Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Chudák

zápal zajimavé jedničky jakoby pokračuje, ale vše je předvídatelné a nic vás bohužel nepřekvapí......škoda. Jenom doufám, že do třetice všeho nejhoršího nebude naplněno:) ()

Mistr_Moon

O něco lepší než první díl ale pořád je to dost bez emocí, bez nápadů a bez života. Moriarty mi vůbec neseděl a mrzí mě, že si tu roli nezahrál Brad Pitt jak se původně kdysi šuškalo, protože vidět tyhle dva s Robertem pohromadě to by bylo o dost lepší (možná). Jinak herci fajn, čest a sláva Noomi Rapace, která je zatím neokoukaná, což se během pár let stejně změní protože bude hrát v každém druhém filmu... ()

vitac.

Stejná chujovina jako předchozí Holmes, akorát se mi to zdálo trošku zábavnější. Moje hodnocení také stejné - tři slabé hvězdičky. ()

Ferenzo

Když srovnám tento druhý díl s prvním, je to rozhodně pád dolů. Hra stínu není zdaleka tak zábavná jako první a délka mohla být rozhodně o něco kratší. Má však stále své kouzlo a závěr je opět skvěle Sherlocovský. 70%. ()

Olafsson

Já se dobře bavil.. Charisma Roberta Jr. je nepopíratelné a Jude Law je mu opět skvělým partnerem.. Náramně jsem si opět užíval zpomalené scény, které jsou zde dovedené k dokonalosti a zanechávaly mně bez dechu.. A skvělé jsou Sherlockovo preview pravděpodobného průběhu soubojů těsně předtím než začnou.. 4 hvězdy zasloužené.. ()

bakulator

Debilní kung-fu matrix ve stylu podobný kasovně trhákových sraček jako Piráti z Karibiku, páni prstenů a Avatar. Neskutečná hovadina, která má s Sherlockem Holmesem společné pouze hlavní postavy. Guy Ritchie se zbláznil a chce už jen rejžovat dolary za nevkusný pičoviny. Arthur C. Doyle by měl vylézt z hrobu a poskákat ho :-) ()

mikhail

Prvá časť bola nadpriemerná, dvojka je stále dobrá, ale niečo jej predsa chýba. Mne osobne hlavne chýbala silnejšia ústredná ženská postava. V jednotke Rachel McAdams excelovala a tu...no nechcem zachádzať do Spoileru. Inak je Hra tieňov najmä v strednej časti nudná. Stále je to jeden z lepších blockbusterov roku 2011. ()

Ajka1

Výrazně povedenější než překombinovaná jednička. Přímočařejší děj s jednou "over the top" akcí za druhou tomuto zmodernizovanému pojetí detektivní klasiky spíše prospěl. V případě, že si odmyslíte jméno hlavního hrdiny, jedná se vesměs o neškodnou akční podívanou plnou až 'onanisticky' přemakaných vizuálních orgií (záběr na běžícího padoucha, zpomalené sekvence), tak typických pro Ritchieho styl. Narozdíl od předchozího dílu mohu s klidným srdcem prohlásit, že jsem se dobře bavila. Downey (začínám tomu klukovi pomalu přicházet na chuť) i Law oplývají nesporným charismatem a evidentně jim to spolu zatím šlape. A poslední hvězdu přihazuji za Stephena Frye. ()

thomasnikrs

Excelentí výkon obou hlavních hrdinů... obvzláště RDJ, dobře zvládnuté trikově, kamera, efekty.. film se mi líbil, ale jednička byla lepší.. ()

Kubi21

Dal jsem čtyři, stejně jako prvnímu, ale pro mne to bylo o dost horší, ale pořád si to zaslouží nadprůměrné hodnocení (asi budu muset přehodnotit prvního Holmese). Je tu vše co v prvním díle, ale přece jen mi trochu chybí nějaká zásadnější záhada. Tady se ubralo na myšlence a přidalo na akci. Špičkování mezi Holmesem a Wattsonem je stále svěží, vtipné a zábavné. Co mi vadilo, bylo moc velké využívání rozboru rvaček. V prvním to bylo neokoukané, tady to cpou všude. Padouch je lepší, ale toho prostoru zase moc nemá. Akce výborná, ale nějak mne nedokázala vtáhnout do děje. A co tu dost chybí je ženský element. I když přibyla Noomi Rapace, tak nemá ten švih co měla Rachel McAdams, kterou tvůrci odsunuli pryč. ŠKODA. Zkrátka solidní zábava, která slušně pokračuje tam, kde první Sherlock skončil, jen by to chtělo pro příště ubrat na prvoplánové zábavě a přidat trochu té námahy pro mozek. PS: Nejsem si úplně jistý, ale myslím si, že dle knihy skončil Holmes s Moriartym sice ve vodopádu, ale ve Viktoriině v Africe. Nevadí, je to přípustán odchylka od Sira Doyla. ()

Brziii

podle me zbytecne preplacany , nebudu rikat ze sem se nezasmal, to urcite jo a ne jednou, ale prislo mi to jak nafoukla bublina, ktera nebrala konce, pekne natoceny sceny ale to vsechno , asi trosku tim, ze po jednicce sem hodne ocekaval a ono se to nedostavilo, asi bych dal normalne 4 kdyby to byl prvni dil, ale dnes se maj tocit dalsi dily ne kvuli penezum ,ale kvuli tomu se jeste vic vysvihnout, coz v tomto pripade se nepovedlo ()

minima

Zábavné od scény v lese. Do té doby jsem měla co dělat, abych to nevypla. Ovšem ta dotyčná scéna měla takové grády, jaké jsem asi ještě neviděla. Zpomalovačky výborné a vůbec... A pak taky skvělá hudba. Místy jsem víc vnímala ji, než film, ale to tak bylo i u prvního dílu, takže žádná změna. Herectvo dobré, hlavně Law, který mi příjde lepší jak Downey. Což už je co říct, vzhledem k mé slabosti pro daného pána. ()

miki68cz

Povedená, příjemně provedená podívaná. Technicky výtečně zvládnutý film, s dobrým dějem plným rytmu a napětí. Skvělí herci v hlavních rolích, parádni kamera s pomaluběžnými prvky, vtipné trefné dialogy. Jen bych poznamenal na škodu snímku, že méně je někdy více a všeho moc škodí, kdyby Guy ubral plyn, bylo by to ku prospěchu. Já se ze srdce bavil a tento film vřele DOPORUČUJI. ()

Mabfred

Zábavné - přes všechny anachronismy a místy nepřehledný děj, ve kterém jsem se trochu ztrácel. Vše výborně vygradováno do závěrečné čtvrtiny. ()

N3O

Celý mi to přišlo tak nějak zbytečný dokud nezačala naháněčka v lese. Závěrečné přetahování mezi Holmesem a Moriartym nepřebylo tu stupiditu dámských převleků a všeho možného co mi opravdu vadilo. ()

Horxus

Už jedničku jsem zbožňovala. Navzájem se popichující Holmes s Watsonem, kus Jude Law, můj oblíbenec Downey, a případ Sherlocka Holmese. Krásně natočené, perfektní atmosféra a kostýmy, dechberoucí zpomalené akční scény... minimálně na Oscara za kameru. Celé dve hodiny jsem se perfektně bavila a dávat to v kině, šla bych na to pětkrát po sobě. Tady nemám žádné ale. ()

Belbas

To, co chybělo na začátku filmu, kdy mě děj pořád nedokázal pohltit, plně nahradil výborný konec. Dvakrát jsem uvěřil, že Sherlock je už konečně mrtvej, ale Downey mě zase převezl. Musím pochválit moc pěkné a nápadité akční scény i výkony herců. Moc se mi zamlouvala také hudba Hanse Zimmera, která snad nikdy neomrzí. Na druhou stranu bych určitě zkrátil některé dialogy a zbytečné protahování. V celkovém hodnocení mě však druhý Sherlock potěšil, zcela splnil očekávání, ale na první díl nemá. Čtyři hvězdy si však plně zaslouží. ()

Levak.Bob

Hra stínů mě zklamala, parádní efekty a ultra rychle nasekané scény si možná najdou v řadách diváků příznivce, ne tak u mě. Příběh je po mém soudu nepřiměřeně dlouhý a v posledních minutách už i docela nudí, co však nechybí jsou typické sherlocovské atributy tak jak je známe z předchozího dílu. Film je přesycen temnotou a často při rychlém přeskakování kamery není dobře rozeznat na co se právě díváte a je-li to ta samá postava kterou oko sledovalo před tím. Pochvalu za výkon ve vedlejší roli Sherlockova bratra Mycrofa - Stephen Fry. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011