Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

knihovna

Při prvním zhlédnutí jsem tomu dal 3 hvězdičky - a nechám je i po dnešním, tedy druhém zhlédnutí. Plusy: Robert a Judd, hezké technické vychytávky, a chvilemi(bohužel pouze chvílemi) i dobrá dobová atmosféra. Mínusy - Jared Harris (nemastný neslaný záporák), přílišné vyžívání se v technických vychytávkách, pražádné tajemno a překvapení. Oproti prvnímu dílu slabší. ()

Jehan

Jo, vše funguje, pokud tedy divák nelpí na svých představách podložených četbou klasika. Ale už ví, co má čekat , po té vypečené jedničce. Sherlock je ještě větší magor než v prvním pokusu o demontáž viktoriánského kultu, Watson se konečně pořádně vyřádí (a za to by to tedy Jude Law měl dát scénáristovi basu šampaňského!) a Stephen Fry je wildeovsky dekadentní (říká se tomu, tuším, kamej, nebo co). No nic, je to v podstatě hovadina. Rozhodně ale zábavná. Nemá smysl se v tom moc vrtat. Nebo má, poslužte si. Ještě tedy malá poznámka. Hudba Hanse je tentokrát hodně divná. Irský houslový šraml bych ještě skousl, ale místy mě poněkud otravovalo, že muzika zní jako v nějakém spaghetti westernu. ()

PlayEasy

Vcelku podařený detekvtivní film s výbornou hudbou, velmi dobrou ústřední dvojicí, zajímavým záporákem, byť je tento film efektní tak zkrácení by rozhodně neškodilo a také to dlouhé (někdy až nudné) čekání na konec, který měl být skvělý, ale nebyl, nás moc nepotěšilo. Ale odfrky celkem sednou, ale (jak již psal Cervenak) "trestuhodné nevyužití ženských postav". Ale zpomalovačky (např. v lese) to Ritchie vždy uměl:) 70% ()

Kacer

Vizuální orgie , která má s Holmesem společné některé postavy a pár hlášek a odkazů Mycroft Holmes a jeho nahá scéna? Doyle by scenaristu poslal do Údolí strachu makat do dolů ()

mrclTV

Taký ako prvý film až nato, že  je to v každom ohľade trochu slabšie a hlavne humor veľmi nefunguje, jednoducho strašne sa tlačil do polohy - "Watson sa žení, poďme si robiť vtipy z manželstva". Umelé a nepresvedčivé. ()

liquuid

Moderní pojetí legendárního detektiva, který má osobité a originální postupy k řešení zločinů. Perfektní slow-mow záběry, s Judem to funguje a k tomu nějaký ten zajímavý příběh dohromady dává hezkou podívanou. Režisér každým filmem silnější v kramflecích. Robert je od určité doby zárukou kvality. ()

IZFNP

Skrátiť o 30 minút, v ktorých by sa nachádzali všetky zbytočnosti zo začiatku, a je z toho veľmi dobré pokračovanie. Film sa však zasekol niekde na pomedzí a ja ho len s ťažkosťami dokážem oceniť, no tiež ho neviem vyslovene skritizovať. Downey chvíľami pôsobí ako šialený (aj dobrým, aj zlým spôsobom), Jared Harris v úlohe najväčšieho zlosyna nemá dostatočnú šťavu, Noomi Rapace sa dalo využiť aj viac a tá úmorná stopáž, ktorá chvíľami postrádala dej... Nevravím, že to bolo bez nápádov, ani že išlo o zlý film. Ale čakala som viac- i keď, možno ani nie. Takto to zachraňuje len Downey, ktorý ma bude baviť, nech by robil čokoľvek, Holmesov "relationship" s Watsonom, dvojka Kelly Reilly/Stephen Fry, soundtrack a vizuál. A tých niekoľko vtipov, ktoré stáli za to. 65% ()

adamcikv

Je skoro pravidlem, že druhá část rozpracované filmové série je o mnoho horší než ta první. U Sherlocka Holmese to neplatí. Jak jinak, Holmes se vždycky musí odlišovat, jinak by to nebyl on. Druhé pokračování jr pro mě ještě o hvězdičku lepší než první film. A přijde mi tak trochu ... vtipnější. Rozhodně jsem se zasmál víc než nad skoky z okna parlamentu :). Ta muzika ... Hans Zimmer mě opět nezklamal. Krásná hudba to všechno detailně rozkreslila. A pro mě nezapomenutelný Jude Law se ještě víc ukázal jako skvělý herec než v jedničce. Takže jaké je mé celkové hodnocení? 95% Nedávám 100% kvůli konci. Je totiž skoro nemožné přežít pád do takové hloubky a ještě do vodopádu. Jinak však velmi dobré. ()

dzules

sláva sláva sláva Guy nám výborný film dává :) po dlouhé době série, kde je dvojka lepší než jednička. Zatím co jednička byla místy přitažená za vlasy a byla dost nereálná ve dvojce je toto upuštěno a film je postaven na logice, dedukci a všímavosti hlavního hrdiny. Příběh má spád, frčí jak našlápnutý vlak a rozhodně nikde nezastavuje-ve filmu nejsou hluchá místa. Jako v jedničce Guy pracuje se zpomaleným záběrem, přehrávání možných vyústění situací v Holmesově mysli a hudba vše pěkně dokresluje. Downey je jako Sherlock opět neodolatelný a adekvátně mu sekunduje Law jako Dr. Watson. Prostě radost pohledět :) ()

lektvar

Totálne som sa stratila už pri prvej scéne, ale rozmýšľam, že asi naschvál, pač to chcem vidieť zas a zas a zas ()

MartyMcFly89

Po dlouhé době film, která jsem viděl v kině a ne na dvd (předpremiéra 28.12.2011 v Plzni). Všeničící smršť, která je někdy možná až příliš akční a zběsilá (zpomalené záběry nezastaví fakt, že se jede pořád dál), ale koneckonců, Sherlock byl určen jako tak trochu akční hrdina (i když až do takové míry to Doyle nemyslel). Nevermind it, protože to funguje. A funkčnost je důležitá věc, protože pak nastává zábava, užiju si film a překombinovanost mi koneckonců nevadí - naopak. Jediné co mi vadilo byli české titulky, ale tak až to vyjde pro domácí použití, tuto chybu napravím. Štěstí že nepoužili dabing. Co si budeme povídat, film stojí hlavně na hereckých (a hlavně mimických) schopnostech Downeyho a jeho fungujícího vztahu s Jude Lawem - a jeho postavou Watsona. Nene, Sherlock nemusí být postarší, vznešený a odměřený kliďas, kterého nic nevyvede z míry, to je jen jedna strana mince. Tady je druhá. ()

jjimmy

rozmýšľal som medzi 3,5 a 4. Nakoniec som si to nechal pretráviť cez noc a dnes som sa rozhodol dať 4. Príjemne sa na to pozerá, nenudí to, ale tá "tieňová hra" mohla byť trošku viac tieňovejšia. ()

drepp

No jak to říct... první půlhodinu jsem se neskutečně nudil, myšlenky mi už utíkaly k tématu o vyhozených penízcích :D Ale díkybohu se to poté rozjelo k dobrému, dobré scény, dobré dialogy, dobré střihy. Ano všude použivám slovo DOBRÉ, neboť i film je jen dobrý, nic víc a nic míň. Neurazí, ale jednička mě oslovila rozhodně více. ()

Bercuss

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával,což je moc dobře, protože jsem toho očekával opravdu hodně. Rychlé tempo filmu,které vás nenechá ani na chvíli vydechnout a rozhodně se nebudete nudit,což je obrovské plus oproti jedničce. Skvělá akce, inteligentní a propracovaná zápletka.Výborný záporák v podání Jareda Harrise. Dvojice hlavních klaďasů si udržela vysoký herecký standard z jedničky, jen tentokrát se mi víc líbil můj oblíbenec Robert Downey Jr. 86% ()

Lucius

+++ hudba +++ kostymy ++ cameo Frye :) --- zbytek nestal za moc, efektu prezrano bullet-timu jeste vic... logika pribehu? asi nebyla povazovana za dulezitou... ()

Rostiiik

Toto pokračování předčilo mé očekávání. Herecké výkony v podání hlavních hrdinů byly skvělé . Scény byly skvělé. Hudba byla skvělá jak už to tak bývá u Hanse Zimmra. Já jsem odcházel z kina naprosto spokojený. Tudíž 5 hvězdiček. ()

elpin

Z nějakého důvodu na mě film působil jako kolekce jednotlivých scén než jako ucelený děj propojený nitkou příbehu. Nevím jestli to bylo slabým příběhem, praktickou absencí nějakého úvodního seznámení s postavami/světem nebo tím že už jsem od minula zapomněl kdo je kdo, ale nějak jsem se do toho nemohl dostat. Předramatičněné slow-motion scény a naprosto nesympatický hlavní záporák tomu taky moc nepomohli... ()

Mr.Keli

Guy Ritchie nezvládá jednu podstatnou věc, přechod z prvního dílu na druhý. Celý začátek je díky tomu nezáživný a řekl bych, že i zbytečný. V ostatních věcech režisér neselhává, jako efektní bombardování, gradace hl. hrdinů a ke konci vydařená partie šachů. Ale pořád se nejedná o nic světoborného, v zásadě akčnější než jednička, jinak se stejnými výrazovými prostředky. Viděno v kině, 60%. ()

Bouřka

Mě to prostě baví, Guy mě baví, Robert mě baví a hudba mě baví. Ty zpomalovačky akčních scén mě snad nikdy neomrzí - honička po lese neměla chybu. A bonus nakonec - plný film angličanů :-) ()

Dextwer

Než jsem na to šel do kina, tak jsem si přečetl spoustu negativních kritik, až jsem si říkal, jestli se na to mám jít podívat. Každopádně jsem šel a udělal jsem dobře. Samozřejmě člověk musí brát některé věci s nadhledem, ale herci Robert Downey a Jude Law jsou skvělí, námět je lepší jako v jedničce a děj a efekty opět strhující. Dokonce bych si troufl natočit i trojku pane Ritchie. Zajímavosti: * Brad Pitt, Gary Oldman, Daniel Day-Lewis, Sean Penn a Javier Bardem byli zvažováni pro roli Moriartyho, tu však nakonec dostal herec Jared Harris * Hans Zimmer se po přečtení scénáře osobně vydal na Slovensko, kde rekrutoval několik romských hudebníků, se kterými poté k filmu ve Vídni nahrál části hudebního doprovodu * Chyba ve filmu: Sherlock Holmes (Robert Downey Jr) použije ve filmu rtěnku v tubě. V roce 1891, kdy se film odehrává, ale taková rtěnka ještě neexistovala. Vynalezena byla až v roce 1915 * Medaile, které nosí Watson během svého loučení se svobodou, jsou Afghánská válečná medaile a Kandaharská bronzová hvězda. Watson je totiž veterán z Druhé Afghánské války. Moje hodnocení: 85 % ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011