude asi tiež požehnane. Ale som rád, že to má 130 min.

Shakers (hodnocení, recenze)

drake31: v skutočnosti myslím, že sú to len 4 a pol minútky, ale inak aj to je dosť. :-)

Shakers (hodnocení, recenze)

VojinRyan: Najviac čo ma prekvapuje je tých 130 min.(každý film sa zmestil do 110) na akčný film o "autíčkách" dosť vela, takže to asi len o autíčkách nebude.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

Shakers: Tiež si myslím. Netreba zabúdať, že zatiaľ to videli len Brazilský američania. Takže keď to príde do Európy, klesne to určite.

drake31

drake31 (hodnocení, recenze)

VojinRyan: keď som čítal tú prvú vetu, normálne som sa zľakol čo pri tom chceš robiť :)

Shakers (hodnocení, recenze)

8.0/10 + 130 min. že by to bola naozaj až taká pecka? nezdá sa mi, ale aspoň budem prekvapený.

VojinRyan (hodnocení, recenze)

HUMOOOO: Len musím kúpiť 2 tony vreckoviek. Kto bude potom utierať tie sliny z televízora. :D

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (více)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest