Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

štófy

Super akčňák s výbornými akčními scénami, ale...Je to Sherlock Holmes ,a od toho tohle nepožaduju.Kam zmizel jeho důvtip a promyšlenost?Jeho hloubání a vyřešení záhady za použití rozumu?Jen pár minut filmu zabírá výše zmíněné.Jako obrovský fanoušek knižního Holmese uznávám, že Sherlock Holmes byl i akční hrdina,ne jen tlouštík v křesle, ale stejně.Nic se nesmí přehánět a tady se to přehnalo rozhodně.Kam proboha zmizela lehkost a vtipnost prvního dílu? Tímhle stylem třetí pokračování raději ne, prosím... ()

Armageddon

Sherlock je génius.Či už knižný, seriálový alebo filmový. To musíme uznať vždy. Napínavá naháňačka, v ktorej mal zase raz Sherlock naviac. V priebehu deja sa dalo zasmiať, hudba sa výborne hodila, lebo sa od jednotky líšila len minimálne. Videl som v kine a neľutujem. ()

snek49

Úspěch jedničky se nedostavil, stejně jako kvalita tohoto filmu. Moc uspěchané, obyčejné a možná i hloupé. Kamera však vinikající a především scéna odstřelování v lese, byla úžasná. Nic to nemění na faktu, že by to chtělo více inteligence a geniality, kterou jsme citili tenkrát... ()

Bounded

Guy Ritchie v souboji s novodobým Sherlockem z BBC bohužel neudržel krok. Zatímco někteří jedničce vyčítali absenci atmosféry, já v ní spatřoval základ pro budování ve dvojce, která bude ještě špinavější, temnější a rovným dílem k tomu i cyničtější a vtipnější. Polovina stopáže je ale pro děj téměř nepodstatná, je to takové pobíhání sem a tam, cikánská věštkyně je jako charakter spíše pro okrasu a její přítomnost vlastně slouží jenom k tomu, aby děj vůbec držel pohromadě. Zpomalené záběry zas tolik nevadí, ale v jednu chvíli jsem si vzpomněl na Petera Griffina, jak naříká nad vyvrknutým kotníkem. Holmes už se nešpičkuje s Watsonem tak důvtipně (lépe řečeno těží pouze z jedničky) a jeho humor je spíše stavěn na situačním humoru než na charakterovém podloží. Kolem a kolem si můžu pochvalovat pouze dvě věci a to závěrečný souboj (box a přesná citace při psaní na stroji) a Stephena Frye. Ale i ten závěr ve Švýcarsku by si zasloužil prodloužení a trochu toho leštění. Pokud se chystá trojka, doporučil bych tvůrcům po očku kouknout zase do staré Británie. Z toho kousku už zase příliš křičí holywoodské pozlátko. ()

darthvader77

A tak zemřel ten nejlepší detektiv i ten nejnebezpečnější zločinec, jejich generace. Sice hrozně moc tak říkajíc světové, Moriarty stojící za vyvóláním první světové války, chápu silné kafe pro každého, pro mě je tohle, jako Sherlockofila tak skvělé zvizualizování Doylovy knížky a i když hrozně přeplácané, já tomu dávám neobjektivních pět. ()

TetherSaw

V podstatě nic moc se od minulého dílu nezměnilo. A stále strhující! A vlastně ještě lepší!!! Konec filmu kde se odehrává velký souboj dvou mozků nad "šachovou partií" je bezchybný. Nemám slov. ()

Chasida

Lepší než první část, bohužel ale ne o moc. Osobně mi přišel druhý díl zajímavější, ale opět to není žádný trhák. (65%) ()

godspeed

Parádní odpočinkový film. Detektivní příběh, nabušená akce, vtip, skvělá kamera, střih a hudba od Jendy Pokoje. Co víc si přát? Snad jen aby všichni ti co dali "odpad až **, začali brát nějaká antidepresiva. :) ()

TSZ

Zklamání, zejména v první polovině filmu jsem měl několikrát nutkání to celé nedokoukat. Všechno je sice velmi podobné jako v dokonalé jedničce, ale podle všech zákonů Hollywoodu je to přeplácanější, nelogičtější a nataženější. Druhá půle začne pěkně odsýpat, děj dostane logiku (resp. se mi konečně podařilo se zorientovat v tom, kdo co a proč chce) a já si Hru stínů začal docela užívat. Hlavní herečtí představitelé jsou samozřejmě supr, nově přidané postavy (Holmesův bratr a cikánská věštkyně) jsou evidentně našroubované dost násilně. Dalšímu dílu bych se nebránil, ale změnit cestu by asi bylo zapotřebí. ()

Anethia

Tento druhý díl se mi líbí více než první, ale na druhou stranu zde nacházím scény, se kterými nejsem plně spokojená. Při mučící části s hudbou od Schuberta jsem měla husí kůži, ale následovalo zklamání. Až moc akční scéna odehrávající se v lese byla opravdu příliš. Robert Downey jr. opět zazářil. ()

celticek

Sice mě to nebavilo tak moc jak první Sherlock,ale řemeslně je to zvládnuté opět velmi dobře. Downeymu role sedí, mně se prostě líbil, Law je taky dobrý, Rapace moc prostoru nedostala (Lisbeth je Lisbeth). Příběh mohl být vykonstruovaný lépe, ale člověk se především v kině pobaví. ()

Fildas

Trochu akčnější než jednička, ale zase rozmanitější prostředí a ,,boj" s Moriartym je výborný. Downey a Law podali excelentní herecké výkony, jsou opravdu správná dvojka. Jen škoda že Rachel McAdams měla tak málo prostoru. ()

Lilien

Kto má rád povodnú predlohu, tak musí tieto nové dobrodružstvá SH nenávidieť, a pokladať to za nesmiernu hlúposť. Príbeh jedna katastrofa, nejasný, nepútavý. Noomi Rapace jej postava cigánky absolútne nerozvitá, pre príbeh dovolím si tvrdiť zbytočná. No nedostatky mi vynahradila skvelá akcia s bombastickými spomalenými zábermi, skvelým vtipným ústredným duom i solídnym záporným hrdinom. ()

Lukaso1

Ohhh tak to byla jízda! Nějak nechápu komentáře typu že to nebylo ono a že film neměl to prvé kouzlo. Já osobně si myslím, že na druhý díl to dopadlo velice povedeně a film měl vše co jsem od něho očekával. Styl natáčení Guye Ritchiho mě fakt baví, vizuál celého snímku je opravdu skvělý a neokoukaná akce opravdu originální. Tak kdy náš čeká završení trilogie? ()

Uhura

Cokoliv by snad mohlo být v prvním ze Sherlocků zábavné nebo snad zajímavé, se ve druhém absolutně rozplizne do neuvěřitelné nesrozumitelné a nezáživné mazanice plné rádoby temného Londýna a Holmesových pozorovacích zpomalovaček vs. zrychlovaček, kterýmižto neustále se opakovaným používáním dokonale vyprchá veškerý nápad a efekt. Samotná postava Holmese je zase o něco šílenější, což nedodává na vtipu jak bylo zamýšleno, ale na celkové nesoudržnosti a nesjednocenosti obou počinů. ()

baltik

Druhý Sherlock nezklamal ale zas ani nepřekvapil. Furt se jedná o tu "lepší" oddechovou zábavu. Je to zabalené v pěkném grafickém zpracování a s úžasnou hudbou! Určitě se zas musí počítat s tím že to je "Akčňák". Z daleka se nejedná o nějaké drama, protože pokud to budete brát jako drama, budete zklamáni. Každopádně neurazí a pobavíte se. ()

14neo11

Příběh i děj o poznání temnější, než v předchozím dílu. Moriarty Sherlocka pořádně prohnal. A Jude Law si připomenul film Nepřítel před branami (hezky vložený odkaz). ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011